• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.789 stemmen
Avatar
 
banner banner

Saving Private Ryan (1998)

Oorlog / Drama | 169 minuten
4,11 8.835 stemmen

Genre: Oorlog / Drama

Speelduur: 169 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Steven Spielberg

Met onder meer: Tom Hanks, Tom Sizemore en Edward Burns

IMDb beoordeling: 8,6 (1.621.738)

Gesproken taal: Tsjechisch, Duits, Engels en Frans

Releasedatum: 17 september 1998

Plot Saving Private Ryan

"The mission is a man."

Tijdens de invasie van de Geallieerden in Normandië sterven twee broers. Een derde broer sterft gelijktijdig in Nieuw Guinea, bij het vechten tegen de Japanners. Als bekend wordt dat een vierde broer vermist is geraakt op het Franse platteland, wordt een missie gestart om hem veilig thuis te krijgen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Captain John H. Miller

Technical Sergeant Michael Horvath

Private Richard Reiben

Private James Francis Ryan

Private Daniel Jackson

Private Stanley Mellish

Private Adrian Caparzo

T-Medic Irwin Wade

Captain Fred Hamill

Corporal Timothy Upham

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jay73

jay73

  • 1184 berichten
  • 1388 stemmen

Het plot is natuurlijk niet het enige criterium om een film te waarderen. Zeker bij deze film niet. Saving Private Ryan is een keiharde confrontatie met de oorlog, met de krankzinnigheid ervan. In dat opzicht vind ik de film enorm geslaagd.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Queto Yurlunyur schreef:


ik noemde het plot niet simpel, ik noemde het onzinnig; dat is heel wat anders. En dan doel ik natuurlijk op het belachelijke idee dat een heel reddingsteam zou worden opgezet om één onbenullige soldaat te redden, wat een aantal levens blijkt te kosten (en die soldaten waren misschien wel enig kind - is nog erger voor hun moeders...); een commandant die zoiets beveelt is rijp voor het gesticht. Daar komt nog eens (in mindere mate) bij dat deze Ryan vervolgens weigert om te vluchten uit de hel waarin hij beland is, waarmee hij zowel zichzelf als zijn 'redders' in verder nodeloos gevaar brengt.


IK noemde het plot simpel wat ik juist sterk vond, omdat er m.i. in 2e w.o. films niet geconcentreerd moet worden op ingewikkelde verhalen. door die opmerking ging ik misschien wel aan jouw opmerking voorbij.
Onzinning is het geenszins; het belachelijke van de missie is juist het euvel van de soldaten die centraal staan.

waarom ryan weigert te vertrekken uit oorlogsgebied, wordt uitgelegd (misschien idd wat vluchtig); hij is al zo lang in oorlogsgebied dat de andere soldaten zijn familie zijn geworden. als hij nu weg zou gaan zou hij zijn familie in de steek laten.


avatar van renske

renske

  • 1105 berichten
  • 926 stemmen

mister blonde schreef (ongeveer):
ryan is al zo lang in oorlogsgebied dat de andere soldaten zijn familie zijn geworden. Als hij nu weg zou gaan zou hij zijn familie in de steek laten.

Ja, dat vond ik een nogal lam excuus voor dat hele laatste uur. Oorlog voeren is een tamelijk 'plat' ding.

Neo schreef:
Een ander meestwerk met vrachwagens vol met diepgang is The Thin Red Line van Terence Malick. Maar in die film worden wel heel veel karakters uitgediept

Mijn film-bijbel zegt over TTRL '...often characters begin to look alike and it's difficult to tell them apart'. Maar zelf heb ik TTRL nog niet gezien.
Misschien ga ik hier ooit nog wel op terugkomen maar: waarom zou je het oorlog voeren 'dieper' laten zien dan wat het is? nl. mensen doden. En dan komt het simpelweg aan op een slimme militaire strategie en wat geluk zoals de anti-tank-vliegtuigen die over kwamen vliegen toen Hanks lag dood te gaan
Personages met diepgang in een film over oorlog vind ik in Regeneration maar die gaat over veelal geschoolde hogere militairen waarvan de hoofdpersoon Sassoon bekend werd als anti-oorlogs-poeet! Bovendien speelt deze film zich niet af op het slagveld. Dan kun je wel één twee diepe gedachten kwijt.
Wat dachten jullie deze suggestie van oorlogsfilm-met-diepe-personages: The Deer Hunter?
Mijn voorlopige conclusie over oorlogsfilms: Eigenlijk is Saving Private Ryan gewoon een actie-film en dan ééntje waarvan ik de motivaties van de personages door de vakmanschap waarmee het gemaakt is, kan begrijpen. En dus ook de personages van de tegenpartij. Dat vind ik nogal een prestatie.


