• 15.900 nieuwsartikelen
  • 178.668 films
  • 12.255 series
  • 34.046 seizoenen
  • 648.507 acteurs
  • 199.187 gebruikers
  • 9.383.142 stemmen
Avatar
 
banner banner

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)

Avontuur / Fantasy | 146 minuten
3,63 3.307 stemmen

Genre: Avontuur / Fantasy

Speelduur: 146 minuten

Alternatieve titels: The Deathly Hallows / Harry Potter en de Relieken van de Dood: Deel 1

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Yates

Met onder meer: Daniel Radcliffe, Emma Watson en Rupert Grint

IMDb beoordeling: 7,7 (657.036)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 17 november 2010

Plot Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

"Nowhere is safe."

Heel Groot-Brittannië wordt in haar greep gehouden door Heer Voldemort (Ralph Fiennes), die maar één doel voor ogen heeft: het opsporen en doden van Harry Potter (Daniel Radclife). Terwijl het hele land in oorlog verkeert, houden de bebrilde held en zijn twee beste vrienden Ron (Rupert Grint) en Hermelien (Emma Watson) zich schuil in de verste uithoeken van de Dreuzelwereld. Daar gaan ze op een levensgevaarlijke zoektocht naar de overgebleven Gruzielementen, de voorwerpen die Voldemorts onsterfelijkheid garanderen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Hermione Granger

Ron Weasley

Dobby (stemrol)

Bellatrix Lestrange

Severus Snape

Lord Voldemort

Rufus Scrimgeour

Kreacher (stemrol)

Xenophilius Lovegood

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van John Barry

John Barry

  • 3410 berichten
  • 638 stemmen

Na de teleurstellende Harry Potter Harry Potter and the Half-Blood Prince, is Harry Potter And The Deathly Hallows part 1 een stuk beter.

Harry Potter And The Deathly Hallows is het zevende Harry Potter boek , maar dit boek is in twee delen verfilmd. Van mij had dat niet gehoeven. Ik vond het boek vooral in het middenstuk wat uitgemolken Bijvoorbeeld de verhaallijn van Rons tijdelijk vertrek vond ik niet erg interessant , maar eerder een oponthoud van het verhaal. De filmmakers hadden van mij best wel het middenstuk mogen verkorten om dan vervolgens een film te maken die ongeveer 3 uur duurt , Dit was volgens mij beter geweest. Maar de filmmakers hebben dit niet gedaan en hebben twee films gemaakt . Dit zorgt ervoor dat beide films erg trouw zijn aan het boek. Met daarbij zo zijn voor en zijn nadelen.

De filmmakers moesten in de 3 voorgaande films, veel dingen uit het boek schrappen . Ik vind dat de filmmakers bij de drie films voorgaande films , soms de verkeerde keuzes maakte . Ze hebben in die drie delen belangrijke verhaallijnen afgeraffeld en teveel aandacht geven aan liefdesverhaaltjes. Ook al was het beter geweest als er gewoon 1 film van het laatste boek werd gemaakt. Hebben we nu tenminste wel als voordeel dat de filmmakers het verhaal niet afraffelen .

Het grote pluspunt van Harry Potter And The Deathly Hallows part 1 is dat het verhaal nu goed word verteld en niet word afgeraffelt. Het begin van de film is erg goed, Met daarbij gelukkig ook nog even de Duffelingen in beeld. Het eerste deel van de film is het sterkste deel We krijgen de vlucht van de Ligusterlaan naar het Nest te zien , daarna krijgen een korte inzinking door een niet ter zake doende bruiloft en daarna krijgen een erg goed stuk waarin Harry , Ron en Hermelien het miniserie van toverkunst proberen binnen te dringen Hierna word de film een stuk minder en word het langdradig. De ruzie tussen Harry en Ron, het stuk dat Harry het graf van zijn ouders bezoekt zijn beide stukken die met niet me boeide in het boek en ook niet in de film en dit zijn stukken die ervan mij wel uit mochten.

De scene bij Xenofilus Leeflang vond ik ook niet erg briljant maar is dan wel weer belangrijk voor het verhaal, Ook belangrijk voor het verhaal is de scene in het huis van de familie van Malfidus maar erg goed vind ik deze scene niet. .

Erg goed in deze film is het acteerwerk en de special effects , daar is in deze film niks op aan te merken. Ook erg goed in deze film is de muziek van Alexandre Desplat. Nadat John Williams na deel 3 ermee stopten hebben we nu in Alexandre Desplat een waardige opvolger gevonden. Patrick Doyle deed het aardig maar niet meer dan dat. En Nicholas Hooper vond ik een ramp. Met Alexandre Desplat hebben we weer een componist die wel goede Potter muziek schrijft. Enigste minpuntje is dat Alexandre Desplat bij Harry Potter And The Deathly Hallows part 1 wel erg weinig het Hedwig theme gebruikt.

Wat mij bij Harry Potter and the Half-Blood Prince erg stoorde was dat liefdes gedoe. Dat is nu gelukkig bij deze film nagenoeg niet aan de orde. We krijgen wel te maken met een wat knullige scene tussen Harry en Ginny en met een bruiloft tussen twee niet erg interessante personages . Maar dit stuk in de film duurt gelukkig maar kort.

