• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.530 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.143 gebruikers
  • 9.380.341 stemmen
Avatar
 
banner banner

Transformers (2007)

Actie / Sciencefiction | 144 minuten
3,45 4.079 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 144 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Bay

Met onder meer: Shia LaBeouf, Megan Fox en Josh Duhamel

IMDb beoordeling: 7,1 (712.625)

Gesproken taal: Spaans en Engels

Releasedatum: 4 juli 2007

Plot Transformers

"Their war. Our world."

Heel lang geleden was er een oorlog op de planeet Cybertron, tussen de Autobots en de Decepticons. Vele jaren later, op de planeet Aarde, koopt de jonge Sam Witwicky zijn eerste auto en komt tot de ontdekking dat het de Autobot Bumblebee is. Deze is er om Sam te beschermen, aangezien Bumblebee niet de enige Transformer is die op Aarde is gekomen. Ook de Decepticons zijn op Aarde en beginnen het Amerikaanse leger aan te vallen. Als Sam en zijn vriendin Mikaela dan ontdekken dat het leger van plan is zowel de vijandige Decepticons als de vredelievende Autobots te vernietigen, proberen ze een nieuw plan te bedenken om de Decepticons te stoppen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sam Witwicky

Mikaela Banes

Bumblebee (stemrol)

Optimus Prime (stemrol)

Megatron (stemrol)

Captain Lennox

USAF Tech Sergeant Epps

Starscream (stemrol)

Maggie Madsen

Glen Whitmann

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zizzo

Zizzo

  • 456 berichten
  • 1547 stemmen

toppertje, heb hem nog maar eens gekeken, omdat ik het vervolg over 6 daagjes ga kijken en het blijft een geweldige blockbuster, humor, personages, en goed camera werk, erg vermakelijk!

ben erg benieuwd wat "revenge of the fallen" ons gaat brengen


avatar van Phil Leotardo

Phil Leotardo

  • 234 berichten
  • 78 stemmen

Leuke popcornfilm die het echt alleen van de special effects en actie moet hebben. Het acteerwerk en script is hetzelfde niveau als van de tekenfilm destijds in de jaren ´80.

Shia LeBeouf en Megan Fox lijken regelmatig weggelopen te zijn uit een soap opera. Ook de ouders van Sam waren echt zo slecht geacteerd en stereotype.

John Turturro speelde wel erg over the top maar in een film als the Transformers valt dit bijna niet op.

Ik geef de film 2,5 ster omdat ik me wel vermaakt hebt verder.

Desondanks ben ik wel benieuwd naar deel 2 omdat de transformers wel erg goed zijn geanimeerd en de stemmen passen ook goed. Hugo Weaving past prima bij Megatron.


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Laat een ding duidelijk zijn. Ik heb vaak een hekel aan hersenloze tienerfilms zoals dit genre die het met spectaculaire scènes moet doen om het ***verhaaltje te verdoezelen.

Het verhaal zuigt langs alle kanten, echt ZUIGEN en het einde is om bij te huilen van schaamte, van dat ze de wereld gaan behoeden van slechte dingen en zo . Jezus ik zakte ver onder mijn zetel toen ik in de cine zat.

Mijn 3.5 sterren gaan UITSLUITEND naar het effecten gedeelte (en bom Megan Fox), want velen zijn het hopelijk met mij eens dat die in deze film FORMIDABEL zijn, en om dat op groot scherm in de cinema te zien, was een enorme ervaring.

Ik ken immers weinig films (buiten The Lord of the Rings, Star Wars/ Trek en Saving Private Ryan en nog paar andere die ik waarschijnlijk ben vergeten) die je voor de actiescènes in de cinema MOET zien.

En ja ik moet met spijt in het hart zeggen dat ik wel lekker naar de 2de ga kijken in een hopelijk grote cinemazaal.


