Genre: Thriller / Horror
Speelduur: 86 minuten / 97 minuten (extended version)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Oren Peli
Met onder meer: Micah Sloat, Katie Featherston en Amber Armstrong
IMDb beoordeling:
6,3 (270.476)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 november 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Paranormal Activity
"What happens when you sleep?"
Een jong duo lijkt alles uitstekend voor elkaar te hebben. Tot op de dag dat er plotseling allerlei bizarre dingen gebeuren in het huis van het tweetal. Ze besluiten om een videocamera aan te schaffen en vast te leggen wat zich er precies in hun huis afspeelt als ze liggen te slapen.
Externe links
Acteurs en actrices
Katie Featherston
Micah Sloat
The Psychic
Amber
Diane
Exorcism Nanny (onvermeld)
Dr. Johann Averies (onvermeld)
Lt. Randy Hudson (onvermeld)
Richard (onvermeld)
Reviews & comments
horned_reaper
-
- 386 berichten
- 269 stemmen
Ik heb de oorspronkelijke versie gewoon op DVD..... maar evenmin deed het me weinig... 
Nelusje
-
- 225 berichten
- 2228 stemmen
Ontzettend spannend, ik ben een echte horror fan en ik moest aan het einde mijn gezicht wegdraaien, omdat ik het niet wilde zien.
TM Scarface
-
- 59 berichten
- 712 stemmen
Ik vond het opzich wel een aardige film.
Goed in elkaar gezet en goed verhaal.
Maar het maakte me totaal niet aan het schrikken of bang.
Van een paar bonk geluiden, schrik ik niet zo snel.
Ik hou wel van o.a. horror en kan wel schrikken, maar van deze dus niet.
bvvlerken
-
- 57 berichten
- 69 stemmen
Toppertje!
Vrouwelijke hoofdrolspeler is echt heel goed!
Film is superspannend met genoeg kippevel/schrikmomenten...
krosnicky
-
- 735 berichten
- 1594 stemmen
Ik vind het geen zoon goede film was ook niet zo veel geschrokken khad het erger verwacht maar toen ik de film uit had en ik terug naar benden ging durvde ik toch niet zo goed . nu wat ik wel vond is dat ze dat alternatief einde hadden moeten gebruiken als origineel einde dat einde dat ze Haar keel over snijd in plaats van dat ze 1st haar man naar de camera gooit en dan naar de camera springt kortom een matiche film maar ben wel benieuwd naar het 2de deel
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Ja, zo zie ik ze wel graag.
Heb hem lekker stoer alleen gekeken (alleen al omdat er op de hoes stond dat je dat net niet moest doen) maar soms had ik er toch liever iemand bij gehad.
Vond het absoluut een spannend filmpje, al gebeurt er lang niet meer dan wat gebons hier, een bewegende deur daar, een schaduw ginder. Wat het echter zo leuk om volgen maakt is de hoge realiteitszin: uiteraard de live footage maar ook - en niet onbelangrijk - het koppel dat erg naturel overkomt, en dan vooral het meisje. Geen Hollywoodpoppetje maar een gezonde meid die van oren en poten voorzien is, zo heb ik ze graag
Pluim voor de cast dus.
Maar ook voor de regisseur die met schijnbaar beperkte middelen (al klinkt dit als een excuus dat in z'n voordeel moet werken) echt een prima en vooral spannende film heeft afgeleverd. Film kent ook een erg goede opbouw. Aanvankelijk gebeurt er weinig, meisje begint wat bang te worden, jongen lacht haar bijna uit. Maar het wordt steeds erger en je ziet dat nu ook de jongen z'n twijfels heeft om uiteindelijk ook niet meer te weten wat hij moet doen. Betrokkenheid is erg groot, wederom dankzij hun behoorlijk realistische manier van omgaan met de situatie. Goed, ze hadden dat verdomde huis kunnen verlaten, of hell, waarom sloten ze gewoon de deur van hun slaapkamer nou niet? Maar dat wil ik gerust door de vingers zien.
Laatste keer dat ik zo nerveus voor de tv zat was geleden van Ils, en da's een goeie referentie.
horned_reaper
-
- 386 berichten
- 269 stemmen
Ik kan niet begrijpen dat ik [Rec] bijvoorbeeld echt angstaanjagend vond en ook goed trouwens...
En bij deze film de hele tijd bijna in slaap viel omdat er echt NIETS spannends gebeurde....
De dingen die wel gebeurden waren voorspelbaar, duf en saai.
(En ja, ik keek hem ook alleen midden in de nacht)
Matthias99
-
- 55 berichten
- 92 stemmen
