Babel (2006)
Genre: Drama
Speelduur: 143 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Frankrijk / Mexico
Geregisseerd door: Alejandro G. Iñárritu
Met onder meer: Brad Pitt, Cate Blanchett en Gael García Bernal
IMDb beoordeling:
7,4 (328.823)
Gesproken taal: Arabisch, Engels, Spaans, Frans, Japans en Russisch
Releasedatum: 2 november 2006
On Demand:
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Babel
"If You Want to be Understood... Listen."
Twee jonge tieners in Marokko gaan gewapend met het jachtgeweer van hun vader eropuit om hun kudde geiten te begeleiden. Onderweg besluiten ze om dit geweer te testen en dit heeft desastreuze gevolgen. Het leven van vier groepen mensen staan in direct verband met het voorval. We zien het verhaal van een Amerikaans toeristenechtpaar, een Mexicaanse oppas die twee kinderen de Amerikaanse grens over smokkelt en een Japanse dove tiener en haar vader. Hun gebrekkige communicatievaardigheden ten overstaan van de mensen om hen heen zorgen ervoor dat zij, ondanks een incident wat hen allen verbindt, volkomen geïsoleerd blijven.
Externe links
Acteurs en actrices
Richard Jones
Susan Jones
Santiago
Amelia
Chieko
Yasujiro Wataya
Kenji Mamiya
Lilly
James
Barth
Reviews & comments
BlueVelvet
-
- 1316 berichten
- 785 stemmen
Zeer goede cast door Brad Pitt.
First Angelus
-
- 127 berichten
- 317 stemmen
Ha dan verwoord ik het verkeerd.
Wat ik probeer uit te leggen is dat er veel mensen zijn die een film kijken voor ontspanning en zware/confronterende/diepe/trieste thema's mijden. Niet zitten te wachten op sexuele frustratie en de uitting daarvan.
(dit zijn slechts voorbeelden).
De vraag is dan natuurlijk, is zo'n uiting van seksuele frustraties nodig in deze film?
Of het mislukt proberen van door te dringen bij de mensen door veel te lange natuurbeelden af te spelen?
Of het absurd langdradige en nodeloos geforceerde verweving van een verhaal dat an sich graatmager is?
Is dat allemaal nodig in een film waar het thema het aanvechten van zinloos geweld is?
Kan je beter niet gewoon een film maken dat rechttoe, rechtaan is, zonder de nodeloze constante plotwendingen?
En het criteria dat mensen de film slecht vinden omdat het niet een typische hollywoodstructuur heeft, is echt grote b*llsh*t.
abeltjuh 25
-
- 123 berichten
- 1287 stemmen
Tuurlijk goede cast van allemaal. Maar ik bedoel met cast ''rolbezetting''.
BlueVelvet
-
- 1316 berichten
- 785 stemmen
Kan je beter niet gewoon een film maken dat rechttoe, rechtaan is?
Geef mij één reden waarom 'rechttoe, rechtaan' beter zou zijn.
Rechttoe, rechtaan staat over het algemeen gelijk aan onorigineel.
Wat vond je van Amores Perros?
ikvoereendjes
-
- 196 berichten
- 248 stemmen
En het criteria dat mensen de film slecht vinden omdat het niet een typische hollywoodstructuur heeft, is echt grote b*llsh*t.
doe nou niet zo onnozel, ik neem aan dat je wel behoorlijk wat berichten heb gelezen bij verschillende films van gebruikers die vol stonden met dingen als: "vage film", "slecht te volgen", "traag".
je kan er lang of kort over lullen maar veel mensen verwachten gewoon een intro, rising action, turning point, climax en dennoument.
En worden soms onaangenaam verrast door een film die de regels aan zijn laars lapt.
De keerzijde aan het verhaal is dat er ook genoeg mensen zijn die het een verijking vinden en gaan zoeken naar meer van dit soort films.
Rocco1984
-
- 272 berichten
- 126 stemmen
