• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.672 films
  • 12.256 series
  • 34.048 seizoenen
  • 648.507 acteurs
  • 199.191 gebruikers
  • 9.383.337 stemmen
Avatar
 
banner banner

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)

Avontuur / Fantasy | 146 minuten
3,63 3.307 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 146 minuten

Alternatieve titels: The Deathly Hallows / Harry Potter en de Relieken van de Dood: Deel 1

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Yates

Met onder meer: Daniel Radcliffe, Emma Watson en Rupert Grint

IMDb beoordeling: 7,7 (657.169)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 17 november 2010

Plot Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

"Nowhere is safe."

Heel Groot-Brittannië wordt in haar greep gehouden door Heer Voldemort (Ralph Fiennes), die maar één doel voor ogen heeft: het opsporen en doden van Harry Potter (Daniel Radclife). Terwijl het hele land in oorlog verkeert, houden de bebrilde held en zijn twee beste vrienden Ron (Rupert Grint) en Hermelien (Emma Watson) zich schuil in de verste uithoeken van de Dreuzelwereld. Daar gaan ze op een levensgevaarlijke zoektocht naar de overgebleven Gruzielementen, de voorwerpen die Voldemorts onsterfelijkheid garanderen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Hermione Granger

Ron Weasley

Dobby (stemrol)

Bellatrix Lestrange

Severus Snape

Lord Voldemort

Rufus Scrimgeour

Kreacher (stemrol)

Xenophilius Lovegood

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Rabbitto

Rabbitto

  • 140 berichten
  • 0 stemmen

Hemelbewoner schreef:

Ik ga hem niet vergelijken met het boek, want dan komen we nog lager uit, maar hij viel met t.o.v. de vorige echt tegen.

hij mist in mijn ogen de magie ( en rickman , bij wie ik soms het idee heb dat het boekpersonage op hem gebasseerd is ipv van andersom, zo geweldig acteren).

2.5

Ik vind het apart dat je het zo stelt.. aangezien ik recent nog boek 6 en 7 heb gelezen.

Als ik kijk naar boek 6 en film 6 van de film kijk kloppen daar ontzettend veel dingen niet. Er is gigantisch veel weggelaten/veranderd. Zelfs de eindscene waar Perkamentus sterft is compleet veranderd. Het verhaal is dus allesbehalve trouw aan het boek en film 7 was juist zo voorspelbaar vanwege het feit dat boek 7 veel intensiever is gebruikt.

Ik vond DH part 1 een geweldige film, hoewel ik toch wist wat er zou gaan gebeuren tot in detail. Deel 6 was veel verassender omdat het boek zo weinig was gebruikt.


avatar van vicestar

vicestar

  • 40 berichten
  • 43 stemmen

Ik vond de film erg goed. Ik had deel 2 er gelijk achter aan kunnen kijken. De film was erg goed in balans. tussen actie, vertellen van verhaallijn en humor.

Veel scenes waren precies zoals ik ze in mijn hoofd had. Ik herinnerde me wel veel dingen uit de boek. Maar ben helaas veel vergeten. Waardoor ik eigenlijk gelijk deel 2 wilde zien.


avatar van Miron

Miron

  • 744 berichten
  • 74 stemmen

De scene bij het oude huis van Harry was in het boek veel langer en mooier.

Zo mooi dat ik er destijds kippenvel en een glimlach van kreeg.


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

.Herkauwer schreef:

Het lijkt wel alsof het medaillon net zo zwaar is als de ring uit de LOTR

Goh dat dacht ik nou ook


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

Vanmorgen gekeken in IMAX versie.

Ik ben totaal geen HP fan. Boeken niet gelezen, voorgaande delen niet gekeken (alleen fastforward), maar toch mee gegaan met wat vrienden.

Ondanks ik totaal geen band had met het verhaal en de personages (zie hierboven waarom) toch genoten van de film. Ziet er allemaal goed uit en het stukje The tale of the 3 brothers was gewoon zeer mooi gemaakt!

