• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.804 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.120 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cloverfield (2008)

Horror / Thriller | 85 minuten
3,40 4.309 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 85 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Matt Reeves

Met onder meer: Michael Stahl-David, Mike Vogel en Lizzy Caplan

IMDb beoordeling: 7,0 (441.502)

Gesproken taal: Russisch en Engels

Releasedatum: 24 januari 2008

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • SkyShowtime Bekijk via SkyShowtime
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cloverfield

"Some thing has found us."

Een groep jonge mensen organiseert een afscheidsfeestje voor Rob Hawkins, die naar Japan vertrekt. Wanneer er een korte aardbeving gevoeld wordt en er korte tijd later een gigantische explosie plaatsvindt, is het duidelijk dat hun avondje uit er één wordt om nooit te vergeten. Met een videocamera slaagt Hud, één van de jongeren, erin om de diverse taferelen die zich die nacht voordoen, vast te leggen. De beelden tonen onder meer het verloop van een beangstigend chaotische nacht in New York City, waarbij veel slachtoffers vallen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van dammit

dammit

  • 234 berichten
  • 93 stemmen

SPOILER*

maar ik lees heel vaak dat het monster zo'n olieplatfomr aanvalt en waarom zie ik dat dan niet op mijn dvd ?


avatar van Kiros

Kiros

  • 607 berichten
  • 1327 stemmen

dammit schreef:

SPOILER*

maar ik lees heel vaak dat het monster zo'n olieplatfomr aanvalt en waarom zie ik dat dan niet op mijn dvd ?

Blader even een paar bladzijden terug en je zal ergens een link naar het platform-filmpje zien. Dat zit niet in de film Cloverfield zelf maar was een onderdeel van een viral. Oftewel, een stukje reclame voor dat de film uitkwam wat net moest lijken of het allemaal echt was.

Dus net iets anders dan een trailer maar wel om mensen vast warm te maken voor de film.

edit:

Ach, kheb zelf maar effe gezocht voor je.

http://nl.youtube.com/watch?v=gCgvbg1T2Wc


avatar van Resh

Resh

  • 701 berichten
  • 609 stemmen

Prachtig video, lijkt net echt


avatar van Starfish

Starfish

  • 10 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb genoten van Cloverfield, die handcam is inderdaad om misselijk van te worden, maar daardoor wordt je wel direct die film in gesleurd. Je hebt het idee dat je zelf over straat aan het hollen bent. Je ziet bepaalde dingen ook niet direct aan komen en wordt telkens weer verrast. Ik vond Cloverfield een hele ervaring en daar geef ik de volle mep voor. 5 punten.


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

dammit schreef:

SPOILER*

maar ik lees heel vaak dat het monster zo'n olieplatfomr aanvalt en waarom zie ik dat dan niet op mijn dvd ?

Staat op je dvd, in een verborgen menu.


avatar van Biglia

Biglia

  • 159 berichten
  • 657 stemmen

Leuke film, het "realisme" van de handheld kan ik wel appreciëren.
Alleen, na een paar Duvels werd ik wel zeeziek van dat rond geloop.

Het monster vond ik er een beetje belachelijk uitzien en zijn "offspring" deed mij teveel aan Aliens denken.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Biglia schreef:
Leuke film, het "realisme" van de handheld kan ik wel appreciëren.
Alleen, na een paar Duvels werd ik wel zeeziek van dat rond geloop.

Het monster vond ik er een beetje belachelijk uitzien en zijn "offspring" deed mij teveel aan Aliens denken.


De film zal er waarschijnlijk voor jou niet nog beter op worden.

Maar die zogenaamde offspring zijn gewoon parasieten en bekijk maar is een afbeelding van een parasiet. Die lijken opzich best op aliens. Niet de Aliens zoals wij die kennen uit de films Alien vs Predator, maar gewoon Aliens. Neem bijvoorbeeld de bekende hondenvlo

En het Monster ziet er misschien belachelijk uit omdat het slechts een baby is.


avatar van Biglia

Biglia

  • 159 berichten
  • 657 stemmen

JacoBaco schreef:
(quote)


De film zal er waarschijnlijk voor jou niet nog beter op worden.

Maar die zogenaamde offspring zijn gewoon parasieten en bekijk maar is een afbeelding van een parasiet. Die lijken opzich best op aliens. Niet de Aliens zoals wij die kennen uit de films Alien vs Predator, maar gewoon Aliens. Neem bijvoorbeeld de bekende hondenvlo
Het monster vond ik er een beetje belachelijk uitzien en zijn "offspring" deed

En het Monster ziet er misschien belachelijk uit omdat het slechts een baby is.


