• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.148 gebruikers
  • 9.381.042 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Dark Knight (2008)

Actie / Misdaad | 152 minuten
4,13 8.625 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 152 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Christopher Nolan

Met onder meer: Christian Bale, Michael Caine en Heath Ledger

IMDb beoordeling: 9,1 (3.130.973)

Gesproken taal: Engels en Mandarijn

Releasedatum: 24 juli 2008

Plot The Dark Knight

"Welcome to a world without rules."

Bruce Wayne, alias Batman (Christian Bale), en Lt. James Gordon (Gary Oldman) bundelen hun krachten met de nieuw aangewezen Officier van Justitie Harvey Dent (Aaron Eckhart). Samen proberen zij de chaos tegen te gaan die Gotham momenteel teistert, veroorzaakt door niemand minder dan Batmans ergste vijand, The Joker (Heath Ledger): een meedogenloze moordenaar met een vreemd soort humor en een talent voor het verstoren van de algemene orde.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Co Jackso

Co Jackso

  • 21924 berichten
  • 2791 stemmen

Mochizuki Rokuro schreef:

(quote)
Nou misschien omdat de tegenstand in die categorie ook niet geweldig is? Alleen Robert Downey lijkt mee serieuze tegenstander in deze categorie.

Dat is niet waar. Michael Shannon zet een gedenkwaardige rol neer en zorgt voor het hoogtepunt in zijn film (Revolutionairy Road). Verder hoor ik over Josh Brolin ook goede geluiden.

Het is een beetje de vraag of Heath Ledger daadwerkelijk onmisbaar is. Dat het karakter van de Joker onmisbaar was voor het succes van de film staat natuurlijk wel vast. Wat mij betreft heeft Ledger de Joker toch een verrassende gedaanteverwisseling bezorgd en was niet elke acteur daartoe in staat.


avatar van Don Dijk

Don Dijk

  • 7079 berichten
  • 0 stemmen

Ledger heeft de rol prima neergezet, maar niet bijzonder ofzo naar mijn mening. Van mij mag ie de Oscar krijgen trouwens hoor, dat zegt toch niet meer zoveel.


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Ja zeker oscar-waardig.

Ik vind hem een betere psychopaat dan Lecter zelfs, aangezien the Joker schijt aan alles heeft en gewoon zieke spelletjes wil spelen. Lecter heeft een lichte band met Clarice.

Nee, niet omdat hij dood is. Ik weet zeker dat ik het een mooie rol vond als het niet zo was verlopen.

Deze zijn de andere genomineerden, waarvan ik geen enkele heb zien spelen dus kan geen mening geven over de prestatie:

-Josh Brolin

-Robert Downey Jr.

-Michael Shannon

-Philip Hoffman


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

Don MN schreef:

Ja zeker oscar-waardig.

Ik vind hem een betere psychopaat dan Lecter zelfs, aangezien the Joker schijt aan alles heeft en gewoon zieke spelletjes wil spelen. Lecter heeft een lichte band met Clarice.

heeft niks met acteeer prestatie te maken.


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

combi schreef:

(quote)
heeft niks met acteeer prestatie te maken.

Ja, gelijk heb je met het script heeft dat te maken en is idd geen goede reden.

Buiten dat vind ik de "manier" waarop hij zijn personage speelt erg overtuigend en vermakelijk. Wat met prestatie en persoonlijke gevoelens te maken heeft.


avatar van deTuinman

deTuinman

  • 1186 berichten
  • 0 stemmen

Apart. emotie bij de Joker. Nee, ik had emotie bij Michael Shannon in Revolutionairy Road. En ik hoop dat hij ook die oscar wint.

Mensen vinden iemand als snel briljant als hij gewoon cool of stoer is, terwijl het niets prijs geeft aan de inhoud van de personage. Shannon raakt je en maakt door z'n achtergrond, z'n gevatte opmerkingen en gedachtengang nog zieker en aanstanjagender dan welke Joker dan ook.


avatar van knots

knots

  • 112 berichten
  • 2425 stemmen

De rol die Heath Ledger hier neer zet is opzich wel goed maar zo worden er zoveel rollen neergezet, omdat ie nu dood is is het ineens een heel speciale rol en word deze film super goed beoordeeld, slaat nergens op is gewoon een super goed gemaakte actie film die een mooi gemiddelde van 3,75 verdiend, meer niet.


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

knots schreef:

De rol die Heath Ledger hier neer zet is opzich wel goed maar zo worden er zoveel rollen neergezet, omdat ie nu dood is is het ineens een heel speciale rol en word deze film super goed beoordeeld, slaat nergens op is gewoon een super goed gemaakte actie film die een mooi gemiddelde van 3,75 verdiend, meer niet.

