• 16.994 nieuwsartikelen
  • 181.476 films
  • 12.519 series
  • 34.641 seizoenen
  • 654.183 acteurs
  • 200.203 gebruikers
  • 9.449.223 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Drama (2026)

Romantiek / Komedie | 105 minuten
3,43 220 stemmen

Genre: Romantiek / Komedie

Speelduur: 105 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Kristoffer Borgli

Met onder meer: Zendaya, Robert Pattinson en Mamoudou Athie

IMDb beoordeling: 7,2 (76.737)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 2 april 2026

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

  • Bioscoop Vanaf 24 juni in 7 bioscopen

Plot The Drama

"Witness the wedding of the year."

Een stel staat op het punt elkaar het jawoord te geven. Enkele dagen voor de heuglijke plechtigheid worden echter verontrustende geheimen over een van hen onthuld. Hierdoor komt hun relatie in zwaar weer terecht.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van filmkul

filmkul

  • 2609 berichten
  • 2328 stemmen

Sterk psychologisch drama met een rauw komisch randje. Het verhaal zit aardig in elkaar en wordt goed uitgewerkt. Langzaam en subtiel laat Borgli het drama ontvouwen. Als kijker wordt je ook daarin meegezogen, je ziet het gebeuren. Naast het drama bevat de film een aantal ijzersterke komische scènes waarbij de fotoshoot en bruiloft eruit springen. Het acteerwerk is van hoog niveau. Naast Pattinson en Zendaya zet ook Haim een prima rol neer. De minimalistische soundtrack is goed gekozen. 4.0


avatar van Reint

Reint

  • 154 berichten
  • 913 stemmen

Drulko Vlaschjan schreef:
Een romcom die beweert geen romcom te zijn maar het ondertussen natuurlijk wel gewoon is. De reacties op 'het geheim' vond ik niet altijd even geloofwaardig, maar vaak ook weer niet absurd genoeg om te kunnen accepteren dat we naar absurdisme zaten te kijken. De bruiloftspeeches vond ik barslecht, daar had veel meer uitgehaald kunnen worden. Maar op andere momenten zat ik met een glimlach te kijken.

Voor mij ging de film uiteindelijk meer om de reactie op het geheim dan om het geheim zelf. De makers laten ruimte om zelf te oordelen, dat is altijd wel prettig. Het gebrek aan interesse en empathie van de kant van de bruidegom vond ik schokkender dan het verhaal van de bruid.

Het blijft allemaal behoorlijk luchtig en vermakelijk, de film kijkt lekker weg en soms is dat alles wat je van een film verlangt. Prima tussendoortje. Hij levert na afloop bovendien gespreksstof op, want hoe had jij in deze situatie gereageerd, en wat is eigenlijk het ergste wat jij ooit gedaan hebt? Er kwamen een hoop jeugdtrauma's naar boven. Gezellig was dat.

Mooi verwoord! Inderdaad draaide de film meer om de onderlinge dynamiek na de onthulling dan de inhoud van de onthulling zelf. Net als Sick of Myself weet Borgli zonder al te veel moralisme het narcisme van zijn personages te ontleden. Dit doet hij slim door ze tegen elkaar uit te spelen, maar ook door ze te laten struikelen over hoe ze zichzelf zien.

Een van de raakste en grappigste scenes is dan ook die waarin RP probeert in te vullen hoe de onthulling écht gegaan moet zijn, om zo zijn eígen zelfbeeld en reputatie tegenover anderen overeind te houden. Het feit dat de onthulling van Haim het soort pestersgedrag is waardoor tieners totaal kunnen radicaliseren zoals Zendaya's personage - maar Haim tegelijkertijd degene is die het heftigst reageert en fungeert als splijtzwam - is ook een sterk staaltje ironie.

Hoewel de films van Borgli altijd een uitvergroting zijn van de realiteit, gaan ze in de kern altijd over oermenselijke impulsen die niemand vreemd zijn. Rake film over identiteit, selectief moralisme en vooral de noodzaak onderling vertrouwen.


avatar van Ste*

Ste*

  • 2092 berichten
  • 1406 stemmen

Hoe een stel in ‘drama’ en twijfels verzeilt raakt vlak voor en tijdens hun bruiloft is best interessant en vermakelijk gedaan, maar de reden daarvoor daar kon ik niet helemaal in meegaan, hoewel dat waarschijnlijk ook wel weer een beetje het punt van de film was.

