Genre: Drama / Western
Speelduur: 88 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Wise
Met onder meer: Robert Mitchum, Barbara Bel Geddes en Walter Brennan
IMDb beoordeling:
6,9 (3.859)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Blood on the Moon
"A WOMAN'S BULLET KILLS AS QUICK AS A MAN'S!"
De Texaan Jim Garry reageert op een oproep van zijn oude vriend Tate Riling uit New Mexico om hem te helpen met een veeproject, waarbij de oude rancher John Lufton aan het kortste eind zal trekken. Jim krijgt te maken met John Luftons dochter Amy, waarmee hij een schotenwisseling heeft. In de stad stelt Jim vast dat Riling hem nodig heeft als schutter voor het geval er weerstand geboden wordt door Lufton en zijn ranchhulpen. Lufton werkt samen met de onbetrouwbare indianenagent Jake Pindalest. Pindalest verjaagt Luftons vee van het grondgebied van de overheid, waardoor Riling die goedkoop kan kopen. Jim is niet blij met deze gang van zaken en hij krijgt twijfels over de bedoelingen van Riling.
Externe links
Acteurs en actrices
Jim Garry
Amy Lufton
Tate Riling
Kris Barden
Carol Lufton
Jake Pindalest
John Lufton
Milo Sweet
Joe Shotten
Frank Reardon
Video's en trailers
Reviews & comments
madmax1
-
- 2216 berichten
- 711 stemmen
Ook nog in TC Telecine , redelijk bewaard gebleven mooie beelden want die rko pictures waren over het algemeen grijs grof gepikkeld. Onlangs is Mitchum, de b statisch ontstegen , en kan je deze film onder brengen in A klasse met low budget
Veel van deze late 40 jaren westerns worden steeds beter en als er geen censuur was in die tijd
waren dit stuk voor stuk sterke grauwe gewelddadige films geweest die hun tijd vooruit waren. Ik was in die tijd nog gewend aan de matinee want in die tijd gold 14 -18 jaar,en als mijn oom me had meegesmokkeld bij zulke westerns keek ik mijn ogen uit, zoals bij deze die vergeet je nooit, de opening in dat regen weer en de western sfeer is gelijk aanwezig .
Barfly
-
- 1873 berichten
- 1749 stemmen
Prachtige zwart-wit fotografie maakt dat deze western iets extra's meekrijgt, want het verhaal en het verloop is dat van een gemiddelde western. Maar de voortdurende mooie shots zorgen er voor dat ik geboeid bleef kijken. Mitchum en Brennan helpen het niveau ook wat omhoog.
Een film die elke westernfanaat wel zal kunnen bekoren.
beavis
-
- 6627 berichten
- 14782 stemmen
een noir-western!?!
Western is niet zo mijn genre, maar met die omschrijving moet ik denken aan High Noon (1952) , als deze film daar qua sfeer ergens in de buurt komt, dan gaat hij zeker op mijn lijstje!...?
Querelle
-
- 6548 berichten
- 4894 stemmen
Als noir-westerns je aanspreken is Pursued (1947) een aanrader.
beavis
-
- 6627 berichten
- 14782 stemmen
dank voor de tip!!
Border Incident (1949) valt misschien ook nog wel (meer) in deze categorie
was eigenlijk al bijna klaar met noirs voor dit moment, maar heb vandaag toch weer een aantal leuke ontdekkingen gedaan om op een lijstje te zetten 
Querelle
-
- 6548 berichten
- 4894 stemmen
ja, border incident vind ook heel goed ja.
Brix
-
- 19675 berichten
- 5113 stemmen
@beavis:
Hoeveel noir westerns wil je op de lijst hebben 
Om te beginnen:
The Tall T
Terror in a Texas Town
Day of the Outlaw
The Man from Laramie
The Violent Men
3:10 to Yuma (1957 versie)
Station West
Colorado Territory
Man of the West
Devil's doorway
The Gunfighter
The Halliday Brand
A Lawless Street
The Furies
The Naked Spur
En zo zijn er nog tientallen te noemen.
Dogie Hogan
-
- 13381 berichten
- 788 stemmen
Deze Western, vanmorgen uitgezonden door BBC2, was behoorlijk zwart-wit, waardoor mij visueel aardig wat is ontgaan. Western ook opgenomen, moet zeker herkijken.
Opvallend was een kittige Barbara Bel Geddes, ff een omschakeling wanneer je haar gewend bent geweest in tv-serie Dallas. Geeft in elk geval de indruk iets van haar rol te willen maken, tegen over-acting aan.
Eveneens ff wennen was Walter Brennan in een serieuze rol. Voor mij naast in Bad Day at Black Rock z'n tweede. Had hem meer van dit soort rollen gegund.
Tja, en Robert Mitchum speelt weer Robert Mitchum: quasi-nonchalant 'loopt' ie weer door de film.
Weinig acteertalent te bespeuren t.o.v. de beide andere leading-roles.
IMDb 6,5/10.
beavis
-
- 6627 berichten
- 14782 stemmen
De fotografie zou zeker niet misstaan in een Noir, maar het verhaal en de eventuele morele conflicten zijn zo rechtlijnig dat we ons hier toch echt op puur Western terrein bevinden, wat dat betreft een kleine tegenvaller. Maar nog steeds een film die wel lekker weg kijkt, blij em eindelijk gezien te hebben 
