Genre: Komedie / Misdaad
Speelduur: 96 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Frankrijk
Geregisseerd door: Ethan Coen en Joel Coen
Met onder meer: George Clooney, Frances McDormand en John Malkovich
IMDb beoordeling:
7,0 (373.367)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 30 oktober 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag 11 februari in één bioscoop (Amsterdam)
Plot Burn after Reading
"Intelligence is relative."
Osbourne Cox is een voormalige CIA-agent die na zijn ontslag begint aan zijn memoires. Zijn inhalige en overspelige vrouw ziet de digitale versie daarvan aan voor hun financiële gegevens en gaat ermee aan de haal. Wanneer die gegevens vervolgens op straat komen te liggen, zien twee sportschoolmedewerkers het aan voor gevoelige CIA-informatie en proberen Osbourne te chanteren. Dat leidt tot meer problemen dan ze aankunnen.
Externe links
Acteurs en actrices
Harry Pfarrer
Linda Litzke
Chad Feldheimer
Osborne Cox
Katie Cox
Ted
Sandy Pfarrer
CIA Officer
CIA Superior
Krapotkin
Reviews & comments
A. Jacobsen
-
- 495 berichten
- 104 stemmen
De film is niet voor een groot publiek geschreven maar zo wordt hij wel "gemarked".
De trailer bv. geeft naar mijn mening een slecht beeld van de film, het is niet zo luchtig als men doet uitschijnen (ook in de reacties hier). Het is een zwarte komedie die dankbaar gebruik maakt van de menselijke zwaktes en ligt wat mij betreft eerder in de lijn van Fargo dan The Big Lebowski.
valerio2003
-
- 575 berichten
- 3900 stemmen
Dit was best een hele leuke film,erg komisch en vooral Pitt weet de show te stelen met zijn lompe karakter,haha
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
die dankbaar gebruik maakt van de menselijke zwaktes
Mooi gezegd, precies de kern inderdaad.
Ja, ik vind ook zeker dat deze meer van Fargo wegheeft dan van the Big Lebowski. Misschien dat de Coenies wat overmoedig zijn geworden na hun vorige succes (no country for old men), die was ook niet echt voor een breed publiek gemaakt (denk ik) en toch een enorm succes geworden. Misschien dat ze hierdoor het publiek wat verkeerd zijn gaan inschatten.
Beitel
-
- 415 berichten
- 0 stemmen
Mooi gezegd, precies de kern inderdaad.
Ja, ik vind ook zeker dat deze meer van Fargo wegheeft dan van the Big Lebowski. Misschien dat de Coenies wat overmoedig zijn geworden na hun vorige succes (no country for old men), die was ook niet echt voor een breed publiek gemaakt (denk ik) en toch een enorm succes geworden. Misschien dat ze hierdoor het publiek wat verkeerd zijn gaan inschatten.
George Clooney én Brad Pitt? De film is toch ook nog eens een beetje licht: waarschijnlijk heeft het productiemaatschappij het toch aangedurfd om het wat grootser te promoten. Dat gebeurde volgens mij ook met Intolerable Cruelty en The Ladykillers, maar met No Country for Old Men weer niet.
Volgens mij hebben de Coens verder totaal niet gedacht aan het publiek, ze maken gewoon films zoals ze dat zelf willen. En ze hebben telkens toch wel genoeg succes om door te blijven gaan.
lucas-s1
-
- 15 berichten
- 16 stemmen
JOHN MALKOVICH VERDIENT EEN PRIJS!
hele goede komedie.. de humor is een beetje droevig maar toch goed.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2405 stemmen
de humor is een beetje droevig maar toch goed.
Daarom valt deze film ook onder Komedie / Drama. Zie genre. 
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
Burn After Reading is een aardig niemendalletje met een aantal 'acteerkanonnen' die het leuk doen. Vooral Malkovic heeft zijn grappige momenten, ook al komen zijn teksten niet veel verder dan 'What the Fack'.
Wat deze film redt van de middelmaat is J.K. Simmons. De twee scènes met hem zijn geniaal. Vooral bij die laatste lag ik helemaal dubbel, clusterfuck
. De twee conversaties tussen hem en *zoekt even op* David Rasche zijn van komisch hoog niveau, geniale gezichtsuitdrukkingen en het idee dat ze bij de CIA zaken zo afhandelen is gewoon erg lollig.
3,5* dankzij Simmons
p.s. kudos voor de stoel van Clooney!
A. Jacobsen
-
- 495 berichten
- 104 stemmen
Daarom valt deze film ook onder Komedie / Drama. Zie genre. 
Ik zit met het idee dat men elkaars mening hier klakkeloos overneemt.
