Genre: Mystery / Avontuur
Speelduur: 128 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Guy Ritchie
Met onder meer: Robert Downey Jr., Jude Law en Rachel McAdams
IMDb beoordeling:
7,5 (702.400)
Gesproken taal: Engels en Frans
Releasedatum: 7 januari 2010
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Sherlock Holmes
"Nothing escapes him."
Privédetective Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) en zijn vriend, huisgenoot en loyale assistent Dr. John Watson (Jude Law) grijpen in bij een geheim ritueel waarbij ze de invloedrijke Lord Blackwood (Mark Strong) te pakken weten te krijgen. Blackwood verdwijnt achter de tralies en wordt veroordeeld tot de strop. Hij schijnt over duistere krachten te beschikken, kan dingen doen waar geen verklaring voor bestaat en beweert zelfs dat hij kan herrijzen uit de dood. Dit zorgt ervoor dat Holmes en Watson, bijgestaan door Irene Adler (Rachel McAdams), zich onvrijwillig met hun 'laatste' zaak bezig moeten gaan houden. Ze zullen hun krachten moeten bundelen om te overleven in dit mysterieuze plot wat bedreigend is voor heel Engeland.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,5 / 702400)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Sherlock Holmes (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
Social Media
Acteurs en actrices
Sherlock Holmes
Dr. John Watson
Irene Adler
Lord Henry Blackwood
Inspector Lestrade
Dredger
Mrs. Hudson
Mary Morstan
Constable Clark
Lord Coward
Video's en trailers
Reviews & comments
meclip
-
- 24 berichten
- 65 stemmen
Hij kijkt lekker weg, die bad guy speelt goed, is volgens mij archy van Rock 'n Rolla, die speelde toen ook al goed.
Verder niet heel speciaal. 3.5
Celluloid Dreams
-
- 510 berichten
- 510 stemmen
Tsjah. Ik heb eigenlijk helemaal geen zin om iets over de film te vertellen. Ik ben niet echt wat je noemt een Guy Ritchie liefhebber (het is eerder het tegenovergestelde), en ergernissen uit vorige films komen ook hier weer naar boven. Hij lijkt zichzelf zo ontzettend leuk te vinden, met als gevolg dat eigenlijk niets in deze film natuurlijk aanvoelt. Dingen die je gewoon prima op een normale manier kan laten zien moeten altijd 'speciaal' gemaakt worden door het Guy Ritchie effect, echt ontzettend vermoeiend. Verder doet Robert Downey een beetje wat hij de laatste jaren iedere film doet, op zich best leuk maar inmiddels heb ik dat ook wel een beetje gezien. Volgens mij heb ik nog wel een paar keer kunnen lachen, maar ik ben alweer vergeten waarom. Gisteravond gaf ik nog een 5.5, maar ik denk dat dat toch weer iets te veel van het goede is, iedere keer als ik aan de film denk voel ik de energie uit mijn lichaam vloeien.
TOR: de actie overzichtelijk? Ik weet niet of je bij de eerste confrontatie met Blackwood al in de zaal was?
movieonly
-
- 253 berichten
- 138 stemmen
@ Celluloid Dreams
Waarom ga je naar een film kijken van een regisseur waar je een hekel aan heb ?
Blijf gewoon bij de films uit de jaren 50 kun je je geen buil vallen, dat gebruik van kleur in de films is ook niet nodig.
Celluloid Dreams
-
- 510 berichten
- 510 stemmen
Omdat ik graag Robert Downey als Sherlock Holmes wilde zien, en omdat ik niet alleen op de wereld ben.
Die steek onder water met films uit de jaren 50 is trouwens overbodig. Ben het afgelopen jaar 75 keer naar de bioscoop geweest en heb me over het algemeen prima vermaakt, bedankt.
bertito
-
- 208 berichten
- 0 stemmen
..., iedere keer als ik aan de film denk voel ik de energie uit mijn lichaam vloeien.
Hahaha, dat heb ik nou ook bij dit soort films, of liever gezegd, bij dit soort regisseurs. Ik probeer me voor te stellen hoe iemand in elkaar zit die een Guy Ritchie film leuk vindt. Maar het lukt me niet om dat te visualiseren, ik tast volledig in het donker.
Desalniettemin, waarschijnlijk moet je van heel veel heisa om niks houden, datgene wat met een sisser afloopt, zoals de mislukte aanslag op het parlement. Je moet ook van heel veel geklep houden, hoe meer gepraat, hoe beter, en dan vooral oeverloos, terwijl ik graag kijk naar iemand waaraan te zien is dat hij iets denkt, maar waarvan je net niet weet waaraan hij denkt. Een shot dat langer dan 3 seconden aanhoudt verveelt deze mensen, wat zegt dat?
