Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 152 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Christopher Nolan
Met onder meer: Christian Bale, Michael Caine en Heath Ledger
IMDb beoordeling:
9,1 (3.161.602)
Gesproken taal: Engels en Mandarijn
Releasedatum: 24 juli 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Vrijdag om 12:50 uur op Play6
Maandag 25 mei in één bioscoop (Leiden)
Plot The Dark Knight
"Welcome to a world without rules."
Bruce Wayne, alias Batman (Christian Bale), en Lt. James Gordon (Gary Oldman) bundelen hun krachten met de nieuw aangewezen Officier van Justitie Harvey Dent (Aaron Eckhart). Samen proberen zij de chaos tegen te gaan die Gotham momenteel teistert, veroorzaakt door niemand minder dan Batmans ergste vijand, The Joker (Heath Ledger): een meedogenloze moordenaar met een vreemd soort humor en een talent voor het verstoren van de algemene orde.
Externe links
Acteurs en actrices
Bruce Wayne
Joker
Harvey Dent
Alfred
Rachel
Gordon
Lucius Fox
Ramirez
Wuertz
Scarecrow
Reviews & comments
JacoBaco
-
- 10576 berichten
- 2420 stemmen
Ok, dan heb ik het wederom fout. Ik was namelijk in de veronderstelling dat alleen Ken Watanabe , Ra's Al Ghul speelt en Liam Neeson, Henri Ducard. Dus Ducard en Ra's Al Ghul zijn eigenlijk hetzelfde. Alleen in de film zie je wel op een gegeven moment Ducard en Ra's Al Ghul als 2 verschillende individuen lijkt wel.
combi
-
- 20609 berichten
- 0 stemmen
tijd voor herziening. 
is een spoilertje btw.
filmfan(tast)
-
- 20 berichten
- 117 stemmen
De 'Dark Knight' gezien. De figuur van de joker is leuk gecast in de typetjes die ze hem laten spelen (de vermomming vermomd): als verpleegster, als bankovervaller, als agent. Na een paar keer zien niet meer leuk. Wat er dan overblijft is pang pang en poef poef.
'Batman Begins' vind ik toch mooier.
LEIDENAAR187
-
- 993 berichten
- 0 stemmen
In Begins zitten er meer ja, dus het klopt inderdaad niet wat ik zeg. Ze passeren alle 3 de revue, maar bijvoorbeeld Ra's Al Ghul gaat al vroegtijdig de pijp uit. Die andere 2 komen wel wat meer aan bod. Maar ok, de nieuwe reeks is dus veel meer gebasseerd op de comics.
Ik wist trouwens alleen niet dat Falcone er officieel ook bijhoort en aangezien Ra's Al Ghul zo gauw dood gaat, zag ik Scarcrow als enige badguy in Begins.
Liam Neeson is Ra's Al Ghul
LEIDENAAR187
-
- 993 berichten
- 0 stemmen
Mee eens.
Ik hoop dan ook dat ze Harvey/Two-Face in de volgende film terug brengen als Hush.
Hush?Wie/wat is dat?
LEIDENAAR187
-
- 993 berichten
- 0 stemmen
Ok thanx,heb het snel doorgelezen en wat ik lees is het een ander persoon dan twoface,dus waar slaat de opmerking van die andere gozer dan op om twoface terug te brengen als hush?
Sasja
-
- 1338 berichten
- 120 stemmen
en ik dacht dat twoface dood was? Aaron Eckhart heeft het zelf nog bevestigd.
Wel jammer had hem ook graag terug gezien
13woutie13
-
- 4384 berichten
- 0 stemmen
met the joker, 4.5 *
zonder the joker 3 *
die rol is zo geweldig
frankieman
-
- 88 berichten
- 30 stemmen
Eckhart heeft ook gezegd dat hij graag terug zou willen komen in een vervolg.
W.M.J.M
-
- 4041 berichten
- 2902 stemmen
De top 250: de films met de hoogste waardering op MovieMeter. Om voor deze lijst in aanmerking te komen moet een film minstens 200 stemmen ontvangen hebben. Films die in de afgelopen 2 jaar in de bioscoop zijn gaan draaien komen nog niet in aanmerking voor deze lijst.
lykathea
-
- 1872 berichten
- 684 stemmen
met the joker, 4.5 *
zonder the joker 3 *
die rol is zo geweldig
Hoe kom je op die 3* dan? Gewoon alle scenes met de joker wegdenken ofzo...
the-roadwarrior
-
- 5 berichten
- 71 stemmen
Weet iemand ook waarom er een verschil in speelduur is tussen de DVD versie en de Blue Ray versie? De Blue Ray versie is ongeveer 5 minuten langer.
Tharoy
-
- 313 berichten
- 511 stemmen
Wat een domper na de herziening.. Het valt mij nu weer op hoe vaag die dialogen zijn, hoe tenenkrommend slecht maggie gyllenhaal acteert, en hoe slecht Batman wordt uitgediept. De actiescènes zijn goed, vooral de beginscène is van grote klasse. Maar dit is imo echt geen film die in de top 50 moet komen te staan, want daarvoor biedt het te te weinig.
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Als dit zo doorgaat word het een plaatsje in de Top 40 voor The Dark Knight.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Weet iemand ook waarom er een verschil in speelduur is tussen de DVD versie en de Blue Ray versie? De Blue Ray versie is ongeveer 5 minuten langer.
DVD's hebben last van zogenaamde 'PAL speed up'. (Ze worden met 25 beelden per seconde afgespeeld ipv 24 bps) Daarom duren films op dvd 4% korter dan ze eigenlijk zijn.
The Oceanic Six
-
- 60504 berichten
- 4103 stemmen
Als dit zo doorgaat word het een plaatsje in de Top 40 voor The Dark Knight.
Als hij nu binnen zou stromen dan zou TDK op plek 22 komen. Ze staan in score gelijk met Forrest Gump, alleen heeft FP meer stemmen.
the-roadwarrior
-
- 5 berichten