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

renske schreef:

Ja, dat vond ik een nogal lam excuus voor dat hele laatste uur. Oorlog voeren is een tamelijk 'plat' ding.

Maar in een oorlogsfilm redelijk onvermijdelijk.

Mijn film-bijbel zegt over TTRL '...often characters begin to look alike and it's difficult to tell them apart'. Maar zelf heb ik TTRL nog niet gezien.

Misschien ga ik hier ooit nog wel op terugkomen maar: waarom zou je het oorlog voeren 'dieper' laten zien dan wat het is? nl. mensen doden.

de hele film gaat over soldaten en met hun gevoelens over heimwee, angst om dood te gaan etc. etc. niet in de eerste plaats over oorlog voeren, maar over de daar bij behorende gevoelens..


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

renske schreef:

waarom zou je het oorlog voeren 'dieper' laten zien dan wat het is? nl. mensen doden. En dan komt het simpelweg aan op een slimme militaire strategie en wat geluk

Ik kan je vertellen dat iedereen toch wel moet inzien dat deze film al vele malen dieper gaat dan de ''standaard'' oorlogsfilm uit de jaren 40 bv toen de films vooral als propeganda werden gebruikt en soldaten geen pijn lijdde na neergeschoten te zijn. Maar die films waren niet slecht, integendeel een films als The Dirty Dozen bv is enorm goed, maar enorm realistisch op menselijk gedrag gebied niet. Saving Private Ryan was een van de eerste die dit wel was, tuurlijk waren er al eerder films die dat deden maar deze viel echt op. En dan nog even over Thin Red Line: de film betrekt niet alleen de strategische spelletjes van het oorlog voeren, maar ook de gevoelens van de mensen, hoe de mens een kan zijn met zijn omgeving... En idd er zitten nogal wat karakters in, maar ik heb er totaal geen problemen mee. Enige probleem wat ik de eerste keer had was dat het een beetje een ''kijk wie daar nou weer voorbij loopt'' film is de eerste keer.


avatar van renske

renske

  • 1105 berichten
  • 926 stemmen

mister blonde schreef:

Maar in een oorlogsfilm redelijk onvermijdelijk.

Dat ligt er natuurlijk aan of je het als een actiefilm benadert of niet. Regeneration is wel degelijk een oorlogsfilm (of anti-oorlogsfilm zo je wilt) maar speelt zich niet af op het slagveld, en die nieuwe film met Kenneth Branagh, ik geloof dat die Conspiracy heet, daar wordt ook alleen maar in gepraat maar schijnt toch tamelijk indrukwekkend te zijn.

Maar goed, vanuit een samenzwering tot een oorlog komen is in feite een van de eerste stappen in het oorlog voeren.


avatar van Chrizzlle

Chrizzlle

  • 113 berichten
  • 0 stemmen

renske schreef:

Oorlog voeren is een tamelijk 'plat' ding.

Als je heel de dag bij elkaar op de lip zit, en als je de verantwoordelijkheid hebt over levens, heimwee hebt naar het thuisfront, etc dan lijkt me oorlog niet echt een 'plat' ding...


avatar van renske

renske

  • 1105 berichten
  • 926 stemmen

Ik weet niet wat een 'oorlig' is maar ik geloof je op je woord, Chrizzlle.


avatar van sydney

sydney

  • 2223 berichten
  • 0 stemmen

Ken je uitdrukking niet dan: "op één oorliggen"?


avatar van EmDee

EmDee

  • 7192 berichten
  • 1417 stemmen

LOL


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Wat een geweldige film! Prachtig camerawerk en mooie scenes. Tom Hanks speelt werkelijk geweldig! 4*


avatar van Chrizzlle

Chrizzlle

  • 113 berichten
  • 0 stemmen

Sneltypen eist zijn tol Nu beter ?


avatar van flicks

flicks

  • 169 berichten
  • 173 stemmen

Een van de beste oorlogsfilms ooit gezien dit komt natuurlijk ook door Tom Hanks echt een top film. 4 sterren.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

Die irritante amerikaanse rotvlag hadden ze echt uit de film moeten laten. Alleen al door die vlag geef ik hem een ster lager dan normaal.***


avatar van T®inity

T®inity

  • 571 berichten
  • 0 stemmen

U-96 schreef:

Die irritante amerikaanse rotvlag hadden ze echt uit de film moeten laten. Alleen al door die vlag geef ik hem een ster lager dan normaal.***

Geeft mij kippevel, maar ik heb ook heel wat met Amerika alleen niet met die ka*ker tyfus Bush...


