• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.399 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.649 acteurs
  • 199.109 gebruikers
  • 9.378.090 stemmen
Avatar
 
banner banner

Fight Club (1999)

Komedie / Thriller | 139 minuten
4,08 9.154 stemmen

Genre: Komedie / Thriller

Speelduur: 139 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Brad Pitt, Edward Norton en Helena Bonham Carter

IMDb beoordeling: 8,8 (2.565.607)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 4 november 1999

Plot Fight Club

"Mischief. Mayhem. Soap."

Een man die voor een verzekeringsmaatschappij stad en land afreist als schade-expert, lijdt aan chronische slapeloosheid. Hij krijgt van een arts echter geen medicatie, maar een snerende opmerking: ''Ga maar eens kijken bij een praatgroep voor terminaal zieken, dan zal je zien wat pijn écht inhoudt.'' De man neemt het serieus en bezoekt een praatgroep, waar men aanneemt dat hij ook terminaal ziek is. Hij vindt er een uitlaatklep en bezoekt vervolgens ook andere praatgroepen. Bij één van die bezoeken treft hij de mysterieuze Marla Singer. Als hij op een dag thuis komt van een vlucht, blijkt er een explosie in zijn appartement te zijn geweest. Hij belt Tyler Durden, een extravagante man die hij net daarvoor in het vliegtuig ontmoet heeft. Tyler neemt op, en ze gaan samen een biertje drinken. Tyler blijkt er nogal eigenzinnige ideeën op na te houden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Tyler Durden

Robert Paulson

Angel Face

Richard Chesler (Regional Manager)

The Mechanic

Intern at Hospital

Thomas at Remaining Men Together

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

olivier schreef:

Ik snap in zekere zin wel dat dit een commercieel succes werd en bovendien nog steeds wordt bewonderd door zekere mensen.

Zo'n groot succes was de film niet. Fight Club is zelfs geflopt. Alleen in Europa werd de film warm onthaald. Pas later is de waardering gekomen.


avatar van olivier

olivier

  • 1249 berichten
  • 1577 stemmen

Ramon K schreef:

Fuck die top 250 toch. Bovendien zijn zelfs mijn grootste favorieten niet 100% perfect. Chill! Ik ben het verder niet met je eens in deze, al merk ik wel dat mijn waardering voor Fight Club met de jaren wat afneemt.

Eigenlijk doelde ik niet op het top250-status, maar veeleer op het cultstatus van deze film. Zelfs ik moet erkennen dat deze behoort tot dé cultfilms van de jaren '90 en ik vind dat bijzonder vreemd gezien zijn gepolijst-hollywood karakter. In feite denk ik nog steeds dat dit een film is die langzaam maar zeker in de vergetelheid zal geraken...


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Gepolijste-hollywood karakter? Moet je me even uitleggen. Ik vind namelijk het tegengestelde.


avatar van jasha

jasha

  • 1540 berichten
  • 1087 stemmen

Net zoals de meeste films met Brad Pitt


avatar van LaCaméraStylo

LaCaméraStylo

  • 266 berichten
  • 368 stemmen

Ramon K schreef:

Fuck die top 250 toch. Bovendien zijn zelfs mijn grootste favorieten niet 100% perfect. Chill!

Vind ik ook, dat hele toplijsten gedoe wordt veel te serieus genomen.


avatar van Skar

Skar

  • 37 berichten
  • 62 stemmen

Toevallig weer eergisteren gekeken! blijft een goeie film!


avatar van Latesta

Latesta

  • 408 berichten
  • 146 stemmen

Heel toevallig Ik heb 'm eergister ook gekeken. Dat is de dag dat jij geschreven hebt.


avatar van thegoodfella

thegoodfella

  • 329 berichten
  • 2533 stemmen

in een woord te beschrijven: briljant!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

as schreef:

Zo'n groot succes was de film niet. Fight Club is zelfs geflopt. Alleen in Europa werd de film warm onthaald. Pas later is de waardering gekomen.

Geflopt ?! Echt waar?? Kan ik me nou serieus niet voorstellen! Behalve een steengoeie film is het ook nog eens een van de beste (meest accurate) boekverfilmingen die ik ken!


avatar van Sammie123

Sammie123

  • 16 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind dit echt zooo'n leuke film. Het einde verwacht je echt niet


avatar van kiriyama

kiriyama

  • 9849 berichten
  • 0 stemmen

Goede film, alleen het einde vond ik wat minder. (zal wel de enigste zijn) Die hele plottwist vond ik een beetje overbodig, en vond ik ook geen meerwaarde hebben. Voor de rest goede film.


avatar van Skrean

Skrean

  • 539 berichten
  • 694 stemmen

Films met onverwachte eindes zijn top, helemaal als het van auteur Chuck palahniuk komt en is geregisseerd door niemand minder dan david fincher.

