Zeitgeist: Moving Forward (2011)
Genre: Documentaire
Speelduur: 162 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Peter Joseph
Met onder meer: Robert Sapolsky en Gabor Maté
IMDb beoordeling:
8,1 (18.976)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Zeitgeist: Moving Forward
"This Shit's Got to Go!"
Een documentaire die inzicht geeft in het in zichzelf gesloten wereldbeeld waarin de huidige maatschappij haar economisch verkeer regelt. We kijken verder dan de traditionele ideologie en zaken als 'maar dat zal nooit kunnen' etc. en bekijken in plaats daarvan de basisbeginselen waarop onze wereld sociaal en economisch georganiseerd is en in stand wordt gehouden. Het gevolg is dat we daaruit een nieuw soort economisch systeem voor de wereld kunnen afleiden, genaamd de 'grondstof-gebaseerde economie' .
Externe links
Acteurs en actrices
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Zichzelf
Video's en trailers
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Tussen mijn argumenten zitten weliswaar ook aannames, maar de argumenten van de Zeitgeist club zijn ook vaak slecht onderbouwd. Paar vage kreten en denken dat we er dan wel zijn. Het gaat o.a. uit (aanname) van een revolutie van de mind. Maar of we daar aan toe zijn laat het volledig buiten beschouwing. De noodzaak kan wel daar zijn, maar dat wil nog niet zeggen dat de mens er aan toe is (ik denk van niet). Evenzo kan de techniek in theorie wel bestaan, maar dat wil nog niet zeggen dat het in de praktijk ook zal werken. Het hele model hangt van slecht onderbouwde mogelijkheden aan elkaar.
Verder is mijn kritiek verre van doelloos. Ik stel vragen die ieder zinnig mens die straks voor de keus staat het huidige systeem (tijdig) in te ruilen voor het RBE model zal stellen. Namelijk wat staat me exact te wachten? Wordt ik er wel beter van? Hoe werkt het precies? Wie zitten er in het bestuur en is de techniek echt zo goed als jullie zeggen? De ZGM zal dan toch de antwoorden concreet en goed onderbouwd moeten presenteren. Anders stapt natuurlijk niemand over.....en lopen we liever de volgende crisis tegemoet.
Juist als je ergens voor bent moet je kritisch zijn. Dat is nu exact wat ik deze docu, de ZGM en de verdedigers ervan hier op MM verwijt. Ze zijn niet kritisch, terwijl een kritische blik noodzakelijk is om het plan te verbeteren. Kritiek is iets positiefs, het legt immers de eventuele zwakheden bloot.
(Als het me geen donder interesseerde of ik tegen was, dan zou ik hier geen 9 pagina's over volpennen.)
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Stemfraude of is de Zeitgeist fanclub eergister geactiveerd?
Arie333
-
- 81 berichten
- 676 stemmen
Reinbo, het gaat om het idee het model van een RBE en dat vervolgens verder uitwerken. Natuurlijk zal het niet overnacht gebeuren en gaat het tijd kosten om de manier waarop de wereld werkt te veranderen. Alleen de kern is dat we nu voor het eerst in de geschiedenis dankzij techniek een algemeen welvaartsniveau kunnen gaan creëren voor de hele wereld. Dat dit lastig gaat worden omdat het een globale mentaliteitsverandering verreist snappen wij ook wel. Dat is het hele idee van de TZM om dat bewustzijn proberen te creëren.
Je komt te vaak met argumenten als: “maar als iedereen dat wil (huis op fuji berg / vakantie Malediven) dan kan dat niet”. Dat lijkt me vrij vanzelfsprekend inderdaad maar gelukkig is iedereen uniek en willen we allemaal wat anders en de dingen waar meer vraag naar is dan we redelijkerwijs kunnen creëren zonder duurzaamheid uit het oog te verliezen zullen we dus slim moeten verdelen. Auto’s werden (geloof ik) hierbij als een voorbeeld genomen, natuurlijk is het leuk om allemaal je eigen auto te hebben maar goed openbaar vervoer in combinatie met gedeelde autoparken werkt veel efficiënter. Zo krijgt iedereen toegang tot een auto wanneer je een auto nodig hebt zonder dat we allemaal onze eigen auto moeten aanschaffen wat een gigantische verspilling is.
