Genre: Oorlog / Komedie
Speelduur: 153 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Quentin Tarantino
Met onder meer: Brad Pitt, Christoph Waltz en Mélanie Laurent
IMDb beoordeling:
8,4 (1.757.432)
Gesproken taal: Duits, Engels, Frans en Italiaans
Releasedatum: 27 augustus 2009
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Inglourious Basterds
"Once upon a time in Nazi occupied France..."
In het door Duitsers bezette Frankrijk is Shosanna Dreyfus getuige van de brute moord op haar familie, onder leiding van nazi-kolonel Hans Landa. Ze weet maar net te ontsnappen en vlucht naar Parijs, waar ze een nieuwe identiteit aanneemt en een filmtheater gaat runnen. Ondertussen, ergens anders in Frankrijk, neemt een joodse groep soldaten, onder leiding van luitenant Aldo Raine, wraak op de nazi's.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,4 / 1757432)
- Trailer (YouTube)
- Quentin Tarantino's Inglourious Basterds (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op Videoland
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
LT. Aldo Raine
Shosanna
COL. Hans Landa
SGT. Donny Donowitz
LT. Archie Hicox
Bridget von Hammersmark
Fredrick Zoller
SGT. Hugo Stiglitz
CPL. Wilhelm Wicki
Marcel
Reviews & comments
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Tja, mensen die eerdere films van Quentin Tarantino hebben gekeken, weten wat ze moeten verwachten en waarderen de film daardoor 'n stuk beter dan de onwetende kijker die een actiespectakel verwacht
Ik werd aan het einde behoorlijk verrast. 
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
In Death Proof zitten slechts een paar brute scenes (plus een geniale auto-scene zonder CGI) maar daar wordt de grindhouse-formule verder star gevolgd (zelfs qua beschadiging van de print in het eerste gedeelte). Helaas geen tieten. 
House of Blue Leaves gevecht in KB1 is waarschijnlijk het bruutste geweld dat je in een Tarantinofilm kunt vinden. Liters bloed en veel ledematenverlies, alleen moet de westerse wereld het met een zwart-wit filter doen.
Ik ook. Bij een tweede kijkbeurt al stukken minder. Ik vind het zo ongeveer ook de beste scene uit de hele film.
Waarom? Omdat er ook domme kritiek geuit wordt binnen die negatieve recensies? Daar ben ik me van bewust. Maar er was veel te weinig tegengeluid.
Omdat het mainstream Tarantino is met een hoop herhalingen van zetten en een plot die 140 min telt, zodat de 13 min aan geweld het tere zieltjespubliek niet tegen de borst stuit.
En ik moet bij elke positieve recensie (en dat zijn er veel meer) maar geirriteerd gaan reageren omdat die geplaatst worden opdat ik er maar postief over moet gaan denken? Stel je toch niet zo aan man! Ik hoef echt niets te gaan zoeken omdat de zwakke punten evident zijn. Alleen springen ze er nog meer uit bij herzieningen.
Houd jij dan voortaan je lovende muil bij een herziening?
In deze film? Dat valt hard mee.
Veruit de minste Tarantino dit; genietbaar vanwege een enkele auteurshandtekening, maar verder veel te casual.
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Helaas geen tieten in Death Proof nee. In de 70's slashers die de film lijkt te doen willen herleven zit wel veel naakt.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
@Ramon; Zo beginnen we straks langs elkaar heen te praten. Het gaat mij er vooral om dat jij nu maar verbaasd lijkt te zijn dat niet iedereen net als jou negatieve kritiek uit op deze film. Daarnaast heb ik het idee dat je er zo langzamerhand plezier in krijgt om zoveel mogelijk negatieve dingen te zoeken en die onder een vergrootglas te leggen. En die aanvallende toon van je bevalt me niet echt. Excuses.
Paco Delavega
-
- 70 berichten
- 604 stemmen
Weer een Tarantino die mij niet erg goed wist te boeien. Het verhaal vrij simpel, de conversaties lijken erg op elkaar
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Nee. Ik ben verbaasd dat zo weinig mensen kritiek lijken te hebben op de nieuwe film van Tarantino. En omdat ik zo'n groot liefhebber van de man ben en ik (me, myself, I) zoveel verschil zie in kwaliteit tussen IB en de rest van zijn oeuvre, verbaast het me nog meer dat er weinig mensen zijn die die mening (enigszins) delen en IB zelfs binnenhalen als het grootste meesterwerk allertijden.
