Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 128 minuten
Alternatieve titels: Die Hard 4.0 / Die Hard 4: Live Free or Die Hard
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Len Wiseman
Met onder meer: Bruce Willis, Justin Long en Timothy Olyphant
IMDb beoordeling:
7,1 (434.431)
Gesproken taal: Engels, Italiaans en Frans
Releasedatum: 28 juni 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Live Free or Die Hard
"The old school cop is back!"
Politieagent John McClane krijgt de opdracht de jonge hacker Matt Farrell op te halen. Het lijkt in eerste instantie een routineklus te worden, maar als McClane en Farrell ineens aangevallen worden in Farrell's appartement, blijkt er veel meer aan de hand te zijn. Ze ontdekken dan dat Thomas Gabriel het hele land bedreigt met een complot om het computersysteem en de technische structuur waar de Amerikaanse economie op drijft te saboteren. Aan de ruige en grof gebekte McClane de taak om dit plannetje van Gabriel te stoppen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,1 / 434431)
- Trailer (YouTube)
- Live Free Or Die Hard (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
John McClane
Matthew 'Matt' Farrell
Thomas Gabriel
Bowman
Mai Linh
Lucy McClane
The Warlock
Taylor
Raj
Agent Molina
Video's en trailers
Reviews & comments
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3473 stemmen
Nogmaals, waarom hoor ik toch vaak dat Die Hard 2 minder is? Toch zeker net zo goed als zijn broertjes naar mijn mening.
Mee eens,
ik vond Die Hard with a Vengeance, nota bene van John McTiernan zelf, de matigste uit de reeks (en hij wat nog steeds prima te pruimen).
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Goeie film.. maar ik denk als er een andere acteur in zou spelen dat de film dan niet zo geweldig zou zijn.
Mischa
-
- 601 berichten
- 2426 stemmen
Ja hoor, heb me weer uitstekend vermaakt! En wat die hele discussie over de beste Die Hard betreft: het gerommel in de marge ten spijt; alle vier goed!
Slater (crew films & series)
-
- 1346 berichten
- 8989 stemmen
Wat was er dan zo slecht aan deel 2? Keiharde actie en leuke achtervolging met bijvoorbeed een sneeuwscooter e.d., wat was er dan zo mis met die hard 2?
Helemaal niks eigenlijk. Je hebt gelijk; de shootouts eindige altijd met veel bloed, hier en daar nog wat speciale kills, de achtervolgingen waren ook gewoon super, met hier en daar een manneke die de bocht uitvloog en ontplofte...gewoon normale aktie zoals het moet in een aktie film, met een gemakkelijk, maar effectief einde.
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2412 stemmen
Die Hard een cult-klassieker?
nee gewoon een klassieker!
kakstoel
-
- 234 berichten
- 351 stemmen
wat een vette film is dit zeg acktie acktie en nog eens acktie van mijn een vette 5*****
jowie26
-
- 6 berichten
- 0 stemmen
ik vond het een super goeie film .
aktie was top .
soms wel een tikkeltje overdreven maar wel tof .
dus ik heb er van genoten .