Dikke 3,5* van een niet Potter fan..

Ik ga zeker deel 6 part II ook kijken..


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2584 stemmen

Inderdaad geen HP-fan, je bedoelde deel 7 part II


avatar van gorelover

gorelover

  • 487 berichten
  • 278 stemmen

Lichte tegenvaller.

Had er meer van verwacht.

Hopen op een explosief einde van de reeks.

Niet echt slecht, maar veel te weinig actie.

Wat altijd leuk blijft, de foto's die bewegen.


avatar van Roel-

Roel-

  • 1978 berichten
  • 584 stemmen

Met kilometers voorsprong de beste Harry Potter verfilming. Eindelijk wordt het boek gevolgd en is de spanning regelmatig om te snijden.

4*


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

Harry Potter And the Deathly Hallows Part 1: marteling, verminking, executies, moord, vervolging, discriminatie. Dit zijn enkele sleutelwoorden die Harry Potter deel 7 het best symboliseren. En het werd tijd.

Wat moet Yates slapeloze nachten hebben gehad. Het is namelijk maar een dunne grens van wat toelaatbaar is en wat niet op het gebied van geweld en angst wanneer je spreekt over de MPAA rating van een film. Een grens die tot het uiterste is opgezocht door David Yates; getuige van enkele scènes die niet zouden misstaan in je standaard horrorfilm. Iedereen mag zijn mening hebben over de kwestie of deze ''gewelddadige'' film wel vertoond mag worden aan kinderen van 13 jaar; het is namelijk een discussie die met meerdere argumenten aan beide zijden ondersteund kan worden. Feit blijft dat wanneer je trouw wilt blijven aan het boek, je de gruwelijkheden van Harry's zevende jaar als tovenaar ook erin moet verwerken.

En zoals eerder aangehaald: de gruwelijkheden zijn aanwezig. Rowling snapte heel goed dat wanneer kleine jongetjes groot worden ze ook worden geconfronteerd met de harde realiteit zoals die in de huidige tovenaarswereld aanwezig is. Holocaustachtige taferelen worden niet geschuwd onder het regime van Voldemort; al moet men voorzichtig zijn om die term niet teveel aan te halen. Net zoals de term 'langdradigheid' tot in den treuren herhaald en verkracht wordt door de anti-Potterfans onder ons; de film zou te langdradig zijn volgens velen. Newsflash: in dit deel is geen enkele overbodige of langdradige scene te vinden...... De mensen die dit vinden hebben of het boek niet gelezen of zijn gewoon naïef. Ja: Yates heeft slapeloze nachten gehad over de rating, maar de keuzes die hij moest maken over welke stukken uit het boek hij moest negeren staan niet synoniem voor de cirkels in de vloer van zijn slaapkamer.

Maar oh oh: wat een verademing was dit deel! Zweinstein, inclusief de vele door John Williams tot leven gebrachte Harry Potter themes zijn absent!!! Deel 7 vaart een nieuwe koers op zoveel aspecten dat er momenten zijn waarop je denkt van: is dit Harry Potter? Uiteindelijk kom je tot de conclusie dat het wel degelijk een Harry Potter film is, maar wel in een gezonde mix met de wereld zoals wij Dreuzels hem kennen. Uitzondering is de infiltratie in het ministerie.
Ja; dit bevalt me wel. De democratie viel samen met Dumbledore van de toren, dat wat rest is een wereld die langzaam maar zeker z'n identiteit begint te verliezen. Het is een triest gegeven dat de wereld die me nu zo bevalt al over 1/2 deel abrupt tot een einde komt. Een wereld die pijn op meerdere manieren tot uitdrukking kan brengen. De hopeloosheid in de ogen van velen, geen antwoord op de vragen die aanwezig zijn; de antwoorden en hoop die Albus Dumbledore ons al 6 delen lang voorschotelde. Het is grauw, donker, het is een wereld van incasseren, overleven en verliezen.