Neuh. Maar ik wil wel een tegengeluid vormen (omdat de kritiek al overwegend positief is), en ik wil zo het oeuvre van 1 van mijn favoriete filmmakers van deze tijd onder de loep leggen. Hoe vaak kan een mexican standoff het publiek nog op zijn kop zetten na de John Woo's, de Rodriguez, het oeuvre van Tarantino zelfs en zelfs de early scripts van Tarantino? Waarom is het hier meesterlijk?
Waarom vindt men het geweld zo ontieglijk uniek bruut in een scene met een baseballknuppel waar nota Bene meteen uitgezoomd wordt met de camera, na alles wat we al gezien hebben qua geweld sinds de jaren 70 (of zelfs 90)?
Misschien enerverend voor de nieuwkomers en de mainstreamkijkers denk ik dan, maar voor de ervaren filmrotten hier op MM? Eerlijk dingen die ik mij afvraag hoor, niet zo zeer om aan te vallen.
De toon uit mijn vorige bericht was gewoon een ractie op jouw toon uit je vorige bericht.
Ik heb niets kwaads in de zin verder hoor.
Phasmid
-
- 42 berichten
- 51 stemmen
Had heel hoge verwachtingen van deze film. Misschien wel te hoge ... ik weet het niet.
Maar voor mij zeker niet de beste Tarantino.
De film is erg langdradig, voor mij zelfs op het irritante af.
Ik kom niet hoger dan 2,5 * in mijn waardering.
Grindhouse
-
- 828 berichten
- 1686 stemmen
Ik heb de discussie hierboven eens doorlezen en moet toch zeggen dat ik het grotendeels met Ramon eens ben hoor.
Ik constateer dat Tarantino zich de laatste jaren meer en meer laat leiden door de studio's (en dus de grote massa), hoewel hij pretendeert een onafhankelijke, eigengereide auteur te zijn (en dat tot op zekere hoogte wel is/was). Dit begon al met zaken als het doormidden knippen van Kill Bill en de Grindhouse film die in Europa in tweeën gesplitst werd. Wat me in dit kader ook zeer stoort is dat QT allerlei films aankondigt (Zweedse pornofilm, een totaal over-the-top oorlogsfilm en wat al niet meer) en dit gewoon niet waar maakt. Nee, meneer komt doodleuk met Kill Bill: Vol. 3 waar we maar eens even vijf jaar voor uittrekken. Ik krijg tot mijn grote spijt meer en meer het idee dat Tarantino een product aan het worden is. Zijn liefde voor oude cultfilms gaat vals aandoen, en de verwijzingen in zijn films lijken een doel op zich te worden.
Inglourious Bastards is het jammerlijke resultaat van deze ontwikkeling. Tarantino (en gedeeltelijk ook al in Death Proof en misschien zels in Kill Bill) verloochent hier zo'n beetje alles waar de cultregisseurs uit de jaren '70 voor stonden. IB is een product dat gericht is op de smaak van de massa. Best een vermakelijke film hoor, maar wie het verschil niet ziet met films als Pulp Fiction, Reservoir Dogs en Kill Bill heeft volgens mij weinig van Tarantino begrepen.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Best een vermakelijke film hoor, maar wie het verschil niet ziet met films als Pulp Fiction, Reservoir Dogs en Kill Bill heeft volgens mij weinig van Tarantino begrepen.
Misschien enerverend voor de nieuwkomers en de mainstreamkijkers denk ik dan, maar voor de ervaren filmrotten hier op MM?
Ik vind het een heerlijk verhaal, prachtig geschreven, prachtig gefilmd, geweldige muziek, geweldige karakters, perfecte mix tussen drama en komedie en een finale om nooit te vergeten. Dat ís een stukje klasse werk wat QT daar aflevert. Het gevoel wat ik krijg op zo'n einde wanneer alles bijelkaar komt is gewoon onbeschrijvelijk. De verwijzingen ect. naar oudere films zijn leuk, maar doen me voor de rest niet veel. QT verwerkt het op zijn eigen manier in deze film en het werkt, voor mij. En ik vind dit wel enerverend, prachtig hoe zo'n mix van verschillende genre's (eigenlijk heeft deze film geen echt genre) samengesmolten wordt tot dit geheel. Daar neem ik mijn petje voor af.
Ik bedoel; dat einde met die smoel van Pitt. Dat is toch heerlijk?