Een groot deel van het boek speelt zich niet af op Zweinstein en dit vind ik erg jammer. Want ik vond altijd de stukken op Zweinstein erg leuk. De magische sfeer die ik zo goed vond aan de Harry Potter films is er niet meer. Die sfeer heeft plaats gemaakt voor een donkere sfeer. Natuurlijk is dat wel te begrijpen nu we het einde van de serie naderen , maar mij voorkeur gaat toch uit naar die Harry Potter films die wat minder donker zijn,Maar wel een goede magische sfeer hebben

Het boek Harry Potter And The Deathly Hallows is naar mijn idee in te delen in drie delen. een sterk eerste deel, het boek is erg goed tot aan het stuk in het ministerie. Daarna een zwak midden deel . Met vervolgens een strek eind bij goudgrijp en Zwienstein. Deze film behandelt het sterke begin en het zwakke middendeel. Dat betekent dat de film een sterk eerste stuk heeft en een wat minder tweede stuk wat naar mijn idee niet eg interessant en te langdradig stuk is .Deze film heeft ook als nadeel dat het de opmaat is naar de grote finale waardoor je de hele tijd het gevoel hebt dat het echte spektakel pas in de volgende film komt Desondanks vind ik dit geen slechte film. Er word in deze film goed geacteerd. Het verhaal word niet zoals in voorgaande delen afgeraffeld. de special effects zijn goed evenals de muziek.

3 sterren voor deze film


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2541 stemmen

Iemand enig idee waarom de doodeters niet zo stonden te springen toen Voldemort tijdens een vergadering vroeg wie z'n toverstok wou afgeven om Potter mee te vermoorden?


avatar van Stu-Pot

Stu-Pot

  • 3491 berichten
  • 1189 stemmen

Minotaures schreef:
Iemand enig idee waarom de doodeters niet zo stonden te springen toen Voldemort tijdens een vergadering vroeg wie z'n toverstok wou afgeven om Potter mee te vermoorden?

Omdat dat voor een tovenaar gelijk staat aan castratie.


avatar van anne J

anne J

  • 1525 berichten
  • 976 stemmen

Haha, mooi verwoord!

Zoiets inderdaad ja... Zonder toverstok kun je gewoon werkelijk niets meer... Dan moet je allerei dingen op de dreuzel manier gaan doen en dat is een ramp natuurlijk. En bovendien kun je daarnaast het meeste gewoonweg niet meer doen.


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

Bovendien denk ik dat ze vreesden voor Voldemort's reactie mocht ook hun stok niet werken, hij is niet bepaald de meest begripvolle en vergevingsgezinde persoon.


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1094 berichten
  • 1124 stemmen

De zevende Harry Potter-film is veel beter dan de vorige twee delen en komt eindelijk weer op het niveau van de 4 eerste delen. De film is erg spannend en een beetje afwijkend in vergelijking met de rest van de serie. Zweinstein komt hier niet voor en de drie vrienden ondernemen een zoektocht ver verwijderd van veiligheid en hulp. Dat maakt van deze film de donkerste uit de reeks. Een grimmige sfeer dus, met enkele goede actiescenes en een spannend verhaal. De muziek was hier heel erg goed en de special effects ook. Ook vond ik de shots van de natuur heel mooi. Daniel Radcliffe acteerde hier ook veel beter als in vorige delen. Wel is het jammer dat veel personages er niet in voorkomen, het draait hier voornamelijk om de drie hoofdrolspelers.

Al bij al mag deze zich zeker 1 van de betere Harry Potter-films noemen.


avatar van love_xxx

love_xxx

  • 54 berichten
  • 93 stemmen

Ik vind de Harry Potter boeken enorm slecht.

De films zijn wel beter, maar deze valt me tegen.

Het acteerwerk laat te wensen over en er is ook niet zoveel actie.

De film kabbelt wat verder en als je de boeken niet hebt gelezen kun je er geen touw aan vast knopen.

3*


avatar van Timothyvdmeer

Timothyvdmeer

  • 1541 berichten
  • 2396 stemmen

love_xxx schreef:

Ik vind de Harry Potter boeken enorm slecht. De films zijn wel beter, maar deze valt me tegen.

De films zijn beter dan de boeken????


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1680 stemmen

love_xxx schreef:

Ik vind de Harry Potter boeken enorm slecht.

En je hebt ze toch allemaal gelezen ?


avatar van thunderball

thunderball

  • 5886 berichten
  • 1414 stemmen

Deze vanavond zitten kijken.

Ben geen Harry Potter fan, laat staan expert, maar heb wel alle vorige films een keer gezien (waarvan alleen de eerste in de bioscoop).

Zware tegenvaller deze film!

Wellicht is het voor de fans van ook de boeken allemaal heel duidelijk en fantastisch, maar voor een reguliere filmfan als ik kwam de film ontzettend rommelig en langdradig over.

Nooit echt begrepen waarom deze films zo populair zijn, maar deze film slaat echt alles!

Wat een oninteressante, zuigende film, die nergens over gaat. Er gebeurt feitelijk in bijna tweeënhalf uur nauwelijks wat interessants. Je hebt aan het begin een achtervolging met matige SFX's, die in de jaren '80 al niet meer hadden gekund. Een main villian, die nou niet bepaald echt dreigend overkomt (wat een watje) en een verhaal wat voor het grootste deel als een roadtrip verteld wordt, maar waarbij de helft van de tijd niet veel lijkt te gebeuren.

De regisseur heeft veel te slaafs en trouw het boek gevolgd.

Verstandiger was geweest om het laatste boek gewoon als 1 film uit te brengen en behoorlijk wat te schrappen. Wat in een boek werkt, kan voor een film dodelijk saai en niet bijster boeiend zijn.

