• 15.855 nieuwsartikelen
  • 178.554 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.327 acteurs
  • 199.158 gebruikers
  • 9.381.565 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cloverfield (2008)

Horror / Thriller | 85 minuten
3,40 4.309 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 85 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Matt Reeves

Met onder meer: Michael Stahl-David, Mike Vogel en Lizzy Caplan

IMDb beoordeling: 7,0 (441.565)

Gesproken taal: Russisch en Engels

Releasedatum: 24 januari 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • SkyShowtime Bekijk via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cloverfield

"Some thing has found us."

Een groep jonge mensen organiseert een afscheidsfeestje voor Rob Hawkins, die naar Japan vertrekt. Wanneer er een korte aardbeving gevoeld wordt en er korte tijd later een gigantische explosie plaatsvindt, is het duidelijk dat hun avondje uit er één wordt om nooit te vergeten. Met een videocamera slaagt Hud, één van de jongeren, erin om de diverse taferelen die zich die nacht voordoen, vast te leggen. De beelden tonen onder meer het verloop van een beangstigend chaotische nacht in New York City, waarbij veel slachtoffers vallen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van popkesaar

popkesaar

  • 6 berichten
  • 15 stemmen

Echt een geweldige mooie film. Mooie camera werk. Je wordt als kijker helemaal in de film meegesleurd, alsof je er zelf ook bent. De film bestaat uit alleen 'handycam' materiaal en er is eigenlijk ook niet echt een einde, maar dat is wel het bijzondere aan de film!

Een zeer spannende film en ik kijk uit naar een deel 2(waar hopelijk een uitleg komt!)

Deze film krijgt van mij 5 sterren!


avatar van thomas82

thomas82

  • 44 berichten
  • 91 stemmen

Ik heb de film zojuist bekeken.

Ik geef de film voor het soort genre waarin het verkeerd.

Het doel van de regiseur en de rest van de filmmakers.

4 sterren.Beduidend jammer is dat het totaal decor van de film geweldig is en daardoor jammer dat je gehele film door een videocamera bekijkt.Gewoon beeld had de film wellicht een veel hoger aantal bioscoop bezoekers gehaald wereldwijd.Dit is nogal een irritatie factoor met name als het zeer spannend word.

Sommige mensen waardonder ik kunnen zich dan helemaal opvreten omdat het zo wazig te zien is af en toe...

Iemand die de camera handeld maar niet door heeft dat je niet veel moet schudden met zon ding.

Afijn,het verhaal mag er wezen.de eerst 20 minuten van de film haddden van mij wel geskipt mogen worden aagezien, het al zeer snel blijkt dat het niet uitmaakt waaruit het intro verhaal over gaat. al ging het over de vloer schobben in een kantoor dan zou het verhal nog steeds kunnen en overlopen met het verhaal en de spelers.

Film krijgt daarna een drastische wending met zeer veel sensatie en spanning.Jammer zijn de langdradige stukjes soms tussendoor als ze weer een veilige plek hebben gevonden waarin er iedere keer weer 5 a 10 minuten gepraat moet worden. na 4 x had ik dat wel gehad eerlijk gezegd.Mede doordat de film door een video-amateur-camera bekeken word, is het moeilijker te beschrijven hoe het beest eruit ziet dat de stad aanvalt, hierdoor is de geloogwaardigheid wel iets hoger dan dat je er rustig en goed naar kunnen kijken.Dit houd de film overeind denk ik.

De manier waarop de filmmakers deze film hebben willen neerzetten is denk ik aardig gelukt.Toch blijft het voor mij een doorspoel film waarbij ik de film toch zeker een stuk sneller zal zien dan dat ik het in de bioscoop moet bekijken.

3,5 Ster krijgt ie van mij


avatar van blablabla89

blablabla89

  • 140 berichten
  • 206 stemmen

Ik vond het een geweldig goede film! Ik ben dolenthousiast.

Goede cast, goed script, goede special effects, originele manier van filmen, ik weet gewoon niks aan te merken aan deze film.

