• 15.869 nieuwsartikelen
  • 178.586 films
  • 12.249 series
  • 34.038 seizoenen
  • 648.332 acteurs
  • 199.162 gebruikers
  • 9.381.754 stemmen
Avatar
 
banner banner

No Country for Old Men (2007)

Misdaad / Thriller | 122 minuten
3,80 6.049 stemmen

Genre: Misdaad / Thriller

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ethan Coen en Joel Coen

Met onder meer: Tommy Lee Jones, Javier Bardem en Josh Brolin

IMDb beoordeling: 8,2 (1.173.512)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 14 februari 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • SkyShowtime Bekijk via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot No Country for Old Men

"There are no clean getaways."

Llewelyn Moss (Josh Brolin) stuit tijdens het jagen vlakbij de Rio Grande op enkele lijken, heroïne en een koffer met meer dan 2 miljoen dollar, de uitkomst van een mislukte drugsdeal. Moss besluit om de koffer met geld mee te nemen. Binnen no-time zit huurmoordenaar Anton Chigurh (Javier Bardem) hem op de hielen om de koffer te retourneren aan de rechtmatige eigenaar en laat daarbij een spoor van lijken na. Ze worden op de voet gevolgd door sheriff Ed Tom Bell (Tommy Lee Jones) die het allemaal probeert te bevatten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Llewelyn Moss

Anton Chigurh

Carla Jean Moss

Carson Wells

Loretta Bell

Man who hires Wells

El Paso Sheriff

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Tsja, na lang wachten dan eindelijk gezien. Misschien waren de verwachtingen gewoon te hoog gespannen?
Het zit al niet lekker bij het intro dat wel heel erg lijkt op dat van 'Blood simple'. Nou vooruit, dat mag nog, de Coens herhalen zichzelf wel vaker zonder dat het echt stoort.
Maar dan komen er een paar kleurloze, a-gemotiveerde personages voorbij die werkelijk onberoerd laten. Bardem, de 'foute' killer, weet niet te boeien met zijn eeuwige muntje(hoewel de conversatie in de scene met de man van het benzinestation me wel aansprak). Brolin, de man met de dollartekens in zijn ogen, wederom een kleurloos personage. Dan Tommy Lee, een uitgebluste sherrif die maar wat rondhobbelt en met quasi-wijsheden komt waar niemand op zit te wachten. Het is allemaal dan wel mooi gefilmd en het verhaal is ook, hoewel niet erg origineel, wel pakkend, er blijft bij mij toch een gevoel hangen van 'hier had veel meer in gezeten'.
Blijft voor mij over de vraag of ik nu teveel verwacht van een nieuwe Coens film of dat dit een eerste teken aan de wand is...
Het einde vond ik dan wel weer erg mooi en sterk, met één van de mooiste aftiteling-songs die Carter Burwell(?) ooit geleverd heeft, dit in tegenstelling tot de verder erg karige soundtrack.

Ach, ik ga hem gewoon nog een keer kijken en dan is ie vast ineens geweldig en snap ik het helemaal...


avatar van mishad

mishad

  • 173 berichten
  • 6322 stemmen

Ramon K schreef:
[Je kunt de ultieme confrontatie tussen Brolin en Bardem (waarin Brolin gedood wordt) gewoonweg niet weglaten. In voorgaande scenes bleek Brolin een geducht tegenstander te zijn en er wordt qua vertelstructuur echt naar de climax toegewerkt.


Misschien moet je de film nog een keertje kijken, want Brolin wordt echt niet gedood door Bardem...


avatar van The Last

The Last

  • 7169 berichten
  • 0 stemmen

Ramon K schreef:

Ik heb het idee dat ik een 'onaffe' Coen film heb gezien.

Dan raad ik jou bij deze af geen stompzinnige theorieen te lezen. Wellicht dat je waardering dan omlaag gaat.


avatar van Beitel

Beitel

  • 415 berichten
  • 0 stemmen

Ramon K schreef:

Waarom zou je dat weg willen laten?

Ik vind dat de Coens eigenlijk te veel 'open' hebben gelaten. Ook sommige bijpersonages (die man met zijn oude koffie) kan ik niet echt plaatsen.