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

U-96 schreef:

Die irritante amerikaanse rotvlag hadden ze echt uit de film moeten laten. Alleen al door die vlag geef ik hem een ster lager dan normaal.***

want? waren het geen Amerikanen die Frankrijk belegerden? En kom niet aan met: 'Hij is te Amerikaans' 't is namelijk een AMERIKAANSE film.

Dan zou je Das Boot ook een ster minder moeten geven omdat die enkel op de duitsers concentreerd.

non-argumenten zijn dat.


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Hobbes, je haalt me de woorden uit mijn mond!


avatar van T®inity

T®inity

  • 571 berichten
  • 0 stemmen

Hou wel waar het emotionele gevoel voor het vaderland centraal staat zolang het maar geen propaganda of te patriottisch word.. Van dit soort oorlogsfilms hou ik nou waar de gevoelens van de soldaten ook blootgesteld worden.


avatar van roda

roda

  • 1670 berichten
  • 961 stemmen

T®inity schreef:

Geeft mij kippevel, maar ik heb ook heel wat met Amerika alleen niet met die ka*ker tyfus Bush...

forza U.S.A en forza George W. Bush

laat Bush en V.S in godsnaam met rust!!


avatar van kos

kos

  • 46699 berichten
  • 8855 stemmen

Zullen we discussies over Bush ( ) ergens anders houden?


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

forza? Wat betekent dat?


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

roda schreef:

(quote)

forza U.S.A en forza George W. Bush

laat Bush en V.S in godsnaam met rust!!

en dit soort berichten weerhouden mij er meestal van om het 'op te nemen' voor films als SPR en BoB omdat mensen het verschil niet zien tussen tóen en nú.

needless to say: ik kots van dit soort berichten. Laat Bush met rust my ass! zoals hij de rest van de wereldbevolking ook met rust laten? Nee dank je!


avatar van pinky

pinky

  • 373 berichten
  • 1999 stemmen

U-96 schreef:

...Die irritante amerikaanse rotvlag...

Nou dat weer. Volgens mij is U-96 met zijn verkeerde stomme irritante rotbeen uit bed gestapt.


avatar van Da Jando

Da Jando

  • 1383 berichten
  • 1065 stemmen

Ramon K schreef:

forza? Wat betekent dat?

Italliaans voor: "Vooruit, kom op!" Ofzo..


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Da Jando schreef:

(quote)

Italliaans voor: "Vooruit, kom op!" Ofzo..

Volgens mij is het iets van: "Leve...". Ze zingen dat ook meestal bij voetbalwedstrijden:"Fora Juve" of een andere ploeg.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

... en hier laten we het dan maar bij wat dat betreft. Dank u.


avatar van the-dude

the-dude

  • 21 berichten
  • 23 stemmen

over deze film kan ik redelijk kort zijn. EEN topper, visueel, redelijk realistische en voor mij humoristische gesprekken (mbt) de hierchie in oorlogstijd. Ik heb de film 8 maal gezien, waarbij ik soms dacht kom ik de tijd weer door? maar vanaf het shot van de ogen naar het strand ben ik al lang weer vergeten waar ik woon.. tot de film afgelopen is.


avatar van vdc

vdc

  • 825 berichten
  • 619 stemmen

Persoonlijk heb ik het niet zo begrepen op oorlogsfilms. Ik hoor van vrienden dat deze film boven alle anderen uitsteekt op gebied van correcte nabootsing van wapens, kledij enz. ; maar sorry dat zijn nu eenmaal details waar ik geen oog voor heb. Toch ben ik deze film met grote verwachtingen beginnen zien, omdat ik wist dat er nog een spannend onderliggend verhaal achter zat. Uiteindelijk vond ik dat dié spanning dan weer tenietgedaan werd door telkens weer die wrede vechtscenes en gruwelijke beelden. Vond de film dan toch maar anderhalve ster waard : het is gewoon mijn ding niet.

Ik waardeer de anti-oorlogsboodschap natuurlijk wel, maar zoals die in La Vita è Bella wordt gebracht, vond ik dan wel veel sterker mij raken, dan dit geweld.


avatar van Nick Kang

Nick Kang

  • 973 berichten
  • 488 stemmen

Dit is de beste verfilming ooit van d-day. The longest day is ook wel goed alleen vind ik dat er te weinig sfeer in de film zit. er is nog wel wat beters dan Saving private ryan en dat is Band of brothers. Maar dat is geen film natuurlijk.


avatar van Hobbes

Hobbes

  • 2911 berichten
  • 1195 stemmen

Nick Kang schreef:

Band of brothers. Maar dat is geen film natuurlijk.

tuurlijk wel, past alleen niet in één avondvullend program dus is het in stukken geknipt. Desondanks is en blijft het een film. (jordy is toch op vakantie )