Dat we over het algemeen in het westen redelijk gelukkig zijn (zeker in een land als Nederland) verbaasd me niks we behoren dan ook tot de rijkste landen ter wereld. Het is naar mijn mening wel een probleem dat in dit systeem onze welvaart alleen kan bestaan als een ander deel van de wereld in armoede leeft. Dat is immers hoe het systeem werkt er is te weinig geld voor iedereen (schuld + rente) waardoor het zelfs theoretisch onmogelijk is om armoede op te lossen. De reden dat ons “welvaarts” niveau omhoog gaat is dankzij vooruitgang in techniek niet dankzij het monetaire systeem wat tegenwoordig zelfs de grootste tegenstander is van technische vooruitgang (onderzoek / ontwikkeling / productie moet winstgevend zijn en wordt ook nog gepatenteerd).
De vraag is of het beter kan. RBE gaat niet perfect zijn of elk verlangen 100% vervullen (al zou dat met VR misschien wel mogelijk zijn), maar het gaat wel het algemene welvaartsniveau van de wereldbevolking gigantisch verbeteren. Daarnaast zal dankzij de vooruitgang in techniek, verbetering van milieu en afname van sociale problemen uiteindelijk zelfs voor iedereen een verbetering zijn. Ook voor jou.
Aannames dat complexe filmproducties bijv. niet meer mogelijk zullen zijn is ook onjuist naar mijn mening ik heb je al eerder uitgelegd waarom. Ook zijn je aannames dat een RBE systeem niet compatibel zo zijn met “de menselijke natuur” onzinnig ik heb al eerder neergezet dat een systeem wat positieve eigenschappen promoot zal resulteren in een maatschappij waarin die eigenschappen ook de norm zullen worden. Dat hebzucht / jaloezie / haat / egoïsme / etc etc zo relatief veel voorkomen is een gevolg van het systeem waarin we leven. Als ik jou vanaf geboorte opvoed in een RBE systeem zul zelfs jij Reinbo een altruïstisch, zachtaardig, moralistisch, etc etc persoon worden. Is de mens volledig maakbaar, nee maar we zijn wel producten van onze tijdsgeest / cultuur.
Over de invoering van een RBE systeem hoop ik op Amerika niet omdat Amerika nu zo verlicht is maar simpelweg omdat de boel daar binnen een paar jaar in elkaar gaat storten. Hoe vervelend alle ellende die daarbij hoort ook is, ik hoop dat ze de mogelijkheid ingrijpen als een kans om een nieuw systeem in te stellen en hopelijk wordt dat een RBE systeem.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Mijn probleem met TZM is dat het te kort schiet om bewust zijn te creeeren. Misschien bij wat know-nots die nog niet door hebben dat de wereld ontspoort, maar mij vertelde het weinig nieuws en was het allemaal veel te eenzijdig. Dat is mijn kritiek op de film.
En wat betreft het RBE denk ik dat je er naast zit. Zelfs al zou Amerika binnen een paar jaar omvallen, wat ik betwijfel. Dan zullen we niet klaar zijn voor een mindswitch. Wij zijn immers geen van alle opgevoed als alltruistische zacht aardige wezens.
Nee, ik denk dat als een dergelijk systeem er ooit komt dat dat pas op z'n vroegst over een jaar of 60 zal zijn. We zullen door een veel grotere crises moeten dan slechts het failliet van een land. Want dat maakt gewoon een doorstart. Zie Griekenland. Bovendien verwacht ik veel meer van een land als China wat betreft het Venus ptoject, want die denken op veel langere termijn en staan veel dichter bij een dergelijk sociaal systeem.
En dan blijven er nog een hoop practische zaken die zich nog in de praktijk moeten bewijzen.
Nee, ik vind het een aardig concept, maar zie het veel eerder ingezet worden door en voor een selecte club verlichte mensen (ubermenschen?), dan als iets dat de hele mensheid zal omarmen en viceversa.
AmazingDreams
-
- 20 berichten
- 4 stemmen
Waarom steek jij je energie dan niet in het meehelpen van het ontwikkelen van bewustzijn bij de 'know-nots'?
Waarom steek jij je energie dan niet in het ontwikkelen van een 'betere case' als je zoveel kritiek hebt op wat er is?