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

En ik denk na alle berichten gelezen te hebben, dat amazone het meest aantal vijanden heeft gemaakt op deze site. Proficiat hiervoor!


avatar van solem

solem

  • 24 berichten
  • 0 stemmen

Deze eindelijk gezien. Zitten volgens mij veel Independence Day invloeden in, maar goed, in welke film niet. De special effects vond ik alleen mooi bij de schorpioen en de achtervolgings-scene op de snelweg. Voor de rest waren de effecten te snel, je ziet het of van een afstand of te vaag - dat zie je de laatste jaren steeds meer in films.

Waarom is het nou zo moeilijk om gewoon de originele tekenfilm als voorbeeld te nemen zonder er aan te gaan sleutelen, want die hele optimus prime en megatron zien er gewoon niet uit om nog maar te zwijgen over Bumblebee. Die productplacing van die oerlelijke moderne Chevy Camaro moest natuurlijk.

Dit was meer een tienerkomedie dan een serieuze poging de oorspronkelijke serie in film te gieten. De geluiden (vooral van de stemmen en transformatie) kloppen niet, de koppen kloppen niet en een heleboel meer niet. Dat ene klungelige robotje had zo in ice-age gekund als stand-in voor die eekhoorn. Jammer.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Als ze alles letterlijk uit de originele tekenfilm hadden overgenomen, dan waren de Transformers een stelletje blokkendozen geweest; juist goed dat ze het ontwerp hebben aangepast voor de film, anders zou het geheel al helemáál lachwekkend eruit hebben gezien.


avatar van valerio2003

valerio2003

  • 575 berichten
  • 3900 stemmen

Ik moet echt lachen om reacties van mensen hier.

Geef gewoon je mening en laat de mensen voor wie dit een slechte film was gewoon lekker met rust.(kan jullie het schelen dat ze het slecht vinden)

Als ze maar niet naar deel 2 kijken want als ze deel 1 als niks vinden moeten ze ook niet naar deel 2 gaan kijken.


avatar van solem

solem

  • 24 berichten
  • 0 stemmen

Karl van H. schreef:

Als ze alles letterlijk uit de originele tekenfilm hadden overgenomen, dan waren de Transformers een stelletje blokkendozen geweest; juist goed dat ze het ontwerp hebben aangepast voor de film, anders zou het geheel al helemáál lachwekkend eruit hebben gezien.

zag het origineel er belachelijk uit dan? De transformers in de tekenfilm waren juist vierkante john wayne-achtige blokkendozen. Je zegt dus dat de originele serie er voor jou lachwekkend uitzag als ik je goed begrijp.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Nu zien ze er wel redelijk lachwekkend uit, voor die tijd was het allemaal mooi en prachtig.

Maar je moet ook met de tijd meegaan, dus de Transformers hebben ook allemaal een facelift nodig.

Logisch toch?


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Net als John Rambo dat deed.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

rep_robert schreef:

Nu zien ze er wel redelijk lachwekkend uit, voor die tijd was het allemaal mooi en prachtig.

Maar je moet ook met de tijd meegaan, dus de Transformers hebben ook allemaal een facelift nodig.

Logisch toch?

Wat hij zegt

Ik zeg alleen maar dat vierkante blokkendozen niet werken in een film; in de tekenfilm zal het er vast en zeker allemaal prima uit hebben gezien.


avatar van Kjell1408

Kjell1408

  • 635 berichten
  • 817 stemmen

Ik snap nog altijd niet dat deze film zo'n hoog gemiddelde heeft. Michael Bay zal waarschijnlijk nooit mijn favoriete regisseur worden maar deze film is toch simpelweg slecht.

Acteerprestaties zijn ondermaats, en dan al dat special effects gedoe, nee bedankt. Wat me ook stoort zijn de stemmen van de Transformers zelf, die extreem irritant zijn. Oh ja en dat overdreven Amerikaans machtsvertoon om van te gruwelen.

Nee, geef mij maar de originele tekenfilm reeks (en zelf Beast Wars) of een klassieke actie film!


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Tja, als je niet zo van special effects houdt, dan zul je Transformers weinig aan vinden. Maar goed, wat verwacht je nou ook van een film waarin enorme robots elkaar bevechten?

