Alternatieve titel: Final Destination 4, 22 juni 2025, 15:19 uur
Dieptepunt van de reeks
Best bijzonder om je te realiseren dat The Final Destination en Final Destination 2 dezelfde regisseur hebben. Het kwaliteitsverschil tussen deze twee delen is namelijk enorm groot. Het gaat al meteen fout bij het ongeluk op de racebaan. Het achtbaanongeluk in deel 3 was al een dieptepunt uit de reeks, maar deel vier doet hier nog een schepje bovenop. Ik had mij hier al op voorbereid omdat ik mij dit nog goed kon herinneren toen ik de film de allereerste keer zag (volgens mij in de bioscoop destijds) waar het toen al pijnlijk slecht oogde. Anno 2025 is het er uiteraard niet beter op geworden en behoort dit wel tot een van de slechtste openingsmomenten die ik ooit gezien heb.
Deel 3 ging ook niet al te best van start maar herpakte zichzelf vrij goed met alle andere sterfgevallen. Deel 4 schiet ook op dit gebied stevig tekort. Het moment in de haarsalon en in het zwembad lijken op te bouwen naar een zelfde niveau, maar missen uiteindelijk allemaal impact. En de filmpersonages zijn weliswaar nooit een karakterstudie waard geweest, maar hier lijken ze nog dommer dan de achterkant van een bierviltje.
Ik heb het vermoeden dat dit deel hoofdzakelijk geproduceerd is om mee te liften op de 3D hype die er destijds was. Ook de regisseur lijkt hier weinig zin in te hebben gehad omdat dit deel echt op de automatische piloot gemaakt lijkt te zijn zonder dat hij verder ook maar enige moeite gedaan heeft om hier een succes van te willen maken. De 3D geanimeerde scènes gaven mij vaak het gevoel alsof ik in een goedkope kermisattractie zat die in 2009 al achterhaald was. Veruit het slechtste deel uit deze reeks.