Guy Ritchie, Baz Luhrmann, Quentin Tarantino cum suis, ik laat ze voortaan aan mij voorbijgaan.
yacoub
-
- 124 berichten
- 871 stemmen
Wat een geweldige film, sfeer is heerlijk en de comedy/drama vullen elkaar goed aan!
heb genoten van de film ook om de sterke acteerprestaties van alle acteurs (behalve de vrouw die de echtgenote van watson speelt dan)
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Butch Cassidy and the Sundance Kid
Vond jij Jude Law ook zo op Robert Redford lijken? 
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Vond het een erg goeie en sterke film.
Er zitten ook wel mooie grappen in.
Downey Jr. speelt zeer overtuigend, een soort van "verwarde en wazige" professor. Goed gedaan!
Zeker de moeite waard om te kijken.
Vond persoonlijk McAdams niet zo heel overtuigend, ze had teveel een glimlach om haar mond. Law was ook erg goed als het "hulpje van"
4*
- De soort van "flasbacks" terug, zijn erg goed en mooi gedaan.
- De kleur en het sfeertje is ook goed neergezet
- En het snelle filmen is ook super.
Het klopte helemaal
movieonly
-
- 253 berichten
- 138 stemmen
Hahaha, dat heb ik nou ook bij dit soort films, of liever gezegd, bij dit soort regisseurs. Ik probeer me voor te stellen hoe iemand in elkaar zit die een Guy Ritchie film leuk vindt. Maar het lukt me niet om dat te visualiseren, ik tast volledig in het donker.
Desalniettemin, waarschijnlijk moet je van heel veel heisa om niks houden, datgene wat met een sisser afloopt, zoals de mislukte aanslag op het parlement. Je moet ook van heel veel geklep houden, hoe meer gepraat, hoe beter, en dan vooral oeverloos, terwijl ik graag kijk naar iemand waaraan te zien is dat hij iets denkt, maar waarvan je net niet weet waaraan hij denkt. Een shot dat langer dan 3 seconden aanhoudt verveelt deze mensen, wat zegt dat?
Guy Ritchie, Baz Luhrmann, Quentin Tarantino cum suis, ik laat ze voortaan aan mij voorbijgaan.
Jammer voor je dat je er zo lang voor nodig had om films van Tarantino / Ritchie over te slaan, waarschijnlijk hebben je "cult" films teveel van je hersenvermogen gevergd.
filmsjefke
-
- 116 berichten
- 930 stemmen
pfff gister in bios gezien maar vond hem toch ook zwaar tegenvallen... langzaam en traagheid zorgt er bijna voor dat je in slaap valt.... 1*
andrehoek
-
- 218 berichten
- 224 stemmen
Het is helaas geen Rock'nRolla geworden, maar heb me met Sherlock toch prima vermaakt. Als de rest van het filmjaar zo doorgaat dan zal waarschijnlijk mijn standaardafwijking een stuk lager uitvallen.
Downey en Law zijn allebei top en het ziet er allemaal best aardig uit. Humor en actie zit er in, maar de film duurt 2 uur dus wat saaie stukken zijn ook aanwezig. Wat de film wat lastig maakt om helemaal voor een 2de keer te gaan zien.
Detail: Het einde had voor mij anders gemogen...
PGJ
-
- 4 berichten
- 12 stemmen
Leuke vermakelijke film, echt voor een avond gezellig naar de bioscoop.
Snelle typische Guy Ritchie actiescenes met de bekende vertragingselementen. Goed acteerwerk, wat wil je met Robert Downing Jr, Jude Law en Mark Strong die ook een sterke rol speelde in Rock 'N Rolla van Guy Ritchie.
Verhaallijn redelijk tot goed, grootste kritiek is dat het niet de Sherlock Holmes is (Qua Karakter) die je misschien verwacht, en de hoofdrolspelers zijn allemaal amerikanen die engelsen moeten spelen en dat hoor je toch terug in de uitspraak. Misschien te detaillistisch maar met echte engelse acteurs had ik het meer Sherlock Holmes gevonden. Daar let ik dan weer op!
wimnoot
-
- 3963 berichten
- 3923 stemmen
Welke amerikaanse acteur speelde naast Robert Downing jr en rachel McAdams (die een amerikaanse speelt) een rol in Sherlock Holmes een rol dan?
elayz
-
- 324 berichten
- 1095 stemmen
Afgelopen vrijdag in de bios gezien, de film keek makkelijk weg, alleen sommige stukjes raakt je even de draad kwijt (waar ze later wel weer op terug kwam).
ik vind het een aanrader als je hier van houd. 3,5 is het zeker waard!
B_B
-
- 1969 berichten
- 776 stemmen
Erg leuke film maar verwacht eigenlijk wel wat meer van Ritchie.