Tijdens de onthulling van wat Emma haar ‘ergste daad’ was en de reactie van de rest dacht ik al, really? Ze gaan nu doen alsof dit een enorme dealbreaker is? Ze was 15 en heeft het uiteindelijk niet eens echt gedaan. Het leek me daarnaast duidelijk dat vriendin Rachel zelf erger was; willens en wetens een kind een hele nacht opgesloten laten zitten (en daarnaast ook nog eens over de grenzen van haar eigen man gaan en de avond verzieken met haar nare ‘spelletje’).

Daarna ontstaat er een soort domino-effect van Charlie die flipt, een soort half aanranding/vreemdgaan moment beleeft met een collega en het uiteindelijk grotendeels zelf verpest met zijn speech waarna alles uit de hand loopt.
Vond het daarna ook een beetje vlak eindigen. Blijkbaar gaan ze toch ‘opnieuw beginnen’ en komt het waarschijnlijk wel weer goed, en dat was het dan.

De film laat je op zich even nadenken over welke daden (of niet-daden) erg zijn en wat je accepteert van een persoon, of iemand echt verandert (en dat alcohol, zo blijkt maar weer eens, meer kapot maakt dan je lief is, want het begon immers allemaal met een dronken onderonsje!).

Verder is het audiovisueel en qua editing wel creatief en vlot gedaan wat grotendeels de film ‘maakt’, aangezien de inhoud vrij veel drama om weinig is. Wel passende titel dus.

Kleine 3,5*


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2237 berichten
  • 5225 stemmen

Dream Scenario, de vorige film van regisseur Kristoffer Borgli werd zeer positief ontvangen maar werkte mij gedurende de hele speeltijd nogal op de zenuwen. Bij opvolger The Drama is dit gelukkig heel anders. Ik had de trailer gezien in een eerder bioscoopbezoek en vorige week werd het dan eindelijk tijd om The Drama in de bioscoop te gaan zien.

De eerste twintig minuten voelde een tikkeltje gekunsteld en vergde wat gewenning maar als de film eenmaal op gang komt en de spreekwoordelijke olifant in de kamer voortdurend aanwezig is, liet de film mij niet meer los.

Grootste pluspunt is het uitstekende acteerwerk van zowel Robert Pattinson als Zendaya. Beide acteurs hebben een prima chemie, die overeind blijft gedurende alle ups en downs binnen hun relatie. Je hoopt dat hun sprookje niet ten onder gaat terwijl met name Pattinson er alles aan doet om zich in de nesten te werken.

Het scenario zit knap in elkaar en de fijne lijn tussen diepe ernst, romantiek en donkere humor blijft gedurende de hele film keurig in balans. Het is een film, waarin een zwaar thema wordt aangesneden en het belang van nuancering en empathie wordt onderstreept zonder dat het drammerig wordt.

Pattinson bewijst voor de zoveelste keer, dat hij meer is dan die vampier uit Twilight en Zendaya haar rol zit sterk in het verlengde van Euphoria maar haar acteerwerk is hier net wat veelzijdiger.

The Drama was voor mij een zeer enerverende kijkervaring waarbij ik op het puntje van mijn stoel heb gezeten en als je hem in een groep kijkt is er na afloop veel stof om over na te praten.

Uitstekende film!


avatar van blurp194

blurp194

  • 5711 berichten
  • 4322 stemmen

Ik vond het net wat te lang duren voordat het spel echt op gang komt. Maar dan is het ook wel een erg grappig filmpje, al had het misschien toch wat verder over the top gekund. Toch loopt wel best fijn uit de hand allemaal. Verplicht kijkvoer voor elk stel met trouwplannen!

Pattinson en Haim zijn leuk, Zendaya had een paar scenes waarin ik haar niet zo vond overtuigen. Foutje van de regie wellicht, ze kan het echt wel. Samen met Pattinson is ze wel een erg geniaal stel, zo'n koppel waarvan je er tientallen kent en je echt af blijft vragen wat ze toch in elkaar zien en waarom ze bij elkaar blijven. Tsja, nou weet ik het eindelijk...


avatar van Mr_Marty

Mr_Marty

  • 220 berichten
  • 186 stemmen

Kristoffer Borgli's Syk Pike en vooral Dream Scenario zijn twee van mijn favoriete komedies van de afgelopen jaren. De trailer van zijn nieuwe film The Drama was niet veelbelovend: het leek om een vrij standaard romantisch drama met een klein edgy randje te gaan. Ik had ook totaal niet door dat het om de nieuwe film van Borgli ging en dat werd vreemd genoeg ook nergens vermeld in de trailer. Na het kijken moet ik helaas doorgeven dat de trailer een goed beeld gaf: met The Drama is Borgli - nogmaals: een man die me echt op de vloer van het lachen had met Dream Scenario - er in geslaagd een saaie film te maken.