(m)oovi
-
- 13 berichten
- 89 stemmen
sterf hard 4 is gewoon weer ruig
actie, bomme en granate, niet meer / zeker niet minder
4*
-jack_sparrow-
-
- 823 berichten
- 1158 stemmen
ik heb eens een vraagje , moet je de vorige 3 hebben gezien voor dat je deze kan volgen ???
want ik heb die niet gezien , en deze ziet er erg goed uit.
Ronnievb
-
- 602 berichten
- 683 stemmen
Absoluut niet. De één is bijna volledig inwisselbaar voor de andere, wat in dit geval juist als een voordeel werkt.
Uier
-
- 2006 berichten
- 3749 stemmen
Een tikkeltje???
Zwaar understatement, als je 't mij vraagt. Het ziet er allemaal gelikt uit, da's waar, maar de fantasie die je nodig hebt om deze onzin nog een beetje serieus te kunnen nemen...
Enkele voorbeeldjes.
Alle servers van de states worden gekopieerd naar één bepaalde locatie, vol met dikke servers en mainframes. Vervolgens gaat de bad guy er vandoor met al deze data op een portable harddisk.
. Viel me nog mee dat 'ie geen USB stick gebruikte.Enkele minuten verder zien we een F35 achter een vrachtwagen aansjeezen. Het apparaat vliegt netjes tussen de brugconstructies door en schiet de vrachtwagen helemaal aan gore, met raketten en zijn dikke gun. Gelukkig rijdt de vrachtwagen nog door en weet 'ie zelfs met piepende banden een gesloopte instortende brug op te rijden. Vervolgens springt Johnnyboy McClane nog even vrolijk van de brug op de onbemande straaljager, die nog ergens rond circuleert. Hier viel me weer mee dat McClane niet met de F35 ervandoor ging.
.Over the top action kan leuk zijn, maar het heeft echt zijn grensen. Die Hard 1 tm 3 waren niet echt realistisch, maar waren wel nog redelijk serieus te nemen. Deel 4 schiet hier veels te ver in door en dit gaat helaas ten koste van het vermaak m.i.
Toch nog 3.5* voor het popcornspektakel.
jedymaster
-
- 889 berichten
- 2520 stemmen
Heerlijke actiefilm beetje over de top maar dat hoort in een die hard film
L. luchtloper
-
- 857 berichten
- 0 stemmen
Ik verwachte een teleurstelling maar ik kreeg het tegenovergestelde. Wat heb ik genoten van deze die hard film, en wat bracht deze film een mooi aandeel in de Die Hard collectie.
Godzijdank was het voornamelijk ouderwetse actie in een geavanceerdere wereld. Maar de platvoerse, bebloede Mc Clane deed het weer helemaal. Een van mijn favoriete scenes was dan ook het gevecht met Mai. Die gaf hem flink ervan langs met haar trukendoos. Ik verwachte een ordinaire reactie van Mc Clane en tot mijn voldoening kwam die ook.
Ik vond wel de straaljager over the top en ik ben dat niet gewend van de Die Hards.
Maar voor de rest heb ik wederom genoten van een avond vol piepende remmen, pistool en mitrailleurschoten, lege magazijnhouders, explosies en een sarcastische bebloede detective die daar medeverantwoordelijk voor was.
Gettie
-
- 53 berichten
- 2967 stemmen
Ik verwachte iets goeds maar kreeg toch een teleurstelling.
Ik vond er totaal geen Die Hard sfeer in zitten. Hij krijgt al zo'n kneus van een hacker mee waar ik me al behoorlijk aan ergerde.
De domme conversaties tussen he, over bijvoorbeeld al de muziekkeuze op de radio, is echt compleet overbodig. Er werden veels te veel domme oneliners gebruikt. De ergste was nog wel "irritante hamster". Dit zou iets zijn wat McClane echt nooit zou zeggen. De actie is teveel special effects achtig en de eindbaas is helemaal niet overtuigd en erg slecht gecast. Omdat ik altijd sympatie heb voor McClane, ook al heeft hij zijn slechtere dagen als in deze episode... 3*
moviemike
-
- 1309 berichten
- 5775 stemmen
Bijna twintig jaar nadat hij zijn toenmalige vrouw (Ik blijf het jammer vinden dat Bedelia niet meer te bespeuren is) uit de handen van een bende terroristen moest zien te redden en daarbij een halve wolkenkrabber mee tot de vernieling helpte, staat John McClane op zo'n manier van 'ik heb alles al meegemaakt' nog steeds even stoer te wezen! En het gaat van kwaad naar erger, want waar McClane in deel één zichzelf slechts mocht uitleven in een wolkenkrabber, schakelden de strijdvelden zich al gauw over van luchthaven tot een stad tot uiteindelijk een gans land!
Het lijkt hem allemaal niets te deren! Terwijl tegenwoordig iedereen met een GSM rondloopt, een computer noodzakelijk lijkt te zijn in een mensenleven en m'n verzot is op actiefilms waarin iedereen zich in de meest moeilijke bochten kan wringen, lapt McClane gewoon aan alles z'n laars en loopt hij erbij alsof hij ergens in de tijd is blijven hangen.
Een GSM word al gauw een handig spulletje om wandelend mee over straat te kunnen bellen, Computers is iets voor watjes en er is geen enkele gevechtkunst die lijkt op te kunnen tegen de ordinaire, ouderwetse brute kracht van John Mc Clane!
De ene oneliner na de andere spuwend, lachend met de maatschappij van nu en zichzelf nog steeds uit de meest benarde situatie's reddend zonder ook maar één keer gezichtsverlies te lijden: We zijn bijna twintig jaar later, maar McClane heeft nog niks van z'n kracht verloren.
Dat claustrofobische van 'achter elk hoekje ligt gevaar' (hetgene wat een beetje ontbrak in deel 2 en 3) is helemaal terug, er zitten enkele ronduit fantastische actiescenes in zoals ze niet gauw meer worden verzonnen en Bruce Willis blijft gewoon een must om naar te kijken.
Yippi-kay-ay, motherfucker!
4.5*
davidov
-
- 3466 berichten
- 2171 stemmen
Nogmaals, waarom hoor ik toch vaak dat Die Hard 2 minder is? Toch zeker net zo goed als zijn broertjes naar mijn mening.
SSeagal
-
- 1866 berichten
- 659 stemmen
Wat Bruce zelf vind zal mij eerlijk gezegd een worst wezen. En daarom vond ik hem juist goed deel 2, omdat het dezelfde weg bewandelde als deel 1. Zie niet in wat er mis mee is. En had bij deel 2 helemaal geen afgeraffeld gevoel, vond de terroristen zelfs cooler dan deel 1, en ook hun plan en doel was stukken beter. Lekkere shootouts verder en chases, niks mis met deel 2 denk ik dan.... 
SSeagal
-
- 1866 berichten
- 659 stemmen
Dat claustrofobische van 'achter elk hoekje ligt gevaar' (hetgene wat een beetje ontbrak in deel 2 en 3) is helemaal terug, er zitten enkele ronduit fantastische actiescenes in zoals ze niet gauw meer worden verzonnen en Bruce Willis blijft gewoon een must om naar te kijken.
Yippi-kay-ay, motherfucker!
4.5*
Gek. Miste juist in dit deel heel erg de claustrofobische sfeer van de andere drie delen, in deze film teert Mcclane meer op geluk dan op zijn kwaliteiten.
Guinness
-
- 179 berichten
- 351 stemmen
Vond het een vette film met genoeg aktie!
Alleen waren sommige dingen noal overdreven, zoals hierboven al genoemd was het stuk met de straaljager.
Ben sterk het twijfelen of ik 4.0 of Die Hard 3 beter vind!
4,5 ster!.
In het begin van de film is McClane bij Farrel, Farrel heeft de tv aan staan. Daar speelt een (vrouwen) band. Weet toevallig iemand wie die band is en hoe het nummer heet wat er gespeeld word?
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
In het begin van de film is McClane bij Farrel, Farrel heeft de tv aan staan. Daar speelt een (vrouwen) band. Weet toevallig iemand wie die band is en hoe het nummer heet wat er gespeeld word?
Flyleaf met het nummer I'm So Sick.
Kasper
-
- 79 berichten
- 178 stemmen
Uitstekende actie, niets op af te dingen. Rating loopt nu nog een beetje hard van stapel, maar over twee jaar is dit gewoon een hele goeie 7.5 film.
davidov
-
- 3466 berichten
- 2171 stemmen
Wat Bruce zelf vind zal mij eerlijk gezegd een worst wezen. En daarom vond ik hem juist goed deel 2, omdat het dezelfde weg bewandelde als deel 1. Zie niet in wat er mis mee is. En had bij deel 2 helemaal geen afgeraffeld gevoel, vond de terroristen zelfs cooler dan deel 1, en ook hun plan en doel was stukken beter. Lekkere shootouts verder en chases, niks mis met deel 2 denk ik dan.... 
Meer van hetzelfde, saai, onorigineel, slecht bedacht, villains met spieren ipv echt karakter. Maarja dit is denk ik te verklaren door een totaal verschillende smaak. Gezien ik bijv Steven Seagal een enorme drol vind en jij daar erg van kan geniten. Ik vond deel 2 maar een dunne remake en jij ziet het meer als een verbeterde versie van de 1e....
het "almachtige" imdb liegt er ook niet om... nieuwe film blijft een aanrader voor de liefhebber btw 
SSeagal
-
- 1866 berichten
- 659 stemmen
....nou davidov, deel 2 vind ik echt geen verbetering van deel 1 ofzo, eerder een vervolg wat net zo goed is. En dat je dit deel dan weer zo goed vind snap ik ook niet, hier was de bad guy niet super en het die hard gevoel was soms ver te zoeken.
davidov
-
- 3466 berichten
- 2171 stemmen
....nou davidov, deel 2 vind ik echt geen verbetering van deel 1 ofzo, eerder een vervolg wat net zo goed is. En dat je dit deel dan weer zo goed vind snap ik ook niet, hier was de bad guy niet super en het die hard gevoel was soms ver te zoeken.