Vond The Dark Knight echt een supergoede film, maar ik ben het wel met je eens dat 4,14 (en op imdb zelfs een 9,0) een beetje overrated is. Tussen 3,75 en 3,85 was genoeg geweest. Hij is wel overrated door Legders dood.

Toch vind ik het erg knap wat Ledger gedaan heeft. Het was niet alleen zijn taak om gewoon een psychopaatje neer te zetten. Dit is de Joker. Een rol die al eerder erg goed is vertolkt door Jack Nicolson. Het is dus oppassen om hem niet na te gaan doen. Ook rust er een enorme last op je schouders van al de fans die enorm hoge verwachtingen voor je hebben. Heath Ledger is nog best een jonge en vrij onervaren acteur, om dan zo'n prestatie neer te zetten is erg knap. Verder heeft Ledger ook heel erg zijn best gedaan op zijn rol en dat is opzich ook al een ding, want je hebt veel acteurs die op de automatische piloot spelen.

Verder ben ik van mening dat Heath Ledger zijn rol gewoon subliem heeft gespeeld en heeft het beter gedaan dan enig ander psychopaat die ik in films heb gezien.


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 1010 berichten
  • 0 stemmen

Vooral omdat The Joker zo voortreffelijk en uniek neergezet werd door Heath Ledger blijft deze film als een echo in mijn hoofd nagalmen, terwijl het verhaal wat mij betreft even dun als het bekende stripboekje blijft. Dat The Joker zo'n enorme aantrekkingskracht bij het grote publiek kreeg is mede te danken aan de zeer persoonlijke inbreng van Ledger ... met recht verdient hij postuum een oscar. Een acteur door Nolan gekozen omdat hij een persoonlijkheid was, die het verschijnsel angst niet kende. Ledgers rol in Brokeback Mountain was van dezelfde klasse.


avatar van Legan

Legan

  • 18121 berichten
  • 4947 stemmen

combi schreef:
dat is natuurlijk niet zo, of je het wat aan vind is wat anders maar nep heeft er niks mee te maken want dat is elke film en ik heb hem 2 keer gezien in de bios en twee keer werd de zaal toch echt omver geblazen, waarom weet ik niet trouwens.
Geen idee. Maar een kinderhand is gauw gevuld. Zegt men .
combi schreef:
onzin, er zit een twist in een twist in, alles behalve voorspelbaar, en dan gaat er ook nog iemand dood wat helemaal niet gebruikelijk is in blockbusters.
Je zit zwaar uit de nek te praten combi. De film was voorspelbaar van begin tot einde. Twists... ammehoela. een dode cop die niet dood was, twee schepen die niet opgeblazen werden, het omwisselen van de locaties van de gegijzelden, blablabla... alles behalve voorspelbaar...
combi schreef:
akkoord, freeman en caine doen dat zekers.
Je vergeet Christian Bale, Gary Oldman, Cillian Murphy, ...
combi schreef:
hmm, als bruce wayne ongeevenaard en die stem is fantastisch, gewoon geacteerd, zie het niemand anders nadoen.
een quote van jezelf: tja, wat een script en een beetje make up wel niet kan doen en de rest zal ik maar niet zeggen.
combi schreef:
ik had niet eens door dat ze vervangen was.
Kwam zeker nog omdat je nog op de grond lag... omvergeblazen .
combi schreef:
tja, wat een script en een beetje make up wel niet kan doen en de rest zal ik maar niet zeggen.
Inderdaad. Hij speelt iedereen weg met alleen maar wat woordjes en make-up. Zegt genoeg over het niveau van de anderen.
combi schreef:
hmm, de overval, hongkong, restaurant, optocht, harvey dent in het busje en het eind mogen er ook wel wezen.
Boring, zowel het gebeurde als cinematografisch.
combi schreef:
mwa, ik ben helemaal niet verrast eigenlijk.
Dan heb je naar de verkeerde users gekeken .
combi schreef:


avatar van Moviestar1979

Moviestar1979

  • 1671 berichten
  • 975 stemmen

Ik ben persoonlijk van mening dat er wat betreft Heath Ledger ergens een grens getrokken moet worden.

Het is allemaal tragisch wat er is gebeurd, maar laatst las ik een artikel van iemand die zich te zeer m.b.t. z'n emoties heeft laten meeslepen.

Heath Ledger zou namelijk de rol van " The Joker " beter hebben vertolkt dan Jack Nicholson in " Batman " uit 1989.