Want zowel qua verhaal als visuals steekt het geheel wel wat pover af in vergelijking met eerdere films. Verhaaltje is erg simpel en elk aspect wordt ook nog eens helemaal uitgelegd wat een beetje jammer is. Had gehoopt dat Ritchie het wat mysterieuzer, misschien wel wat abstracter uit zou werken.
Het personage Holmes vind ik wel echt geweldig geschreven. Doet me af en toe denken aan House met zijn neurotische trekjes en botte manier van omgaan met mensen. Ook de band die Holmes heeft met Watson lijkt erg op de vriendschap tussen House en Wilson. Downey Jr lijkt ook wel de perfecte persoon te zijn om zo iemand neer te zetten.
Visueel bij vlagen erg geslaagd maar ook wel wat veilig voor een Ritchie. Het gebruikte kleurenpalet vind ik mooi en gelukkig heeft Ritchie zijn gevoel voor timing ook nog niet verloren. Toch zit er geen enkele scène in die hierbij in de buurt weet te komen.
Heb me hier wel mee vermaakt maar hoop dat Ritchie hierna weer iets apparters gaat doen, hoop eigenlijk weer op iets als Revolver.
3.5*
maikel01
-
- 59 berichten
- 36 stemmen
hele goeie en vernieuwde Sherlock , de film is makkelijk weg te kijken en ik heb me voortdurend vermaakt. 3,5*
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Vermakelijk filmpje dat wellicht de beste opvolger is van de 'Pirates' trilogie.
Ik hou niet van intelligent geplotte indiefilm, maar een beetje uitdaging is nooit weg. 'Sherlock Holmes' raakt de juiste snaar en weet een vermakelijke blockbuster prima te mengen met een aardig verhaal dat ingewikkelder in elkaar zit dan de meeste soortgenoten. Waar de film echter op tekort komt in vergelijking tot bijvoorbeeld de piraten is dat het allemaal net iets té goed uitgelegd wordt. Genoten heb ik bij die uitleg zeker, maar alles voorgekauwd en uitgespuugd krijgen maakt je lui en geeft de film een lagere drempel dan noodzakelijk was.
Toch is de film uitermate plezierig en dan vooral dankzij Downey en Law. Holmes en Watson worden perfect neergezet en hun kibbelende, broederlijke relatie is voldoende om mij een gehele filmreeks terug de zaal in te krijgen. McAdams en Strong daarentegen zijn wat minder. Hoewel Miss. 'Notebook' niets fout kan doen, oogt ze echter wat te liefelijk en niet vicieus genoeg voor Adler. Strong slaat als Lord Blackwood eerder een impotent figuur. Imponerend is hij zeker niet en als gewaagde tegenstander van de vlotte en scherpe Holmes fungeert hij ook niet goed. Veel leuker is de Franse reus of de omhoog gevallen Coward. Minpunten zijn er dus volop, maar al met al heeft 'Sherlock Holmes' me geweldig vermaakt. Leuke grappen en komische situaties, twee top hoofdrollen en een fantastische sfeer. Dat laatste komt vooral door Zimmer's heerlijke muziek en minder door de magere CGI. Hopelijk heeft deel 2 een beter opgezet verhaal (dat minder uitleg behoeft, maar toch even ingenieus uit de hoek komt) en een groter budget.
4,0
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
He....
Vond je de CGI mager? Ik vond juist dat dit de sfeer voor een groot gedeelte bepaalde in de film.
Londen ziet er hier prachtig uit in de tijd van de industriële revolutie en die scene met het anker(inslag op het hout zag er natuurlijk uit) had ik speciaal op gelet. Vond dat er ook indrukwekkend uitzien, laat staan de meest indrukwekkende scene van de film, de ontploffing van het slachthuis en het ontsnappen van Holmes. Prachtig in slowmotion in beeld gebracht. Verder wel eens dat de muziek heerlijk was, zeer aparte stijl
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Ik vond de CGI bij vlagen ook behoorlijk matig. Soms veel te duidelijk en daarmee storend.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Geef is voorbeelden zou ik zeggen, ik vind van niet namelijk
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Dat schip bijvoorbeeld, zeker als hij zinkt. Erg nep. Of tijdens de climax op de brug. Met wat vlug camerawerk en dito montage is de nepheid daar binnen de perken gehouden, maar de CGI vallen desalniettemin op in negatieve zin. Die voorbeelden zijn me het meest bijgebleven, maar er waren er nog wel wat.
Maykel_vM
-
- 51 berichten
- 53 stemmen
Film komt erg vlot op gang, maar niet tot een toppunt van spanning. Desalniettemin, het is een Guy Richie-film en daar heb ik een zwak voor: eigenaardige elementen.