Vond het ook maar een matige film. Ik vond eigenlijk alles matig. Het ging van de hak op de tak. De make-up van Brad Pitt.
Nee, snap niet al die heisa voor deze film. Het enige wat ik leuk vond was het japanse meisje
haha
2*
First Angelus
-
- 127 berichten
- 317 stemmen
doe nou niet zo onnozel, ik neem aan dat je wel behoorlijk wat berichten heb gelezen bij verschillende films van gebruikers die vol stonden met dingen als: "vage film", "slecht te volgen", "traag".
je kan er lang of kort over lullen maar veel mensen verwachten gewoon een intro, rising action, turning point, climax en dennoument.
En worden soms onaangenaam verrast door een film die de regels aan zijn laars lapt.
De keerzijde aan het verhaal is dat er ook genoeg mensen zijn die het een verijking vinden en gaan zoeken naar meer van dit soort films.
Ik ben het redelijk beu dat iedereen zegt dat alleen hollywood als basis geldt of dat er zelfs een dergelijke basis is.
Laat al die bullshit over de standaardfilm vallen en ga uit van een film alsof er geen standaard is. Een film moet ontkoppeld bekeken worden van diegenen die errond liggen.
En als het verrijkend moet zijn, moet het wel goed zijn.
Om toch vergelijkend te doen (en mezelf dus tegen te spreken): Waarom is Crash zoveel treffender? Het is ook een verhaal (of verhalen eigenlijk) dat op zich niet vet is, maar het is wel rechttoe, rechtaan. En hier zijn geen geforceerd, irrelevant, naakte scenes in.
Amores Perros ligt nog steeds naast de video om te zien bij mij. Dus hier kan ik nog geen uitspraak over doen.
martenvde
-
- 3 berichten
- 0 stemmen
heb deze film in de bioscoop gezien, en ik moet zeggen dat ik hij nog wel een paar dagen door mijn hoofd gespookt heeft. Het was zeker geen film om makkelijk in te komen, en tijdens het kijken had ik het idee dat er veel dingen overbodig lang waren, maar na nog een keer kijken vond ik elke scene en dialoog erg goed passen in het geheel.
Had trouwens niet het idee dat het thema van de film het aanvechten van zinloos geweld was, maar dat het meer ging om alle vormen van miscommunicatie ( voor mij de link met de titel Babel ) waardoor er zoveel situaties uitlopen op geweld. Vond dat dit idee van miscommunicatie in heel veel scenes naar voren kwam, waarbij voor mij misschien het doofstomme meisje uiteindelijk nog wel degene was die haarzelf het best verstaanbaar/ te begrijpen kon uitdrukken.
Al met al maakte deze film voor mij de verwachtingen meer dan waar.
geuz
-
- 35 berichten
- 2058 stemmen
Babel is een topfilm, duurde net iets te lang maar een pareltje.
En zet je discussies voortaan voort in het Forum. 
edwinb82
-
- 13 berichten
- 7 stemmen
Ik had er ff iets meer van verwacht. Het is een lange zit Voor de moeite toch nog 2 sterren. 
james_cameron
-
- 7118 berichten
- 9870 stemmen
Knap gestructureerd, prachtig gefilmd en gemonteerd, mooie muziek en intens geacteerd, maar helaas zijn de verhaallijnen iets te dun om de volle lengte te blijven boeien. Hierdoor is de film iets minder indrukwekkend dan de eerdere twee delen uit de trilogie, Amores Perros en 21 Grams. Nog steeds sterk, maar de emotionele impact is wat minder en de verrassing van de puzzelachtige verhaalstructuur is er ook een beetje af.
gerrit019
-
- 97 berichten
- 1152 stemmen
- miscommunicatie - speelt door de hele film en haar verschillende scenario's een rol. Een apart thema gestoken in een lokatie\filmtechnisch prachtig jasje.