Ik heb hem onlangs met mijn vriendin gezien. In het begin gebeurt er niet veel maar daarna beginne de gebeurtenissen toch steeds drastischer te worden. Zoals er gezegd wordt zijn er 3 eindes en ik heb degene gezien dat de flikken Katie doodschieten doordat ze af komt met een mes.
Ik vond hem zeker het kijken waart!!
miss_efron
-
- 195 berichten
- 132 stemmen
Het enige dat spannend was aan deze film waren de scenes die zich afspeelden in de slaapkamer voor de rest een dik B filmpje
perceived
-
- 1781 berichten
- 5601 stemmen
Simpel maar effectief filmpje. Geweldig hoe er uit zo simpel zo'n spanning kan worden neergezet.
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1632 stemmen
Al een paar weken terug bekeken, en vond het zeker geen slechte film. Maar of deze film echt fantastisch is? Nee, dat ook niet.
Ik moest daarom ook meteen wennen, omdat ik echt geen idee had wat deze film me zou kunnen brengen.
Ik hou meestal niet van films met een persoon die heel de tijd met een camera rond loopt in de film, maar dat maakte deze film juist ook speciaal, en dat maakt het allemaal veel realistischer net alsof je naar een echte realitysoap zit te kijken, vond het heerlijk.
Alleen zat me wel op een gegeven moment te ergeren aan die man, als ik die vrouw was geweest zou ik gek worden. Heeft hij niks anders te doen dan te lopen filmen? Denk ik dan.
Maar verder word de film ook nooit echt eng, of spannend. De film heeft wel een goede opbouw naar het einde, het word wel steeds meer en beter, maar als het eventjes spannend begint te worden dan floept het weer weg, en dan begint het weer allemaal opnieuw.
Vond daarom het einde wel eventjes spannend hoor, zat dus echt wel met me hart in me keel. En werd daarna ook meteen stil van, dat had ik van mezelf dus niet verwacht.
Ben erg benieuwd naar deel 2, hopelijk overtreft het deze aardige eerste deel.
Maar ben er niet van overdonderd.
3*
kyokushin karate
-
- 4 berichten
- 0 stemmen
Tijdens deze film ben ik 2 keer andere dingen gaan doen om niet in slaap te vallen,ik was toch nieuwsgierig hoe het eind zou zijn ook dit viel tegen.
Deze film komt bij mij boven in het rijtje van de slechtse film die ik gezien heb,totaal geen schrikmomenten geen spanning maar wel zeer slaapverwekkend.
kokkie92
-
- 16 berichten
- 29 stemmen
Ik vond deze film persoonlijk niet veel aan veel te langdradig en ook niet bepaalt spannend.
Het was veel te voorspellend en misschien ligt het aan de camera ook niet echt interresant.
Maar desondanks wel uniek vanwege het budget.
killerfreak
-
- 846 berichten
- 1066 stemmen
Na het zien van Paranormal Activity 2 moést en zou ik deze film zien. En dat geschiede gisteren. Met veel verwachtingen begon ik te kijken, en hoewel de meeste scènes 'vertrouwd' aanvoelden, greep ook deze film me op een bepaald moment naar de keel, en zat ik echt geschokt te kijken waar al dan niet een schaduw aan te pas kwam, om nog te zwijgen van andere speciale geluidjes die deze film groot maken. Geweldig toch hoe een film met een klein budget en weinig achtergrondgeluid zoveel kan losmaken bij de kijker.
Ook voor deze dus een dikverdiende 3.5*
(Wegens het ontbreken aan originaliteit zou ik eigenlijk PA2 een 3* moeten geven, maar daar vond ik 'm dan weer te goed voor, dus ook PA2 blijft op 3.5*)
mug13
-
- 2555 berichten
- 1014 stemmen
Beschouw mezelf wel als een stoere gozer,maar wat betreft geesten en spoken niet aan mij besteed.Wat bezielt je als er paranomale dingen gebeuren in je huis(die geen goeie bedoelingen heeft) om het ook nog eens te gaan uitdagen.
Ik geloof best dat er meer tussen hemel en aarde is,vind het ook allemaal er fascinerend.Wil er alleen niks mee te maken hebben en er al helemaal niet mee geconfronteerd worden.Als mij dit gebeurd in de eerste nacht/of andere nachten dan zie je toch echt wel een hele grote stofwolk in mijn huis,want ik ben echt meteen pleite.Bel ook gelijk de makelaar of hij het bordje TE KOOP in de tuin wil plaatsen.
Zowel deel 1 als 2 vind ik erg spannend.Zodra er paranormale gebeurtenissen in het huis plaats vinden/vonden gingen mijn haren toch echt wel overeind staan
Gabyvon
-
- 71 berichten
- 132 stemmen