Wat betreft het einde, ik had hier al gelezen dat veel mensen het een rot einde vonden en dat vonden er een aantal in de bioscoop dus ook. Eerlijk gezegd vind ik het een geweldig einde. Waarom moet alles goed aflopen en met een gesloten einde?? Dit is veel sterker en bovendien veel minder 'gemaakt'.

Kortom: toppertje, 5 sterren!


avatar van e8212

e8212

  • 80 berichten
  • 484 stemmen

Verhaal is minimaal, weinig wordt er uitgelegd en de einde is nou niet wat je eigenlijk wilt hebben. Maar de hele 'feeling' van de film maakt het toch een leuke, spannende film. 4 *


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

popkesaar schreef:

Een zeer spannende film en ik kijk uit naar een deel 2(waar hopelijk een uitleg komt!)

Deze film krijgt van mij 5 sterren!

Alsjeblieft niet, zeg! Laat die uitleg maar gewoon lekker over aan je fantasie en hier moet echt geen deel 2 van komen. Waarom moet altijd alles (geforceerd meestal) uitgelegd worden in films? Heeft menig film geen goed gedaan.


avatar van crimson

crimson

  • 47 berichten
  • 171 stemmen

Ik heb van 't begin tot eind genoten van deze film. In 't genre monsterfilms staat deze met stip op nummer 1. Dat het geheel gefilmd is met een handycam geeft je het gevoel dat je er echt bij bent. De chaos en paniek komen goed over en zo nu en dan een droge opmerking/grap zorgen voor een aangename onderbreking van de spanning. 't deed me soms ook een beetje denken aan 1st-person shooters.

Dat je geen uitleg krijgt over waar het monster vandaan komt en of 't aan het eind nu wel of niet dood is vind ik er niet toe doen. Een dergelijke argumentatie zal al snel vervallen in cliches; hij komt uit de zee, uit de ruimte of diep vanuit de aarde. 't klink misschien raar maar 't zou voor mij de geloofwaardigheid niet ten goed komen.

Nu is er zonder uitleg opeens een enorm monster dat heel de stad afbreekt - en de kwestie is niet waar 'ie vandaan komt of hoe 'ie gestopt kan worden. Het draait om overleven.


avatar van Elementofone

Elementofone

  • 230 berichten
  • 2265 stemmen

Volgens mij zijn mensen hier op hun achterhoofd gevallen. Dit is geen vier of vijfsterrenmateriaal. Dit is gewoon een film waarin een monster de hele stad afbreekt en iedereen afmaakt dat het tegekoment. Puur vermaak. Voor sommigen mag dat dan nog wel drie of drie en een halve ster waard zijn, voor mij zeker niet.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Wel eens van sfeer, camerawerk, etc. gehoord, Elementofone? Als het je alleen maar om het verhaal gaat, kun je net zo goed een boek lezen. Of op je achterhoofd vallen.


avatar van jizzy80

jizzy80

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Iemand anders ook opgevallen dat er in 1 vd laatste beelden, als ze in het reuzenrad zitten, en over het water uitkijken, in de verte 'iets' in het water valt vanuit de lucht??


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

't Is me niet eens opgevallen, dat ze in een reuzenrad zitten. Is volgens mij ook niet zo. ik kan me ook wel iets anders voorstellen om te gaan doen in zo'n situatie.


avatar van Martijnnn

Martijnnn

  • 2248 berichten
  • 2412 stemmen

Het is dus wel zo, in de allerlaatste scene als ze in het reuzenrad zitten en uitkijken op het water valt er iets in het water, schijnt dat het een satteliet is die dat beest gewekt heeft.


avatar van e8212

e8212

  • 80 berichten
  • 484 stemmen

Reuzenrad? Heb ik een foute versie (of niet opgelet?) gezien of jullie een DC of iets dergelijks? De allerlaatste scene is toch dat ze onder de brug zitten? En los daarvan, reuzenrad????? :S Stom dat ik nu niet ff terug kan spoelen oid omdat ik em in de bios heb gezien (integenstelling tot oudere films op dvd).