Het is Harry Potter 7: where nowhere is safe.


avatar van Rabbitto

Rabbitto

  • 140 berichten
  • 0 stemmen

Materny schreef:
Harry Potter And the Deathly Hallows Part 1: marteling, verminking, executies, moord, vervolging, discriminatie. Dit zijn enkele sleutelwoorden die Harry Potter deel 7 het best symboliseren. En het werd tijd.

Wat moet Yates slapeloze nachten hebben gehad. Het is namelijk maar een dunne grens van wat toelaatbaar is en wat niet op het gebied van geweld en angst wanneer je spreekt over de MPAA rating van een film. Een grens die tot het uiterste is opgezocht door David Yates; getuige van enkele scènes die niet zouden misstaan in je standaard horrorfilm. Iedereen mag zijn mening hebben over de kwestie of deze ''gewelddadige'' film wel vertoond mag worden aan kinderen van 13 jaar; het is namelijk een discussie die met meerdere argumenten aan beide zijden ondersteund kan worden. Feit blijft dat wanneer je trouw wilt blijven aan het boek, je de gruwelijkheden van Harry's zevende jaar als tovenaar ook erin moet verwerken.

En zoals eerder aangehaald: de gruwelijkheden zijn aanwezig. Rowling snapte heel goed dat wanneer kleine jongetjes groot worden ze ook worden geconfronteerd met de harde realiteit zoals die in de huidige tovenaarswereld aanwezig is. Holocaustachtige taferelen worden niet geschuwd onder het regime van Voldemort; al moet men voorzichtig zijn om die term niet teveel aan te halen. Net zoals de term 'langdradigheid' tot in den treuren herhaald en verkracht wordt door de anti-Potterfans onder ons; de film zou te langdradig zijn volgens velen. Newsflash: in dit deel is geen enkele overbodige of langdradige scene te vinden...... De mensen die dit vinden hebben of het boek niet gelezen of zijn gewoon naïef. Ja: Yates heeft slapeloze nachten gehad over de rating, maar de keuzes die hij moest maken over welke stukken uit het boek hij moest negeren staan niet synoniem voor de cirkels in de vloer van zijn slaapkamer.

Maar oh oh: wat een verademing was dit deel! Zweinstein, inclusief de vele door John Williams tot leven gebrachte Harry Potter themes zijn absent!!! Deel 7 vaart een nieuwe koers op zoveel aspecten dat er momenten zijn waarop je denkt van: is dit Harry Potter? Uiteindelijk kom je tot de conclusie dat het wel degelijk een Harry Potter film is, maar wel in een gezonde mix met de wereld zoals wij Dreuzels hem kennen. Uitzondering is de infiltratie in het ministerie.
Ja; dit bevalt me wel. De democratie viel samen met Dumbledore van de toren, dat wat rest is een wereld die langzaam maar zeker z'n identiteit begint te verliezen. Het is een triest gegeven dat de wereld die me nu zo bevalt al over 1/2 deel abrupt tot een einde komt. Een wereld die pijn op meerdere manieren tot uitdrukking kan brengen. De hopeloosheid in de ogen van velen, geen antwoord op de vragen die aanwezig zijn; de antwoorden en hoop die Albus Dumbledore ons al 6 delen lang voorschotelde. Het is grauw, donker, het is een wereld van incasseren, overleven en verliezen.

Het is Harry Potter 7: where nowhere is safe.


Ik denk het, en jij zegt het. Helemaal top geformuleerd.


avatar van amanda22

amanda22

  • 144 berichten
  • 152 stemmen

Vond hem zeker wel spannend!

Spannender dan het vorige deel, want die vond ik echt verschrikkelijk saai!

Mooi special effects! Geluid was echt oordodend (misschien omdat het IMAX was) en heb er van genoten!

Kan niet wachten op het aller aller laatste deel!