Ja, stel je voor... Cloverfield 2: Big Mama


avatar van Dutchero

Dutchero

  • 322 berichten
  • 331 stemmen

Leuke 'rampenfilm' met af en toe prachtige beelden. Knap gedaan met n hand-cam. De beelden zijn af en toe schokkerig, maar erg storend vond ik het niet. Vooral dat stuk waarin 'het' net is begonnen, en die militairen 'het' aanvallen. Fantastische actiescene. Zo zaten er wel meer scenes in, en dat maakt Cloverfield een goede film.

Wel wat minpuntjes. Ik vond dat monster (en die mini-monsters) er echt fantasieloos uitzien. Verder vond ik er eeen aantal slecht scenes inzitten ( zoals die scene waarin Marlena dood gaat , en een aantal overbodige scenes, vooral het eerste kwartier had ook in 5 minuten gedaan kunnen worden.

Maar dat is eigenlijk alles, over het algemeen vind ik Cloverfield een mooie meeslepende film.

4*


avatar van boldhead

boldhead

  • 133 berichten
  • 156 stemmen

goeie film

had verwacht dat het camerawerk me tegen zou vallen, maar dat viel me reuze mee!

af en toe schokkigerig, maar dat hou je nou eenmaal met handycam


avatar van Bad Kitty

Bad Kitty

  • 201 berichten
  • 135 stemmen

Ik vind trouwens enige vergelijkingen met The Blair Witch Project totaal onzin.

Los daarvan vind ik TBWP beter geslaagd


avatar van LeeGer

LeeGer

  • 176 berichten
  • 328 stemmen

Wat ik me afvraag is of ze nou persé de grootste randdebiel op het feest die camera in zijn handen moesten geven? Verder niet zoveel last gehad van het schokkerige camcorder effect. Alleen de domme praat van de cameraman was soms irritant. Verder wel aardige film maar ook niet erg bijzonder.


avatar van MovieMeteur

MovieMeteur

  • 18 berichten
  • 25 stemmen

Goeie film, vond hem erg appart en op het ietwat abrubt en toch wel onverwacht einde na, erg sterk.

Waarschijnlijk door het camera werk dat hij geen moment verveelde.

Vond de intro wel sloom, maar dat was denk ik wel nodig om de personages te introduceren.

Dik 4*


avatar van Ajax&Filmfreak

Ajax&Filmfreak

  • 3366 berichten
  • 3730 stemmen

Ik verwacht van een film als deze op de eerste plaats dat hij me de hele speelduur vemaakt! DIT IS EEN SPEKTAKEL FILM DIE NIET OP REALITEIT GEBASSERD IS!

Karakteruitdieping zoals volgens sommige had gemoeten met het monster en de hoofdpesonages deed het er in dit geval idd niet toe.

Begin was wel aardig, echter vannaf het begin van de aanval ging ik steeds rechter op zitten en werd ik toch wel meegezogen in het spektakel. En dan kun je wel commentaar gaan leveren over de keuze's van de hoofdpersonen op beslissende momenten enzo maar wat heb je er aan? Waarom moet zoiets verbannen worden uit de videotheek? Mag niemand em meer zien Tinaaatje?

Omdat jij m niet goed vind? Eng persoonjte vind ik jou!

Prima vermaak al was 70 min idd naar mijn bescheiden mening wel wat kort.


avatar van Robin0

Robin0

  • 18 berichten
  • 19 stemmen

Niet orgineel wat New York betreft, die kwamen overigens wel snel achter elkaar (I am Legend bijvoorbeeld)

Maar het is zeker goede prestatie van J.J. Abrams!


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5330 stemmen

Redelijk goed.

De eerste 17min zijn redelijk vervelend maar nadien zit de film wel goed.

Het filmen met de handycam geeft een goed live gevoel maar had toch wat stabieler mogen geweest zijn.

Het geluid is prachtig en ook de effecten zijn zeker zienswaardig maar de spanning vond ik niet echt opkomen.

Het einde laat veel vragen open. Afwachten op deel 2?

3*


avatar van Ellis85

Ellis85

  • 85 berichten
  • 84 stemmen

ik zie nu pas dat je op de poster rechtsboven in de hoek het monster in de vorm van wolken kan zien, hahahaha


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Het monster is geen schildpad. Dat je hem kan zien in de poster zijn slechts fan speculaties.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Ik zie d'r vooral Yasser Arrafat in...


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Ik zie er wolken in.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Hmja; het is ook meer een Musicmeter grap volgens mij...


avatar van Ellis85

Ellis85

  • 85 berichten
  • 84 stemmen

jong kuikens kijk op google he bij afbeeldingen, daar zie je het héél goed, tjeezes.. Hier staat een woord in de weg en daardoor zie je het niet zo goed

En als jij er een schildpad in ziet heb je dringend een dokter nodig want je ziet wel degelijk de vormen van het monster achterlijke koe. Tis niet dat je het monster in zijn gehele detail ziet, maar je ziet wel duidelijk het monsterfiguur, dat met zijn kop nr het vrijheidsbeeld wijst.