Ik heb het idee dat ik een 'onaffe' Coen film heb gezien. 3*

Ik vind het geen 'open' film. De broertjes Coen hebben alleen bij deze film zoveel mogelijk uitleg achterwege gelaten, wat wellicht een beetje te ver doorschoot bij de laatste paar scènes.

Er is een reden voor om de dood van Brolin niet te laten zien. Het geeft aan dat het verhaal daar eigenlijk niet om draait. Waarna je jezelf de vraag moet stellen: waar draait de film dan wel om? Daarnaast heeft mishad zelfs gelijk als het gaat om die scène.

Het is wellicht zelfs de meest strakke film die de gebroeders Coen hebben gemaakt, maar het vraagt wel van je dat je goed over alles nadenkt.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Ramon K schreef:
Waarom zou je dat weg willen laten?

Ik vind dat de Coens eigenlijk te veel 'open' hebben gelaten. Ook sommige bijpersonages (die man met zijn oude koffie) kan ik niet echt plaatsen.

Ik heb het idee dat ik een 'onaffe' Coen film heb gezien. 3*
De opmerkelijke vertelstructuur staat volgens mij (en anderen) in dienst van de thema's, zie Beitel hierboven. Evenals de oude man met de koffie de titel bijstaat. De oude garde heeft niets meer te zeggen in dit land waar geweld en een strijd om geld overmacht heeft, en de jongelingen de wereld 'kapot' maken. Tommy Lee Jones weet er hier alles van, en het idee dat het misschien beter is om te sterven wordt hem ook duidelijk na zijn droom.

Redelijk pessimistisch dus.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Misschien moet je de film nog een keertje kijken,


Ik zou niet weten waarom. Die hele scene is toch ook onduidelijk:Jones komt aanrijden, op de achtergrond zien we een auto met wat lui wegrijden (we horen nog wat schoten) Jones komt op de plek des onheils, we zien een gast met wat wapentuig liggen, een vrouwtje in het zwembad plus Brolin in de deuropening. Ik zou niet weten of Bardem enige inmenging in het gebeuren gehad heeft want we krijgen het niet te zien! Ik ging er zelfs vanuit dat ie dat wel had (zeker omdat ie daarna nog naar vrouwlief gaat voor een afrekening). Daar leek de plot naar toe te werken.

Het geeft aan dat het verhaal daar eigenlijk niet om draait. Waarna je jezelf de vraag moet stellen: waar draait de film dan wel om?


Als dat zo zou zijn dan is het wel een enorme kunstgreep om een hele platte boodschap te verkondigen. Wat haal jij er dan uit?
dat de hele wereld naar de verdommenis gaat? Dat psychopaten er zelf voor kiezen om te moorden?

Kom zeg. Dit is toch geen film met een intelligente diepere laag?


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Evenals de oude man met de koffie

Ik snap echt wel dat de discussies met die man op de titel slaan. Maar wie is die man? Jones kent 'm blijkbaar, maar wij als publiek niet. Dat personage wordt er gewoonweg eventjes bijgesleept om een bepaalde dialoog over te kunnen brengen. En het personage van Harrelson? Wat een ondankbaar rolletje. Toch ook maar gewoon tijdvulling eigenlijk.


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8858 stemmen

Ja, die rol van Harrelson is idd echt dom. Daar hadden ze makkelijk wat beters voor kunnen verzinnen.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind het geen 'open' film.


Ik wel. Wat er met Brolin gebeurt zien we niet, wat er met mams gebeurt zien we niet en ook of Bardem de vrouw nu na haar woorden wel of niet heeft neergeschoten, komen we niet te weten

En er zijn nog meer dingen die me irriteren. Veel films van de broers Coen vind ik erg goed vanwege de haast cartooneske universums die ze creeeren. In die werelden kan ik veel accepteren. In deze film is de toon wat meer down-to-earth, wat realistischer. Dan gaat het mij storen dat psychopaat Bardem zo veel slachtpartijen kan aanrichten zonder dat er ook maar iets aan gedaan wordt. Ik krijg nooit het idee dat ie op de hielen wordt gezeten door de politie. Hij kan blijkbaar vrij en ongestoord al moordend door de staat rondtrekken.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4898 stemmen

Ramon K schreef:
en ook of Bardem de vrouw nu na haar woorden wel of niet heeft neergeschoten, komen we niet te weten


Dat lijkt me toch aardig duidelijk wanneer Bardem uit het huis loopt. Hij kijkt nog even onder zijn schoenen of er ook bloed onder zit.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Hij kijkt nog even onder zijn schoenen of er ook bloed onder zit.