Ik hoop dat het laatste deel stukken beter en interessanter wordt, maar deze kan ik echt niet als goed beoordelen.

Een vier, ofwel twee sterren.


avatar van Gish

Gish

  • 1447 berichten
  • 6862 stemmen

Naast de bekende HP elementen is het vooral het lange rustige middenstuk dat hier indruk maakt. Een vaak desolate omgeving en 3 piekerende hoofdpersonen, naarstig op zoek naar de juiste antwoorden. Het is soms bijna art-house kwaliteit. Sterk intro op het laatste deel.


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1094 berichten
  • 1124 stemmen

Part 1 van het afsluitende tweeluik is een erg goede film, veel beter dan het vorige deel en na deel 1, 3 en 7.2 de beste HP-film. De intro is meteen al erg sterk en eindelijk neemt de dreiging van Voldemort echt gestalte aan. De sfeer is dreigend en duister, erg leuk. Het verhaal is ook goed, trouw aan het boek met ook eigen inbreng van Yates. Het duistere middenstuk in de bossen is sterk. Een rustig tempo, nergens voelt het gehaast aan en toch gebeurt er ruim voldoende om de aandacht niet te verliezen. Ook het begin van de film is goed, met enkele sterke en visueel mooie actie-scenes. Het probleem ligt misschien een beetje bij het einde. Het gedeelte in Villa Malfidus had beter gekund en de allerlaatste scene is goed maar langs de andere kant ook een echte anti-climax.

De 3 hoofdpersonages zijn per deel goed geëvolueerd. In dit deel spelen ze dan eindelijk echt op hun best. De film leunt ook vooral op hen drie. Op een paar kleine bijrollen na komen de meeste vaste personages amper of niet voor. Af en toe lijkt er wel een leegte te zijn ten opzichte van de andere delen( geen Zweinstein, geen leerkrachten, lessen en andere leuke details) maar toch bewijst dit deel dat het tot de betere helft van de saga behoort. Muziek is overigens ook erg sterk en visueel is alles tot in de puntjes in orde. Het enige probleem is de afwezigheid van een echte climax en de vertrouwde omgeving + personages.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1384 berichten
  • 1418 stemmen

Meesterlijk het boek naar het doek gebracht


avatar van rcuppen79

rcuppen79

  • 717 berichten
  • 1632 stemmen

Laat ik voorop stellen dat ik geen fan ben wanneer, wanneer het laatste boek uit de reeks wordt opgesplitst in twee films (overduidelijk om nog meer geld in het laatje te brengen).

Het laatste boek uit de reeks vond ik helaas ook één van de mindere delen. Het overdaad aan subplots en kwam moeizaam op gang. Ik had gehoop dat ze dit bij de film aanzienlijk zouden inperken, maar toen ik hoorde dat boek 7 in twee films werd geschoten, wist ik dat dit ijdele hoop was.

Deathly Hallows, Part 1 is de saaiste verfilming uit de Harry Potter-reeks. Er moeten veel eindjes aan elkaar geknoopt worden en dat gaat ten koste van de vaart en de actie (die zelden aanwezig is). De film ziet er prachtig uit, maar inhoudelijk vond ik hem zwaar teleurstellend.


avatar van tbouwh

tbouwh

  • 5819 berichten
  • 5402 stemmen

Na een heerlijke openingsscene met een fantastische Ralph Fiennes als Voldemort ontrolt zich een wat langdradige 1e Hallows-film. Het is in alle opzichten duidelijk dat deze film een prelude is van part II. Gelukkig valt er toch ook genoeg te genieten; het verhaal rondom de relieken is intigrerend, en het is leuk te zien dat de 3 hoofdpersonen volle aandacht krijgen, helaas wel ten koste van de zo geliefde scenes in en rondom Zweinstein. Radcliffe blijft me wat irriteren, maar Watson is weer geweldig en Grint vind ik in de laatste 2 films wel overtuigend. Part I had gerust een halfuurtje korter gekunt, maar is afgezien daarvan een fijne film, met voldoende ruimte voor detail en plot.

4*


avatar van Ajacied16

Ajacied16

  • 202 berichten
  • 361 stemmen

Wow, het aangekondigde epische slot kent met dit eerste deel van Harry Potter and the Deathly Hallows een uitstekend begin. Eindelijk wordt het niveau van het begin van de serie weer opgepakt. De eerste vier delen vond ik namelijk goede films (deel III was iets minder m'n smaak), maar V en VI waren (zeer) matig. Maar dit deel maakt veel goed en belooft veel goeds.

Het grote pluspunt aan de film vind ik de rust in het verhaal. Sommige mensen zijn geen fan van het in tweeën knippen van het verhaal, maar wat mij betreft was dat het enige juiste besluit. Hierdoor is er in dit deel alle tijd om alles goed uit te werken en mooi in beeld te brengen. De persoonlijke problemen van het drietal worden mooi in beeld gebracht (scenes die er eigenlijk helemaal niet toedoen, doen er toch toe omdat ze het personage uitdiepen) en de gebeurtenissen op de verschillende locaties worden niet overhaast. Dat vond ik erg prettig om te zien. In de wat rustigere scenes komt vooral Emma Stone als Hermione echt naar boven (naast haar looks natuurlijk) als de beste actrice. Radcliffe en Grint zijn wederom van een acceptabel niveau.