Mijn smaak is dit soort film niet. Daarvoor vind ik dat de verhaallijnen niet aantrekkelijk genoeg zijn. Ook vond ik persoonlijk het ietwat langdradig. Heeft waarschijnlijk wat mijn eigen "ongeduld" te maken maar toch .... 3* vanwege het prachtige filmwerk
Liwwie
-
- 151 berichten
- 329 stemmen
Mijn smaak van film typisch wel. Uitstekend gecast, mooi camerawerk, weinig special effects, mooie verhaallijnen die prachtig samenkomen. Wat mij betrefct dé film van 2006.........
2X filmhuis is *****
matthijs_013
-
- 3631 berichten
- 5836 stemmen
Film duurde eigenlijk te lang. De film was opzich mooi, maar is vreemd te bekritiseren omdat de ene verhaallijn beter was dan de ander. Die van het Japanse meisje en de Mexicanen (op het eind vooral) waren erg mooi, maar die van Pitt en Blanchett vielen weer erg tegen. En dat dochtertje waar de Mexicanen op aan het passen waren leek erg op Dakota Fanning?
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
Prachtige film, vanaf het begin tot aan het ontroerende einde heeft de film me bij de strot gegrepen. Al flikt Iñárritu hier weer hetzelfde kunstje als in zijn vorige films, het maakte de film er niet minder om. Met Babel pakt hij het nog grootser aan en laat zien dat een handeling kan leiden tot een kettingreactie over verschillende werelddelen.
Met dit gegeven kan je prachtige cinema maken en dat doet Iñárritu ook met prachtige, soms dromerige beelden. Ook de acteurs spelen voortreffelijk, waarbij vooral Pitt en het japanse meisje opvallen.
Gelukkig vervalt de film ook niet in vals sentiment of een wijzend vingertje, als kijker mag je zelf je oordeel geven over wat er gebeurt. Natuurlijk snijdt Babel met het thema verwarring wel de nodige punten aan, vooroordelen over bepaalde volkeren en miscommunicatie dat voorkomt uit angst voor elkaar, maar hij legt het er niet te dik bovenop.
Ik geef iig 4,5* voor dit prachtige werkje, dat ik zeer binnenkort weer eens ga kijken.
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
En dat dochtertje waar de Mexicanen op aan het passen waren leek erg op Dakota Fanning?
Viel me ook op, het is het zusje van haar, Elle Fanning.
knife-and-fork
-
- 1 berichten
- 482 stemmen
Had er meer van verwacht. Na overal lovende recensies te hebben gelezen met termen als 'meesterwerk' en 'geniaal' was ik toch enigszins teleurgesteld. Ik moest vooral tijdens het tweede uur af en toe moeite doen om mijn aandacht erbij te houden. Na een 'enerverend' eerste uur leek het verhaal daarna wat in te dutten.
Afgezien daarvan vond ik het toch een prima film. Niet zo goed als 21 grams, maar toch vermakelijk. Bovendien zette Brad Pitt een ongelooflijk goede rol neer.
Vandaar 3,5*
patrick17
-
- 613 berichten
- 448 stemmen
Ik had er ook veel meer verwacht en daarom valt de film misschien ook wel iets wat tegen..De verhalen kruisen elkaar allemaal dat is best wel goed in elkaar gezet maar het verhaal is maar mager..Misschien ook wel lichtelijk voorspelbaar dat je wist dat de vrouw geraakt wordt..Dat Japanse meisje was best wel zielig..je ziet ook hoe dat is zonder ''geluid''..
Ik vond hem tegen vallen..Brad Pitt ook niet echt veel gezien helaas..
2.5 *
gotti
-
- 14086 berichten
- 5922 stemmen
Uitermate sterke film; zeker beter dan 21 Gramms (die uit de toon valt door zijn geliktheid) en net iets minder dan Amores Perros. Mooi hoe de drie verhalen door elkaar geweven zijn, alhoewel ik het Japanse verhaal (hoe schitterend hij ook was, vooral op auditief niveau) een beetje erbuiten vind vallen, doordat het maar weinig connectie met de andere twee verhalen heeft.