4,5*


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7322 berichten
  • 0 stemmen

heb hem nu voor de 2de keer gezien en voor mij is het toch wel 1 van de beste zo niet de beste van de hele reeks.

teminste niet meer zo kinderachtig dan de eerste paar. alhoewel ik die toch ook wel goed vond.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10840 berichten
  • 8286 stemmen

Viel me ontzettend mee! Wat mij betreft een betere Harry Potter-verfilming dan de laatste twee en ondanks dat dit maar een half boek is toch wel boeiend. Ik blijf de casting voor deze film overigens wel zeer goed vinden en leuk acteurtje/actrice spotten voor de cinefiel. Iedere Britse acteur die er een beetje toe doet zit toch wel in de film. Dit keer weer o.a. Rhys Ifans als de vader van Loena en Peter Mullan. Nu nog Anthony Hopkins en Sean Connery in een rolletje en de boel is dan aardig compleet.

Hoogtepunt qua acteren vond ik toch wel de acteurs die Harry, Hermelien en Ron spelen tijdens de infiltratie in het ministerie van Toverkunst.

Men heeft mooie lokaties gezocht en gebruikt en de hele film ziet er gelikt genoeg uit. De animatie kwam voor mij als verrassing en kon ik erg waarderen. Leuk als afwisseling!


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

Baggerman schreef:

. De animatie kwam voor mij als verrassing en kon ik erg waarderen. Leuk als afwisseling!

De figuren deden me enigzins denken aan Star Wars. En dan General Grievous als 'de dood' zelf.


avatar van Lukk0

Lukk0

  • 46 berichten
  • 0 stemmen

Jou ook al, ik had precies hetzelfde

Ik vind hem trouwens verrassend goed, ik had voordat ik ging de recensie van The Guardian gelezen, waarin ze hem met een magere twee sterren afserveerden. De verwachtingen waren dus niet al te hooggespannen, maar ik denk dat ik dit de beste van de hele serie vind. Ze gooien het keurslijf met de verplichte lessen en kerstvakantie etc. een beetje van zich af en gaan iets meer aan het verhaal doen. Ook wijkt het iets minder af van de boeken, wat ik vooral bij de zesde film een groot minpunt vond. Daar namen ze wel heel veel vrijheid om het verhaal aan te passen en vooral heel veel belangrijke dingen niet te vermelden. De openingsscène met Emma Watson vond ik trouwens het hoogtepunt van de film, erg knap hoe zij verdrietig kan kijken. Al met al best geslaagd dus, nog even nadenken over de score.


avatar van Xextreem

Xextreem

  • 23 berichten
  • 0 stemmen

Een van de beste tot nu toe. Minder uitleg meer actie en dat is precies wat ik verwachte van deze eerste deel. Wat de vorige versie minder is is nu zeker recht getrokken. Geen poes pas gewoon heerlijke actie de magic is meschiens in dit deel wat verminder maar niet weg gehaalt. Goed verhaal.


avatar van sarah--

sarah--

  • 30 berichten
  • 203 stemmen

Ik vind hem juist ook beter dan de rest. Steeds meer actie etc. dat is wel fijn!
Naar mijn mening was Voldemort in deze film lang niet zo eng als in de voorgaande films. Gewone scènes van Voldemort rustig en niet eng, vind ik toch wel ongeloofwaardig en daarom een beetje jammer!


avatar van Joshua-Roger

Joshua-Roger

  • 31 berichten
  • 58 stemmen

Met stip op nr.1 in de HP-reeks wat mij betreft....


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Uitstekende film die uitblinkt in z'n mooie locaties en het gevoel van eenzaamheid en wanhoop wat Ron, Hermione en Harry krijgen omdat de zoektocht naar Horcruxes niet zo gaat als ze gehoopt hadden. Prima acteerwerk met mooie scenes, weinig screentime voor Ginny helaas, maar hopelijk krijgt zij wat meer tijd in deel 2.

