- Home
- Cast & crew
- Quentin Tarantino
Delen
Quentin Tarantino
Geboren: 27 maart 1963 (62) in Knoxville, Verenigde Staten
Bekend van: Pulp Fiction, Reservoir Dogs en Inglourious Basterds
IMDb profiel:
Quentin Tarantino
Wikipedia: Quentin Tarantino (wikicode: 10520 )
Over Quentin Tarantino
Quentin Tarantino is een Amerikaans filmregisseur, acteur en scenarioschrijver. Hij is een exponent van de filmstijl nouvelle violence, vanwege zeer expliciete geweldsscènes. Kenmerkend voor het werk van Tarantino zijn verder de talloze verwijzingen naar andere films.
Met Pulp Fiction (1994) won hij de Gouden Palm voor de beste film op het Filmfestival van Cannes. Daarnaast won hij de Oscar voor beste originele scenario, naast nominaties voor onder andere beste film en beste regisseur. Ook Inglourious Basterds (2009) ontving Oscarnominaties voor onder andere beste film, beste regisseur en beste originele scenario. Voor het scenario van Django Unchained (2012) won hij zijn tweede Oscar; de film werd genomineerd in de categorie beste film. In 2015 kreeg hij een ster op de Hollywood Walk of Fame.
Bekend van
Volledige filmografie (115)Pulp Fiction
als Jimmie Dimmick
Reservoir Dogs
als Mr. Brown
Inglourious Basterds
als First Scalped Nazi / American Soldier in 'Pride of Nation' (onvermeld)
Kill Bill: Vol. 1
Sin City
Kill Bill: Vol. 2
Django Unchained
als The LeQuint Dickey Mining Co. Employee
Jackie Brown
als Answering Machine (stemrol) (onvermeld)
True Romance
From Dusk till Dawn
als Richard Gecko
Death Proof
als Warren
The Hateful Eight
als Narrator (stemrol) (onvermeld)
Hostel
Natural Born Killers
Once upon a Time in... Hollywood
als Red Apple Ad Director (onvermeld) (stemrol)
Four Rooms
Grindhouse
Sly
Full Tilt Boogie
Baadasssss Cinema
Django & Django
Robert De Niro, L'Arme du Silence
Destiny Turns on the Radio
My Best Friend's Birthday
Z Channel: A Magnificent Obsession
God Said, 'Ha!'
John Travolta - Rückkehr nach Hollywood
Number One on the Call Sheet
Samengewerkt met
Reacties
beavis
-
- 6630 berichten
- 14826 stemmen
1 - Pulp Fiction (1994) - 4,5
2 - Death Proof (2007) - 4 / Grindhouse (2007) 3,5
3 - Kill Bill: Vol. 1 (2003) - 4
4 - Kill Bill: Vol. 2 (2004) - 4
5 - Django Unchained (2012) - 4
6 - Sin City (2005) - 3,5
7 - Inglourious Basterds (2009) - 3,5
8 - Jackie Brown (1997) - 3
9 - Four Rooms (1995) - 3
10 - Reservoir Dogs (1992) - 2
Jackie Brown verdient eigenlijk veel hoger volgens mij... ik was rond 1997 iets strenger met de cijfers dan nu. Wil die echt al heel lang eens herzien! Reservoir Dogs ben ik nooit fan van geweest, maar zit wellicht ook eerder op 3 dan 2 sterren.
kappeuter (crew films)
-
- 74136 berichten
- 5907 stemmen
Quentin Tarantino maakt mogelijk western-serie 'Forty Lashes Less One' - Serietotaal.nl
kappeuter (crew films)
-
- 74136 berichten
- 5907 stemmen
ghostman
-
- 5739 berichten
- 5 stemmen
UPDATE
1. Django Unchained (2012) (4,5 sterren)
2. Death Proof (2007) (4,5 sterren)
3. Jackie Brown (1997) (4 sterren)
4. Kill Bill: Vol. 1 (2003) (3,5 sterren)
5. Pulp Fiction (1994) (3,5 sterren)
6. Reservoir Dogs (1994) (3 sterren)
7. Kill Bill: Vol. 2 (2004) (3 sterren)
8. The Hateful Eight (2015) (0,5 sterren)
9. Inglourious Basterds (2009) (0,5 sterren)
Donkerwoud
-
- 7284 berichten
- 3212 stemmen
Ontzettend fan van zowel Tarantino als van westerns, maar ergens jammer dat hij niet iets compleet anders gaat doen.
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Bij The Hateful Eight:
Die gast maakt toch hit na hit of ben ik nu gek?
Basto
-
- 11966 berichten
- 7397 stemmen
Inderdaad, zijn laatste 2 waren ook veel grotere hits dan zijn eerste films.
Mochizuki Rokuro
-
- 18942 berichten
- 16416 stemmen
Ik heb de kosten er zo snel niet bij.
(misschien moet dit laatste deel van de discussie naar het QT topic trouwens)
TomPSV
-
- 503 berichten
- 445 stemmen
Ik ben een enorme fan van Tarantino, dat is ook wel te zien uit de sterren die ik heb uitgedeeld voor zijn films.
