
Ghostland (2018)
Alternatieve titel: Incident in a Ghostland
Frankrijk
Horror / Drama
91 minuten
geregisseerd door Pascal Laugier
met Crystal Reed, Taylor Hickson en Emilia Jones
Een moeder van twee kinderen erft het huis van een tante. Ze gaat naar het huis en brengt er de nacht door. Gedurende de nacht krijgt ze te maken met moorddadige indringers en vecht ze voor de levens van haar dochters. Zestien jaar later komen de twee zussen, die inmiddels volwassen zijn, opnieuw samen in het huis. Al snel ontstaat er een vreemde situatie.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=tko6ofjGBuA
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (6,4 / 24565)trailer (YouTube, ondertiteld)koop op iTunes voor € 9,99huur bij MovieMAX voor € 2,99Google Play: € 5,99 / huur € 2,99Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99

Wat een hoop gekrijs en gegil zeg... Zwaar vermoeiend.
Hoorde er gewoon bij voor mijn gevoel
Ok ik schrijf Laugier dus nog niet af.
4,0*
Pascal Laugier daar had ik hoge verwachtingen bij, zeker na zijn meesterwerk ‘Martyrs’ die ik stiekem best vet vond! ‘Ghotsland’ haalt bij lange na dat niveau niet maar komt zeker wel erg dicht in de buurt. Ook deze film is deels psychologisch aangelegd, en na de plottwist vond ik hem ook stukken beter worden. Zeker een betere film na de wat slechte film ‘The Tall Man’ die ik naar ‘Martyrs’ dan weer helemaal niks vond.
De cast vond ik zelf best leuk. Met de knappe dames Crystal Reed en Anastasia Phillips kon de film voor mij eigenlijk niet meer stuk. Echt van genoten en het acteren deden ze wel leuk. Voor de rest vond ik de cast niet echt heel interessant en waren er vooral de zelfde personages die langs kwamen en die we zagen.
Het verhaal was wel aardig. De meisjes gaan samen met hun tante/moeder (zo snel even vergeten wat het nou was) richting een oud huis. Volgens mij was het dat ze naar het huis van hun tante gingen maar zoals ik al zei ben ik dat deels vergeten. Onderweg kregen ze wat ruzie met een snoeptruck die hun even later volgt en de inzittende vallen de drie hardhandig aan. Eenmaal als dat is geweest komen we uit in het heden waarop het lijkt alsof alles weer normaal is alleen één van de meisjes blijkt psychisch ziek te zijn. Als het blijkt dat eentje van de twee in een ander wereld leeft met haar gedachten komen we uit op de werkelijkheid en worden de twee gebruikt als poppen. Ze worden hardhandig mishandeld en tot dingen gedwongen wat ze niet willen doen. Als ze ontsnappen komen ze twee agenten tegen die hun later na de bevrijding leiden maar dan vond ik het einde nogal zwak.
Leuke horror film dat zeker maar, Pascal heeft het beter gedaan (bij o.a. Martyrs). Misschien moet je die twee niet vergelijken. Afijn, blijft een heerlijke film die je gewoon op de zaterdagmiddag aan kan gooien maar ook geschikt is om in de avond er op te gooien.
3.5*

It’s Rob Zombie’s house.
“Hereditary” kreeg de volgende slogans mee: “Meest angstaanjagende film ooit” en “Het hoogtepunt op gebied van horror in de laatste 50 jaar”. Tja, dan vraag ik me af wat men dan over “Incident in a Ghostland” zou zeggen? Niet dat dit de meesterlijkste horror is aller tijden. En neen, het is niet angstaanjagend zoals “The exorcist” dat je de stuipen op het lijf joeg. “Incident in a Ghostland” borduurt verder aan eenzelfde concept zoals men kon zien in “The Seasoning House” en “I spit on your grave”. Het seksueel misbruiken van onschuldigen meisjes en de psychologisch schade die het misbruik teweegbrengt bij deze wanhopige slachtoffers. Het is niet sidderen en beven de hele tijd, maar je zit de gehele film met een ongemakkelijk gevoel.
Nu het principe van zulke films is eigenlijk doodeenvoudig. In eerste instantie tracht men je murw te slaan met confronterende beelden waarbij walging en woede zich over je meester maakt. Zodanig dat het tweede gedeelte aanvoelt als een opluchting. Zoals Jean-Claude van Damme die terugvecht nadat men hem in kreukels heeft geslagen. Of hoe een bijna verslagen underdog in een voetbalmatch het tij kan keren. Zo sta je dus dat tweede deel te bekijken. Je bent lid van een soort supportersclubje voor de slachtoffers die terugvechten en het onrecht dat hen is aangedaan wreken. Zoals in “I spit on your grave” waar ik bij elke executie van één van de daders een gemeende “Yes” niet kon onderdrukken. En de manier waarop men wraak neemt, kan niet erg genoeg zijn. Kortom, een film die twee tegengestelde gevoelens frontaal tegenover elkaar plaatst. Het gevoel van ondergang, wanhoop en fysieke pijn, tegenover de opluchting, bevrijding en victorie.