- 71 stemmen
DVD's hebben last van zogenaamde 'PAL speed up'. (Ze worden met 25 beelden per seconde afgespeeld ipv 24 bps) Daarom duren films op dvd 4% korter dan ze eigenlijk zijn.
Dank je wel, Reinbo.
amenmalek
-
- 350 berichten
- 523 stemmen
Een rauwe film. Heerlijke actie en een fantastisch sublieme joker. Ja toch?
Ondergronds
-
- 250 berichten
- 0 stemmen
Voor ik mijn mening ga neertypen, eerst dit. Mensen die deze film een halve ster geven, kan ik nog maar zeer moeilijk serieus nemen. Of je moet al met héél sterke argumenten afkomen.
The Dark Knight is een uitstekende film en wordt echt wel terecht zo hoog geprezen. Het verhaal, de acteerprestaties (vooral the Joker), de cast, de actie, de spanning, de emotie, alles wordt ideaal gemixt in deze topper.
Ok, je bent geen fan van Batman (ik ook niet overigens, nooit geweest), ok, je valt niet op dit soort film, maar dan nog moet je verder kijken dan je neus lang (of dik) is en dan zie je gewoon dat deze film fantastisch in mekaar zit.
Vanaf de eerste scene zit het er al meteen op en het valt ook al direct op wat voor een gozer The Joker is. De film begint sterk, vervolgt sterk en eindigt ijzersterk.
En natuurlijk ode aan Heath Ledger (RIP), wat een glansrol zette hij hier neer! Indrukwekkend en wat een verlies voor de filmwereld. Deze jongen had nog een héle grote carrière voor de boeg.
Bale acteert ook heel goed, alleen dat stemmetje als hij Batman is stoorde me af en toe. Precies of hij door een immense negerlul gestoken werd (niet slecht bedoeld). Snap niet waarom ze die stem zo deden. Kwam niet echt "stoer" over, eerder lachwekkend.
Ook de rest van de cast is uitstekend, met name (vooral) die butler (altijd leuk om hem terug te zien), de inspecteur en Two-Face.
Een dikverdiende 4,5 sterren. Klasse!
combi
-
- 20609 berichten
- 0 stemmen
Precies of hij door een immense negerlul gestoken werd.
Don MN
-
- 3120 berichten
- 1562 stemmen
Bale acteert ook heel goed, alleen dat stemmetje als hij Batman is stoorde me af en toe. Precies of hij door een immense negerlul gestoken werd. Snap niet waarom ze die stem zo deden. Kwam niet echt "stoer" over, eerder lachwekkend.
Zodat ze niet achter zijn ware identiteit komen.
JacoBaco
-
- 10576 berichten
- 2420 stemmen
Dat klopt, het is puur om zichzelf niet verbaal kenbaar te maken.
Alleen klinkt hij nu meer als een soort demoon, dus het had wel wat minder overdreven gemogen.
Michael Keaton deed nou niet bepaald zijn best, maar het klonk op zijn minst stukken beter dan Bale's stem. Hij fluisterde iets meer, maar maakte zichzelf wel behoorlijk herkenbaar.
Het is van het ene uiterste naar het andere uiterste. Die stem had echt wat minder gemogen ja. Ook dan hadden ze hem niet herkend.
Maar fuck die stem, het is niet de stem die mij tot een 3,5 deed stemmen. Dat had met hele andere zaken te maken.
Stephanovic
-
- 301 berichten
- 807 stemmen
Wat een domper na de herziening.. Het valt mij nu weer op hoe vaag die dialogen zijn, hoe tenenkrommend slecht maggie gyllenhaal acteert, en hoe slecht Batman wordt uitgediept. De actiescènes zijn goed, vooral de beginscène is van grote klasse. Maar dit is imo echt geen film die in de top 50 moet komen te staan, want daarvoor biedt het te te weinig.
En dan geef je gelijk slechts 2 sterren? Ik vind niet alleen het begin geweldig, ook het einde is gewoonweg episch. Echt heldenachtig, het gaf mij in elk geval de rillingen. Heb hem vorige week nog eens herkeken, en van die 5* haal ik nog geen 0,00001 af.
Ondergronds
-
- 250 berichten
- 0 stemmen
Zodat ze niet achter zijn ware identiteit komen.
Ja, dat besef ik, maar waarom juist zo'n stemmetje.
Geef toe, lachwekkend was het wel. Naarmate de film vorderde, geraakte je het wel gewoon.
Pre- en sequels

The Dark Knight Rises
2012
3.381 reacties

Batman Begins
2005
1.813 reacties
Gerelateerd nieuws

De best beoordeelde filmreeksen volgens MovieMeter: van 'Lord of the Rings' tot 'The Dark Knight'

Christopher Nolans 'The Dark Knight'-trilogie gaat Netflix verlaten
Legendarische Batman-film 'The Dark Knight' van Christopher Nolan woensdag op televisie

Christopher Nolans 'The Dark Knight'-trilogie komt terug bij Netflix: 'Een stuk grootser dan bijna elke andere superheldenfilm'
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.382 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.381 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.571 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.860 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.092 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.116 reacties
Gerelateerde tags
dc comicscrime fightergeheime identiteitanti heroscarecrowsadismechaosburgerwachtjokersuperheldgebaseerd op striptragic herogeorganiseerde misdaadanti villain criminal masterminddistrict attorneysuperkrachtimaxsuper villainfighting crime neo-noirdc extended universe (dceu)batmanbatman most wantedbased on comic strip bold
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