Of iets anders. Want je weet het gewoonweg niet. Ze laten alles open.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4898 stemmen

Lijkt me toch vrij duidelijk. Wat zou het anders moeten zijn? Je moet natuurlijk ook niet overal te veel achter zoeken. In deze scene is het kristalhelder wat mij betreft. Het was in ieder geval wel wat ik direct dacht toen hij onder zijn schoenen zag...


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Leland Palmer schreef:

Lijkt me toch vrij duidelijk. Wat zou het anders moeten zijn?

Poep, kauwgum, een stukje glas? Ik zie echt wel dat de Coens iets suggereren. Maar dat doen ze in deze film juist veel te vaak. Een open film wat mij betreft met te veel losse eindjes en zwakke scriptkeuzes.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4898 stemmen

Ramon K schreef:

Poep, kauwgum, een stukje glas?

Tuurlijk niet. Het word duidelijk in beeld gebracht en de Coens willen ons natuurlijk niet met de vraag laten zitten of het kauwgum of zoiets zou moeten zijn.


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Ik vond het eerlijk gezegd ook wat vaag wat er nu precies gebeurt met Brolins schoonmoeder. Wat die mexicanen 'in pakken' ineens kwamen doen; als ze achter het geld aanzaten, hoe weten zij dat dan? En hebben zij dan ook de moord op Brolin gepleegd? Hadden ze geen tijd om naar het geld te zoeken? Of stierf die moeder aan de kanker?

Net even herzien en dat blijft inderdaad wat vaag, ook al is misschien ook dát wel Coens idee om het thema van zinloosheid e.d. duidelijk te maken. Brolin is gewoon, zinloos, door zomaar iemand vermoord. Maar het kan ook zijn dat ik een plotlijn mis.

Ramon K schreef:
(quote)


Poep, kauwgum, een stukje glas? Ik zie echt wel dat de Coens iets suggereren. Maar dat doen ze in deze film juist veel te vaak. Een open film wat mij betreft met te veel losse eindjes en zwakke scriptkeuzes.
Als hij net Harrelsons personage heeft vermoord en het bloed druipt zijn kant op, dan haalt Chigurh ook zijn voeten omhoog, om geen bloed onder zijn schoenen te krijgen.

Het blijft suggestie, maar hier is het wel gewoon duidelijk.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

HarmJanStegenga schreef:

(quote)

Tuurlijk niet. Het word duidelijk in beeld gebracht en de Coens willen ons natuurlijk niet met de vraag laten zitten of het kauwgum of zoiets zou moeten zijn.

Je ziet het toch enkel van een afstand? Het gaat mij erom dat de Coens ervoor kiezen om belangrijke gebeurtenissen omtrent hoofdpersonages niet te tonen. Dat zouden ze dan zo doen om een diepere laag op de voorgrond te laten treden. Waar is die diepere laag? Ik werd het eerste uur meegesleept door de sfeer en de narratief en ineens wordt van dat verhalende afgestapt door dingen niet te tonen. Een totale anti-climax.


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Het knappe van de film vind ik juist dat het minimalisme (niks laten zien ondanks overduidelijke hints) gecombineerd wordt met het totalisme [?] (alles in geur en kleur laten zien). Bij mij werkte het niet als anti-climaxen, eerder als een intrigerend kunstje, wat bij mij werkte in ieder geval.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Net even herzien en dat blijft inderdaad wat vaag, ook al is misschien ook dát wel Coens idee om het thema van zinloosheid e.d. duidelijk te maken. Brolin is gewoon, zinloos, door zomaar iemand vermoord.


Waarom dan eerst anderhalf uur met een intrigerende plot aan de slag gaan?


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Ramon K schreef:
(quote)


Waarom dan eerst anderhalf uur met een intrigerende plot aan de slag gaan?
Nouja, juist om zinloosheid te suggereren. De plot draaide slechts om de uitkomst, en dat is dat het kwaad voortgaat, de oude man zich daarom niet meer thuisvoelt en de gewone man waarschijnlijk sterft aan het geweld. Zoiets.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4299 berichten
  • 3034 stemmen

Ik raad velen aan deze film nogmaals te kijken.