De film geeft hier en daar een goede visie op de wereld.

Maar da's mijn mening.

4 sterren


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

toplijst gezeur verwijderd. Daar is het forum voor.


avatar van sloane

sloane

  • 5 berichten
  • 24 stemmen

Geweldig overschatte film! Ik begrijp in de verste verste niet waarom deze film zo hoog gewaardeerd wordt... Bij het bekijken van Fight Club had ik op het einde net hetzelfde gevoel als bij Vanilla Sky: wat een debiele film!


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

sloane schreef:

Bij het bekijken van Fight Club had ik op het einde net hetzelfde gevoel als bij Vanilla Sky: wat een debiele film!

Waarom?


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

waarom niet?


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

orbit schreef:

waarom niet?

Het gaat mij om de uitleg. Als je iets staat te roepen, geef dan ook het waarom aan...


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Ok, misschien komt die nog. Maar als mensen alleen maar roepen "fight club, vét!" vind ik eigenlijk dat je ook wel uitleg mag verwachten..


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

orbit schreef:

Maar als mensen alleen maar roepen "fight club, vét!" vind ik eigenlijk dat je ook wel uitleg mag verwachten..

Mee eens...


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Orbit, ik denk dat inmiddels jouw mening wel duidelijk is geworden. Ik vind het dan ook onnodig dat je jouw lage waardering voor deze film moet blijven herhalen.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Daar ging het nu helemaal niet om Knisper


avatar van finalman

finalman

  • 1767 berichten
  • 1579 stemmen

amai, echt een geweldige film en ik heb dat niet verwacht dat het zo mooi zou zijn!!!Een 4,5*!!!


avatar van Toby N. Tucker

Toby N. Tucker

  • 90 berichten
  • 322 stemmen

Afgelopen nacht gezien en met moeite afgekeken. Pfff, gemiddeld een 4,1 ster...Haal de 'maatschappijkritiek' eruit en er blijft slechts een knap gefilmde ( dat wel) videoclip van ruim 2 uur over. De veel geprezen humor, die in de film zou zitten, heb ik niet 1 maal ervaren, het acteerwerk is zeker niet bijzonder goed. En waarom toch ( zie bv. " Natural born killers") dat extreme geweld? Als je 'ons' een spiegel wilt voorhouden kan dat toch ook op een andere manier ( zie bv. "American Beauty" en "a Clockwork Orange").... Bah, 2,5*.


avatar van kos

kos

  • 46696 berichten
  • 8853 stemmen

A Clockwork Orange zou ik nu niet meteen als voorbeeld aanhalen hoe het 'zonder extreem geweld' ook kan..

Verder wel eens met je overigens .


avatar van ingmarz

ingmarz

  • 101 berichten
  • 191 stemmen

edward norton is echt wel goede acteur met depp en pacino capaciteiten


avatar van Joe-K

Joe-K

  • 210 berichten
  • 125 stemmen

Topper, ik snapte de film eerst ook niet helemaal maar het werd allemaal duidelijk, heb hem 2 keer gezien en hij blijft goed. 4,5*


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

ingmarz schreef:

edward norton is echt wel goede acteur met depp en pacino capaciteiten

Alleen een hondslelijke rotkop helaas en hangwangen.. wat zullen Depp en Pacino blij zijn wie ze zijn


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Alsof Pacinognoom knap is.....


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Toby N. Tucker schreef:

Afgelopen nacht gezien en met moeite afgekeken. Pfff, gemiddeld een 4,1 ster...Haal de 'maatschappijkritiek' eruit en er blijft slechts een knap gefilmde ( dat wel) videoclip van ruim 2 uur over. De veel geprezen humor, die in de film zou zitten, heb ik niet 1 maal ervaren, het acteerwerk is zeker niet bijzonder goed. En waarom toch ( zie bv. " Natural born killers") dat extreme geweld? Als je 'ons' een spiegel wilt voorhouden kan dat toch ook op een andere manier ( zie bv. "American Beauty" en "a Clockwork Orange").... Bah, 2,5*.

Tja, al je de humor mist, mis je meer dan de halve film....


avatar van ellentjah

ellentjah

  • 109 berichten
  • 140 stemmen

Zaaaalige film! Heb 'm vorige week nog eens terug gezien op dvd. Echt super, behoort tot één van m'n lievelingsfilms : 4,5*