Mijn huidige lijst:
1. Reservoir Dogs - 5*
2. The Hateful Eight - 5*
3. Inglourious Basterds - 5*
4. Pulp Ficton - 4,5*
5. Kill Bill 1 - 4,5*
6. Django Unchained - 4,5*
7. Jackie Brown - 4*
8. Death Proof - 3,5*
9. Kill Bill 2 - 3,5*
Andere films waar hij heeft aan bijgedragen qua script of zelf een deel heeft geregisseerd:
1. Sin City - 4*
2. True Romance - 3,5*
3. Natural Born Killers - 3,5*
4. From Dusk Till Dawn - 2,5* (waarbij ik het eerste deel van Tarantino sterk vond, maar het tweede deel van Rodriguez heel matig)
Ik heb alleen Four Rooms nog te gaan dus, waarbij slechts een klein deel door Tarantino is geregisseerd.
TornadoEF5
-
- 5559 berichten
- 1617 stemmen
Pff, van alle regisseurs waar ik 3 films of meer van heb gezien, staat Tarantino 26ste van de 32. Ik zie het met alle respect niet wat deze man in zich heeft. Ik zie het gewoonweg niet.
1. Django Unchained - 3.0*
2. Kill Bill vol. 1 - 2.5*
3. Kill Bill vol. 2 - 2.5*
4. Pulp Fiction - 2.5*
5. Reservoir Dogs - 2.0*
AGE-411
-
- 10338 berichten
- 728 stemmen
Ik weet niet of het volgende een forumtopic waard is. (Indien moderators vinden van ja, mag je dit altijd afsplitsen naar het forum).
'The Hatefull Eight' VS 'Django Unchained'. Welke is de betere, en waarom?
Gisteren Django herbekeken om beter te kunnen vergelijken. Het valt me toch op dat de verhaallijn bij Django veel onwaarschijnlijker lijkt dan dat van The Hatefull Eight. Die laatste heeft een standaard verhaallijntje voor een Western (Dat is in dat genre zeker geen minpunt. Het is vooral de inkleding van een simpel verhaaltje dat telt.)
Bovendien vind ik Django iets te extravagant. De film probeert de kijker duidelijk te choqueren met overdreven racistische of overdreven gore scenes. In The Hatefull Eight heb je ook nog altijd het rondspattend bloed, maar het wordt niet gebruikt als publiekstrekker. Ook omdat de film slechts rond 8 mensen draait valt de stroom bloed goed mee, en beperkt het zich enkel tot het noodzakelijke.
Dus wat mij betreft liever 'The Hatefull Eight'.
de grunt
-
- 4333 berichten
- 1577 stemmen
MrDaemen
-
- 12 berichten
- 61 stemmen
Heb mijzelf de laatste weken eens goed verwend met een aantal herzieningen van Tarantino, was alles behalve een straf
Leek mij daarom ook leuk even een totaalplaatje hier neer te zetten:
1. Reservoir Dogs (1992) - 5*
2. The Hateful Eight (2015) - 5*
3. Pulp Fiction (1994) - 4,5*
4. Kill Bill: Vol. 2 (2004) - 4,5*
5. Django Unchained (2012) - 4,5*
6. Jackie Brown (1997) - 4*
7. Inglourious Basterds (2009) - 3,5*
8. Kill Bill: Vol. 1 (2003) - 3*
Richardus
-
- 2127 berichten
- 1193 stemmen
Tarantino wil nog maar 2 films maken, om met 10 films de geschiedenis te denken in te gaan als één van de grootste regisseurs ooit... Quentin Tarantino Confirms He Will Retire After Two More Films - breitbart.com
Dat laatste durf ik zeer te betwijfelen.
Zuko
-
- 135 berichten
- 0 stemmen
In Film > Toplijsten en favorieten > Top 5 Films Quentin Tarantino:
1. Django Unchained
2. Pulp Fiction
3. Reservoir Dogs
4. Kill Bill Vol. I
5. Inglorious Bastards
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Ik weet niet of het volgende een forumtopic waard is. (Indien moderators vinden van ja, mag je dit altijd afsplitsen naar het forum).
'The Hatefull Eight' VS 'Django Unchained'. Welke is de betere, en waarom?
Gisteren Django herbekeken om beter te kunnen vergelijken. Het valt me toch op dat de verhaallijn bij Django veel onwaarschijnlijker lijkt dan dat van The Hatefull Eight. Die laatste heeft een standaard verhaallijntje voor een Western (Dat is in dat genre zeker geen minpunt. Het is vooral de inkleding van een simpel verhaaltje dat telt.)
Bovendien vind ik Django iets te extravagant. De film probeert de kijker duidelijk te choqueren met overdreven racistische of overdreven gore scenes. In The Hatefull Eight heb je ook nog altijd het rondspattend bloed, maar het wordt niet gebruikt als publiekstrekker. Ook omdat de film slechts rond 8 mensen draait valt de stroom bloed goed mee, en beperkt het zich enkel tot het noodzakelijke.
Dus wat mij betreft liever 'The Hatefull Eight'.