Emma (Zendaya) en Charlie (Robert Pattinson) gaan trouwen. Bij een met alcohol overgoten etentje vooraf om de laatste details van het menu vast te leggen met vrienden Rachel (Alana Haim) en Mike (Mamoudou Athie) komt het slechte idee om het ergste dat ze ooit gedaan hebben op te biechten. Van Mike valt het mee, maar Rachel en Charlie hebben best wel erge dingen gedaan. Emma daarentegen heeft nooit iets echt erg gedaan, maar er wel gefantaseerd over iets heel ergs als tiener. Een vrij algemene fantasie, zeker voor tieners, maar ze is er ver in doorgegaan - wat ironisch genoeg alleen haar persoonlijk blijvend fysieke schade heeft berokkend - en vanwege culturele redenen en ook persoonlijke achtergronden, is iedereen heel geschokt en wordt het, wel, een drama.

Wat zich hier wreekt is iets dat me in Syk Pike en Dream Scenario al was opgevallen: Borgli is een goed observator van absurditeiten van het moderne leven en culturele eigenaardigheden, maar een nogal slechte criticus/analist ervan. Bij die films zorgde dat alleen dat ze naar het einde, als er conclusies getrokken moeten worden, wat inzakken, maar dan had je je wel al rot gelachen. Maar bij het serieuze The Drama - het wordt wel een komedie genoemd, maar het is meer een drama met wat hoogstens een glimlach opwekkende komische momenten - gaat het steken. Naast zijn vaste thema van door kapitalisme in het algemeen en social media in het bijzonder aangewakkerd uiterlijk perfectionisme (de bruiloftsdansoefenscène is één van de betere momenten van de film), pakt Borgli nu de vooral Amerikaanse dwang ook geestelijk puur te moeten zijn op: het gaat niet alleen om het goede doen, maar misschien nog wel meer om goed denken. En hij doet daar vervolgens niets interessants mee. De Amerikaanse wapenobsessie komt ook nog voorbij, maar ik denk dat Borgli wel besefte dat dat helemaal uitgekauwd is, dus dat wordt klein gehouden.

Zo wordt The Drama een matte versie van wat Borgli's mede-Scandinaviërs eerder al beter deden in bijvoorbeeld Festen en Idioterne (sowieso is Borgli wel een Von Trier-adept).

Wat de redding van de film is, is Borgli's enorme technische talent als filmer. Hij schreef en regisseerde de film niet alleen, maar was ook één van de twee editors. Hij weet de film 105 minuten (een grote Hollywood-productie onder de twee uur, het kan! halleluja!) op stoom en ook kraakhelder te houden, ondanks zeer frequent gebruik van flashbacks en fantasiescènes. Dat loopt allemaal enorm soepel in elkaar over en het ziet er ook goed uit op een fijne manier; nergens voelt het als spierballenrollerij. Hij krijgt ook uitstekende performances uit zijn acteurs. En dat is bij Robert Pattinson geen standaard gegeven. Verder ook prima werk van Zendaya, Haim en vooral Jordyn Curet als de jonge Emma.

(Gezien in The Movies)


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7189 berichten
  • 9927 stemmen

Wrang, vaak pijnlijk maar ook wel weer komisch relatiedrama, een beetje beperkt qua plot maar net boeiend genoeg. Robert Pattinson en Zendaya doen het prima in de hoofdrollen en regisseur Kristoffer Borgli begint inmiddels een eigen subgenre te ontwikkelen. Plaatsvervangende schaamte dus weer, herhaaldelijk.


avatar van Collins

Collins

  • 7466 berichten
  • 4440 stemmen

De derde speelfilm van regisseur en schrijver Kristoffer Borgli. Borgli die met Syke Pike (2022) en Dream Scenario (2023) opvallende films afleverde met een mengeling van drama en zwarthumoristische komedie. In The Drama past hij deze mengeling met succes wederom toe. In de film zijn Charlie (Robert Pattinson en Emma (Zendaya) bezig met de voorbereidingen voor hun huwelijk. Charlie bereidt zijn speech voor en de film blikt samen met hem terug op de periode voorafgaand aan het huwelijk. We leren Emma kennen zoals Charlie haar ziet. Empathisch, ruimhartig, grappig, onbezorgd. Een geïdealiseerde voorstelling van de vrouw waarvan hij houdt. Tijdens een gezamenlijk diner met de twee trouwgetuigen verandert zijn beeld van de vrouw die hij dacht beter te kennen dan wie ook.