Vele vragen worden duidelijk beantwoord.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Glacius schreef:
Ik raad velen aan deze film nogmaals te kijken.
Vele vragen worden duidelijk beantwoord.


Is dit zo'n intelligente film dan, dat het gewoon onmogelijk is om alles in 1 kijkbeurt te vatten? Kom zeg.

En wat is de diepere laag nu? dat het kwade in mensen huist? Dat het ooit overwint? En was het in de tijd van oude rot Jones dan echt anders? Kain en Abel sloegen elkaar toch al de koppen in?

Ik heb een spannende thriller gezien met veel sfeer en goed acteerwerk, maar die op het einde afstapt van de narratief schijnbaar om 1 of andere diepere laag naar voren te schuiven die eigenlijk helemaal niet zo diep is. Een kleine teleurstelling helaas.


avatar van Moviemax Almelo

Moviemax Almelo

  • 10 berichten
  • 18 stemmen

Goede Film

Mooie film en niet meer dan dat.

Het eind is vrij zwak en maakt te film net iets minder.

MovieMax Almelo geeft,

3,5*


avatar van Glacius

Glacius

  • 4299 berichten
  • 3034 stemmen

Ramon K schreef:

(quote)

Is dit zo'n intelligente film dan, dat het gewoon onmogelijk is om alles in 1 kijkbeurt te vatten? Kom zeg.

Sommige mensen snappen de bovenste laag niet eens of hebben hier gedeeltes van gemist tijdens de eerste keer kijken, vandaar mijn opmerking.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10044 stemmen

Ben het met Ramon eens wat betreft het weglaten van wat eigenlijk iedereen wil zien. Als er iets altijd fantastisch is bij films van de Coen Brothers, dan zijn dat wel confrontaties tussen mensen. Als een hele belangrijke confrontatie dan wordt weggelaten en het ineens suggestief wordt, dan vind ik dat toch wel wat zwak. Zat eerst op 4.5, maar toch maar verlaagd naar 4.


avatar van Beitel

Beitel

  • 415 berichten
  • 0 stemmen

Ramon K schreef:
(quote)


Is dit zo'n intelligente film dan, dat het gewoon onmogelijk is om alles in 1 kijkbeurt te vatten? Kom zeg.

En wat is de diepere laag nu? dat het kwade in mensen huist? Dat het ooit overwint? En was het in de tijd van oude rot Jones dan echt anders? Kain en Abel sloegen elkaar toch al de koppen in?

Ik heb een spannende thriller gezien met veel sfeer en goed acteerwerk, maar die op het einde afstapt van de narratief schijnbaar om 1 of andere diepere laag naar voren te schuiven die eigenlijk helemaal niet zo diep is. Een kleine teleurstelling helaas.

Het is eigenlijk iets te lang geleden dat ik 'm gezien heb, maar laat ik eventjes een poging wagen wat licht op het geheel te schijnen.

De film is ondergedompeld in een meer van pessimisme. De hele film lang wordt gezegd dat Brolin eigenlijk geen kans maakt. En ja hoor, Brolin wordt afgemaakt, door het maken van een verkeerde keuze (vrij ironisch, als hij met de dame in het zwembad mee was gegaan was hij waarschijnlijk blijven leven). We hopen de hele tijd dat het deze keer anders gaat, maar dus niet. Hij is het zoveelste slachtoffer.

Het draait dus niet om hem, maar om de sherrif, die achterblijft en alles met lede ogen aanziet. Hij kan niets uitrichten en besluit dat te accepteren. Ik weet even niet of dat geweld volgens de film van alle tijden is of juist van tegenwoordig, maar ikzelf heb het idee dat 'het kwaad' altijd heeft bestaan en (dit sowieso) altijd zal blijven bestaan.

Chiguhr stelt, zoals volgens mij al wel duidelijk is, geweld in het algemeen voor. De politie kan 'm niet tegenhouden, daarvoor is hij te slim en te krachtig. Een monster dat niet tegen te houden is en zelfs wanneer hij op het einde in een ongeluk terecht komt is duidelijk dat hij tegen te houden valt, maar nooit te stoppen. Hier komt ook iets terug wat betreft willekeurigheid (zie z'n muntje), maar daar ga ik eventjes niet dieper op in.