Eens. Hateful eight vond ik ook beter. Dat was echt een epische western
. Maar ik moet bekennen dat ik Django Unchained de derde kijkbeurt ook nog steeds erg goed te pruimen vond. Dus die zou ik ook zeker aanraden. Jamie Fox is koning
.
Brave-Neo
-
- 592 berichten
- 1635 stemmen
En zijn 10e wordt dan misschien een science fiction : Quentin Tarantino and J.J. Abrams Team Up for 'Star Trek' Movie | Hollywood Reporter - hollywoodreporter.com
mister blonde
-
- 12682 berichten
- 5356 stemmen
Geloof er niets van. Eerst zien dan geloven...
Chainsaw
-
- 8842 berichten
- 3324 stemmen
Berichten verplaatst naar Film > Nieuws > Tarantino #9
TornadoEF5
-
- 5559 berichten
- 1617 stemmen
Hollywoodsterren steunen Thurman na getuigenis over mishandeling door Tarantino
Over & out carrière Tarantino, lijkt mij. Ik denk dat de hele filmindustrie ondertussen wel een flinke knauw heeft gekregen. Een beetje vergelijkbaar met de de jaren waarin het wielrennen geschaduwd werd door dopinggevallen.
Donkerwoud
-
- 7284 berichten
- 3212 stemmen
Tarantino over dat Polanski seks had met een dertienjarige: 'And she was down with it!' En de ranzige aap gaat natuurlijk een Tarantino-film maken over Charles Manson...https://jezebel.com/heres-audio-of-quentin-tarantino-defending-roman-polans-1822745916
Kasparovski
-
- 25 berichten
- 104 stemmen
Over & out carrière Tarantino, lijkt mij.
Dat lijkt mij wel heel erg overdreven.
Ze neemt hem niks kwalijk over de cover-up en bedankt hem voor de hulp voor het verkrijgen van de opname van het ongeval.
Het is natuurlijk een heel tragisch ongeval, maar waarom dat nu zoveel jaar na dato nog zijn carrière zou moeten kosten ontgaat mij even.
"Kort na het verschijnen van het interview met de Times had Thurman via Instagram Tarantino geprezen omdat hij haar aan de opname van het ongeval had geholpen. En hoewel de omstandigheden rond het ongeval 'onachtzaam in het criminele' was, oordeelt ze niet dat de bedoelingen van Tarantino kwaadaardig waren. Voor de cover-up acht ze 'Lawrence Bender, E. Bennett Walsh, en de beruchte Harvey Weinstein alleen aansprakelijk'. Bender en Walsh waren co-producers. 'Zij logen, vernietigden bewijsmateriaal, en blijven liegen over de blijvende schade die ze veroorzaakten en vervolgens besloten onder de mat te vegen. De cover-up was wel kwaad opzet, en schande tot in de eeuwigheid voor deze drie'."
Bron: Quentin Tarantino reageert: Ongeval Uma Thurman is het grootste verdriet van mijn leven
Kasparovski
-
- 25 berichten
- 104 stemmen
Tarantino over dat Polanski seks had met een dertienjarige: 'And she was down with it!' En de ranzige aap gaat natuurlijk een Tarantino-film maken over Charles Manson...https://jezebel.com/heres-audio-of-quentin-tarantino-defending-roman-polans-1822745916
Donkerwoud
-
- 7284 berichten
- 3212 stemmen
Ik zie dat nuanceverschil tussen 'rape' en 'statutory rape' niet helemaal als het om seksueel contact gaat tussen een veertiger en een dertienjarige. Die juridische term wordt daar in de Verenigde Staten dan inderdaad voor gebruikt. Het slachtoffer was iig not amused om de opname, die - toegegeven- wel uit 2003 komt.
Kasparovski
-
- 25 berichten
- 104 stemmen
Nee oké, daarin kun je natuurlijk met hem over van mening verschillen. Maar het punt is dat je met alleen het citaat 'And she was down with it!' kunt denken dat hij het daarmee probeerde 'goed' te praten. Maar ik heb hem daar in dat hele interview geen waardeoordeel over horen geven, alleen maar dat hij het dus niet eens was met de term verkrachting. Dus dan vind ik de - op deze opname gebaseerde - typering 'ranzige aap' wel een beetje overtrokken 
kappeuter (crew films)
-
- 74136 berichten
- 5907 stemmen
Berichten verplaatst naar Film > Nieuws > Once Upon a Time in Hollywood (Tarantino #9) (2019)
Fillumon
-
- 2240 berichten
- 0 stemmen
In Film > Toplijsten en favorieten > Top 5 Films Quentin Tarantino:
1. Pulp Fiction
2. Inglorious Basterds
3. Reserveren Dos
4. Kill Bill Vol. I
5. Django Unchained
Gerelateerd nieuws

Felle kritiek? Quentin Tarantino haalt uit naar Paul Dano: 'Zwak en oninteressant'

David Fincher maakt vervolg op Quentin Tarantino's 'Once Upon a Time in Hollywood' met wederom Brad Pitt in de hoofdrol

Quentin Tarantino houdt zich nog steeds bezig met schrijven: 'Ik heb absoluut geen haast om te gaan filmen'