“Incident in a Ghostland” tracht dit stramien ietwat te doorbreken. Ja, er is dat moment van uiterst, extreem geweld en dat moment dat de situatie er wanhopig uitziet. En net als je denkt dat het er gemoedelijk aan toegaat, slaat de film een volledig nieuwe weg in en begint de strijd om te overleven terug toe. Verder uitweiden leidt alleen tot het vergallen van de pret voor diegenen die de film nog niet hebben gezien. Maar de wending in het verhaal verraste me ook. Om eerlijk te zijn komt het maar zelden voor dat een film dit met me doet. Meestal zie ik het al van ver aankomen. Nu eens niet.
De film werd geregisseerd door Pascal Laugier die vooral gekend is voor zijn controversiële film “Martyrs”. Een film die uitgeroepen werd als de moeder van alle “torture-porns” en die blijkbaar als een pletwals over je heen raast. Een extreem harde film die velen weerzinwekkend zullen vinden. Zelf heb ik er nooit naar gekeken. Diep van binnen zou ik deze film wel willen zien maar iets zegt me dat het extreem geweld me te diep zal raken. Dat is dan ook de reden waarom ik het mijd. Had ik het geweten dan had ik misschien “Incident in Ghostland” ook links laten liggen. En nu zit ik met een dilemma. Is dit nu een film waarbij Laugier de softe kant op ging? Of is “Martyrs” dan toch iets wat ik weer zou moeten oprakelen en kijken?
Is deze film de moeite om te kijken? Eigenlijk wel, ja. En dat omdat het verder gaat dan gewoonweg een brutale home-invasion en het folteren, misbruiken en vernederen van jonge meisjes. Hier haalt Laugier ook de psychologische impact van zo’n traumatiserende ervaring erbij. Hij laat zien hoe de menselijke psyché werkt bij een individu die omstandigheden meemaakt zoals deze barbaarse inval door twee moordzuchtige maniakken. Het is dan wel geen film voor gevoelige zielen ook al worden er geen expliciete beelden getoond. De gevolgen van deze brutale mishandelingen zijn wel duidelijk zichtbaar. Daarom al vooreerst een opgestoken duim voor de schminkafdeling.
De aankleding in zijn geheel is geslaagd te noemen. Het huis waar Pauline (Mylène Farmer) met haar twee dochters Beth (Emilia Jones\Crystal Reed) en Vera (Taylor Hickson\Anastasia Phillips) intrekken is een waar rommelhuis vol rariteiten en oude poppen. Niet dat het een voorname rol inneemt in de film, maar het draagt bij tot de gehele benauwende en duistere sfeer. De rollen van de beide meisjes is voornamelijk beperkt tot krijsen en het angstig afwachten tot de beide geschifte figuren weer opdagen. Behalve Beth, die het tot succesrijk schrijfster van horrorverhalen heeft geschopt. Tot ze weer naar het vervloekte terugkeert en geconfronteerd wordt met het geleden leed. Moeder Pauline gedraagt zich na de keiharde confrontatie als een sussend en aanmoedigend personage. En dan zijn er tenslotte de aanranders. De ene al gekker dan de andere qua uiterlijk. Een goth-achtig scharminkel waar je eigenlijk alleen maar schimmige beelden van te zien krijgt. De tweede een kolossaal, debiel gedrocht die over een onmenselijke kracht beschikt. Een kwijlende en kreunende primaat die het liefst met poppen speelt. En liefst met levende poppen.
Al bij al is “Incident in a Ghostland” een fascinerende film. Ook al ligt het niveau van sadisme redelijk hoog en kan je de gehele film het gevoel van angst en paniek niet van je afschudden. De gehele film is een stormvloed van hysterie met daarbij dat constant gevoel van onmacht. Het is dus geen horror over bezeten huizen of paranormale verschijnselen met de bekende schrikmomenten en griezelmomenten. Dit is een angstaanjagende film over iets dat in werkelijkheid ook kan gebeuren en dat we op regelmatige basis in het nieuws zien verschijnen. Het verhaal op zich lijkt nogal eenvoudig maar Beth’s toestand zorgt voor een extra dimensie. Het is in ieder geval een stuk angstaanjagender dan “Hereditary”, DE horror uit 2018 (sarcasme).
3.5*
De opening (eerste 20 minuten) van het verhaal was best aardig, maar is tevens zeer clichématig met o.a. een opdringerige truck (deed me denken aan "Jeepers Creepers (2001)"), een afgelegen spookhuis (wel lekker sfeervol), een interieur vol enge poppen en openstaande deuren terwijl een seriemoordenaar actief is in de omgeving. Eigenlijk weet je dan al wat er gaat gebeuren (en dat gebeurt inderdaad ook heel snel) en wat dat betreft is dit zeker geen originele Horror / Drama film. Het enige wat nog enigszins verrassend is, is dat film speelt met de scheidslijn tussen fantasie en realiteit (waardoor niet alles is wat het lijkt) en dat werkt in het begin best goed.