De film is gecentreerd rond de vraagstelling of mensen alleen verliefd kunnen worden op de versie van een ander die zij (willen) zien en die ze tot op zekere hoogte zelf invullen. Een illusionaire voorstelling die natuurlijk wederzijds wordt gemaakt. Als die wederzijdse illusie na verloop van tijd afbrokkelt, is het moeilijk zo niet onmogelijk om terug te keren naar het geïdealiseerde plaatje. Dan rest het harde werken aan acceptatie van het beeld na de afbrokkeling en als dat is gelukt het vinden van de weg naar de ware liefde. Of het niet vinden van die weg natuurlijk. Borgli onderzoekt in zijn film deze fundamentele kwestie aan de hand van het personage Charlie die na Emma’s bekentenis plotseling in een neerwaartse spiraal van wanhoop en twijfel terecht komt.

Charlie's twijfels en frustraties hebben vrijwel uitsluitend betrekking op hem. Ze betreffen het onrecht dat hem is aangedaan. Het vertrouwen dat hij niet meer in zijn aanstaande vrouw heeft. Het aangetaste beeld dat hij nu van zijn toekomstige vrouw heeft. Zijn geïdealiseerd beeld dat heel oneerlijk in een gedesillusioneerd beeld is veranderd. In plaats van toenadering tot Emma te zoeken en een poging te ondernemen om samen haar faux pas te verwerken en het beschadigde beeld te repareren, verliest Charlie zich in zijn eigen crisis.

Op zich geen onbegrijpelijke reactie, maar de film houdt zich wel erg nadrukkelijk met Charlie bezig. Er is slechts in beperkte mate ruimte voor Emma’s ontwikkeling. Die ruimte is helaas te beperkt om grondig inzicht in het personage Emma te verkrijgen. Een personage dat eveneens worstelt. Het is echter Kristoffer Borgli’s film en het is zijn keuze en daar heb ik me bij neer te leggen. Ik vond het gewoon spijtig dat de focus op beide personages niet in evenwicht was. Emma is een interessant personage en had meer ruimte verdiend, wat mij betreft.

Gelukkig is The Drama een goede film en was het mogelijk mijn frustratie te overstijgen. The Drama is een film met veel sterke elementen. Daar gaan we. De film weet met zijn verhaal een uitstekende spanningsboog te creëren. Muziek, sound en montage zijn interessant en versterken het spanningsveld nog eens. De film bezit een fijne humor die cynisch en ietwat macaber is. Ook het acteerwerk van Pattinson en Zendaya mag er zijn. Genoeg moois dus.

En zo is The Drama een intense en een frustrerende film. De film legt een moreel dilemma bloot, plaatst de verwerking daarvan vooral bij het mannelijke hoofdpersonage en schiet derhalve iets tekort in het narratief omdat de rol van het personage Emma beperkt wordt. Het ergerde me een beetje. Desondanks vond ik The Drama een prima film.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4487 berichten
  • 4194 stemmen

Sterke en uiterst boeiende A24 film met uitstekende acteerprestaties van Zendaya en Robert Pattinson, heerlijke chemie tussen deze twee.


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 3335 berichten
  • 4493 stemmen

Vermoedelijk is her erg moeilijk om films te maken met een serieus kernthema die tegelijkertijd grappig zijn, zij het op een nerveuze en ongemakkelijke manier. Ik kan niet echt iets over de plot zeggen zonder spoilers, ga er gewoon blanco in. Qua acteerprestatie is dit verreweg mijn favoriete rol van Patterson, een wereld van verschil met zijn Twilight-jaren. Zendaya is voor mij altijd een beetje een wisselvallige film; ik geloof dat ze echt schittert als ze goed materiaal krijgt, zoals in Euphoria (2026) en The Challengers (1990). Ik weet bijna zeker dat iedereen Alana Haim na afloop zal haten, maar ik denk ook dat ze daarin slaagt, omdat haar personage ook gehaat hoort te worden.

We moeten A24 prijzen voor deze kleine pareltjes, terwijl alle grote studio's zich nog steeds voornamelijk richten op de massa.

Een film die een mooie opbouw heeft, vandaar mijn 8.