Daarnaast waren de gebeurtenissen ook allemaal aardig. Het verhaal wordt goed verteld en de constante dreiging van Voldemort wordt er heel goed in verwerkt. Persoonlijk mis ik wel Zweinstein en de sfeer van daar in de film, maar het wordt allemaal niet te duister (zoals in deel III). Er is een goede middenweg gevonden wat dat betreft. Het camerawerk is wederom goed en er is ook eindelijk weer goede muziek.

Door de lange speelduur zijn er zeker wat scenes die iets minder sterk zijn bijvoorbeeld de scene in Casa Malfoy en het kleine subplotje van de bruiloft vond ik wat minder , maar het voelt zeker niet als een te lange film met overbodige scenes . Voor mij is dit echt een van de betere films uit de reeks. Deel I blijft vooralsnog op 1 staan, maar deze komt daar dicht in de buurt. Ik ben heel erg benieuwd naar Part II, het slotshot van deze film vond ik in ieder geval heel erg sterk. Het is natuurlijk geen overweldigende climax die alle andere films wel hebben, maar aangezien het een vervolgdeel is lag dat ook niet in de lijn der verwachting. Als dat wel het geval is dan kom je hiermee van een koude kermis thuis. Ik hoop in ieder geval dat Part II minstens net zo goed als dit deel wordt.

Een cijfer ga ik pas definitief geven als ik Part II ook heb gezien, omdat je de films als een geheel moet zien. Het benadert in ieder geval zeker de 4.5* van deel I.

Oh, en de animatie over the Deathly Hollows vond ik echt een hoogtepuntje. Dikke pluspunten!


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

Zo. Na een paar jaartjes toch maar besloten om deze 1e film van de Harry Potter finale te gaan zien. 'The Half Blood Prince' viel tegen, sowieso valt de reeks me tegen sinds Yates aan het roer is viel me op aan de scores te zien, maar ik moet zeggen dat dit best een vermakelijke prent is geworden. Daar is het meeste - naast het feit dat ik het er wel mooi uit vond zien allemaal - wel mee gezegd. Het kijkt prima weg, terwijl er niet eens zoveel gebeurd. Dobby is waarschijnlijk het hoogtepunt in deze film. Harry blijft een slappe.


avatar van JR-Style

JR-Style

  • 19 berichten
  • 494 stemmen

En we zijn aangekomen bij deel 7.1 van de Harry Potter-reeks. Een goede keuze is het geweest om het laatste boek in twee delen te splitsen, want ik zou bij god niet weten hoe je dat hele boek in een film van 2,5 uur had moeten stoppen.

Gelukkig is er dus genoeg tijd voor genomen om alles goed uit te lichten. Ook zijn er veel personages geïntroduceerd die in het boek normaal gesproken eerder voor kwamen (Mundungus, Bill Weasley). Of personages die weer terugkwamen (Dobby). Vooral de laatste was weer leuk om te zien, je ziet wel een flink verschil met hoe hij eruit zag in 'The Chamber of Secrets'. Wel een flink stuk beter, maar dat mag ook wel met veel betere CGI.

Het verhaal kon lekker rustig verteld worden en ik vond dat dit vooral goed in uiting kwam in het stuk waarin het trio eigenlijk niet weet wat ze moeten doen. Die radeloosheid die ze hadden om naar Horcruxes te zoeken kwam erg goed op me over. Als het boek in 1 film zou zijn gepropt zou dit nooit zo naar voren zijn gekomen.

Maar in dit deel zitten ook genoeg spannende stukken. Zo begint het al met een uitstekende scène in Malfoy Manor met Voldemort en alle Death Eaters. Ralph Fiennes zet hier op een geweldige manier een vreselijk kille, psychopatische Voldemort neer. Ook mooi om te zien hoe de Malfoy's veranderd zijn in de loop der jaren. Van trotse, arrogante rijke stinkerds naar de voetveeg van the Dark Lord.

Daarna gebeurd er ook genoeg spannends met de reis van Harry naar the Burrow, erg spectaculair op de motor en ik vond het nog wel vrij goed te volgen (i.t.t. tot een scène later in het bos als ze achtervolgd worden door de Snatchers, dat was veel te gehaast en was niet te volgen). Ook de inbraak in het Ministerie was erg tof (Leuk om de gehate Umbridge weer te zien, love to hate) en ook de stukken in Godrics Hollow en Malfoy Manor waren erg tof.

Met deze film heeft Yates een toppertje neergezet, want in deze hele film voel je de spanning en lekker veel screentime voor Voldemort. Helaas vind ik Daniel Radcliffe in deze film maar matig. Hij komt op mij ook niet echt over als een held, maar meer als een lulletje rozenwater. Grint was wel goed en Emma Watson is zoals altijd fantastisch.

Deze film krijgt 4,0 * van mij en vind hem een van de beste in de reeks.


avatar van J.Ch.

J.Ch.

  • 541 berichten
  • 744 stemmen

Met The Deathly Hallows – Part I komt het eind van de marathon nu toch echt in zicht. Deel 7.1 en 7.2 zijn de enige films die ik al eerder gerecenseerd had, ook al is dat alweer lange tijd geleden. Als ik teruglees wat ik in 2010 heb geschreven, ben ik nu toch een stuk positiever.

Wat voor veel mensen een probleem is, is voor mij een pluspunt: wat een fijn tempo! Mijns inziens een prima beslissing om twee films van het laatste boek te maken, want nu is er echt ruimte voor het verhaal. En het verhaal in dit deel is niet het meest opwindende van de serie, maar het is wel één van de delen waarin het verhaal het best tot z’n recht komt.