Over Amerika: 'Collapse' is de moeite van het kijken waard (die link die ik je stuurde)
Ook beveel ik je het kijken van de 'activist orientation guide aan: Video Galerij - Zeitgeist Movement Activist and Orientation Guide - zmnetherlands.com
Verder is zijn er talloze bronnen te vinden over het gehele internet. Elke chaptier biedt een breed scala aan films, technische nieuwtjes enzovoort aan.
Heb je hier geen zin in? Dan wil ik niet dat jij je verder bemoeid met dingen waar jij geen verstand van hebt, want ik hecht geen waarde aan een mening 'die maar 1 pagina van het boek heeft gelezen die hij bekritiseerd'.
nakada
-
- 2203 berichten
- 1680 stemmen
En ik blijf me verbazen over de RBE voorstanders hier. Zij denken de wereld te kunnen herinrichten terwijl ze in discussie zijn met het levende bewijs waarom dat dus niet gaat gebeuren. Zelfs Reinbo ( die vergeleken met de echte machthebbers en rijken van deze wereld weinig te verliezen heeft, neem ik maar even aan
) laat zich niet overtuigen. Hoe naief kun je zijn om te denken dat het beter bedeelde deel van de mensheid zijn positie gaat opgeven uit humanitair oogpunt. Vaak is die macht en rijkdom juist gebaseerd op het tegenovergestelde. En ik geloof al helemaal niet dat dergelijke mensen gevoelig zijn voor argumenten als de toekomst of de armoede of het milieu. Verder heb ik geen enkele illusie dat wanneer het huidige amerika ten onder gaat, het volk dan aan de macht komt. Nee het zijn eerder dezelfde machthebbers die er weer bovenop uitkomen.
Ik voor mezelf zit ook helemaal niet te wachten op een wereld waar de huizen uit een modulair (=saai) systeem rollen. Ik wil een prachtige villa op de veluwe, gemaakt met de hand door bouwvakkers. Inclusief de imperfecties in de indeling en de uitvoering. Huizen met een ziel, geen bouwpakket. Helaas werkt er niemand meer. Nee iedereen zit ingeplugd in zijn virtuele wereld. ( Waar heb ik dat toekomstbeeld eerder gezien ? O ja, Wall E )
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Exact! (En ik heb idd niet veel (materiele zaken) te verliezen, ben zelfs geestelijk zo ver dat ik er voor open sta, maar geloof niet dat het model zo veel beter zal zijn dan wat we nu hebben. Iets met zwaluws in de lucht.)
Waarom steek jij je energie dan niet in het meehelpen van het ontwikkelen van bewustzijn bij de 'know-nots'?
Waarom steek jij je energie dan niet in het ontwikkelen van een 'betere case' als je zoveel kritiek hebt op wat er is?
Over Amerika: 'Collapse' is de moeite van het kijken waard (die link die ik je stuurde)
Ook beveel ik je het kijken van de 'activist orientation guide aan: Video Galerij - Zeitgeist Movement Activist and Orientation Guide - zmnetherlands.com
Verder is zijn er talloze bronnen te vinden over het gehele internet. Elke chaptier biedt een breed scala aan films, technische nieuwtjes enzovoort aan.
Heb je hier geen zin in? Dan wil ik niet dat jij je verder bemoeid met dingen waar jij geen verstand van hebt, want ik hecht geen waarde aan een mening 'die maar 1 pagina van het boek heeft gelezen die hij bekritiseerd'.
Goh, ik mag nu al niet(s) meer van je..... Dat was ook nog een punt van kritiek die ik had. Een aanname weliswaar, maar geen onterechte zo blijkt.
Zoals in elk totalitair systeem, wordt de criticaster bij voorkeur het zwijgen opgelegd.
En nee, ik steek me energie er niet in (alhoewel, ik hou deze topic al weken tending
), omdat ik er niet in geloof, het is me te utopisch, de mens is er nog lang niet klaar voor en gaat uit van een aantal verkeerde grondgedachtes (Heb de guide ook al gelezen)
Dus ik steek mijn tijd liever in geld verdienen en het vergaren van zo veel mogelijk bezit. Want dat systeem werkt wel.....voorlopig.