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Het voelt uniek aan (in vergelijking met zijn vorige werk) omdat ie steeds een ander 70's genre remaked waar de meeste mensen niet in thuis zijn. Maar bij zijn vorige films (Kill Bill en Death Proof/Grindhouse!!) voert ie het basisidee veel resoluter uit. Dat vind ik gaaf en dat levert, zeker in deze tijd, coole resultaten op. Ook qua feel en referenties (al ligt het er ooit te dik op).
Bij IB belooft ie ons een over-the-top war/exploitation flick (weer zo'n basisgegeven) maar levert ie the goods maar zo'n 20 (?) min van de gehele speelduur. De andere dikke twee uur bestaan uit een plot dat door Jan met de pet geschreven kan zijn. Veel te safe!
Veel te makkelijk schuif je dit weg...En dan zeg ik; het is wel een indicator! Torenhoog gemiddelde, amper kritiek.... een hele toegankelijke Tarantino dus. Dat is toch niet voor niets zo?
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Bijna alles wat Tarantino hier presenteert heb ik beter gezien. Vooral binnen Tarantino's eigen oeuvre. Het geweld, de situaties, de actie, de dialogen, de humor, de plot, het gebruik van muziek... Ik krijg echt het idee dat ie zich opnieuw moet gaan uitvinden.
Grindhouse
-
- 828 berichten
- 1686 stemmen
Deze opmerking vat ik niet. Iedereen ziet het verschil met een Pulp Fiction, Reservoir Dogs of Kill Bill. Dit is een heel andere film, maar wel weer one of a kind, zoals QT dat altijd maar weer flikt. Met deze Inglourious Basters komt QT weer met iets totaal unieks op de proppen, niet vergelijkbaar met z'n vorige werk. En dat is nog maar een klein ding wat ik zo waardeer aan Tarantino; Hij komt altijd met iets aparts, unieks of bijzonders dat je nog nooit hebt gezien.
Maar zie jij geen duidelijke trendbreuk tussen films als Reservoir Dogs, Pulp Fiction en Kill Bill enerzijds en deze film anderzijds?
Waarom hij het doet moet je natuurlijk niet aan mij vragen. Voor het geld? Voor de roem? Uit gemakzucht? Maar dat ie het doet is duidelijk.
De term mainstream lijkt me hier misplaatst. De definite van het begrip mainstream is namelijk iets wat veel mensen kijken en waarderen? Volgens mij is Tarantino dat al vanaf Reservoir Dogs. Maar je bedoelt volgens mij iets anders, al weet ik niet precies wat.
Tja, dat zal dan wel een meningsverschil zijn. De vaart, de passie, de vlotte dialogen, de stijl, de sfeer van Tarantino's eerdere films zie ik hier maar sporadisch terug.
Het verhaal stelt mijns inziens niet zoveel voor, de personages zijn grotendeels flauwe karikaturen. Van de muziek kan ik me eigenlijk alleen nog Ennio Morricone herinneren, die vaak misplaatst was. Het drama is geforceerd, de humor flauw... Dit alles was niet erg geweest als Tarantino gewoon wat meer lef gehad had. Ik had echt gehoopt over een totaal waanzinnige over-the-top film, en dan had dit echt heel goed kunnen zijn. In plaats daarvan kreeg ik een vrij tam recht-toe-recht-aan oorlogskomedie die volledig steunt op dit zwakke verhaal en de karikaturale personages. Hij heeft met deze film écht op safe gespeeld, en er zich eigenlijk met een jantje van lei vanaf gemaakt.
Ramon K
-
- 13575 berichten
- 0 stemmen
Ik vind niet dat zijn verwijzingen naar 70's cinema vals aandoen (het ligt er wel ooit te dik op) maar in IB, dat dan gesitueerd is in de jaren 40, voelen de referenties naar Pabst of Clouzot dus echt wel als een verplicht nummertje aan. Niet dat ie die films niets vindt, maar daar ligt zijn cinemahart toch niet?
namingway24
-
- 1117 berichten
- 1403 stemmen
Hee IB schiet omlaag. Mensen mogen nu wel stoppen met stemmen hoor
.
(Behalve als het 5 sterren zijn
)
rokkenjager
-
- 2863 berichten
- 1702 stemmen
Niet dat ie die films niets vindt, maar daar ligt zijn cinemahart toch niet?