J.Ch. schreef:
Nowhere is safe staat er op de poster te lezen, en dat gevoel van voortdurend opgejaagd worden en nergens veilig zijn komt ook heel sterk naar voren in de film.

Hetzelfde geldt voor de radeloosheid en hulpeloosheid van het trio, wat, zoals JR-Style al zegt, nooit zo goed gelukt was als het zevende boek in één deel verfilmd was. Emma Watson en Rupert Grint krijgen de gelegenheid om te laten zien hoe ze als acteurs gegroeid zijn, en Daniel Radcliffe vond ik hier ook best voldoende. Het toevoegen van scènes zoals Harry die met Hermelien danst in een half geslaagde poging om haar op te vrolijken vond ik ook een goede keus. Het vertraagt de film wel wat en dat zal niet iedereen kunnen waarderen, maar ik vind het erg prettig.

Gelukkig krijgen we weer wat bijfiguren uit de boeken te zien, al hebben ze nauwelijks meer dan een cameo. Ik had gehoopt dat, gezien het feit dat er met twee films meer ruimte is voor het verhaal, personages als Lupos en Tops (mijn favorieten uit het boek) zou zijn. Maar eigenlijk ben ik al lang blij dat niet de hele bruiloft eruit geknipt is en dat we zelfs nog Marcel even te zien krijgen in de trein (en hij wordt met elke film leuker…). Er zijn slechts een paar kleine dingen die niet eruit geknipt hadden moeten worden. Zo legt Ron in een deleted scene uit waarom ze de naam van Voldemort niet meer mogen uitspreken – in de film viel het me op dat iedereen ineens You-Know-Who zegt. En Harry kijkt ineens in een willekeurig stuk spiegel (hoewel die spiegel waarschijnlijk in een eerder deel uitgelegd had moeten worden).

Ondanks het relatief lage tempo kent de film toch genoeg spanning. De scènes op het ministerie zijn erg geslaagd. Van de scène in het huis van Mathilda Belladonna kon ik me herinneren dat ik me rot schrok in de bioscoop, en ook nu de verrassing eraf is moet ik zeggen dat dit één van de engste scènes uit de hele serie is. Brrr… Misschien minder eng, maar wel erg goed is de scène richting het einde, in het huis van de familie Malfidus, als Hermelien door Bellatrix wordt gemarteld. We krijgen nog niet eens zo veel te zien, maar Emma Watson kan érg overtuigend gillen. Ik kreeg er kippenvel van.

Dat brengt mij op Helena Bonham Carter. Zij acteert zo intens dat ze met weinig screentime toch een heel indrukwekkend personage weet neer te zetten. Ik herinner me dat ik Bellatrix ooit ‘de enige dooddoener met ballen’ heb genoemd, en daar ben ik het nog steeds mee eens. Lucius Malfidus (die blijkbaar uit Azkaban is ontsnapt, al weet ik niet wanneer dat gebeurd moet zijn) is toch meer het bang-onderdanige type, overigens wel sterk neergezet. Ook Draco was weliswaar weinig, maar wel goed aanwezig. Toch fijn dat hij na zijn grote rol in deel 6 niet zomaar van het toneel verdwijnt. Ralph Fiennes mag zich helemaal uitleven als Voldemort en doet dat prima (en met plezier, stel ik mij zo voor). Alan Rickman was altijd al goed en is dat nog steeds. Steeds als ik hem zie, kijk ik enorm uit naar het laatste deel.

Nu ik er zo over nadenk, is dit toch een film waarin de bad guys het meest te doen hebben. Van de good guys is het Hermelien die in deze film de meeste bewondering oogst – Ron en Harry zouden overduidelijk verloren zijn zonder haar. Met het trio op hun queeste krijgen we helaas (maar wel begrijpelijk) weinig te zien van Zweinstein en alle personages die daar rondlopen. Ik ben nu wel benieuwd hoe het er op de school aan toe gaat nu de moordenaar van Perkamentus er de scepter zwaait. Maar goed, er komt nog een deel…
J.Ch. schreef:
Het hoogtepunt van de film is voor mij toch het gedeelte waarin Hermelien het verhaal van de Drie Gebroeders voorleest. Het sprookje is gewoonweg prachtig weergegeven, op een manier die me erg deed denken aan Tim Burtons Corpse Bride en The Nightmare before Christmas. Lof daarvoor.

Nog steeds helemaal waar. Heel erg goed gedaan. Ik voor mij ben helemaal tevreden met Yates’ visie op de boeken. Van mij had hij alle delen mogen doen.


avatar van Adisen

Adisen

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Zag voor 't eerst Deathly Hallows nummer 1: heel boeiend. Ik ging fantaseren over de vertaalde namen en specifieke woorden en bedacht er een paar alternatieven voor, gewoon voor de gein. Rowling heeft veel creativiteit: complimenten! Als vertaler moet je er maar aan gaan staan. Sommige zijn al geweldig, anderen minder en sommige niet zo goed, al moet je wel heel goed kijken: er zit soms heel wat achter. De alternatieven die ik bedacht zijn misschien grappig om te zien, daarom:

Harry Potter: Henk Verzier, of: Jan Verschalk, of: Daan Koekebakker

Hermione Granger: Hermine Leiband

Ron(ald) Weasley: Ron(ald) Wezenlaar

Ginny Weasley: Ginie Wezenlaar

Neville Longbottom: Niekel Holloos, of: Gregor Rogers (of: Schlemielewitz )