Heath Ledger is/was een goed acteur, maar beter dan Jack Nicholson......NO WAY.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Ledger was geen betere acteur dan Nicholson. Verre van zelfs. Alleen zijn vertolking van The Joker sprak me wel meer aan.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Mochizuki Rokuro schreef:

(quote)
Nou misschien omdat de tegenstand in die categorie ook niet geweldig is? Alleen Robert Downey lijkt mee serieuze tegenstander in deze categorie.

Downey is tien keer beter, misschien op het eerste gezicht minder memorabel, maar wel vele malen knapper en meer gelaagd.


avatar van Ninto

Ninto

  • 728 berichten
  • 1142 stemmen

something_else schreef:

(quote)

Oh excuseer, dat ik me kan aansluiten bij de feedback die iemand geeft...

Hoe kun je deze film in godsnaam een 0.5 geven. Het is niet de beste film ooit, bij lange na niet, maar waar slaat dat nou op...


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

@Legan


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Hier ik heb de teaser van Batman 3

YouTube - Batman 3 Teaser (HIGH QUALITY)


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

%%%%%% schreef:

Hier ik heb de teaser van Batman 3

YouTube - Batman 3 Teaser (HIGH QUALITY)

Ik heb hem gezien, maar ik kan me nauwelijks voorstellen dat dat de echte is. Ze hebben het script nog niet eens geschreven en zijn nog niet eens begonnen aan de Pre-Production.


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

%%%%%% schreef:

Hier ik heb de teaser van Batman 3

YouTube - Batman 3 Teaser (HIGH QUALITY)


avatar van Michaelpitt

Michaelpitt

  • 114 berichten
  • 278 stemmen

combi schreef:

(quote)
hij doet het goed, maar oscar waardig? neh, nogmaals een beetje acteur kan hier wel wat mee en mischien nog beter ook.
Het is nogal vervelend dat jij op ieder bericht waarin een compliment naar Heath Ledger toe staat, commentaar hebt. Je bent ten eerste flink in de minderheid met je mening en ten tweede weten we het na twee keer wel.


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Gisteren deze film op blu-ray gezien en echt de kwaliteit is superb. Ook de film zelf mag er zijn. Want het kan me niet schelen wat andere mensen zeggen, maar ik vind hem Bril-jant!


avatar van Ricky Roma

Ricky Roma

  • 302 berichten
  • 26 stemmen

The Joker met de Oscar gaan lopen


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Ja had het gezien. Ben erg blij dat hij die oscar heeft gewonnen.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Downey Jr. had 'm moeten winnen. Dit is een fucking troostprijs omdat de Academy er niet van houdt om in een slecht daglicht te komen staan als ze Ledger z'n Oscar zouden onthouden.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad jammer. Downey jr. was vele malen beter. Maar ach, we weten allemaal dat het een troostprijs is.


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

Pastichio Rocker schreef:

Downey Jr. had 'm moeten winnen. Dit is een fucking troostprijs omdat de Academy er niet van houdt om in een slecht daglicht te komen staan als ze Ledger z'n Oscar zouden onthouden.

Tja wat wil je hé. Zo gaat het nu eenmaal in Amerika, één en al vriendjespolitiek.


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

Michaelpitt schreef:

(quote)
Het is nogal vervelend dat jij op ieder bericht waarin een compliment naar Heath Ledger toe staat, commentaar hebt. Je bent ten eerste flink in de minderheid met je mening en ten tweede weten we het na twee keer wel.
wint ie die oscar ook nog


avatar van Thiadure

Thiadure

  • 62 berichten
  • 87 stemmen

Mooie acteerprestaties van zowel bale als ledger

en dat van die oscars , tsjah ik vond Ledger nu wel zeer goed hier in deze film spelen. Mijn mening

4,0*


avatar van dijkieR

dijkieR

  • 247 berichten
  • 216 stemmen

eindelijk gezien.het heeft een tijdje geduurd maar het was zo ver.

deze batman is zeker ver uit de beste in zijn soort.

en al die goede verhalen over heath ledger waren meer dan waar.

wat zet hij een krankzinnig personage neer zeg.

one off the baddest bad guys ive ever seen!!!

en over de verdere acteer prestaties ook niets op aan te merken natuurlijk.want die waren in mijn ogen ook uitmuntend.

4.5 sterren


avatar van Ricky Roma

Ricky Roma

  • 302 berichten
  • 26 stemmen

Reinbo schreef:

Inderdaad jammer. Downey jr. was vele malen beter. Maar ach, we weten allemaal dat het een troostprijs is.

Overdrijf eens niet. Ik zal niet zeggen dat het nog altijd even duidelijk zou geweest zijn moest hij nog leven, maar die Oscar ging sowieso naar hem gaan, dood of levend.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2639 stemmen

combi schreef:

(quote)
wint ie die oscar ook nog

En terecht.