AmazingDreams
-
- 20 berichten
- 4 stemmen
Zodra het volk in opstand komt (wat nu overal ter wereld aan het gebeuren is) treden de machthebbers af, zij zullen alles op alles stellen om aan de macht te blijven maar moeten het uiteindelijk opgeven tegenover een overmacht. (Egypte, Libie, waar zijn allemaal revoluties geweeest? Elk land toch?) En elke keer opnieuw hebben de 'machthebbers' het moeten opgeven of een compromis sluiten.
Zodra de Movement wat 'momentum' heeft zullen de mensen opstaan die eerst te bang(?) waren om mee te doen. (zoals jij aangeeft, ben je bang dat het allemaal geen zin heeft)
Ik wil je best inlichten over wat er op dit moment in Nederland gaande is in de movement.
Er wordt bijvoorbeeld gewerkt aan een Nederlandse documentaire over de Zeitgeist Movement in Nederland, ook is er rond September een 2e ZDay 2011. Er zijn overal in het land regionale meetings en ook al bestaan deze meetings vaak maar uit 20 mensen, deze mensen kunnen een hoop uitrichten. (Er waren maar 50.000 mensen op het plein dat heel Egypte veranderde)
Op ZDay komen artiesten optreden welke achter de Zeitgeist gedachtegoed staan. Op ons forum is te vinden waar en hoe deze ZDay is.
Er zijn verder ook een aantal bekende Nederlanders (ik noem geen namen) die achter de Zeitgeist beweging staan, zij willen dit niet bekend maken uit angst voor hun reputatie de te gronde gaat. Achter de schermen vertellen zij wel: 'Keep up the good work!'
Momentum is er dus genoeg, en deze discussie zie ik ook als momentum.
Wat je eerder zei over kritiek is waar ik het afgelopen zaterdag met iemand over had, dat wij een toegankelijke(!) open dag moesten houden, met een soort poster en een banner van 'kom binnen!' en discussies gingen voeren en vragen gingen beantwoorden van wie dan ook. Juist van de kritische geest.
Persoonlijk vond ik dat jij het 'kritiek geven' veranderde in 'bespotten'. Jij noemt ons 'utopianen' zonder duidelijk aan te geven waarom het 'utopisch' is bijvoorbeeld (ook al kan ik dat zelf ook wel bedenken) Overigens zijn vrijwel alle 'argumenten' tegen de Zeitgeist Movement alleen beschuldigend of ridiculiserend, wat natuurlijk nergens op slaat.
Van jouw kant af kan ik ook niet begrijpen hoe je voor een RBE-achtig-systeem kunt zijn, maar het allemaal laat zitten. Ook al werkt het geld verdienen en vergaren van zoveel mogelijk bezit zo goed. Je weet dat het allemaal fout zit en je doet niets.
"We must become the change we want to see in the world."
Mohandas Gandhi
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12859 stemmen
waar zijn allemaal revoluties geweeest? Elk land toch?
Vergeet zeker niet onze frietjesdag toen we in België het wereldrecord land zonder regering binnen gehaald hadden. Een ware revolutie was het.
kos
-
- 46702 berichten
- 8858 stemmen
En ik blijf me verbazen over de RBE voorstanders hier. Zij denken de wereld te kunnen herinrichten terwijl ze in discussie zijn met het levende bewijs waarom dat dus niet gaat gebeuren.
hehe.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
@ amazingDreamer: Ik werk niet om zo veel mogelijk geld te verdienen, dan had ik wel een ander vak gekozen. Ik doe wat ik leuk vind en verdien daar voldoende mee om het naar m'n zit te hebben. Verder laat ik het niet z'n beloop. Doneer aan het WNF, en werk mee aan het huidige systeem. Des te eerder gaat het over de kop..... Toch? 
Verder geloof ik in een soort RBE, maar niet onder leiding van zo'n ongenuanceerde flapdrol als Peter Joseph. Met z'n eenzijdige slap gefundeerde flutfilmpje.
En die revolutie in Egypte.... Tja, dat raakt de huidige machthebbers echt in hun hart. Ze zitten al te sidderen in Washignton, Bejing en Moskou....