Hogwarts: Zweijnendonk

Albus Dumbledore: Solidus Bijenbolder

muggle: mommelaar, of: tuttel, of: muizelhuizer, of: sukkelbek, of: sufwezer, of: ukkelaar, (maar 'dreuzel' is geweldig)

Voldemort: Mordenzworm, of: Wormsteek, of: Sadobar

Tom Riddle: Tom Verhulder

Draco Malfoy: Drakis Mistrau (zoontje van Lucius)

Slytherin: Glybbergouw (Salazar -> Gerardus)

Gryffindor: Valkenster (Goderic -> Goderik)

Hufflepuff: Hijgensnoef (Helga -> Helena)

Ravenclaw: Kraaierklauw (Rowena -> Karlijne)

Luna Lovegood: Maani Geluk

Minerva McGonegall: Wilhelmina te Stoettweghe

Rubeus Hagrid: Christoffel / Rubeus Duvelstoer

Dolores Jane Umbridge: Mijnie-Lugura van Kwelburg

Horace E.F. Slughorn: Grimbald X. Slakhuizen

Severus Snape: Ernestus Klamp, Severus Groevel, (N.B. een sneep is een vis)

Poppy Pomfrey: Beatrix Balsam, of: Zippora Zalvering, (Poppy Plijster is leuker)

Peter Pettygrew: Wout Wassenulle

Kingsley Shacklebolt: Maximiliaan Kluistervrij

Waarom: Harry improviseert, moet er wat van maken - ik wilde het Nederlandser, Verzier: hij versiert het toch maar telkens, Verschalk: hij moet verschalkend de boel redden, Koekenbakker benadrukt ook gewoonheid; Hermine leidt haar hartsvrienden (nauwe band) door haar slimheid; Ron is vaak tijdelijk wezenloos; Gregor is onhandig, vandaar de bijna omdraaiing; Solidus is een munt, Albus ook; mug=smoel; Tom=Thomas die niet gelooft, en deze verhult zijn ware wezen; Malfoy en Malfidus komen van wantrouwen; slither=glibberen, slangs glijden; Maani=manie, maar ook maan (Luna) - ze zoekt eigenlijk het geluk; McGonegall moest iets chics worden, koningin van Zweijnendonk; Christoffel Duvelstoer moet de reizenden redden met onmogelijke toeren; Mijnie lijkt leuk, maar…; Grimbald X. is lekker pretentieus; Pettygrew geeft weinig wasdom; Max moet verheven redden.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11528 berichten
  • 2868 stemmen

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

De finale begint. Tja, het einder is dus nader. Na deze film nog eentje op het programma en dan heb ik ze allemaal weer gezien. Ik moet zeggen dat ik deze weer leuker vond dat zijn twee voorgangers van Yates. Maar, het stukje dat zo op zo'n rots / kloof / berg achtig plekje zaten, in ieder geval met veel stenen, vond ik ietwat langdradig overkomen. Toch zijn de 'battles' hier erg vet en voldermort komt steeds dichterbij. Daar kon ik achteraf toch ook wel van genieten. De film is verder ook gewoon lekker om te volgen hoor daar niet van alleen, dat stukje vond ik wat minder. Het verhaal is natuurlijk weer erg sterk, goed en met allerlei onderwerpen gevuld die naar je toe gestuurd worden. Het begint krijgt een kleine beetje 'back in the time' en dat vond ik goed bedacht! Het concept is zeker niet vereerd en acteurs / actrices deden het goed!

4.0*


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2541 stemmen

Waarom aarzelden de Dooddoeners eigenlijk toen er om een staf werd gevraagd door Voldemort?


avatar van nakada

nakada

  • 2203 berichten
  • 1680 stemmen

Ik dacht dat Je stok afgeven een echte vernedering is.


avatar van Nicole_1989

Nicole_1989

  • 337 berichten
  • 193 stemmen

Voor het eerst in mijn leven heb ik de boekenserie van Harry Potter gelezen. En na ieder boek keek ik de bijbehorende film, voor de optimale Harry Potter-ervaring. Na het laatste deel te hebben uitgelezen ben ik dus aangekomen bij de twee laatste films. Het boek was veruit het meest volwassen uit de hele serie. Kinderboek? Af en toe twijfelde ik er over. Zware onderwerpen worden in dit boek behandeld.

Het fijne aan dat het boek in twee delen is verfilmd, is dat er nu eindelijk tijd is om het gehele boek vorm te kunnen geven in het film-medium. De boeken zijn zodanig gedetailleerd dat iedere voorgaande film in de serie tot nu toe bij mij een gevoel opriep van haast en afraffelen, om maar zoveel mogelijk details in de film te kunnen proppen. Desondanks vind ik de filmserie echt wel goed, maar dit viel me gewoon altijd op en zat me toch een beetje dwars. En nu, bij de Relieken van de Dood - deel 1 tref ik eindelijk rust aan. Rust en tijd om het verhaal te vertellen. Dit is in mijn ogen dan ook de meest boekgetrouwe verfilming in de serie tot nu toe. Het is prachtig om de wereld van J. K. Rowling tot leven te zien komen, inclusief personages die nu voor het eerst worden geïntroduceerd, terwijl ze eigenlijk allang in de serie voorkwamen (zoals Bill Wemel en Levenius Lorrebos).

Ja, voor mij is dit echt het beste en spannendste deel tot nu toe. Op naar deel 2, ik kan niet wachten!