Maar dat weet je natuurlijk niet. Tarantino houdt van zoveel.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Waarom hij het doet moet je natuurlijk niet aan mij vragen. Voor het geld? Voor de roem? Uit gemakzucht? Maar dat ie het doet is duidelijk.
Voor de rest valt het me op dat jullie de film afrekenen omdat QT zijn beloftes niet waar gemaakt zou hebben en vallen jullie vooral terug op zijn eerdere werk, wat hij daar allemaal wel niet beter doet. Tsjah, jullie verwachtten een enorm (zieke) over-the-top exploitation film, maar kwamen er tijdens het kijken achter dat QT een veel leuker idee had. Niet voor jullie, wel voor mij en het merendeel.
Alle punten die ik zo geweldig vind schuiven jullie met het tegenovergestelde weg. Het werkt gewoon voor mij als geheel. Voor jullie niet. Lucky me. 
Grindpad
-
- 175 berichten
- 0 stemmen
@ ExToR:De reden dat ik vijf punten geef kun je lezen bij mijn mening over deze film.klik op meningen en scroll tot je mijn naam ziet.
Wat ik hier probeerde aan te tonen was dat ik die absurde opmerking van Grindpad wel grappig vond.Ben het er alleen niet mee eens.Vandaar!
right......
vandaar dat je zegt, zonder smiley, of andere leestekens die een grap doen vermoeden:
"ik ben het helemaal met Grindpad eens"
misschien moet je iets minder "lollig" zijn en gewoon wat duidelijker.
willemfilm
-
- 671 berichten
- 689 stemmen
Overgewaardeerde en misplaatste film die soms onnodig lang gerekt wordt. WO II mag nooit als satire worden gebruikt m.i. daar is teveel voor gebeurd. Verder is het verhaal vreemd en wat magertjes en Pitt totaal over de hill. Hoort er allemaal bij begrijp ik maar het is niet de film waarop ik wachtte dit jaar.
wimnoot
-
- 3963 berichten
- 3923 stemmen
right......
vandaar dat je zegt, zonder smiley, of andere leestekens die een grap doen vermoeden:
"ik ben het helemaal met Grindpad eens"
misschien moet je iets minder "lollig" zijn en gewoon wat duidelijker.
Ik dacht dat het contrast met mijn opmerking en het feit dat ik vijf punten geef wel duidelijk genoeg was.
Maar voor de duidelijkheid.
Nee Grindpad, ik ben het niet met je eens.Mensen die hoog stemmen vinden de film gewoon goed, en hebben geen last van de de oogklepperige Tarantino-geilheid.
mcdaktari
-
- 7312 berichten
- 0 stemmen
Overgewaardeerde en misplaatste film die soms onnodig lang gerekt wordt. WO II mag nooit als satire worden gebruikt m.i. daar is teveel voor gebeurd. Verder is het verhaal vreemd en wat magertjes en Pitt totaal over de hill. Hoort er allemaal bij begrijp ik maar het is niet de film waarop ik wachtte dit jaar.
Dan zal het gros wel een slechte smaak hebben denk ik. En wat een een onzin om te zeggen dat WO II niet als satire mag worden gebruikt. Leg eens uit wat in deze film mensen zou kwetsen vlgs jou? Dan moeten maar van geen enkele oorlog meer films maken. Want stel je toch eens voor dat er iemand op de hak word genomen, Nee dat kan niet, he?
kos
-
- 46698 berichten
- 8854 stemmen
Helaas geen tieten in Death Proof nee. In de 70's slashers die de film lijkt te doen willen herleven zit wel veel naakt.
Dit vind ik overigens ook altijd wat jammer bij Tarantino. Snap ook nooit zo goed waarom sex en sleaze het enige zijn dat hij nooit overneemt uit de exploitation-cinema. Zal toch geen preutsheid zijn he?
filmfan17
-
- 285 berichten
- 12 stemmen
Ik ben het met Ramon en Grindhouse eens. De humor was voor mij echt ver te zoeken, heel flauw : brad pitt die zo grappig mogelijk arrividerci probeert te zeggen? Compleet over the top van gemene duitser tot baby roepend: BINGO? Als iemand scherpe, grappige dialogen weet te noemen hoor ik het graag.