4*.
Big_bazznizz
-
- 162 berichten
- 349 stemmen
Knappe film, jammer dat het verhaal van de Japanse zo los stond van de andere 3 verhalen. Ook onrealistisch dat uit een gezin zowel de ouders als de kinderen in zo'n hachelijke situatie terecht komen en het allemaal overleven. Bovendien hadden ze al een broertje verloren. Toch erg indrukwekkend. 4 sterren
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
Mooi hoe de drie verhalen door elkaar geweven zijn, alhoewel ik het Japanse verhaal (hoe schitterend hij ook was, vooral op auditief niveau) een beetje erbuiten vind vallen, doordat het maar weinig connectie met de andere twee verhalen heeft.
4*.
juist niet, vooral aan het einde, wanneer je weten komt hoe de japanse moeder gestorven is, dat geeft een hele andere kijk op de gehele situatie.
gotti
-
- 14086 berichten
- 5922 stemmen
Vond het een beetje moster na de maaltijd, omdat die andere twee verhalen wel mooi door elkaar lopen en hier en daar op elkaar anticiperen. Had dat met het Japanse verhaal nauwelijks.
Mister_Movie
-
- 493 berichten
- 299 stemmen
Ik wist niet dat deze film eigenlijk het sluitstuk was van een trilogie en heb dus ondervonden dat je het ook los kan bekijken. Toch een verhaal op zich.
Babel houdt de aandacht zeker wel vast, maar wist me nooit echt te fascineren. De zogeheten kettingreactie was ergens wel aardig om te volgen, maar gezien de opening zo extreem was, ga je toch niet geloven dat kleine dingen die je doet zo'n impact hebben. Vandaar weinig achteraf-gevoel, weinig nadenken over...
Van de drie verhalen vond ik het Japanse luik het minst interessant. Het lijkt de hele film door overbodig, maar dan op het einde wordt eindelijk de (vermoede) link gelegd. Maar dan heb je de film natuurlijk al gezien en ik had het gevoel er dan niet meer zoveel aan te hebben.
3*
thomzi50
-
- 1993 berichten
- 2544 stemmen
het sluitstuk was van een trilogie
Ik kan dit toch geen deel van een trilogie noemen. 21 Grams, Amores Perros en deze hebben behalve vertelstructuur namelijk weinig met elkaar gemeen
Mister_Movie
-
- 493 berichten
- 299 stemmen
Van de andere twee weet ik niks, maar 't staat op het hoesje.
Dudine
-
- 52 berichten
- 192 stemmen
Ik vond het een goede film
Heb m pas afgelopen dinsdag in de bios gezien, en het leek wel of hij echt veel korter duurde
Ook vond ik het leuk dat er 3 verhaallijnen inzitten die allemaal bij elkaar uit komen, goed gemaakt 
jeronimus72
-
- 80 berichten
- 133 stemmen
een 2 voor deze ingewikkelde en moeilijk te volgen film..ondanks goed acteer werk..
thomzi50
-
- 1993 berichten
- 2544 stemmen
Heeft Inarritu nou ruzie met scriptschrijver Guillermo Arriaga - dat zei iemand - of niet?
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
Heeft Inarritu nou ruzie met scriptschrijver Guillermo Arriaga - dat zei iemand - of niet?
Gerelateerd nieuws

Oscarwinnende film 'Babel' met Brad Pitt sinds gisteren op HBO Max

Pathé Thuis Mega Movie Weken: Deze 100 films zijn nu tegen korting te bekijken
Bekijk ook

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.425 reacties

Cidade de Deus
Drama / Misdaad, 2002
1.084 reacties

Into the Wild
Biografie / Drama, 2007
2.369 reacties

Amores Perros
Misdaad / Drama, 2000
497 reacties

Slumdog Millionaire
Drama / Misdaad, 2008
1.748 reacties

Brand upon the Brain! A Remembrance in 12 Chapters
Drama / Sciencefiction, 2006
6 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