Edit: Deel 2 nu ook gezien, samen vormen ze een prachtig slotstuk van de Harry Potter serie. Dit deel heeft echter mijn voorkeur, vanwege de karakterontwikkeling en de relaties tussen de karakters (Ron die wegloopt en weer terugkeert) en de ontrafeling van het mysterie achter de Relieken van de Dood (het sprookje van de drie broers uit het boek van Hermelien is echt adembenemend vormgegeven!).


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7609 berichten
  • 7518 stemmen

Deze is ietsje beter dan zijn voorganger, hoop dat het 2-de deel hiervan toch wat beter is, ben ook geen echte Harry Potter fan en heb ook de boeken niet gelezen.


avatar van Glennekeeeee

Glennekeeeee

  • 304 berichten
  • 429 stemmen

Aangezien VIER (Vlaamse zender) alle HP-films in de zomer heeft uitgezonden heb ik deze allemaal opgenomen en vandaag heb ik het zevende deel ervan teruggezien.

Na een voor mij matige Halfbloedprins had ik op zich niet veel hoop bij deze film. Het was nog maar eens een voorspel op de uiteindelijke finale en uit mijn herinneringen van de bioscoop destijds dacht ik ook dat het echt wel traag was en nogal onnodig. Nu moet ik wel mijn mening herzien. Het eerste deel van het slotstuk behoord zelfs tot de betere films van deze reeks.

We zien zowel Hermelien als Harry afscheid nemen van hun familie. Het lijkt maar een detail maar het toont meteen aan dat de dreiging van Voldemort nu echt wel aanwezig is en niet half word weggelachen zoals in de Halfbloed prins. De film is overigens perfect in 2 te delen. De eerste helft zit boordevol actie en spanning, de tweede helft op de finale na is vooral een sterke uitdieping van de personages. Mooi dat ze dat hier hebben gedaan en mooi hebben uitgewerkt zodat part 2 alle remmen los kon gooien. Maar we beginnen best bij het begin.

Harry die opgehaald word door de Orde en meteen op de hielen worden gezeten door de dooddoeners is een zeer leuke actiescène die tot op de straten van Londen voor entertaining zorgt. In de tussentijd zien we ook hoe Sneep's misterie toch wat barsten vertoond. Alan Rickman heeft die man écht met verve neergezet over de hele lijn waar ik nu al even een applausje voor geef. Ten huize Wemel is de rust ook niet lang gegund. Enkele kleine plotjes worden opgezet met kleine details waar later op teruggekeerd kan worden maar al snel worden de 3 weer op de hielen gezeten. Ook de scène in het ministerie zorgt voor leuke actie en spanning. Dan zijn we een uur ver in de film en heeft de film ook nog geen moment rust gehad, die is nu aangebroken. Alhoewel, de actie blijft dan misschien achterwege, de spanning blijft. Dit is voor mij de donkerste periode van de gehele saga. We krijgen enkele horror-achtige momenten zoals wanneer Harry naar het zwaard van Griffoendor duikt, of wanneer Hermelien en Harry naar de geboorteplaats gaan van zichzelf en Voldemort. Ondertussen geeft Yates ook voldoende de tijd om de evolutie van de hoofdpersonages tot een slot te brengen en de volwassenheid is binnegedrogen. De broer-zus relatie van Hermelien en Harry is bijvoorbeeld bijzonder mooi neergezet.

De finale ten huize Malfidus zorgt voor een waardige finale. Niet bombastisch, wel spannend en vooral het perfecte gebruik van de personages waar we ook Draco's innerlijke kant een extra dimensie zien krijgen door Harry te proberen sparen. De dood van de huiself was een pakkend einde van die finale die zeer mooi en ingetogen was neergezet

Maar de film is niet perfect, vooral het camerawerk is van mindere kwaliteit. Het shaky-cam gedoe was niet echt op z'n plaats en was ook nog niet eerder gebruikt, men zag nu waarom. En dat de eerste helft actie, tweede helft ingetogen niet voor iedereen is weggelegd kan ik zeker ten zeerste begrijpen.

Maar Part 1 is een ijzersterke donkere film uit de reeks die enerzijds genoeg actie bevat in het eerste deel en anderzijds de volwassen geworden personages hun talenten laat zien. De film heeft een constante spanning en zelfs enkele enge momenten die perfect passen bij het duistere dat rond Voldemort hangt. Een waardige opzet naar een perfecte afsluiter.


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Je merkt aan alles dat de reeks naar het einde toegaat. Zweinstein komt nauwelijks meer aan bod, de klopjacht van Voldemorts legers op Harry, Ron en Hermelien is in volle gang. Ik verwacht dat in de afsluitende film het actiegedeelte volledig de overhand heeft.

In deze film wordt er nog aan karakteruitdieping gedaan, maar ik verwacht dat dat in de volgende film afgelopen is.

Met de laatste scène van de film worden meteen de intenties van Voldemort duidelijk. Alhoewel deze film duidelijk als intro is bedoeld op de grootse finale in het laatste deel, is het zeer zeker geen slechte film. Een aantal spannende scènes passeren de revue en de sfeer is geweldig. Jammer dat Sneep weinig in beeld komt, zeker gezien de ontwikkelingen in de film hiervoor.

Ik ga snel de laatste film bekijken! Voor dit eerste deel een ruime voldoende.


avatar van MaartenTuinstra

MaartenTuinstra

  • 251 berichten
  • 0 stemmen

Vakkundige opbouw van spanning voor de grote finale.