Gulpje
-
- 3 berichten
- 3 stemmen
Ik vond IB een geweldige en originele film. Compleet anders dan wat ik ervan verwacht had, maar toch positief verrast 
Grindhouse
-
- 828 berichten
- 1686 stemmen
Dit vind ik overigens ook altijd wat jammer bij Tarantino. Snap ook nooit zo goed waarom sex en sleaze het enige zijn dat hij nooit overneemt uit de exploitation-cinema. Zal toch geen preutsheid zijn he?
Kan bijna niet anders zijn dan een NC17-rating (en dus een kleiner publiek) te vermijden. Jammer is het wel.
sandokan-veld
-
- 171 berichten
- 984 stemmen
Mooiste aan de film zijn de lange scenes waarin karakters rond een tafel zitten en psychologisch oorlog voeren, terwijl de spanning stijgt en stijgt. Hier lijkt Tarantino's hart het meest naar uit te gaan, en in deze opstelling komt zijn stijl het best tot haar recht.
Het geweld en dik aangezet drama dat de rest van de 2 1/2 uur opvult is vaak ergerlijk dom en onsubtiel (misschien ligt het aan de aanwezigheid van Eli Roth?), en al met al is Inglorious Basterds een nogal belachelijke film.
Vermakelijk, maar belachelijk.
Vooral voor fans van South Park en dat soort dingen, dus, maar gelukkig voor Tarantino zijn die er miljoenen.
AchmedATM
-
- 1507 berichten
- 0 stemmen
Kan bijna niet anders zijn dan een NC17-rating (en dus een kleiner publiek) te vermijden. Jammer is het wel.
De rating zou in principe niet moeten schelen, Tarantino heeft een grote cult volging. De volgelingen zullen de film kijken los van de rating. En tegenwoordig is het niet zo moeilijk meer voor 15jarige om met ouderen de bios in te komen. Het enige wat hem dan in de weg staat zijn de preutse ouders, waar Amerika vol van is.
Maarja ze moeten niet zo streng zijn met dit soort onzin. Het lijkt me juist beter om iemand voor het puberen een bloederige film te laten zien dan tijdens (17 jaar). Door hormonen kunnen ze juist allemaal gekke dingen doen.
wimnoot
-
- 3963 berichten
- 3923 stemmen
Volgens mij ben jij zelf aan't puberen AchmedATM. Wat een onzin schrijf jij zeg. 
Grindhouse
-
- 828 berichten
- 1686 stemmen
De rating zou in principe niet moeten schelen, Tarantino heeft een grote cult volging. De volgelingen zullen de film kijken los van de rating. En tegenwoordig is het niet zo moeilijk meer voor 15jarige om met ouderen de bios in te komen.
Dat is het punt juist. De rating is nu R, wat inhoudt dat mensen onder 17 in Amerika alleen onder begeleiding van ouderen de bioscoop in mogen. Bij een NC-17 rating mag niemand van 17 jaar of jonger in de bioscoop. Heel erg veel bioscopen in Amerika weigeren zo'n film per definitie te draaien.
AchmedATM
-
- 1507 berichten
- 0 stemmen
Dat is het punt juist. De rating is nu R, wat inhoudt dat mensen onder 17 in Amerika alleen onder begeleiding van ouderen de bioscoop in mogen. Bij een NC-17 rating mag niemand van 17 jaar of jonger in de bioscoop. Heel erg veel bioscopen in Amerika weigeren zo'n film per definitie te draaien.
Maarja Tarantino heeft niet echt veel verdienende films gemaakt (in verhouding met de toppers. Beste is dan ook IB met een kleine 120mil (in amerika). En veel van de jongeren (17-) die ik tegen kom die vinden zijn films te saai (te veel gepraat) uitzondering Kill Bill.
Maar ik begrijp je standpunt, minder schermen is dan ook minder geld.
Volgens mij ben jij zelf aan't puberen AchmedATM. Wat een onzin schrijf jij zeg.
Gelukkig is die tijd voor mij voorbij, het is trouwens niet echt netjes om iemands mening zo opzij te schuiven als onzin. Heb ik je misschien beledigt in mijn post ofzo?
Gerelateerd nieuws

Populaire WOII-film 'Inglourious Basterds' van Quentin Tarantino komt weer naar Netflix

Populaire WOII-film 'Inglourious Basterds' verdwijnt binnenkort van Netflix

Tarantino-klassieker 'Inglourious Basterds' komt zeer binnenkort naar Netflix

Netflix voegt komende maand deze ijzersterke films toe aan het aanbod
Bekijk ook

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