Tja, dit is zo'n beetje de 'diepere laag'. Ik vind het fantastisch in beeld gebracht, zelden een film gezien dat zwartgalligheid zo krachtig neerzet. Daarnaast is de film volstrekt niet open. Alles is nogal subtiel gefilmd en vooral op het einde kan dat voor verwarring zorgen. Maar vrijwel alles dat je ziet leidt naar de zwartgallige conclusie en ik zie ook niet hoe je alles anders zou kunnen interpreteren.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Ramon K schreef:
Je kunt de ultieme confrontatie tussen Brolin en Bardem (waarin Brolin gedood wordt) gewoonweg niet weglaten. In voorgaande scenes bleek Brolin een geducht tegenstander te zijn en er wordt qua vertelstructuur echt naar de climax toegewerkt.


Ik vond Brolin eigenlijk helemaal geen geduchte tegenstander voor Bardem. Het was weer gewoon zo'n arme sukkel zoals die bijna alle Coenfilms bevolken. Dat hij het zo lang overleefd is meer te danken aan geluk dan aan slimmigheid of zelfs superioriteit. Ik geloof er ook niets van dat Bardem Brolin vermoord heeft. Er rijdt toch net voordat Brolin vermoord is zo'n auto weg met Mexicanen met geweren. Volgens mij is Brolin gewoon vermoord door de andere partij.

Waarom zou je dat weg willen laten?


Tja, geen idee, maar als het punt gewoon duidelijk is hoef je het toch niet per se te laten zien? De eerste helft van de film bevatte zeer veel geweld en blijkbaar wilden de Coens het wat minderen in de tweede helft en werken ze vooral met suggestie. Mij maakt het niet uit welke van de twee (suggestief of frontaal in beeld) ze gebruiken, omdat het allebei effectief blijkt te werken. Maar ik vind die suggestieve moorden tegen het einde aan wel bijzonder intrigerend.

Ik ben het ook niet met Neo eens dat de voor de Coens gebruikelijke confrontaties hier uitblijven. De film zit er juist vol mee. Als Brolins vrouw (geweldig personage overigens) uiteindelijk Bardem ontmoet krijg je toch duidelijk een confrontatie tussen de twee verschillende karakters. De lieve vrouw tegenover de schurk. Erg sterke scène. Ik zie alleen niet in hoe een expliciete moord daar aan bij zou kunnen dragen. De shockfactor was misschien wat hoger geweest, maar de film is op dit moment zover dat shockeren toch al niet meer nodig is. Dat Bardem buiten het huis zou kijken of er kauwgom of glas onder zijn schoenen zit is je reinste flauwekul en ik denk ook niet dat je het zelf gelooft, Ramon. Er wordt hier heel bewust een parallel getrokken met een eerdere scène. Dat gebeurt toch heel vaak in films?

Het verbaasd me sowieso een beetje dat je moeite hebt met suggesties hier, terwijl je bij veel andere films juist de kracht van suggestie prijst. Oké, dat waren vaak drama's, maar waarom zou het bij een thriller als deze niet mogen? Waarom zou bij een film over een seriemoordenaar alles expliciet moeten zijn? Waarom zou er geen alternatieve manier bedacht mogen worden om iets in beeld te brengen? Persoonlijk vind ik de latere moorden in de film tot de fascinerendste in de filmgeschiedenis behoren, juist doordat we zo beangstigend onduidelijk zijn. Het is trouwens ook een oud truukje: hoe minder we zien, hoe erger je fantasie het kan voorstellen. Nogmaals: voor mij werkte het fantastisch.