geinige film, wordt wel heel langzaam opgebouwd......de illusie dat alles echt gefilmd zou zijn kan stukken beter..gezien het budget mag je misschien ook niet meer verwachten.
LFCx8
-
- 22 berichten
- 13 stemmen
Vanavond op FILM 1 bekeken
vond de schrik effecten niet zo goed
en vooral niet als je de trailer al bekeken heb
al vind ik paranormale films toch wel scary
zou het zelf niet mee wille maken
enigste puntje wat wel scary was dat was (het einde
nadat die gast tegen de camera vliegt)
verder wel realistisch gefilmd en ook mede door t budget
3.0*
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3441 stemmen
Weinig spannende film over een stel dat last heeft van paranormale activiteiten. In documentaire stijl geschoten wat het eerste uur best overtuigend realistisch overkomt. Naarmate de film vordert en de paranormale activiteiten toenemen wordt alles meer en meer lachwekkend in plaats van spannend. Ook het acteerwerk wordt er niet beter op. Film is onderhoudend, niet spannend of eng.
Twee en ½ sterretje.
AntiChrist
-
- 33 berichten
- 38 stemmen
Nogal slechte film, niet spannend. Slecht geacteerd..... ik snap niet waarom iemand dit een leuke film zou vinden..
harm1985
-
- 526 berichten
- 503 stemmen
Toch wel redelijk eng, als is het voornamelijk een herhaling van stappen waarin de spanning steeds verder wordt opgeschroefd. Je zit nooit op het puntje van je stoel, maar eerder te wachten op wat er nu gaat komen, dan komt er een dreigende toon, die op de één of andere manier elke keer toch weer kippenvel weet te bezorgen. En zo werkt men gestaag naar de climax toe, die een klein beetje tegenvalt. Aan de ene kant is het eng dat je niet ziet wat er gebeurd (maar het wel hoort), aan de andere kant baal je dus Micah juist nu niet zijn camera meeneemt. Over Micah gesproken: wat een irritante kerel zeg, als ik in zo'n situatie herhaaldelijk niet luister naar mijn vrouw, zoals hij dat deed, dan had ze me allang op straat gezet. He had it coming. Qua concept niet erg origineel natuurlijk, is met films als Cloverfield en Blair Witch Project al eens eerder gedaan. Toch nog 3*.
Bassle
-
- 55 berichten
- 56 stemmen
was wel appart, vanwege het realistische effect en zijn low budget.
But men, wat een saaie stukken zaten erin. Wat ik wel goed vond, is dat de spanning de hele film werd opgebouwd, en het er op het laatst de knaller/ alles naar voren kwam, waardoor je dubbel zo hard schrikte.
Helaas was dit ook het enige toppunt qua echt schrik moment.
2 sterretjes.
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Het is half 3 's nachts. Het is stil en pikkedonker in huis. En dat leken me de ideale omstandigheden om Paranormal Activity eindelijk maar eens te ervaren.
Het is al een tijdje een trend in de wereld van de horrorfilm om de kijker de stuipen op het lijf te jagen met goedkope schrikmomenten, waarbij de filmmuziek even zo hard mogelijk wordt gezet. En met de technieken van tegenwoordig is ook alles vol in beeld brengen geen probleem meer. CGI bloed, make-up of een heel monster? Laat het allemaal maar goed zien. Hoe meer, hoe beter.
Maar het is de kracht van de suggestie, wat je niet ziet is vaak enger dan wat je wel ziet, en de aloude lijfspreuk 'minder is meer' die vaak resulteren in echt enge horror. En debutant Oren Peli laat met Paranormal Activity goed de essentie van een effectieve horror zien. Hij zet een ijzersterke sfeer neer en zorgt voor een voortreffelijke opbouw. Het uitgangspunt kan bijna niet simpeler en dan houdt Peli het ook nog eens bij één locatie en twee spelers (de wat onzinnige rollen van zo'n vriendin of dokter niet meegerekend). En ook bij de paranormale activiteiten zelf blijft het allemaal subtiel. Maar toch werken ze allemaal stuk voor stuk.
Al met al is minimaler dan Paranormal Activity in ieder geval bijna onmogelijk. En toch bereikt Peli dingen waar talloze horrorfilms gigantisch onderuit gaan. Een echt enge film neerzetten. Moet toegeven dat ik stiekem wat moeite had om in die duistere kamer in slaap te sukkelen nadat de film op zwart ging. En dat is lang geleden. In de juiste setting is dit in ieder geval een bijzonder interessante ervaring.
