• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.467 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.761 acteurs
  • 199.135 gebruikers
  • 9.379.405 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Conjuring 2 (2016)

Horror | 134 minuten
3,53 1.274 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 134 minuten

Alternatieve titels: The Conjuring 2: The Enfield Case / The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Wan

Met onder meer: Vera Farmiga, Patrick Wilson en Frances O'Connor

IMDb beoordeling: 7,3 (338.788)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 9 juni 2016

Plot The Conjuring 2

"The next true story from the case files of Ed and Lorraine Warren."

De paranormale onderzoekers Ed en Lorraine Warren (Patrick Wilson en Vera Farmiga) reizen in 1977 af naar Engeland om de alleenstaande moeder Peggy Hodgson en haar vier kinderen bij te staan, in het bijzonder haar dochter Janet die bezeten lijkt. Er bevinden zich ook allerlei paranormale verschijnselen in het huis van de Hodgsons.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lorraine Warren

Janet Hodgson

Peggy Hodgson

Maurice Grosse

Margaret Hodgson

Billy Hodgson

Peggy Nottingham

Johnny Hodgson

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

jankiebold schreef:

oh oh oh hoe kun je hier nu nou van houden bah.

Je bent toe nu de enige die er totaal niet van houdt door deze film (die ik zo meteen ga bekijken) 0.5* te geven


avatar van schumacher

schumacher

  • 4581 berichten
  • 4282 stemmen

Slaapverwekkende film, vond er niks aan.

Geef mij maar saw en hostel.

Moest ik nu echt schrikken dan van deze film of niet? Nee zeker?


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4337 berichten
  • 4044 stemmen

Ik had er al veel goeds over gehoord en gelezen, heb hem net gezien en ie heeft mn verwachtingen ingelost en overtroffen. De eerste vond ik al beestig goed (4.5*) en Annabelle (4*), awel de deze krijgt dat 0.5* extra. Redelijk lange film, zeker voor dit genre (al duurde de eerste ook al langer dan de gemiddelde horrorfilm), maar desondanks boeide deze film me uitermate van 't begin tot het eind. Zeer blij met Vera in de cast, sinds de serie Bates Motel, enorme fan van deze vrouw. En onze Patrick Wilson, die hoort gewoon in deze film en vertolkt zijn rol als de beste en dan Madison Wolfe (Janet) a rising star Alles aan deze film zat zo goed ineen, 't verhaal boeide me, acteerprestaties waren top, de intensiteit qua beleving en inleving vd film hielden me tot het eind aan mn scherm gekluisterd en weer zo'n film die na het einde een damn woow gevoel achter laat en spijt dat ie gedaan is, dat doen niet al te veel films bij mij. Meer van dit, heb me laten vertellen dat Lights Out ook interessant is...LOVE IT!!! Deze alvast een dikke 10/10


avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5886 stemmen

Beste horror van de afgelopen tijd. Er wordt degelijk gespeeld, de special fx zien er goed uit, het verhaal boeit ook nog redelijk en de sfeer is lekker creepy. Gewoon lekker griezelen dus. Het enige minpuntje is het einde, dat gaat toch iets te makkelijk. Beetje jammer wel. Verder prima vermaak!


avatar van josjansen

josjansen

  • 58 berichten
  • 153 stemmen

Wat een slechte film..meer een komedie dan een horror.


avatar van lver71

lver71

  • 3 berichten
  • 3 stemmen

The Conjuring zou gebaseerd zijn op een waargebeurd verhaal maar daar heb ik grote twijfels over.

Er gebeuren te veel dingen die meer lachwekkend zijn dan schrikwekkend.

Toch redelijk vermaakt tijdens deze film


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11525 berichten
  • 2867 stemmen

josjansen schreef:

Wat een slechte film..meer een komedie dan een horror.

Heb je wat meer aanvulling voor deze mening? Ben benieuwd wat er zo slecht en komisch aan is?


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Als horrorliefhebber heb ik toch met hoge verwachtingen uitgekeken naar dit tweede deel (ik wilde die eigenlijk weer in de bioscoop gaan bekijken, maar dat is er helaas niet van gekomen) van The Conjuring en zeker omdat ik destijds het eerste deel in de bioscoop heb gezien en er toen van genoten (boeiend, spannend en een lekkere sfeer) had. Om dit vervolg nu lekker thuis te bekijken, waren alle ingrediënten voor een leuke filmavond aanwezig, namelijk laat op de avond gekeken (gestart rond 23:15) in het donker en buiten was het lekker aan het onweren met veel bliksem erbij. Kortom de perfecte ambiance om deze Horror film eens lekker te gaan bekijken.

Ondanks dat dit verhaal gebaseerd is op de Enfield Poltergeist uit 1977, kwam ik er vrij snel achter dat deze film wel eens kon gaan tegenvallen voor mij. Zo vond ik de 8 minuten durende inleiding m.b.t. de Amityville-zaak al een beetje flauw en pas voordat de film een beetje interessant en spannend begint te worden, zijn we al bijna 40 minuten onderweg. Dus wat dat betreft is deze film qua opbouw behoorlijk traag en zijn geheel ook langdradig (duurt ook ruim 130 minuten en dat is 20 minuten langer dan het eerste deel). Ook kon het verhaal me niet echt boeien (ik kwam er nooit lekker in en ik kreeg ook geen band met de personages) en vond ik het zelfs wat aan de saaie en flauwe kant en hetzelfde geldt voor het tempo in het verhaal, want dat was juist aan de lage kant.

