• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.233 series
  • 34.015 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.121 gebruikers
  • 9.378.696 stemmen
Avatar
 
banner banner

Resident Evil: Retribution (2012)

Actie / Sciencefiction | 95 minuten
2,40 756 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland / Canada / Frankrijk

Geregisseerd door: Paul W.S. Anderson

Met onder meer: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez en Kevin Durand

IMDb beoordeling: 5,3 (157.574)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 4 oktober 2012

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Viaplay Bekijk via Viaplay
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Resident Evil: Retribution

"Evil goes global"

Het dodelijke T-Virus van de Umbrella Corporatie blijft de aarde teisteren en transformeert de wereldbevolking in vleesetende zombies. De laatste hoop voor het menselijk ras is Alice (Milla Jovovich). Zonder veilige plek blijft Alice jagen op de verantwoordelijke van de uitbraak, wat haar in Tokio, New York, Washington en Moskou brengt. Samen met een groep geallieerde en vertrouwde vrienden moet ze zich een weg uit de vijandelijke wereld zien te vechten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van thoyouknow1980

thoyouknow1980

  • 171 berichten
  • 172 stemmen

Yes alweer een deel.

En ik word weer eens verwend,want wat is dit deel weer VET!!!

Verhaaltje gaat gewoon vrolijk verder,en alles is weer van een hoog niveau.

Echt knap van de makers dat deze film reeks zo goed in elkaar steekt.

Werkelijk elk deel vind ik waanzinnig leuk om te bekijken,en deze dus ook weer.

Vind je zombies en actie leuk,en heb je een ruime fantasie,dan is de Resident Evil reeks een fantastische manier om je tijd te doden


avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1788 berichten
  • 1986 stemmen

Ondanks de mooie aziatische vrouw kon deze film mij helemaal niet boeien. Wat heeft dit nog met de Resident Evil games te maken?

Gang_Star schreef:

dat gedoe met die vele klonen en dergelijke, zorgen dat Science Fiction de grote nadruk legt op deze film. En dat is niet waar Resident Evil voor staat naar mijn idee.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11524 berichten
  • 2866 stemmen

Resident Evil: Retribution

Gister middag/avond toch dit één na laatste deel van de Resident Evil films reeks gezien waarvan ik toch erg schrok, steker nog, wat ik helemaal geen gave variant van deze serie vind! De film kent totaal geen inhoud, is slecht gebracht en word te ééntonig. Hoewel Resident Evil: Retribution een film in de serie is vond ik het geen nuttige toevoeging. *Ze geven eigenlijk maar twee echt informatieve delen weer, het verraad van Wesker.

Toch ben ik van Resident Evil: Retribution geen fan, sterker nog ik vind dit het slechtste film uit de gehele Resident Evil reeks. Het is onlogisch en totaal nutteloos om dit deel toch nog in de reeks te gooien.

Alice zit in een Russisch onderzeeër bunker die Rusland gebruikte om (Volgens mij U-boten te testen) maar die overgenomen was om testen voor Umberlla. Alice zit daar vast toen ze meegenomen is door Wesker en probeert er uit te ontsnappen, met alle moeilijkheden van dien.

Slecht deel, totaan niet vermakelijk.

1.0*


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Ook deze prent barst van de actie, net als de vorige filmen trouwens, maar dit keer gaat het wel ten koste van een goed verhaal.

Milla Jovovich doet het nog steeds uitstekend, alsook Michelle Rodriguez.

Maar het is duidelijk, de klad komt erin...

Het einde van de film laat blijken dat er nog een vervolg komt, maar als dit dan van dezelfde kwaliteit is als deze film, laat het dan maar eindigen.. het was ooit veel beter...

Heb deze tweede keer wel meer van deze film genoten dan de eerste maal.

Maar toch wordt het tijd dat men ermee stopt, het verhaal is te ver gezocht en het gaat op den duur vervelen.

En dat hebben de makers waarschijnlijk ook zelf begrepen, want de volgende is dus de allerlaatste.

Al weet je in de filmwereld nooit en komt men binnen 10 jaar weer met een vervolg op de proppen !!


avatar van eRCee

eRCee

  • 13443 berichten
  • 1979 stemmen

Het verhaal over een huisvrouw die haar gewone leventje zat is en besluit te gaan vechten tegen muterende zombi's. Maar belangrijker nog; een kwetsbaar moeder-dochter portret en uiteindelijk vooral een tijdloze les over hoe je als mens kan omgaan met tegenvallers. Zal zeker nog vier of vijf kijkbeurten nodig hebben om alle lagen goed te begrijpen. Dat is geen straf dankzijde gedoseerde actie en de top-notch CGI in deze film. Het allerbest zijn echter de dialogen en de naturelle manier waarop deze worden uitgesproken door de voltallige cast, Oscarwaardige vertolkingen. Hier kan ik wel een ster aan kwijt.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Was weer een leuk RE-deeltje... Mila Jovovich blijft ook in topvorm als onze zombie-killer Alice.

Het hele concept rond dat Umbrella-complex (en die simulatiesteden vond ik wel ietsje minder goed uit de verf komen) Ik had dan liever iets met teletransportatie gezien... Maar deze film staat wel weer garant voor een flinke dosis sterk gemonteerde vette actiescene's en opnieuw hordes hongerige mutanten. En zoals je het per deel wel kan verwachten komen we ook steeds dichter bij de waarheid... Dit keer dat Alice een kloon blijkt te zijn en een dochter schijnt te hebben... Althans, de dochter is een van de klonen.