Ik zelf kijk ook liever een wat kleinschaliger filmpje, maar als hersenloos vermaak vind ik Transformers vrij aardig geslaagd, hoor.


avatar van deTuinman

deTuinman

  • 1186 berichten
  • 0 stemmen

Kjell1408 schreef:

Ik snap nog altijd niet dat deze film zo'n hoog gemiddelde heeft. Michael Bay zal waarschijnlijk nooit mijn favoriete regisseur worden maar deze film is toch simpelweg slecht.

Acteerprestaties zijn ondermaats, en dan al dat special effects gedoe, nee bedankt. Wat me ook stoort zijn de stemmen van de Transformers zelf, die extreem irritant zijn. Oh ja en dat overdreven Amerikaans machtsvertoon om van te gruwelen.

Nee, geef mij maar de originele tekenfilm reeks (en zelf Beast Wars) of een klassieke actie film!

Je bent kennelijk niet met de films van Michael Bay bekend.


avatar van Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

  • 1393 berichten
  • 819 stemmen

Their war. Our world.

Nu het 2de deel eraan komt vond ik het maar eens tijd om aan het 1ste deel te beginnen.

De film moet het inderdaad hebben van de portie actie en de nog grotere portie SFX en computeranimatie maar wat wil je ook met zo’n verhaal ? En ja het camerawerk ? Ik heb al slechter gezien. Het camerawerk is gewoon even flitsend en snel als de film zelf. Maar moest dat Kill Bill deuntje er nou echt tussen ?

Het pastte toch alleszins niet in deze gehypte blockbuster, ook weer jammer dat die reclame er weer nonchalant tussen gedraaid moet worden.

Je moet het maar kunnen een hele film maken over het zoeken van een brilletje en dat te beschermen. De actie is wel goed en vermakelijk maar daar hadden ze geen 2 uur en half over moeten doen.


avatar van Kjell1408

Kjell1408

  • 635 berichten
  • 817 stemmen

deTuinman schreef:

Je bent kennelijk niet met de films van Michael Bay bekend.

De man werkt altijd met special effects en grote budgetten? Yep, dat wist ik al.


avatar van Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

  • 1393 berichten
  • 819 stemmen

Quentin schreef:

Slechtse film van het jaar; waarin negers blijkbaar alleen kunnen schreeuwen en schelden.

Dan kun je maar beter stoppen met film kijken..


avatar van Mindreavert

Mindreavert

  • 15 berichten
  • 260 stemmen

Aangezien deeltje twee binnenkort aan de beurt is, deze nog maar een keer bekeken. En dat was gelukkig alweer een tijdje geleden, want ik was gewoon een hoop vergeten

Prachtige film weer, krijg nu echt nog meer zin om deel 2 te gaan bekijken xD


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Bay. Het is, zoals Coen, Spielberg, Kubrick, een plakkaat waarbij bepaalde verwachtingen horen. In het geval van Bay: actie en Amerikaans patriottisme?

Op zich klopt het ook wel aardig. Maar het is een veel minder negatief etiket dan gedacht wordt, vind ik. Transformers is een vaak redelijk hersenloze actiefilm, met echt wel wat onlogischheden en relationeel gedoe tussen de personages dat niet echt werkt, maar dat is dan ook wel alles. De actiescène's zijn echt geweldig! Heerlijk over-the-top, vol slow-motion en ontploffende voorwerpen, soms echt té vernünftig gefilmd waardoor je niet echt ziet wat er nu allemaal gebeurd, en steevast vol adrealine. De special effects zijn ook verbluffend, die transformerende robots zijn echt fascinerend en je weet niet waar je naar moet kijken als zo'n transformatie aan de gang is. En voor je het weet is het alweer voorbij. Verbluffende shit.

De cast is ook geweldig. Shia is een prima hoofdpersoon en acteert verrassend overtuigend, en weet precies de juiste humor op de juiste plaatsen in te zetten. Maar iedereen acteerde goed (John Turturro ook! ), behalve Megan Fox. Het grappige is dat ze er op de extra's ook niet bepaald een geheim van maken dat zij alleen maar vanwege haar goede looks is gecast, en niet omdat ze ook wel kon acteren. Daardoor vond ik het hele highschool-gebeuren wel een beetje lame en typisch, en de spierbalscène in de auto kan eigenlijk gewoon écht niet, ook al is hij achteraf gezien vreselijk komisch haha. Maargoed. Zodra er schot in het verhaal komt met de komst van de robots, is het één en al fun.