avatar van Elementofone

Elementofone

  • 230 berichten
  • 2265 stemmen

Naast dat de film natuurlijk verre van realistisch is vond ik het een heel erge afknapper dat ze levend uit die helikopter komen. Het is niet alsof ze net waren opgestegen, nee ze waren boven de wolkenkrabbers. De hoofdrolspelers wisten niet hoe snel ze moesten wegkomen (logisch, dat wel), maar dat suggereert dat de piloten dood zijn, die wél goede bescherming dragen (helmen bijvoorbeeld), maar de hoofdrolspelers komen er met duizeligheid en een paar krasjes vanaf. Een grove fout in de film.

@Pyscholamp, je wil toch niet beweren dat het verhaal hoogstaand is? De sfeer is inderdaad goed, het camerawerk is ook goed. Daar zal je mij niet over horen klagen. Maar als je alles bij elkaar optelt is het gewoon een lekkere actiefilm waarin alles en iedereen naar de klote gaat.
Ook leuk hoor, daar niet van. Maar ik geef er anderhalve ster voor omdat deze actiefilm (wat het voor mij is) net als alle andere is, alleen tsja, waar gaat het verhaal naar toe? Nergens.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Martijnnn schreef:
Het is dus wel zo, in de allerlaatste scene als ze in het reuzenrad zitten en uitkijken op het water valt er iets in het water, schijnt dat het een satteliet is die dat beest gewekt heeft.


Oh, je bedoelt wat al op de band stond, waar ze overheen opnemen. Het is me niet opgevallen, dat je iets ziet vallen iig.


avatar van Keizerke

Keizerke

  • 15 berichten
  • 16 stemmen



Het klopt inderdaad dat die laatste scene in het reuzenrad is.
Als het inderdaad waar is wat Martijnnn zegt (waar heb je dat eigenlijk vandaan van die satelliet?) dan is dat wel een aardig detail.

Ik vond het al vreemd dat die stukjes oude film iedere keer tussendoor kwamen. Zag de toegevoegde waarde er niet van in. K mis die kleine clues in films trouwens wel vaker .

Kan ook wel een leuke wat als... discussie opleveren. Wat als ze dat 'iets' in het water hadden zien vallen. Was alles dan te voorkomen geweest? Maar ja dat is allemaal fantaseren.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

cornelis schreef:

Minus 70% in de tweede releaseweek in de VS, lees ik net. Da's dus niet best.

In Nederland is de drop veel lager, 45%.


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 681 stemmen

popkesaar schreef:

Mooie camera werk.

Afgezien van het Nederlands, snap ik werkelijk niet hoe je het "mooi" kunt noemen. Je kunt het heel goed vinden, maar "mooi" in de zin van "keurig van voorkomen" is het natuurlijk absoluut niet.


avatar van parente4

parente4

  • 9 berichten
  • 0 stemmen

Cloverfield is een megafilm met origineel camerawerk en de special effects zijn zeer geslaagd!

Knap acteerwerk en regie

Een dikke 3 stars

steve


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Elementofone schreef:
Naast dat de film natuurlijk verre van realistisch is vond ik het een heel erge afknapper dat ze levend uit die helikopter komen. Het is niet alsof ze net waren opgestegen, nee ze waren boven de wolkenkrabbers. De hoofdrolspelers wisten niet hoe snel ze moesten wegkomen (logisch, dat wel), maar dat suggereert dat de piloten dood zijn, die wél goede bescherming dragen (helmen bijvoorbeeld), maar de hoofdrolspelers komen er met duizeligheid en een paar krasjes vanaf. Een grove fout in de film.