In deel 4 is het gewoon een super arrogante kwal, een nerd met iets teveel geld die enorm slecht tegen z'n verlies kan. Het was dan ook mooi om te zien hoe hij zich steeds meer kapot gaat ergeren aan McClane en langzaam maar zeker z'n geduld verliest waardoor hij fouten maakt. Tevens was z'n sarcasme tegen z'n eigen handlangers om te smullen Dochter schiet handlanger in voet, handlanger doet z'n best om de dochter onder bedwang te houden. Gabriel: "have you got her?" gastje:" yeah, sure...yes" Gabriel: *geirriteerd* "are you sure?"
Maar ok, nu moet ik weer terug naar duitsland, was even 24 uur in NL voor een concert van Daft Punk dus cheerio
frankstruijk
-
- 42 berichten
- 275 stemmen
Moet je de andere Die HARD delen ook gezien hebben voor deze film of kan je hem ook apart kijken??
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Hoewel dat misschien iets vermakelijker is vond ik het wel minder sterk.
....
Pre- en sequels

A Good Day to Die Hard
2013
539 reacties

Die Hard with a Vengeance
1995
462 reacties

Die Hard 2
1990
312 reacties

Die Hard
1988
909 reacties
Het laatste nieuws

Netflix komt met 'Caught Stealing', maar Prime Video overtroeft met 'Roofman'

Videoland voegt de geprezen Zweedse film 'Så som i Himmelen' toe aan het aanbod

Tip voor fans van de 'Outlander'-spin-off: de fantasyhitserie 'A Discovery of Witches' op Netflix

'All The Money in The World' van Ridley Scott dinsdag te zien op televisie
Bekijk ook

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

Terminator 2: Judgment Day
Actie / Sciencefiction, 1991
1.880 reacties

The Bourne Ultimatum
Thriller / Actie, 2007
1.046 reacties

Lucky Number Slevin
Misdaad / Thriller, 2006
874 reacties

Die Hard
Actie / Thriller, 1988
909 reacties

Raiders of the Lost Ark
Actie / Avontuur, 1981
833 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