mr rumson
-
- 2170 berichten
- 2995 stemmen
Deze film net gezien het verhaal is een standaard western verhaal .
Maar wat deze film net wat anders maakt is zoals hier al meerdere keren is aangegeven .
De manier van filmen veel gebruik maken van o.a. schaduwen waardoor de western wat film noir trekjes meekrijgt.
Dit levert dan af en toe mooie plaatjes op.
Al word de film die ik zelf bezit vrij veel overheerst door zwart. Was er dan ook blij mee met de scene die zich in de sneeuw afspeelt.
Zo vond ik de knok scene tussen Jim Garry ( Mitchum en Tate Riling ( Preston ) in de saloon nogal vrij donker. Nu begrijp ik wel dat mitchum de lichten had kapot geschoten maar toch.
Robert Mitchum die een mooie outfit aanheeft die acteerde naar behoren evenals Walter Brennan.
Ook het komische momentje wanneer Mitchum de rivier wil oversteken om een brief af te leveren maar dan door de dochter van de Rancheigenaar word tegengehouden was leuk om te zien .
Kortom een degelijke western die hier en daar vrij donker overkomt ,al kan dat ook aan mijn film liggen .
Onceuponanytime
-
- 807 berichten
- 1050 stemmen
Inhoudelijk goed verhaal.
Minpuntje zijn het aantal schoten die uit de geweren komen, zonder bij te laden alsook het perfect vuren wanneer het nodig acht...
Brix
-
- 19675 berichten
- 5113 stemmen
Binnenkort op Blu-ray van Warner Home verkrijgbaar (met Engelse ondertiteling)
Collins
-
- 7282 berichten
- 4306 stemmen
Blood on the Moon werd geregisseerd door Robert Wise. Bij mij bracht die naam slechts vage herkenning teweeg. Best ernstig, want de man deed de regie voor films als The Day the Earth Stood Still (1951), The Haunting (1963) en Star Trek: The Motion Picture (1979). Films die ik goed vind. West Side Story (1961)en The Sound of Music (1965) deed hij ook, maar met dergelijke films heb ik minder affectie. Wise deed ook nog de montage voor de film Citizen Kane (1941). Een regisseur dus die zich in een breed scala aan filmgenres heeft begeven.
In Blood on the Moon voorziet hij de western van de stijlelementen van de Film Noir. Het levert een stilistisch buitengewoon fraaie film op. De meeste scènes spelen zich in de nacht af en Wise gebruikt de nachtelijke omstandigheden heel handig voor het creëren van een contrastrijke cinematografie. Die is zichtbaar in sfeervol schaduwwerk, in het onheilspellend oplichten van de ogen van de personage, in de (suggestie van) beweging in donkere hoekjes. Mooi.
Inhoudelijk is de film minder buitengewoon. Eerder vrij standaard. De film verhaalt van een cowboy die tussen twee kampen geraakt en beide kampen tegen elkaar uitspeelt om uiteindelijk voor de keuze te worden gesteld om het goede te doen of niet. Wat het goede is, wordt snel duidelijk gemaakt. De kwalificaties goed en slecht zijn niet bijzonder diep toegedekt zoals in de Film Noir wel het geval is.
De film speelt zich af in een wrede wereld waar alles in het teken van winst en verlies staat en men niet kijkt op een dode meer of minder. Een gewelddadige wereld, waar de kogels lustig rondvliegen en de vuisten veelvuldig worden gebald en gebruikt. De onderlinge strijd is rauw en bruut. Hoogtepunt is een heftig saloongevecht tussen Robert Mitchum en Robert Preston dat in het (half)duister plaatsvindt en waarbij het meubilair door de lucht vliegt. Een naargeestig en rauw gevecht dat uitstekend past in een sombere en harde film. Beide zijn heerlijk om naar te kijken.
Het laatste nieuws

Nederlandstalige misdaadserie 'Blind Sherlock' nu te zien op Netflix

'Hacksaw Ridge' van Mel Gibson wordt vanavond uitgezonden op televisie

Biografisch sportdrama 'The Smashing Machine' vanaf nu te streamen op HBO Max

Controversieel? Castleden over spraakmakende horrorserie 'The Beauty': 'Zet je aan het denken'
Bekijk ook

C'est Arrivé près de chez Vous
Komedie / Mockumentary, 1992
317 reacties

Day of the Outlaw
Western, 1959
25 reacties

The Last Wagon
Western, 1956
35 reacties

The Furies
Drama / Western, 1950
27 reacties

The Harder They Fall
Film noir / Drama, 1956
32 reacties

Shenandoah
Western / Drama, 1965
31 reacties
Gerelateerde tags
boerderijdochtercattle driveranchershomesteader driftercattle baronherd corrupt officialneighbor feudcowboysrancher
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