Sander123
-
- 29 berichten
- 10 stemmen
En ik blijf me verbazen over de RBE voorstanders hier. Zij denken de wereld te kunnen herinrichten terwijl ze in discussie zijn met het levende bewijs waarom dat dus niet gaat gebeuren. Zelfs Reinbo ( die vergeleken met de echte machthebbers en rijken van deze wereld weinig te verliezen heeft, neem ik maar even aan
) laat zich niet overtuigen. Hoe naief kun je zijn om te denken dat het beter bedeelde deel van de mensheid zijn positie gaat opgeven uit humanitair oogpunt. Vaak is die macht en rijkdom juist gebaseerd op het tegenovergestelde. En ik geloof al helemaal niet dat dergelijke mensen gevoelig zijn voor argumenten als de toekomst of de armoede of het milieu. Verder heb ik geen enkele illusie dat wanneer het huidige amerika ten onder gaat, het volk dan aan de macht komt. Nee het zijn eerder dezelfde machthebbers die er weer bovenop uitkomen.
Ik voor mezelf zit ook helemaal niet te wachten op een wereld waar de huizen uit een modulair (=saai) systeem rollen. Ik wil een prachtige villa op de veluwe, gemaakt met de hand door bouwvakkers. Inclusief de imperfecties in de indeling en de uitvoering. Huizen met een ziel, geen bouwpakket. Helaas werkt er niemand meer. Nee iedereen zit ingeplugd in zijn virtuele wereld. ( Waar heb ik dat toekomstbeeld eerder gezien ? O ja, Wall E )
Hmm.. Of jij hebt een tijdmachine of jij beschikt over hersenen die de ervaringen van elk mens op de wereld kunnen genereren, simulaties maken met kansberekening en al. Anders kon je namelijk niet wat de gehele mensheid, doet, gaat denkt, wilt en gaat doen, denken en willen.
Of je kletst uit je nek..
Al zullen er maar 100 miljoen mensen zijn die succesvol werken met een RBE zullen zich er vanzelf steeds meer mensen zich aansluiten. Dat een of andere Reinbo het niet zou willen betekend nooit en te nimmer dat er daarom geen RBE komt. Wat een kortzichtigheid...
En over je huisje die door zweet en tranen door bouwvakkertjes is gemaakt. Je huisje met een ziel, huid en naverloop van tijd scheurtjes in de muur en een bleek gezicht. Als jij dat graag wilt in een RBE zou dat vast kunnen!
En TVP/RBE/Zeitgeist idee heeft het niet over standaard huizen, maar standaard huizen die jij kan laten zijn zoals je wilt. Dus lijkt het me nogal dom als jij dan jou huis saai wilt maken.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ok ik ben helemaal voor een testcsse/demo model. Wanneer verwacht je de RBE samenleving voor 100 mjn inwonners waar de huizen uit grote 3d printers komen operationeel kan zijn?
En waar halen die 100 mjn hun grondstoffen vandaan? De vrije markt? Vergeet immers niet dat je op dat moment nog wel in concurrentie bent met 8,9 mjd die of in oorlog zijn, of nog monetair aan het doormodderen zijn?
Persoonlijk zie ik wel mogelijkheden als een land als China een dergelijk project omarmd en kan funden, maar besef je dan wel onder wat voor regime dat dan gebeurd.... (vrijheid?)
Japan zou ook kunnen, die zijn technisch erg ver, zeer gedisciplineerd en milieubewust, ligt op een eiland en gewend aan het zichzelf wegcijferen voor het grotere goed (algemeen belang).
Nadelen zijn dat ze geen grondstoffen hebben, het erg hiearchisch is (al zal je dat bij de opstart nodig hebben) en ze het hoogste zelfmoordpercentage ter wereld hebben. Als gevolg van die keurslijftraditie.
Sander123
-
- 29 berichten
- 10 stemmen
Dat noem je een transitie Reinbo, zucht..moeilijk he? Moet ik nou echt alles voorkauwen.. Ben je bekend met het proces Reinbo? Weet jij wat een 3d printer is Reinbo? Weet je welke alternatieve er zijn? Hoe weet je dat er dan 8,9 miljard mensen zijn? Wist je dat je de vrije markt kan laten instorten als je maar genoeg 'hebt'? Weet je hoe aantastbaar het huidige systeem is, en al helemaal nu?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Dat is niet moeilijk, vraag er al pagina's naar (naar de bekende weg wat mijzelf betreft), maar niemand die een normaal antwoord gaf.