De cast schittert, en de regie eveneens, waardoor de 146 minuten erg boeiend waren. Hoewel alles geheel in dienst staat van het slotstuk, weet dit zevende deel verrassend goed te overtuigen. Ik miste zweinstein wel, maar je kan ook niet alles hebben. Al met al toch een verrassend goede Potterfilm.

4*


avatar van baspls

baspls

  • 4118 berichten
  • 1673 stemmen

These are dark times, there is no denying. Our world has perhaps faced no greater threat than it does today. But I say this to our citizenry: We, ever your servants, will continue to defend your liberty and repel the forces that seek to take it from you! Your Ministry remains, strong.

Nu alweer aangekomen bij het een-na-laatste deel uit de reeks. Destijds maakte deze film een grote indruk op me toen ik hem in de bioscoop zag.

Voldemort is vast besloten om Harry te vermoorden. De orde van de Feniks brengt Harry echter in veiligheid. Als het ministerie wordt overgenomen door dooddoeners moet iedereen echter onderduiken. Samen met Ron en Hermelien gaat Harry opzoek naar de Gruzelementen, zoals hij Perkamentus had beloofd.

Zowel Daniel Radcliffe, Rupert Grint als Emma Watson doen het dit deel weer bijzonder goed in de hoofdrol. Met name Grint doet het in vergelijking wat beter als voorheen. Goede toevoeging was Bill Nighy als de nieuwe minister van Toverkunst en de terugkeer van John Hurt als Olivander.

Hoewel Harry Potter and the Deathly Hallows niet het dikste boek uit de reeks is (slechts 608 pagina’s) is het wel het enige boek dat over twee films is verdeelt. Harry Potter and the Goblet of Fire en Harry Potter and the Order of the Phoenix waren allebei dikker. Toch vind ik het een goede keuze dit deel op te splitsen, hierdoor werd niets afgeraffeld. Dit eerste deel beslaat ongeveer drie vierde van het boek. Ik had het boek er even bij gepakt en er een beetje doorgebladerd en zo ver ik kon ontdekken volgt de film het boek vrij letterlijk, weinig veranderingen of dingen die zijn weg gelaten (zeker als je de deleted scenes ook meetelt).

Omdat het verhaal over twee delen is verdeelt ligt het tempo van de film lekker laag en is er meer dan genoeg ruimte voor een aantal lekker luchtige scènes en waardig afscheid voor enkele personages. Zweinstein komt niet voor in dit deel en veel vertrouwde personages ook niet, maar gelukkig is er nog altijd deel 2. Bovendien vond ik de queeste van Harry en de scènes met Hermelien en Ron veel goed maken.

Voldemort’s manier van aan de macht komen doet erg denken aan Adolf Hitler en het Derde rijk. Voldemort wil alleen puur-bloed tovenaars en vermoord half-boed en dreuzels, Hitler wil een puur Arisch ras en laat Joden en zigeuners vermoorden. Toch is Voldemort zelf geen puur-bloed en Hitler ook geen Ariër. Beide nemen ze de regering over en hebben ze knokploegen in dienst.

Waar ik de vorige films wat minder sfeervol vond als we gewend zijn van de Harry Potter-reeks is dit deel weer wat sfeervoller. Dat komt dan vooral door de scènes in Godric's Hollow, de legende van de drie broers en de haast mythologische zoektocht naar de relieken van de dood. Bovendien wordt weer veel meer duidelijk van achtergronden en dergelijke.

Hetwig's dood aan het begin van de film vond ik vrij naar. Niet alleen vond ik Hedwig in de vorige films een beetje vergeten, maar op zich was het ook niet nodig. De dood van Dobby aan het einde was wel best ontroerend, hoewel hij alleen in deel 2 voorkwam en bij de andere verfilmingen is weg gelaten.

De laatste twee delen hebben soundtrack van Alexandre Desplat. Desplat is geen Williams maar heeft dit deel toch bijzonder netjes gedaan, heerlijke muziek die echt uitstraalt dat de finale inzicht is en ook weer wat meer epische muziek in plaats van Hoopers minimale soundtrack.

Van alle Harry Potter-films vind ik deze toch wel de beste cinematografie hebben. Het was erg slim van Yates om Eduardo Serra (Blood Diamond) als cinematograaf in te huren. De colorgrading is niet meer zo overdreven als in het vorige deel en de film heeft een aantal erg gave opnamelocaties. Hoewel er veel CGI is gebruikt en ILM de effecten van dit deel niet heeft gedaan, vond ik de effecten er toch wel erg sterk uitzien. Nergens is de CGI storend en alles ziet er realistisch uit.

Naast dat Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 een erg goede eerste helft van de finale is, is het ook een van de weinige recente films die een heerlijke rust en luchtigheid bezit terwel het een blockbuster is. Toevoegingen zoals de scène waar Harry en Hermelien dansen onderscheiden de film van de meeste blockbusters die enkel om spektakel lijken te draaien. Een bijzonder vermakelijke film, op zichzelf niet heel goed maar perfect in het grote geheel.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Over het vorige deel was ik al niet erg opgetogen en ook over dit deel ben ik dat niet.

Ik vind de film saai, bijna geen actie en ook de special effects zijn minder aanwezig.

Hopelijk is de laatste beter, want de reeks verdiend toch een mooier einde.

Heb deze film eens opnieuw bekeken op Blu-ray.

Blijft toch bij mijn eerste mening dat dit een van de mindere delen is.

Het is ook duidelijk dat de effecten die er in film zijn, speciaal zijn ontworpen voor de 3D versie, en dit ten koste van een beter scenario.