Haast nergens wordt gesproken over de zieligheid van de personages, die toch wel symbool staan voor echte mensen.
Het is met andere woorden normaal dat de gewone filmkijker zich niet verwacht aan deze toch wel relatief donkere film.
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
Haast nergens wordt gesproken over de zieligheid van de personages, die toch wel symbool staan voor echte mensen.
Alsof het daar omgaat in deze film.. Coens willen gewoon vermaken met wat maffe figuren.
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Alsof het daar omgaat in deze film.. Coens willen gewoon vermaken met wat maffe figuren.
Ha, nou onderschat je de Coens echt. Een Coens film staat bijna altijd voor 'intelligente' grappen en kritiek op de maatschappij. Dat gebeurt ook hier weer, bijvoorbeeld:
Het schoonheidsideaal dat in deze maatschappij opgedrongen wordt en tot absurde situaties leidt, bijvoorbeeld het idee dat 'Linda' aangepraat krijgt dat ze plastische chirugie nodig heeft of het moment waarop Malkovich tegen de gymteacher zegt 'you represent the idiocy of today'. Of het feit dat 'Linda' internetdatingsites afspeurt na het verkeerde type man terwijl er gewoon een GOEDE man in op haar eigen werk smoorverliefd op haar is zonder dat ze het ziet.
Er zitten nog VEEL meer van dit soort dingen in de film, nog eentje dan, het moment dat 'Linda' probeert haar eigen land te verraden voor haar eigen gewin door geheimen aan de russen te verkopen, vervolgens wordt ze naar buiten gegooid en schreeuwt ze 'but I'm a US citizen, I have my rights !' of zoiets. Perfect het hypocriete Amerikaanse gedrag weergegeven.
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
Het Hypocriete Amerikaanse gedrag, wat een onnodig ge-generaliseer. Ik hoop maar niet voor de Coens dat dit hun bedoeling was, vind het nogal open deuren in trappen.
A. Jacobsen
-
- 495 berichten
- 104 stemmen
Het Hypocriete Amerikaanse gedrag, wat een onnodig ge-generaliseer. Ik hoop maar niet voor de Coens dat dit hun bedoeling was, vind het nogal open deuren in trappen.
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
Hoezo? Al zijn voorbeelden zijn terug te brengen op hypocriet amerikaans gedrag. Vind dat weinig intelligent en te makkelijke maatschappij kritiek. Geloof er dan ook niks van dat dat de intentie was van de Coens.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Tuurlijk was het wel de bedoeling van de Coen's om de draak te steken met o.a. dat Amerikaanse veiligheidsgedoen en die sportschoolmentaliteit. In zoverre is dat gewoon maatschappijkrtiek, het is alleen een middel om een geestig verhaal te vertellen en geen doel op zich. Is ook niet zo belangrijk verder, maar het is er wel.
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Hoezo? Al zijn voorbeelden zijn terug te brengen op hypocriet amerikaans gedrag.
Een schoonheidsideaal dat door iemand anders wordt bepaald opvolgen is niet zo zeer hypocriet als wel idioot.
Mocht het je interesseren (ik heb m'n twijfels) dan moet je eens wat interviews gaan kijken met de Coens of met acteurs die met de Coens hebben gewerkt en over hen praten. Op Youtube is er genoeg te vinden.
Overigens doelde ik met 'intelligente' grappen meer op het feit dat de Coens wel wat van de kijker verwachten, als je hersenloos achterover hangt gaat veel langs je heen. Een voorbeeldje is het 'Chad' typetje, gespeeld door Brad Pitt. Het briljante aan dit typetje is dat
hij dermate 'simpel' is dat je geheel aan zijn non verbale communicate kan zien wat er in zijn hoofd omgaat en als je die vertaalslag maakt kom je op geweldige grappen. Bijvoorbeeld het moment dat Chad bij Malkovich in de auto stapt. Je ziet hem dan zijn best doen om zich voor te doen als een big guy uit die 'intelligence' scene, of meer het idee dat Chad heeft hoe zo'n iemand zich zou gedragen'. Richt hij z'n blik tot Malkovich dan zie je 'm 'geheimzinnige' spleetoogjes trekken, wendt hij z'n blik af (en denk ie dat Malkovich zijn ogen niet kan zien) worden ze weer groot. Geweldig,
1) die voorsteling die Chad moet hebben van zo'n intelligence agent die hij op dat moment voor zijn gevoel moet spelen, COMPLEET onzinnig
2) Niet inziend dat dit het alleen maar 'vreemder' maakt en
3) De FBI agent hier dwars door heen zal prikken en
4) de rol ook nog eens TE slecht speelt