Dat is helemaal geen fout. De helikopter draait rond en valt daardoor niet als een baksteen naar beneden. De piloten zitten ook voorin de helikopter en het kan dus goed zo zijn dat zij de crash niet overleven maar de passagiers die achterin zitten wel.


avatar van Tayama

Tayama

  • 1102 berichten
  • 522 stemmen

davidov schreef:

Maar op rustigere momenten is het nogsteeds vaak een rommelig beeld en dat vind ik jammer. Ik had het voor veel dingen beter gevonden, de kijk ervaring, het verschil tussen tijdelijke onzekere rust en paniek, voor het "realisme" (immers als men iets spectaculairs ziet en men kan rustig filmen, dan gaat men dat ook filmen en niet de reacties van mensen...zie bijv al die WTC filmpjes). Maar als laatste was het ook beter voor de betrokkenheid bij het verhaal. Iedereen praat wel alsof het net is alsof je er bij bent maar er is een enorm verschil. Iedereen in de film heeft een veel beter beeld op de situatie dan de kijker thuis, alsof we de hele film door een sleutelgat kijken in een koffer terwijl de karakters zelf wel een idee hebben wat er gebeurd. Dit zorgt dus voor situaties waarin de karakters zelf weten wat er gaande is of hoe de omgeving er uit ziet, maar de kijker zelf heeft geen idee. De kijker komt dus eigenlijk in een situatie die veel benauwder en enger is dan de karakters zelf ervaren. Juist doordat we niet kunnen bepalen wat we zien (veelal belangrijke zaken zoals waar komt het gevaar vandaan en waar gaan we heen).


Het lijkt wel alsof deze film een compleet. verademing voor jou was; Eindelijk een situatie die jou bekend voorkwam, of heb ik dat verkeerd? Zo doe je dat wel laten klinken.

Ik heb nog nooit in een situatie gezeten waarbij vrienden en familie, verdrinken, verpletterd worden of gebeten, in 1 dag. Of dat mijn oren tuitten van rondvliegende raketten. Oh en dat monster uiteraard.

Zelfs met mijn liefde voor mijn vak, zou ik mijn camera over mijn schouder gedonderd hebben en gerend hebben als een malloot. Volgens mij was dit, in ieder geval niet voor Hud en zijn vriendjes, niet echt een dagelijkse routine, zo'n monster in New York.

Ik zeg: Alle lof naar onze nieuwe held, Hud. Zou een stijlbreuk zijn als de chaos op de tape van Hud ook afgewisseld zou zijn met shots van 'oh dat is wel leuk voor later'.


avatar van Elementofone

Elementofone

  • 230 berichten
  • 2265 stemmen

BoordAppel schreef:
(quote)

Dat is helemaal geen fout. De helikopter draait rond en valt daardoor niet als een baksteen naar beneden. De piloten zitten ook voorin de helikopter en het kan dus goed zo zijn dat zij de crash niet overleven maar de passagiers die achterin zitten wel.


Dat geloof ik niet, heb jij wel eens een helikopter zien spinnen? Weet je hoe hard dat gaat. Als zon spinnende heli naar de grond gaat dan gaat het ook aardig snel, en die snelheid neemt alleen maar toe. Maar ik moet toegeven, er zit wat in. Zoveel verstand van helikopters heb ik zelf natuurlijk ook niet, maar toch komt het op mij erg ongeloofwaardig over.


avatar van Bramha Bull

Bramha Bull

  • 130 berichten
  • 324 stemmen

wat een ver uit elkaar liggende reacties.

volgens mij is dit echt een film waar je van houdt of haat.

ga vanavond kijken....


avatar van Manu

Manu

  • 76 berichten
  • 326 stemmen

Martijnnn schreef:
Het is dus wel zo, in de allerlaatste scene als ze in het reuzenrad zitten en uitkijken op het water valt er iets in het water, schijnt dat het een satteliet is die dat beest gewekt heeft.


nou heb het even 10 x terug gekeken, maar ik zie niets wat in het water valt, wel hoor je geschreeuw op de achtergrond; ik weet niet of dat er iets mee te maken heeft

ik geef igg een 3.5, leuk en spannend maar niet super


avatar van grovonion

grovonion

  • 595 berichten
  • 2203 stemmen

Waarom deze film goed vinden?

- Draaien met camcorder werkt voor een keer wel
- Einde is origineel, geen happy-end
- Niet alles moet steeds uitgelegd worden, de fantasie heeft ook nog wat ervan

Waarom is dit maar een zwak filmpje?