Die 8,9 mjd baseer ik op de verwachte groei van de wereldbevolking en de tijd die er nodig zal zijn een eerste grote rbe samenleving operabel te krijgen. (Dat heet analyse en deductie) maar ik kan er 1 mjd naast zitten... 9,9 of 7,9 mjd Maakt niet echt uit, toch?
En ja ik weet wat een 3d printer is, de grondstof is meestal op basis van olie....
Maar vertel mij nu eens hoe zie je die transitie plaats vinden in de huidige state of things?
Schets mij eens je visie op hoofdlijnen?
Verder heb ik werkelijk geen idee hoe aantastbaar het huidige systeem nu is, maar als het omvalt verwacht ik niet dat RBE als fitste uit de opvolgingsstrijd zal komen. Daarvoor is het plan te veel gestoeld op positivistische aannames. (Een kolonie Bavianen(als je de activation manuel hebt gelezen weet je waar ik op doel) maakt nog geen verlichte mensenmassa van 7 mjd een reele optie.)
Sander123
-
- 29 berichten
- 10 stemmen
Een analyse baseer je op iets neem ik aan? Geef dan ook aan waarop. (2 mogelijkheden, of je hebt een superbrein en kunt zulke complexe calculaties en inschattingen in enkele seconde vrijwel exact analyseren en berekenen, of je lult weer is uit je nek)
Je snapt dus niks van een 3d printer oke weten we ook weer.
Ik hoop dat je die hieronder snapt, heb het even simpel gehouden.
Transitie = proces (kan oneindig veel kanten op gaan)
Theorie = NIET hetzelfde als praktijk (is dus verschillend)
Huidige systeem is bijvoorbeeld zwak door het begrip monopoly. Omdat jij dan waarschijnlijk denkt aan een spelletje, of dat iemand nationaal alle telefoonmasten bezit, zal ik het even uitleggen.
Iemand met een beetje macht kan zo het hele huidige systeem manipuleren. Stel ik ben 100 miljoen man en ik koop simpelweg alle grondstoffen op (of ik maak ze heel duur) die het systeem nodig heeft om te kunnen voortbestaan.
Stel ik ben wall mart en ik maak mijn prijzen een maandje lang zo goedkoop dat vrijwel alle concurrentie failliet is. Daarna maak ik ze weer lekker duur.
En over je positieve aannames. Je bent de grootste hypocriet.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12859 stemmen
Ik vraag me trouwens wel af waar al die 5 sterren vandaan komen. Gewoon propaganda stemmetjes (omdat "men de boodschap zo tof vindt), of vindt men dit werkelijk de ideale documentaire rond dit onderwerp?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Een analyse baseer je op iets neem ik aan? Geef dan ook aan waarop. (2 mogelijkheden, of je hebt een superbrein en kunt zulke complexe calculaties en inschattingen in enkele seconde vrijwel exact analyseren en berekenen, of je lult weer is uit je nek)
Zal wel het eerste zijn, want zo complex vond ik het niet. WHO heeft vorige week becijferd dat we eind deze eeuw op 10 mjd zitten. Daarnaast schat ik in dat het bouwen van een RBE complex voor 100 mjn man ergens tussen de 30-60 jaar zal duren voordat daar alles werkt. Vrees dat ik daar zelfs aan de optimistische kant zit. Had zelf daarom eerder voorgesteld een testcase op te zetten voor 5mjn. Is wat overzichtelijker, makkelijker te recruiten en sneller te bouwen.
En aangezien we nu met 7 mijd zijn zitten we rond de tijd dat RBE 100M af is ergens rond de 9 mjd.
Was dat nu echt zo complex? 
Je snapt dus niks van een 3d printer oke weten we ook weer.
Ik bedoel niet de energiebron, maar de grondstof, al zal die ook wel biologische oliën kunnen werken. Maar ook de sojabonnen zijn van iemand....
En over je positieve aannames. Je bent de grootste hypocriet.
Ja, dat ben ik. Ben ook zo wijs omdat van mijzelf te weten daarnaast nog eens vreselijk egoïstisch (sorry, ben zo geconditioneerd, kan er ook niets aan doen.
) en bang om op te geven wat ik heb. En ik heb het best goed, zo vind ik zelf.
Vrees dat je na mij nog met een paar miljard anderen, zoals ik heb af te rekenen......