In bepaald opzicht denk ik toch dat je wat te oppervlakkig naar de film gekeken hebt, Ramon. De boodschap is gewoon duidelijk: we leven in tijden waarin geweld en het kwaad zulke vormen hebben aangenomen dat de goede krachten (Tommy Lee Jones), machteloos staan en alleen droevig kunnen toekijken. Met name de dromen van Jones die hij in de laatste scène verteld staan hierin duidelijk symbool voor. Die scène met die oude man met zijn koffie idem dito, al geef ik toe dat dit misschien een scène te veel was. Het is ook absoluut niet zo dat dit element van het verhaal er plotseling bijgehaald wordt. Ik zou zelfs zeggen dat het verhaal hier meer naar toe werkte dan naar een confrontatie tussen Brolin en Bardem. De openingsmonoloog kondigt dit hele thema al aan en alle scènes met zichtbaar aangeslagen Jones in combinatie met de scènes waarin we zien hoe onverslaanbaar Bardem is werken gewoon naar een duister einde toe. Was een einde waarin Jones (of zelfs Brolin) uiteindelijk een einde maakt aan Bardem beter geweest? Ik denk het niet. Conventioneler misschien, maar niet beter.

En wat moeten we met deze boodschap dat het kwaad nu sterker is dan ooit. Persoonlijk ben ik het met je eens, Ramon, dat dit niet helemaal waar is. Het kwaad is gewoon door de gehele geschiedenis sterk aanwezig geweest. Maar de boodschap vervult voor mij een andere functie: het geeft een dramatische laag aan het verhaal en geeft het toch meer betekenis. Persoonlijk had ik erg met Jones te doen. Daarnaast geeft dit thema de film het sterke gevole van fatalisme die het einde ook rechtvaardigt. Ik had werkelijk tijdens het kijken het gevoel dat Bardem gewoon niet verslagen kon worden en dat alles slecht af zou lopen. En dat gebeurde voor de verandering ook. Het kwaad dat met alles wegkomt is gewoon een beangstigend beeld, of het nu een diepere laag heeft of niet. In dit geval hebben ze getracht een diepere laag eraan te geven.
Wat je ermee doet moet je verder zelf weten.


Ik heb het idee dat ik een 'onaffe' Coen film heb gezien. 3*


Eigenlijk is het nodeloos om te zeggen dat ik het hier niet mee eens ben. Ik vind het misschien zelfs wel de meest strakke Coenfilm, waarin iedere scène gewoon een duidelijke functie heeft.

Ik hoop in ieder geval dat je de film nog eens een kans is. Niet zozeer omdat je de film niet in een keer zou kunnen bevatten (ik zag hem zelf immers ook pas 1 keer), maar gewoon met een andere blik. Soms helpt het nou eenmaal als je een beetje weet wat er gaat komen in een film. Met een ander verwachtingspatroon kan deze film misschien aan kracht winnen.


avatar van decsss

decsss

  • 309 berichten
  • 214 stemmen

Beitel schreef:




De film is ondergedompeld in een meer van pessimisme. De hele film lang wordt gezegd dat Brolin eigenlijk geen kans maakt. En ja hoor, Brolin wordt afgemaakt, door het maken van een verkeerde keuze (vrij ironisch, als hij met de dame in het zwembad mee was gegaan was hij waarschijnlijk blijven leven). [/quote]

De dame bij het zwembad hoorde bij de Mexicanen


avatar van Beitel

Beitel

  • 415 berichten
  • 0 stemmen

decsss schreef:

De dame bij het zwembad hoorde bij de Mexicanen

Klinkt interessant, maar was ze niet gewoon door die Mexicanen vermoord? Ik kan haar lijk in het zwembad nog goed herinneren.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Het verbaasd me sowieso een beetje dat je moeite hebt met suggesties hier, terwijl je bij veel andere films juist de kracht van suggestie prijst.

Vanavond zal ik er eens dieper op in gaan, maar dit kan ik er alvast uitlichten. Deze film van de Coens is in het eerste anderhalfuur een echte genrefilm. De twee hoofdpersonages in een kat en muis spel. Beide personages zijn vlak, beide personages ontbreekt het aan diepte. Waarom zou je hier met suggestie gaan werken? Je laat de climax van Rambo of Seven toch ook niet weg?


avatar van decsss

decsss

  • 309 berichten
  • 214 stemmen

Beitel schreef:
(quote)

Klinkt interessant, maar was ze niet gewoon door die Mexicanen vermoord? Ik kan haar lijk in het zwembad nog goed herinneren.


je ziet inderdaad iemand dood in de zwembad maar niet wie het is. Ik ga ervan uit dat zij bij de Mexicanen hoorde en hem juist aan het lokken was.