Hier de link van de afbeelding in DUIDELIJKE grootte: http://www.collider.com/uploads/imageGallery/Cloverfield_1_18_08/1.18.08_movie_poster_jj_abrams_untitled_monster_movie_cloverfield.jpg

En hier zelfs geaccentueerd op youtube

http://nl.youtube.com/watch?v=X0_cCM2y38Q

doei en de mazzel


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Ja het lijkt op een schildpad.

En als ik nu naar de wolken kijk buiten, dan kan ik ook wel van iedere wolk een gezicht maken.


avatar van Ellis85

Ellis85

  • 85 berichten
  • 84 stemmen

tja maak er verder maar geen al te groot probleem meer van, ieder denkt het zijne ervan, er zullen zeker nog mensen zijn die mijn mening volgen ik wou het enkel even aanhalen, laten we het verder maar terug over de film zélf hebben


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Klopt.

En we zijn het er in ieder geval over eens dat er weinig mis is met deze film.


avatar van Ellis85

Ellis85

  • 85 berichten
  • 84 stemmen

inderdaad en dat is wat telt, het is en blijft een GEWELDIGE film, heb hem gisteren voor de 2de bekeken en hij blijft me enorm boeien!!!


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

JacoBaco schreef:

Ja het lijkt op een schildpad.

En als ik nu naar de wolken kijk buiten, dan kan ik ook wel van iedere wolk een gezicht maken.

Mee eens, het lijkt in elk geval niet veel op het monster uit de film. http://cloverfield.despoiler.org/index.php?title=Image:Monster_7.jpg

De wolk lijkt bij nader inzien een beetje op een sok met een kraaloogje.

http://www.schooltv.nl/mmbase/images/1871821

Ellis85 schreef:

En als jij er een schildpad in ziet heb je dringend een dokter nodig want je ziet wel degelijk de vormen van het monster achterlijke koe.

Dan gaan ik en alle mensen die een comment geplaatst hebben op de door jou gelinkte video, naar de dokter. Hopelijk krijgen we groepskorting. Hier een handjevol comments van jou youtube video:

Youtube schreef:

-Good job sherlock. it looks more like a turtle. clover didnt had a mouth like that

-It looks like a turtle?

-It is a flying turtle !

-I never knew if a turtle got pissed they would go to the statue of liberty lol

-lol the first one looks like an angry turtle lol

-Freaking ninja turtle man.

-Lmao franklin the friendly turtle?

-Turtle-MAN

-Oh crap a giant turtle! GF New York

-WOW a giant turtle.

-Oh My God New York was taken out by a giant snapping turtle

Er waren er nog meer, maar dan zou deze post een pagina lang worden.


avatar van movierider

movierider

  • 65 berichten
  • 83 stemmen

Wat zeuren ze hier over het 'te lange intro' en de 'schokkende handycam bewegingen,'

DIT MAAKT CLOVERFIELD!

Zonder deze twee keuzes was het een ongeloofwaardige bagger Cliche.

De personages worden vanaf de eerste seconde van Cloverfield goed aan de kijker voorgesteld. Dit op de juiste manier zodat het natuurlijk en realistisch overkomt voor de kijker> vandaar die 17 minuten - Iets wat je later in de film mee zal nemen, en zo de film vol medeleven voor de personages zal gaan bekijken.

De laatste scene met Marlena was goed naar mijn mening. simpelweg omdat niets teveel word uitgediept.. zodat je als kijker al gauw met vragen komt te zitten, waardoor je belevenis van de film nog hectischer word!

De personages zijn misschien allemaal net iets te knap (denk aan het intro feestje) dit maakt het misschien net iets te...

Prima thriller; niet eng, wel leukspannend, goed nagedacht over het filmwerk.

3.5 sterren.


avatar van braal

braal

  • 9 berichten
  • 131 stemmen

3,5 ster.

Het sfeertje, met je videocamera in de hand. Je moet er van houden.

***Spoiler****

D'r is een monster, vind je dat kut dan ga je dit (waarschijnlijk) niet leuk vinden.. Ook, de eerste 20 minuten zijn langzaam.


avatar van Kibabu

Kibabu

  • 105 berichten
  • 795 stemmen

Na de stroeve start door de vervelend lange handheld introductie deels meegegaan in het verhaal. Een matig monster, nepzaailingen en matige effecten later, met een belachelijke grijns op mijn gezicht toch de aftiteling gehaald.

Niet mijn ding en vond het maar povertjes.