Dus ga nu maar terug naar je Zeitgeistsitje en stuur de volgende, msschien dat die wel op niveau de discussie met mij aan kan. 
Sander123
-
- 29 berichten
- 10 stemmen
Zal wel het eerste zijn, want zo complex vond ik het niet. WHO heeft vorige week becijferd dat we eind deze eeuw op 10 mjd zitten. Daarnaast schat ik in dat het bouwen van een RBE complex voor 100 mjn man ergens tussen de 30-60 jaar zal duren voordat daar alles werkt. Vrees dat ik daar zelfs aan de optimistische kant zit. Had zelf daarom eerder voorgesteld een testcase op te zetten voor 5mjn. Is wat overzichtelijker, makkelijker te recruiten en sneller te bouwen.
En aangezien we nu met 7 mijd zijn zitten we rond de tijd dat RBE 100M af is ergens rond de 9 mjd.
Was dat nu echt zo complex?
Ehmm ja.. Dit is dus gebasseerd op 2 schattingen en 'gewoon een voorbeeldje' zeg je nu dus? Tja dan hoef je inderdaad niet veel na te denken. Het nadeel is alleen wel dat je misschien niet zulke realistische inschattingen maakt op deze manier..
Misschien ben je vergeten dat we het over iets 'groots' hebben reinnie, en niet over de vorm van een coca cola fles (al zou je dan nog meer hersenspinsels moeten verwerken dan wat jij nu doet, kan je nagaan heeej).
Ja, dat ben ik. Ben ook zo wijs omdat van mijzelf te weten daarnaast nog eens vreselijk egoïstisch (sorry, ben zo geconditioneerd, kan er ook niets aan doen.
) en bang om op te geven wat ik heb. En ik heb het best goed, zo vind ik zelf.
Vrees dat je na mij nog met een paar miljard anderen, zoals ik heb af te rekenen......
Dus ga nu maar terug naar je Zeitgeistsitje en stuur de volgende, msschien dat die wel op niveau de discussie met mij aan kan.
Tot nu toe ben ik nog geen kind tegekomen die zich interesseert in Zeitgeist, jammer dus.
Paar miljard andere zoals jij? Ik leef in de realiteit, sorry, ik besta niet in een fantasiewereld vol met gaste zoals jij. Stel je voor!!!
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Wat ik al aangaf, is dat het bij mijn inschatting de exactheid er niet toe doet of je nu buiten je RBE 100M moet concurreren met 7,9 mjd of 9,9 mjd maakt niet zo heel veel uit.
Maar om terug te komen op mijn vraag. Hoe is jullie visie op de transitie? Wat is jullie plan van aanpak? En hoe ga je om met mensen zoals ik. (Egoistische consumenten die verslaafd zijn aan meer en bovendien hypocriet? Ik nog een Wim Kok die als commissaris voor Shell gaat werken, een Rosemuller die zich laat trakteren op een helicoptervluchtje boven de natuur van de wadden, een Freek De Jonge die tegenwoordig VVD stemt en wat dacht je van de hele Make love, not war generatie die nu aan de monetaire touwtjes trekt? Het hele PVV volk, Poetin en consorten, Etc, etc. )
Ben overigens echt benieuwd waar je woont?
Sander123
-
- 29 berichten
- 10 stemmen
Zoiets is moeilijk in te schatten, en het lijkt me logisch dat jij dat al helemaal niet kan. En met zo'n onrealistisch zelfbeeld zal je ook niet gauw verder komen.
Als je een beetje opgelet hebt dan weet je dat je vraag al laaaaaaaaaaaaang. Waarschijnlijk heb je wat meer simpele woorden nodig en moet alles op honderd manieren uitgelegd worden en moet alles voorgekauwd worden voordat je iets snapt. Maar let op er is er nog één! Ja inderdaad, je moet ook opletten.
Inderdaad ook weer heel belangrijke overtuigende en krachtige argumenten .. ik sta paf!
Waar ik woon? Hoezo?
Mooi trouwens dat je wel iets leert en woorden en zins opbouw opneemt van andere. Jammer dat je zielige pogingen doet om jezelf ermee te redden en dat je het zelf niet kon bedenken. Is dat nou echt het enige?
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik hoef niemand te overtuigen, ik ben immers gelukkig waar ik zit. Jullie willen (radicale) verandering, lijkt me dat jullie dan ook moeten overtuigen.... Kut he.