Acute flashback/deja-vu/ofzo aan het einde van de film: '007'? Waarom? Die charme van Robert is héérlijk. En daarnaast goed voor een frisse trilogie, op z'n minst: 3-2-1 GO
Maykel_vM
-
- 51 berichten
- 53 stemmen
...en de hoofdrolspelers zijn allemaal amerikanen die engelsen moeten spelen en dat hoor je toch terug in de uitspraak. Misschien te detaillistisch maar met echte engelse acteurs had ik het meer Sherlock Holmes gevonden. Daar let ik dan weer op!
notsub
-
- 1484 berichten
- 1469 stemmen
De film pakte toch wat anders uit dan ik verwachtte. De sfeer van Victoriaans Londen wordt heel goed neergezet en dat vind ik samen met de humor het sterkste punt van de film. Het verhaal kon mij niet zo boeien. De relatie tussen Sherlock Holmes en John Watson was wel aardig neergezet. Uiteindelijk was het leuk amusement, maar daar blijft het ook bij.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Dat schip bijvoorbeeld, zeker als hij zinkt. Erg nep. Of tijdens de climax op de brug. Met wat vlug camerawerk en dito montage is de nepheid daar binnen de perken gehouden, maar de CGI vallen desalniettemin op in negatieve zin. Die voorbeelden zijn me het meest bijgebleven, maar er waren er nog wel wat.
Inderdaad, dat schip en de brug, het idee was gaaf, het zag er alleen niet mooi genoeg uit om er in anno '09/'10 mee weg te komen, zeker niet als blockbuster zijnde.
B_B
-
- 1969 berichten
- 776 stemmen
@B_B:
Goed gezien...House is n.l. gebaseerd op Holmes en Watson.
Bedankt voor de link
Geweldig dat rijtje met overeenkomsten tussen de 2 personages, levert nu nog best wat 'oh ja-momenten' op.
Leno
-
- 5921 berichten
- 4407 stemmen
Ik las in de Volkskrant, die overigens zeer kritisch is over deze film, dat het karakter Holmes hier juist op bepaalde punten trouw is aan het karakter uit de verhalen. Juist op punten waar je het niet verwacht, bijvoorbeeld qua kledingstijl en zijn kennis van vechtsport. Dat laatste wordt natuurlijk wel overdreven.
Toch doet deze film afbreuk aan het karakter; veel eigenschappen (van Holmes) worden tussen neus en lippen door genoemd of getoond maar het is volstrekt ondergeschikt aan de actie en de humor. De tijdens actiescenes jolige Holmes doet afbreuk aan zijn autoritaire uitstraling. Eigenlijk had de badguy meer uitstraling en had wellicht ook een betere Holmes gespeeld.
Downey Jr. doet waar hij goed in is en Ritchie serveert de film met een flinke dosis actie en humor. Ritchie's stijl past hier goed bij en de digitale (soms wel prachtige) setting ook. Veel meer heeft deze film echter niet te bieden en het straalt er erg duidelijk vanaf dat alles ondergeschikt is aan de amusementswaarde en het aanspreken van een zo breed mogelijke doelgroep.
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3702 stemmen
Geen verwachtingen maken dit uiterst vermakelijk.
Oei meestal kan ik wel redelijk voorspellen welke films er gaan floppen en welke niet. Deze film had ik tussen het Avatar geweld echt tot de grote verliezers gerekend, maar de film loopt zeer goed tot mijn verbazing. Na de film gezien te hebben is het toch goed geweest dat Ritchie aan het roer heeft gestaan, en ik gun de man ook wel wat succes al die jaren Madonna.
Vooral slim om van de saaie pijprokende Sherlock Holmes die flauwe mysteries op lost, een soort actie held te maken die een potje kan vechten. Het mysterie is geinig om te volgen maar zou als de film daar alleen op moet varen te weinig zijn om de kijker ruim 2 uur te vermaken. Vooral het leuke duo Law/Downey die beide acteren met een goed idee wat voor film dit is, en de goede actie van Ritchie maken dit een erg leuke blockbuster. De actie is lekker stijlvol en laat lelijk zien waarom de vergelijking met Tarantino altijd al onzin was geweest. Jeetje wat een wereld van verschil, hoe goed de actie hier in beeld word gebracht en hoe slecht in die van Tarantino gelukkig waren de dialogen in die film wel goed, maar moest toch even gezegd.
Ritchie lijkt een goede balans te hebben gevonden, simpel verhaal dat lekker veel ruimte open laat voor veel actie waar hij nog steeds erg sterk in is.
3.5 sterren. Voelde allemaal ook een stuk minder geforceerd aan, misschien stilletjes toch al bijwerkingen van het goede Madonna loze leven? 
Pre- en sequels

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
2011
364 reacties
Bekijk ook

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.349 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