Ik vond het wel jammer dat de robots niet echt goed voorzien werden van persoonlijkheden. Ze bleven redelijk oppervlakkig en zelfs moeilijk uit elkaar te houden. Dan deden de bijpersonages het beter. Die waren bijna allemaal erg grappig en gevat. De fun-factor van de film ligt gewoon erg hoog, en daar houd ik van.

De climax van de film is ook top. Iedereen vecht om een klein blokkendoosje, het leger wendt al zijn machten aan met tanks en weet ik niet wat, de robots op de toppen van hun kunnen ... ja!

De film is verre van perfect, soms te flauw of te voorspelbaar, sommige scènes gaan te lang door (met de robots in de tuin bijvoorbeeld), maar vaak ook verrassend grappig en spectaculair. Als je een beetje door de zwakke puntjes heen kijkt is het geweldig. Ook al blijft het dan nog niet hangen. Briljante intro wel overigens, met die stem in de ruimte en dat verhaal over die planeten. Laat deel 2 maar komen

Kleine 3,5*


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

Reservoir Dogs schreef:

(quote)

Dan kun je maar beter stoppen met film kijken..

Gelul.


avatar van _Daan_

_Daan_

  • 317 berichten
  • 780 stemmen

Net gezien maare wat een goede Film

En ook een erg goed verhaal!!!!!!!!!!!

Enne ik moest aan vroeger denken aan de tekenfilms!!!

Kijken deze handel!


avatar van FilipSTG

FilipSTG

  • 229 berichten
  • 34 stemmen

Schreeuwerig, maar coole auto's en Megan Fox maken toch wat goed


avatar van Actionfreak

Actionfreak

  • 454 berichten
  • 0 stemmen

Goeie film ik heb ne niet verveeld alleen werd hij op het einde wat langdradig.

Maar ik kijk uit naar deel 2!


avatar van Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

  • 1393 berichten
  • 819 stemmen

Edwin Pindahaai schreef:

(quote)

Gelul.

Hier meneer de expert zal het eens zeggen, ik bedoel daarmee wel de Michael Bay films hé, of heb je nog nooit gehoord van de Bad Boys films?


avatar van Edwin Pindahaai

Edwin Pindahaai

  • 648 berichten
  • 293 stemmen

Je doet alsof ik had moeten weten dat jij het over Michael Bay-films had. Jongen toch, foei!


avatar van Roomboter

Roomboter

  • 32 berichten
  • 0 stemmen

Wow, wat een fantastische film zeg!

Had 'm nog nooit gezien, omdat hij me niet leuk leek. Echt lomp van me.

Echt een geweldige film met geweldige special effects.

Snap niet hoe ze dat kunnen maken.

Megan Fox knapste vrouw ter wereld voor de tweede keer?

Verschrikkelijk logisch! Zo lekker!

4,5 ster


avatar van iris.vessem

iris.vessem

  • 106 berichten
  • 79 stemmen

wij hebben deze film al best lang op DVD, maar ik heb 'm nog nooit gekeken, shia lebeouf vind ik een goede acteur dus ik zal de dvd maar es in de dvd-speler doen


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Tja, Transformers. Ik heb er totaal geen nostalgische herinneringen aan. Ik heb de serie nooit gezien en heb er nooit speelgoed van gehad. Het concept heeft me ook nooit aangesproken en deze verfilming heb ik twee jaar lang genegeerd. Totdat gisteren een vriend voorstelde om mee te gaan naar deel twee en deze film eerst te kijken.

Het is niet de ramp die ik verwachte, maar met een uiteindelijke score van 2 sterren zegt dat meer over de verwachtingen. Er zit een minimum aan vermakelijke stukjes in, al is niets werkelijk gedenkwaardig. De film zelf is niet moeilijk om uit te zitten al wil ik hem hierna nooit meer zien.