Sander123
-
- 29 berichten
- 10 stemmen
Denk je nou serieus dat we je nodig hebben? Jij snapt er echt helemaal niks van he..
EDIT
Snel je berichtje aanpassen? Kan je het niet in één keer goed opschrijven? Me antwoord veranderd niet hoor.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Mij heb je niet nodig, maar als een simpele ziel als ik er al niets van snapt en toch al behoorlijk wat problemen ziet, vraag ik me af hoe je de rest mee krijgt.
Maar leef vrolijk verder tussen je kritiekloze lieve vriendjes, dan kom je er vast. Ga nu maar weer weg dan. 
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Denk je nou serieus dat we je nodig hebben? Jij snapt er echt helemaal niks van he..
EDIT
Snel je berichtje aanpassen? Kan je het niet in één keer goed opschrijven? Me antwoord veranderd niet hoor.
Mijn bericht was plots verdwenen. Iphoneprobleempje. Heb iets in dezelfde strekking herschreven.
Sander123
-
- 29 berichten
- 10 stemmen
Wat is dat nou weer voor iets? Ga zelf weg joh.
Wat we nodig hebben is mensen die er iets van snappen, niet mensen die er niks van snappen. Dat jij dat niet snapt maakt daarom niet uit.
Dat kritiek wat jij hebt word niet eens onderbouwd, dus wat dat nou waard is? Ik bekritiseer dat systeem zelf nog beter dan jij (heel) waarschijnlijk ooit zal kunnen. En dan moet ik nog toevoegen dat dat wel heel heel waarschijnlijk is, vrijwel vast staat.
Kritiek.., wat een kritiek haha, hoe meer je vertelt, hoe zieliger je lijkt.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Dat heet een wis knop. Druk ik soms per ongeluk op bij zo'n klein toetsenbord, vandaar ook de vele typo's.
Maar terug naar de prangende vraag. Hoe ziet jouw visie op het tijdspad en het plan van aanpak eruit? Want meer dan een ideologie met wat ideetjes lijkt het vooralsnog niet te zijn.
Hoe gaan jullie het concretiseren? Misschien kan ik wel mijn steentje bijdragen. Ben een hands on type. 
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12859 stemmen
Me antwoord veranderd niet hoor.
Hopelijk zijn er nog genoeg leraren in het RBE systeem ...
SilenceMurderer
-
- 20 berichten
- 1045 stemmen
Hopelijk zijn er nog genoeg leraren in het RBE systeem ...
Uiteraard!
Maar ik kan Sander wel begrijpen hoor, de berichten gaan namelijk nergens over.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
[edit mod: reactie op off-topic verwijderd]
Maar terug naar belangrijker zaken: RBE.
Je stelt dat mijn vragen naar een concreet plan van aanpak en tijdspad reeds beantwoord zijn, maar verder dan 'een paar jaar' volgens arie333 ( hebben jullie allemaal nummers?) en we bouwen een proefstad voor 100 mjn zijn jullie nog niet gekomen. Is dat het dan?
Want dat lijkt me beide niet echt haalbaar en daarnaast weinig volledig. Maar dat lijken jullie kerncompetenties te zijn. Jammer, ik zie er namelijk wel iets in....
Pre- en sequels

Zeitgeist: Addendum
2008
3 reacties

Zeitgeist
2007
141 reacties
Het laatste nieuws

Waargebeurde misdaadthriller 'City of Lies' met Johnny Depp morgenavond op televisie

Netflix-documentaire 'Jeffrey Epstein: Filthy Rich' wordt na zes jaar weer goed bekeken

'The Investigation of Lucy Letby' goed bekeken op Netflix: Top 10 van dit moment

Netflix onthult eerste beelden van 'The Adventures of Cliff Booth' met Brad Pitt
Bekijk ook

Le Scaphandre et le Papillon
Drama / Biografie, 2007
213 reacties

Senna
Documentaire / Biografie, 2010
158 reacties

Earthlings
Documentaire, 2005
102 reacties

Home
Documentaire, 2009
68 reacties

Inside Job
Documentaire, 2010
259 reacties

Le Peuple Migrateur
Documentaire, 2001
47 reacties
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