- Een monster dat zomaar even uit het niets opduikt?
- en onoverwinnelijk is...
- en altijd in kringetjes rondloopt.
- De makers weten het zelf waarschijnlijk niet

Kortom: hate it or love it... Ik vind 'm goed!


avatar van tyleet11

tyleet11

  • 212 berichten
  • 461 stemmen

De FAQ van IMDB:

Is there something seen falling from the sky in the very last shot of the film?

Look for the splash on the right side of the screen when the camera is looking out over the sea. This scene occurs immediately after the noisy scene where Rob and Beth are bombed while taking shelter under the arch in Central Park. After the bombing scene, the camera cuts to a relatively quiet ocean-and-shore scene filmed from atop a Ferris wheel at Coney Island, then Rob turns the camera on himself and Beth sitting in the caged Ferris wheel car. The object splashes into the ocean during this first ocean footage, just before Rob turns the camera back toward himself and Beth. The falling object occurs on the lower right part of the screen, entering at about a 45-degree angle from the right to the left, passing over the two ships seen on the right, and splashing to the left of both ships, but about a mile farther out to sea than the ships are, aligned between the two telephone poles on shore. Before the splash a spherical object, small and dark in color and close to shore, can also be seen, but contrary to earlier speculation, that is not the falling object. The falling object's trajectory is black and the object has been described as being black or gray in color. The trajectory is seen for only about a half second, and terminates in a white splash, comparable in size to the size of the two ships.

Though many believe this to be the monster, the story established in the "viral" marketing campaign for the film says that a piece of the Japanese Government's "ChimpanzIII" satellite fell from space into the Atlantic ocean sometime before the monster's attack, so this might be the object seen falling from the sky. Internet rumors say that J.J. Abrams has confirmed that this is what it was, but we have been unable to find an interview or other source for this claim.


avatar van queenie

queenie

  • 593 berichten
  • 468 stemmen

net gekeken en ik snap niet waarom deze film zo'n hoge score heeft.......ik hou toch van veel films, maar deze kon me niet echt boeien en dan die beelden.....zo chaotisch met die camcorder. Het verhaal op zich is wel leuk en er had een betere film in kunnen zitten vind ik. Toch afgekeken en het einde klopt wel. Het "ding" zie je eigenlijk maar 1 keer echt goed - of ja wat je goed kunt noemen!!

2* sterren voor de moeite


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2552 stemmen

Vandaag in de bios gezien en het was wel een vermakelijke film, zo eentje die je met het verstand op 0 moet kijken eigenlijk.

Maar dan zijn er uiteraard ook de vele vragen na afloop van de film:

*Waar kwam die monster vandaan?
*Waarom overleven die gasten een helikopterongeluk?
*Waarom zit er night vision op een camera, die worden toch nog niet gemaakt voor de gewone consument?
*Waarom verliest die Hud zijn camera niet?


En ga zo maar door.

De special effects zaten wel goed in elkaar, verhaal stelde niet al te veel voor en echte diepgang van de karakters moet je niet verwachten.
Van deze film hou je of haat je, er zit gewoon geen tussenweg in.

Al met al geef ik 'm 3, 5 sterren.


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Shinobi schreef:

*Waarom zit er night vision op een camera, die worden toch nog niet gemaakt voor de gewone consument?
.

Nu weet ik niet veel van camera's maar night vision lijkt mee vrij standaard iets op zo'n ding...


avatar van Mr Confused

Mr Confused

  • 1715 berichten
  • 6594 stemmen

Deze film teert echt op de angst van 9/11. Ipv terroristische aanslagen is het nu een monster dat paniek zaait. America is under attack! Had wel verwacht dat dit in Amerika een hype ging worden maar hier? Nee, ik vond het 2 maal niets.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Brooklyn schreef:
(quote)

Nu weet ik niet veel van camera's maar night vision lijkt mee vrij standaard iets op zo'n ding...

Inderdaad, dat had ik 6 jaar geleden al op een camera.