De film heeft verhaaltechnisch zo zijn fouten. Sommige zijn klein, zoals dat ik werkelijk nooit geloof dat er ook maar een leraar is die zijn leerling een 7, laat staan een 8 zou geven voor zo'n nietszeggende spreekbeurt als die Sam Witwicky geeft aan het begin van de film. Andere verhaalelementen zijn grote fouten. Vooral idioot is dat de overheid schijnbaar het laatste gevecht tussen de Decepticons en de Autobots geheim kan houden, terwijl daarbij een halve stad gesloopt is en er honderden, wellicht duizenden getuigen zijn, waarvan er zeker een aantal een camera op hun mobieltje hebben gehad.

De film opent met een beeld van een kubus die richting de Aarde valt en die vergezeld wordt van een ongeloofelijk onzinnige en afgezaagde, over-the-top voice-over van Optimus Prime. Van mij mocht de hele film wel zo'n toontje hebben. Het zou geen goede film hebben opgeleverd, maar het is wel fout op een vermakelijke manier. Nu is er in de dialoog een gigantisch verschil tussen de robots en de mensen. De mensen spreken relatief normaal. De robots spreken in one-liners en gewichtige volzinnen. Ze lijken niet alleen van andere planeten, maar uit andere films te komen. Opvallend is ook dat de Transformers niets anders zijn dan actiehelden. Ze hebben praktisch allemaal hetzelfde karakter, met als enige verschil dat de ene helft goedaardig en de andere helft kwaadaardig is. Het lijkt me praktisch onmogelijk dat iemand tijdens het kijken ook maar enige band had met de robots. Ze komen opdraven voor de gevechten, maar ze zijn niemanden. Eendimensionaal is niet het goede woord, want dat zijn de mensen hier. Nondimensionaal past beter. Zelfs Optimus Prime heeft weinig tekst en karakter.

Het ergste is nog wel hun lelijke design. De goeden hebben dan nog allemaal een ander kleurtje, maar de Decepticons zien er praktisch allemaal hetzelfde uit. Ik geloof dat ik een stuk of drie keer gedacht heb dat Megatron verslagen was, terwijl het om een andere robot ging. Als twee robots in deze film vechten ziet het er gewoon niet uit. De robots zitten zo ingewikkeld in elkaar dat het nauwelijks te volgen is wie wat doet. Een goede actiescène is óf dynamisch óf intelligent opgezet waardoor we het gevoel krijgen dat de twee partijen taktisch op elkaars acties reageren. Maar deze robots rammen er maar een eind op los en ik kon het lang niet altijd goed volgen. Het helpt ook niet dat deze robots verder niet écht belangrijk lijken. Actiescènes zijn pas echt spannend als we ook maar enigzins iets geven om de personages in het gevecht. In Transformers is echter het totale dramatische gewicht (voor wat dat al waard is) gelegd op de mensen, maar die doen op hun beurt dan weer nauwelijks mee in de actie. Dus we krijgen grote robots die we niet echt kennen die in een lang rommelig gevecht het tegen elkaar opnemen, terwijl er mensen tussendoor rennen om het gevoel van een plot te geven.

Het gevoel dat Transformers dan ook vooral oproept is 'who cares?'. Ik geloof eigenlijk zelfs niet dat Michael Bay de film werkelijk iets kon schelen. Het is een ongeloofelijk zielloos product geworden, zonder identiteit, zonder menselijkheid en zelfs zonder bevredigende actie. Ja, ik vond de scènes zonder actie het leukst. Dat zegt wel genoeg over deze film.

2*

P.S.: Ik was altijd bang dat de door mij zeer gewaardeerde John Turturro zijn waardering zou verkwanselen met deze film. Hij is echter de enige acteur hier die precies de toon vind die past bij dergelijke nonsens. De enige komische bijrol die werkte. Die dikke zwarte was werkelijk afschuwelijk slecht bezig.


avatar van BandietjeXL

BandietjeXL

  • 112 berichten
  • 132 stemmen

Zeer stoere film met veel actie!

echt leuk


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Offtopic discussie verwijderd. Houd de discussie bij de film.