Binnenkort hopelijk een betere print scoren en dan nog eens herzien. Voelt inderdaad wel als een halve film, dus misschien even op deel 2 wachten voor ik deze herzie, maar ik denk dat een verhoging naar de volle mep er wel in zit.

Jammer alleen weer van de groene Yates-waas.

4.5*


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

Lukk0 schreef:

De openingsscène met Emma Watson vond ik trouwens het hoogtepunt van de film, erg knap hoe zij verdrietig kan kijken.

.

Zet ook meteen de toon van de film.


avatar van Rickazio

Rickazio

  • 292 berichten
  • 390 stemmen

Zag 'm in de bioscoop... slecht.

Misschien ben ik hier te oud voor geworden.


avatar van hell300

hell300

  • 73 berichten
  • 379 stemmen

weer een saaie film waarin niets gebeurt, het is alleen langdradig en saai net als de vorige films met uitzondering van deel 3.....als ze gewoon dezelfde regisseur als deel 3 hadden aangehouden was het misschien wat geworden. Je vind totaal niet de sfeer terug wat je wel in het boek had. Een schande dat ik nog een 2,5 geef


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2327 stemmen

Vond deze film toch zeer aangenaam.

Hoorde van vrienden dat deze tegen viel, maar vond em juist erg goed!

Veel goeie actie, goeie spanning.... top film!!!

Alleen is het meer dan een jaar geleden dat ik het vorige deel gezien had, dus wist in het begin even niet meer hoe het nou zat.... maar dat werd weer snel duidelijk.

"Einde" was ook mooi, deze werd ook spannend gehouden.

Ja zeker de moeite waard!!!

4*


hell300 schreef:

weer een saaie film waarin niets gebeurt, het is alleen langdradig en saai net als de vorige films met uitzondering van deel 3.....als ze gewoon dezelfde regisseur als deel 3 hadden aangehouden was het misschien wat geworden. Je vind totaal niet de sfeer terug wat je wel in het boek had. Een schande dat ik nog een 2,5 geef

Boek is inderdaad wel veel beter en spannender, maar om zo negatief over de film te doen is ook overdreven. Je moet je ook beseffen dat het heel moeilijk is het boek zo goed te verfilmen.


avatar van debaas12

debaas12

  • 3 berichten
  • 4 stemmen

ik iriteer me er echt heel erg aan dat het telkens in de nacht word gespeelt alle gevechten zijn in de nacht ik word er gek van ik zag bijna niks (na dat alles in de nacht gebeurde was het best wel goed)


avatar van Materny

Materny

  • 10188 berichten
  • 1026 stemmen

Dan heb je vast met een cam op je kamertje gezeten, want anders is er geen verklaring voor.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7322 berichten
  • 0 stemmen

sommige mensen kunnen blijkbaar nog steeds geen geld uitgeven om een film goed en duidelijk te kunnen zien, en wat is nou 8 of 10 euro om een avondje naar de bios te gaan en op een groot scherm een film te kunnen zien.

ik heb het er iig wel voor over.


avatar van sweinsteiger

sweinsteiger

  • 2278 berichten
  • 0 stemmen

Fantastische HarryPotterFilm !


avatar van Timothyvdmeer

Timothyvdmeer

  • 1541 berichten
  • 2396 stemmen

mcdaktari schreef:

sommige mensen kunnen blijkbaar nog steeds geen geld uitgeven om een film goed en duidelijk te kunnen zien, en wat is nou 8 of 10 euro om een avondje naar de bios te gaan en op een groot scherm een film te kunnen zien.

ik heb het er iig wel voor over.

Dat is idd niets. Die Rip offs lekker laten liggen.


avatar van Unky

Unky

  • 22 berichten
  • 575 stemmen

Timothyvdmeer schreef:

(quote)

Dat is idd niets. Die Rip offs lekker laten liggen.

Heb er 11 euro voor betaald

on: Maar vond het goed verfilmd nu al zin in de laatste!