Of het moment dat hij uit de klerenkast stapt en maar een grote glimlach op zet, hopende dat dat het moment wat minder 'awkward' maakt dat hij in die klerenkast verstopt zit.
Kortom, je moet steeds de vertaalslag maken van zijn lichaamstaal naar zijn denkwereld om de grap te snappen. Niet zo zeer 'intelligent' misschien, maar reken maar dat de helft van de kijkers dit soort grappen ontgaat.
thoentje
-
- 33 berichten
- 61 stemmen
Ik snap echt niet dat deze film zo hoog scoort ofwel ligt het aan mij.
Het verhaal trok nergens op, juist de acteurs vielen nog te pruimen.
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
@ gmx, hoe je het in de spoiler uitlegt is juist een voorbeeld van een clichématig domme gast die met geforceerde mimiek zijn onkunde blootgeeft. Dat zie je zo vaak en is zeker niet iets waar meer van de kijker wordt verwacht. Ik zie dan ook niet in waarom de helft van de kijkers de lolligheid van Chad zou ontgaan.
In ieder geval, Timbo verwoordt wat ik bedoelde. Dat het doel vermaken is en dus niet maatschappij kritiek.
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Niets zo moeilijk als een grap uitleggen blijkbaar. Ik hou het er maar bij. Zoals ik al begon, duidelijk niet een film voor iedereen.
Zoals ik zei, ga nou eerst eens een interview met ze kijken, ze zeggen het zelf, wie ben jij dan om het beter te weten dan de Coens zelf ?
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
Je legt de grap perfect uit, ik vind het alleen een standaard trucje.
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Je legt de grap perfect uit, ik vind het alleen een standaard trucje.
Uit je kommentaar blijkt dat je de grap niet begrepen hebt, zelfs nadat ik hem voor je heb voorgekauwd en uitgelegd, vandaar mijn reactie. Het is niet Chad's onkunde die hem grappig maakt, het is zijn belevingswereld.
SSS
-
- 91 berichten
- 170 stemmen
Goede film, wel een lage waardering maar misschien verwacht men films als 'No Country for Old Men' en 'Fargo' van de Coen broerders.
Akazuki
-
- 14 berichten
- 12 stemmen
Die stoel
, ook vond ik de gesprekken in het CIA gebouw erg grappig.
Fastboy
-
- 9 berichten
- 55 stemmen
Wat een waardeloze film is dit.. Niks kon me niet boeien en humor is maar een beetje ver te zoeken. De halve bioscoop lag te slapen,
1 ster voor de klap die Bratt Pitt kreeg..
JanVR
-
- 130 berichten
- 170 stemmen
2,0 voor de personages, dat vond ik dan ook het enige goede in deze film. Zeer zwak en vergezocht verhaal en humor.
Justinx
-
- 29 berichten
- 65 stemmen
Allereerst heb ik het niet direct op het duo Pitt en Clooney. Begrijp me niet verkeerd - beide zijn het sterke acteurs - maar in combinatie heb ik ze nooit bepaald goed gevonden. Voor Burn After Reading had ik dat anders voor ogen, gezien de rol die beide spelen toch wel erg ver weg staat van wat ze normaal voor personages spelen. Ik zie al een nichterige sporter Pitt in een hilarisch rolletje, maar niets was niet minder waar. Deze film was verre van komisch en heeft mij nooit een noemenswaardige glimlach op mijn gezicht gebracht. Enkel John Malkovich (speelt Osbourne Cox) kon me - ondanks dat zijn script 90 procent bestond uit 'ge-fuck' - op enige momenten aan het lachen krijgen.