Ik kon me er nog wel prima mee vermaken.

3,5*


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Is dit het vervolg op Resident Evil: Afterlife? Is het een prequel of toch een remake van Resident Evil? Zelfs als je je de vijf voorgaande films uit de franchise kunt herinneren valt hier geen touw vast te knopen. Karakters die omkwamen in eerdere films blijken nog (of is het opnieuw?) te leven maar dat doet er weinig toe aangezien wat moet doorgaan voor een verhaal (Project Alice [Milla Jovovich] neemt het met een aantal huurlingen op tegen Umbrella Corp) dat slechts een excuus is voor een serie saaie gestileerde knok- en schietpartijen. De slechtste uit de serie tot nu toe. En dat wil wat zeggen!


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Matig.

Resident Evil: Retribution is een beetje het resultaat als je een vervolgfilm regisseert met nagenoeg dezelfde aanpak maar met een gebrek aan nieuwe ideeën. Het vorige deel kon profiteren van de best gave concepten die erin voorkwamen zoals de reus. Dit deel is nagenoeg gewoon een letterlijke herhaling van deel vier alleen meer indoor geschoten.

Visueel nog best aardig, behoorlijk groots opgezet en geld dat uitbundig naar de effecten en decoraties is gegaan. Jovovich doet het nog altijd slecht. Behoorlijk lompe verschijning die me steeds laat lachen vanwege de onkunde. Ik kan boeken schrijven over waarom ik haar niet in films vind passen, maar Anderson (toen haar man) blijkbaar wel. Vergelijkbaar met een Rob Zombie die steeds Sheri Moon cast terwijl bijna niemand haar goed vindt acteren.

Wederom is het uitvoerige gebruik van slowmotion een grote stoorzender door de film heen omdat Anderson niet echt een gevoel van vaart kan creëren. Genoeg mooie kleuren en een cinematografisch competente film verder, maar niet echt cool of gaaf. Daarnaast wordt er nogal een complex gebeuren bijgesleept, waarschijnlijk "omdat het kan", maar het is niet veel meer dan een domme schrijver die slim wil overkomen.

Finale vond ik best suf en vooral die verschijning van Guillory als Jill Valentine was wel heel ernstig. Verder bleef ik me verbazen hoe plat personages kunnen worden, maar dat werd in het vorige deel nog door best lompe actie gecompenseerd. Hier wordt het compleet overspoelt met dwaasheid en duffe personages. Het slaat echt volkomen nergens meer op.

Anderson kan de juiste naam zijn om hersenloze projecten wat leven toe te brengen, maar als hij zich zo traag voortbeweegt als in deze film wordt het snel een redelijk duffe zit. Ondanks de best grote hoeveelheid actie vond ik dat bijna elke scene vakkundig om zeep wordt geholpen door non-personages, te veel slowmotion of gewoon lompheid. Gelukkig blijft het er allemaal qua visuele invulling best aardig uitzien. De scene waarin ze in Moskou worden achtervolgd door dat monster mag er wezen. Ook een gave eindscene trouwens.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

Op gameavond maar weer eens verder met de Resident Evil reeks en dat was dus deze Retribution die ik op blu ray heb. En ja, wat moet je er nog over zeggen buiten dat het geen moment verveelde. Want het beste hebben we wel gehad met de eerste en de derde terwijl de anderen voor mij niet door de ondergrens zakken en dat doet deze Retribution ook niet.

Want ja laten we eerlijk zijn, we hebben het inmiddels allemaal al eens gezien. Alice, the company, zombies en een dun verhaaltje qua wraak en mysterie, iets dat toch gewoon iedere keer hetzelfde is op een beetje afwisseling na qua locatie. Maar in principe is het altijd hetzelfde en dat is net zo het geval met Retribution met een intro dat mijn bezoek/gamemaat/ mee kijker ook al commentaar levert dat we dat inmiddels allemaal wel weten. Dan kan je nog veel zeggen over het dialoog technische gedeelte en het acteerwerk van sommige mensen, zo vind ik Johann Urb met dat domme kapsel waanzinnig slecht.

Maar goed, daar staat toch tegenover dat het er gelikt uit ziet vooral op Blu-ray. De actie is natuurlijk weer fijn en spectaculaire, bezit het geheel een heerlijke soundtrack van de hand van ene Tomandandy, zijn de verschillende simulaties zoals Moskou heerlijk, en over heerlijk gesproken, wat komt er toch een parade fantastische dames voorbij in de vorm van Jovovich, Rodriguez, de voor mij onbekend Li Bingbing, korte flitsen van Locke en Larter, en mijn favoriete Sienna Guillory. Ja, er valt op verschillende vlakken heel veel te genieten met Retribution en daarom kan de film bij mij dan ook niet veel verkeerd doen en voldoet in die zin eigenlijk gewoon.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3096 stemmen

Ontiegelijk slecht.

Ik begrijp de hele opzet van de Resident Evil-reeks niet zo goed. In film 1 is duidelijk hoe en wat, en toch moet elk deel eerst een stapje achteruit zetten om dan te eindigen op ongeveer dezelfde plaats waar het vorige gestopt is. Retribution doet er nog een schepje bovenop en lijkt een soort reboot van de hele reeks. Een heleboel oude gezichten moeten terugkomen en het script wringt zich daarvoor in bochten dat dwaas actievermaak kan missen als kiespijn. Er zit geen greintje schwung of finesse in de film en ik heb mij dood liggen ergeren aan de cirkeltjes die continu gedraaid worden.

0,5