De cast, welke eigenlijk beperkt is tot een handvol acteurs en vooral actrices, doet het opzicht best verdienstelijk maar het vele gekrijs en gegil van de dochters is geregeld behoorlijk irritant. Verder vond ik dat de film de nodige diepgang miste (zeker m.b.t. de twee seriemoordenaars). Een echt slechte film (duurt circa 80 minuten) is het zeker ook niet en er zitten in het tweede deel van het verhaal ook een aantal akelige en ongemakkelijke (seksueel misbruik / martelporno) scènes in, welke niet geschikt zijn voor iedereen om naar te kijken.
Al met al een Horror / Drama film, welke grotendeels trouw blijft aan de wetten van het horrorgenre en waardoor de film niet echt bijzonder is.

maar is tevens zeer clichématig
Dat is juist bewust gedaan, omdat het allemaal de creatie van een beginnend horrorauteur is.
De speeluur is goed, niet te lang en niet te kort. Ook de cast deed het prima.
Martyrs was wel indrukwekkender, maar deze was ook niet slecht.
En ik denk er nog steeds aan, de film heeft me best aangegrepen. Dat komt waarschijnlijk omdat tie best wel bruut is. Ik heb heel veel horrorfilms gezien, maar de echte brute nog niet echt, denk ik. Hahaha!
De film zet je echt aan het denken hoe de vork in de steel steekt. Wat is waarheid en wat is Beths fantasie. Ik denk dat ik wel uit ben hoe het zit.
Ik vind het verhaal goed in elkaar zitten ook inderdaad omdat het inpricipe iedereen kan overkomen. Het huis, de omgeving, de muziek en alles brengt je in de horrorsfeer.
Ik heb veel sterren gegeven omdat de film je ook aan het denken zet.
Op naar de volgende film!
Wat deze film zo ziek maakt is dat het in principe in het echt gewoon nog zou kunnen gebeuren ook. Feit is dat het niet helemaal een rechtoe rechtaan verhaal is maar waarvan je denkt dat het de normale zus is zij juist degene is met waanbeelden(dromen) en probeert weg te gaan uit de realiteit.
De indringers zijn ook een stel die je niet in het donker wilt tegenkomen. Dan lees ik hier dat het krijsen van de meiden tegen gaat staan. Maar goed ik denk dat je in zo'n situatie niet helemaal meer weet wat je moet doen en heb mij er daardoor zeker niet aan gestoord. Dikke 4,5*
Niet per se eng maar wel onheilspellend en cringy. De reus mocht er van mij uit de film gehaald worden en Vervangen worden door een man met een vreemde fetisj. de verwondingen vond ik trouwens echt goed nagemaakt.
Verders wel aardig zou beter wezen als ik niet met zo veel vragen ben blijven zitten.
Hoewel het niet erg vernieuwend is, doet men toch heel veel goed. De sfeerzetting is duister en creepy en het huis is echt de geknipte locatie voor deze film. Het gaat na de eerste 15 minuten ook direct los. Geen nodeloos lange intro, maar je wordt al vrij snel overdonderd door heftige gebeurtenissen. Ik zag dat niet zo snel aankomen en had een iets rustiger begin verwacht.
Na een keiharde plottwist, die ongetwijfeld veel kijkers op het verkeerde been heeft weten te zetten, zie je wel een beetje waar het naar toe gaat. Maar ondanks dat weten ze een paar spannende scènes aan elkaar te rijgen. Het loopt vervolgens best snel naar het einde toe, waar we nog eenmaal verrast worden.
De relatief korte speelduur werkt in het voordeel van deze film. Hij duurt lang genoeg om te boeien en is te kort om te verzanden. Geen onnodige scènes, uitdieping van karakters of opvulling van tijd.
Wat mij betreft een aanrader. Vermakelijk, spannend en kwalitatief goed gemaakt.
Enige pluspunt was zangeres Mylène Farmer. Maar goed, die kent bijna niemand, maar ze speelt een sterke rol als moeder van de dochters.
Verder vond ik het geschreeuw en gekreun heel overdreven en doordringend. Ook vaak veel te donker gefilmd. De film begint best sterk, maar zakt héél snel als een pudding in elkaar.
Hier gaat het er wederom al niet zo heel fijn aan toe, qua stijl doet het ook wel denken aan Martyrs, of iedereen dit soort verhalen kan waarderen, zou voor sommige mensen best heftig kunnen zijn ... maar mogelijk heeft de regisseur zelf ook wel wat traumas opgelopen. Goede film, in principe kan je deze ook gewoon kijken zonder er meerdere dagen ziek van te zijn. Mensen met traumas, kijk wel even uit.
Eng wordt het nooit en naast het standaard patroon toch ook wat mysterieus. De sfeer zit prima. En ik moest ook de hele tijd aan Sloth denken uit The Goonies (1985), alleen was hij hier wat boosaardiger.
Werkelijkheid en fantasie lopen door elkaar, maar heb eigenlijk geen nood aan een uitleg. Prima vermaakt bij deze film met een prima setting.