Ontzettend slecht gecast vind ik de vrouwen in deze film. Tilda Swinton (Katie Cox) en Frances McDormand (Linda Litzke) die toch een grote rol toebedeeld hebben gekregen zijn een afschuw om naar te kijken. Op geen enkel moment weten ze overtuigen, het wordt op momenten zo'n sleur dat je je gaat afvragen of deze dames wel echt kunnen acteren.
De cast haalt de film al een stuk naar beneden en gezien het plot ook al niet een van de beste is, is de slechte cast funest voor Burn After Reading.
Het verhaal weet namelijk nooit te boeien. In het eerste uur wordt de film ontzettend sec gebracht en moeten we maar hopen dat het laatste half uur een gigantische plotwending gaat geven. Die is echter nooit gekomen...
Op twee momenten wordt de kijker even wakkergeschrokken met akelig in beeld gebrachte moordscenes. De moordscenes waarin Pitt door zijn hoofd wordt geschoten en de scene waarin Malkovich met een bijl inhakt op een ander nietszeggend personage weten de kijker in ieder geval weer even oplettend te maken.
Maar dat haalt het niet bij de rest van de film, die nogmaals ontzettend slap is en nooit grappig kan zijn. Een CIA die zo omgaat met lijken is gewoon niet grappig en is slechts een gat in het plot waar de schrijver ervan niet wist wat hij ermee moest doen. Dit moet haast dé absolute domper zijn van het jaar 2008.
Eric Roberts
-
- 63 berichten
- 62 stemmen
Deze film cq. "humor"(?) was duidelijk niet aan mij besteed - had me er, mede door de acteurs, veel van voorgesteld - maar werd hierin duidelijk teleurgesteld!
Erg jammer!
MarazRecep
-
- 47 berichten
- 121 stemmen
Ik ben een echte film fan, kijk per week minstens wel 3/4 films. Ik heb zoveel films gezien maar man o man dit was echt de slechtse film die ik ooit heb gezien. Had ik hem maar thuis gekeken want al na 15 minuten kreeg ik de neiging om niet meer te kijken, maar had betaald voor de kaartjes dus moest wel
film krijgt 1 ster van mij en dat is om de scenes van Brad Pitt, moest er af en toe wel om lachen. Maar voor de rest 3x niks dit, ging gewoon nergens over zonde van mijn tijd en geld..
Simon Smith (crew films)
-
- 1374 berichten
- 4513 stemmen
Tjonge, opvallend veel mensen die hier niet om kunnen lachen. Welke films vinden jullie dan wel komisch?
En konden jullie de andere knotsgekke Coen-komedies wel waarderen dan?
Ninto
-
- 728 berichten
- 1142 stemmen
Ik heb het om precies te zijn 1 uur en 33 seconden volgehouden, maar ik trek het niet meer. Deze gaat eruit, Tropic Thunder gaat erin. Misschien valt daar wel wat te lachen...
Het laatste nieuws

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland

Duitse spionageserie 'Unfamiliar' nu beschikbaar op Netflix
Bekijk ook

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

The Big Lebowski
Komedie, 1998
2.757 reacties

Changeling
Mystery / Misdaad, 2008
817 reacties

Fargo
Misdaad / Komedie, 1996
1.424 reacties

True Romance
Actie / Misdaad, 1993
904 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties
Gerelateerde tags
washington dcchantageparanoiafitness-training black humorplastic surgeryautobiographygeheugenlijkscheidengymdiscex priestfitness online datingmemoirspersonal trainer dark humor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