4 sterren.
maithekke
-
- 268 berichten
- 0 stemmen
Voor deze film gaan mijn punten toch vooral uit naar het tweede gedeelte. Met het tweede gedeelte bedoelde ik toen alles een beetje op gang kwam. Het grote nadeel van mij was eigenlijk de trage opbouw. Op het begin was het allemaal interessant maar op een gegeven moment had ik toch het gevoel dat het hetzelfde was. Vanwege die reden was ik al vlug er een beetje uit, dus zat ik niet meer met spanning toe te kijken. Als ik niet meer geboeid word door de film en er dus "uit ben" dan zit ik me toch al vlug te vervelen of voel ik de sfeer niet meer zo goed. Hoofdrolspelers waren af en toe beetje irritant naar mijn smaak.
Op het moment dat er wat meer gebeurd voetstappen op de vloer, starende Katy het zoeken op zolder etc.
kwam de spanning wel weer langzamerhand terug en kreeg ik weer een beetje de creeps. Maar dit duurde dus iets te lang voor mij.
Een paar rollen vond ik een beetje overbodig en dan doel ik met name op die "geesteverdrijver" aangezien die heel even binnekomt zegt dat hij beter weg kan gaan en vervolgens meteen weggaat -_-'
Vanwege het spannende tweede gedeelte en het realistische van de film
* 3 sterren
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Een paar rollen vond ik een beetje overbodig en dan doel ik met name op die "geesteverdrijver" aangezien die heel even binnekomt zegt dat hij beter weg kan gaan en vervolgens meteen weggaat -_-'
Dat is wel dezelfde man waar ze in het begin ook een gesprek mee hebben. Die een tijd praat met Katie, maar niet serieus wordt genomen door haar vriend. Dus zijn rol is wel iets groter dan enkel die scène die jij omschrijft. Desondanks ben ik 't deels met je eens met zijn functie in de film.
maithekke
-
- 268 berichten
- 0 stemmen
Dat is wel dezelfde man waar ze in het begin ook een gesprek mee hebben. Die een tijd praat met Katie, maar niet serieus wordt genomen door haar vriend. Dus zijn rol is wel iets groter dan enkel die scène die jij omschrijft. Desondanks ben ik 't deels met je eens met zijn functie in de film.
Ohja, dat was ik vergeten. Ik heb alsnog wel het gevoel dat hij niet veel aan de film toevoegde maar het is wel minder erg dan ik me herinnerde.
Barbarella
-
- 43 berichten
- 125 stemmen
Had veel verhalen gehoord over deze film, o.a. dat het de engste film ooit was.
Waarschijnlijk teveel van voorgesteld, of niet gelovig genoeg in deze zaken maar het viel me erg tegen.
Het sprak wel aan, was niet heel vervelend met de home cam, maar toch niet heel geloofwaardig.
daxclusive
-
- 2560 berichten
- 2411 stemmen
Hoorde van vele o.a. collega´s dat deze film echt "ENG" zou wezen.
Aangezet en bekeken en na 30 minuten iets doorgespoeld en toen de dvd gestopt. Mijn mening over deze film is gewoon een "bagger" film. Lijkt helemaal niet realistisch, en geloof er dus niets van. Tijdverspilling en niet de moeite waard om deze af te kijken voor mij.
whimp
-
- 128 berichten
- 317 stemmen
blair witch meets entiny, nergens overtuigend, boeiend of spannend. geef jezelf een 5 als je hebt af kunnen kijken.
Pre- en sequels

Paranormal Activity: Next of Kin
2021
29 reacties

Paranormal Activity: The Ghost Dimension
2015
74 reacties

Paranormal Activity: The Marked Ones
2014
138 reacties

Paranormal Activity 4
2012
196 reacties

Paranormal Activity 3
2011
357 reacties

Paranormal Activity 2
2010
640 reacties

Paranômaru Akutibiti: Dai-2-Shô - Tokyo Night
2010
47 reacties
Gerelateerd nieuws

Kaskrakertjes: vijf relatief 'goedkope' films die ontzettend veel winst maakten

Ook horrorkaskraker 'Paranormal Activity' gaat Netflix verlaten: 'Uitermate creepy'

Ook horrorkaskraker 'Paranormal Activity' is deze maand nog te zien op Netflix: 'Uitermate creepy'

Wereldberoemde horrorfilm 'Paranormal Activity' vanavond op televisie
Bekijk ook

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties

Earthlings
Documentaire, 2005
102 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

The Others
Horror / Thriller, 2001
704 reacties

Orphan
Horror / Thriller, 2009
960 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