Ook is dit verhaal minder sfeervol (lag ook aan het ietwat saaie huis waar het verhaal zich afspeelde en ook aan het ontbreken van een creepy soundtrack) en het einde valt behoorlijk tegen en het gaat inderdaad opeens ook wel erg makkelijk (even de naam opnoemen van de demon Valak, die vond ik wel wat weghebben van de zanger Marilyn Manson in een non-uniform, en de demon vertrok terug naar de hel), waardoor het einde opeens behoorlijk afgerateld is. Het was wel leuk toen Ed Warren daarna een paranormaal item, namelijk de fraaie muziekdoos m.b.t. "The Crooked Man" (daar kan men eventueel ook nog een Horror film over gaan maken, zoals men toen ook gedaan heeft met "Annabelle" uit de eerste Conjuring film), uit het Hodgson huis ging opbergen in de opslagruimte voor paranormale items in hun huis en je toen nog even de enge pop Annabelle zag in de glazenvitrine met daarop de volgende tekst "WARNING ! Positively do not open" Ook de feiten m.b.t. het gezin Hodgson (zeker m.b.t. de dood van Peggy Hodgson in 2003), die je na het einde te zien en te horen krijgt, waren wel aardig.

Het verhaal bevat zeker een aantal goede spannende/schrik scenes en die werden ook wel fraai in beeld gebracht (dat geldt overigens ook voor de jaren 70 sfeer), maar in zijn geheel vond ik het allemaal niet bijzonder en ook niet origineel (speelgoed auto's, in dit geval een brandweerauto, zijn al vaker toegepast in horrorfilms) en ik heb heel soms zelfs wat vooruit zitten te spoelen zoals het moment dat Ed Warren een gitaar pakt en het Elvis liedje "Love Me Tender" gaat spelen en zingen (was voor mij persoonlijk het dieptepunt in deze film) voor de kinderen van het gezin Hodgson (bestaande uit de alleenstaande Peggy Hodgson en haar vier kinderen Janet, Margaret, Billy en Johnny), omdat de platenspeler niet meer werkt. Vera Farmiga (in de rol van de paranormale Lorraine Warren) en Patrick Wilson (in de rol van Ed Warren) spelen weer als koppel en paranormale onderzoekers de hoofdrol in dit verhaal, maar echt sterk en overtuigend vond ik ze dit keer niet spelen en Patrick Wilson speelt in dit verhaal naar mijn mening ook iets te overdreven. Hij speelt nu ook in de ontknoping van het verhaal een belangrijke rol, terwijl dat bij het eerste deel nog was weggelegd voor Vera Farmiga.

Degene die misschien nog wel het beste en meest overtuigende speelt in dit verhaal, is de jonge Madison Wolfe in de rol van Janet Hodgson (één van de kinderen van het gezin Hodgson), die wordt bezeten door een boze identiteit (een oude man met de naam Bill Wilkins, die vroeger in het huis heeft gewoond en daar in 1963 is gestorven) en waar het verhaal ook omdraait. De overige cast kon me niet echt bekoren, maar het was wel leuk om Frances O'Connor (in de rol van alleenstaande moeder Peggy Hodgson) en Franka Potente (in de rol van Anita Gregory die voor de gemeente moet observeren of het niet om bedrog gaat) weer eens terug te zien in een film.

Al met al vond ik deze Horror film dus tegenvallen t.o.v. het sterke eerste deel en heb ik me er ook niet echt lekker mee vermaakt (ondanks de perfecte ambiance) en bovendien vond ik het ook wel een erg lange zit (dit verhaal had men makkelijk met 30 minuten kunnen inkorten). Ik ben benieuwd of regisseur James Wan zich nog gaat wagen aan een derde film.


avatar van Debo

Debo

  • 268 berichten
  • 456 stemmen

Als je van dit genre houdt, gewoon kijken. Ik vond het een heerlijke film. Zat schrik en spannende momenten al vond ik de 2e helft wel iets afzwakken. Toch zeer de moeite waard maar ik hou dan ook van dit genre.


avatar van sowhat

sowhat

  • 68 berichten
  • 377 stemmen

The Conjuring 2

Nadat ik de eerste Conjuring in de bioscoop had gezien en toch wel een paar scarejumps had, keek ik toch wel uit naar zijn opvolger.

De opvolger stelde net als The Conjuring niet teleur en ik beschouw deze films toch wel als 1 van de beste horrors die er al gemaakt zijn. De manier van filmen en de vaak donkere setting zorgde voor een spannende sfeer die na het eerste deel van de film wat wegdeemsterde. Het werd toen wat te langdradig, daar had wat mij betreft het tempo wat hoger gemogen. Al bij al werd dit goedgemaakt door het einde, best wel cool gedaan.

4*


avatar van John Milton

John Milton

  • 24233 berichten
  • 13405 stemmen

Een stuk minder dan het eerste deel. Teveel leunen om jump scares en ook visueel trok hij me minder. Toegegeven, ik schrok een paar keer en de armhaartjes hebben overeind gestaan. Maar het is allemaal weinig memorabel.


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6444 berichten
  • 1026 stemmen

Een aardig vervolg maar deze pakte me toch een stuk minder dan de eerste.

Ondanks de effectieve goed getimde schrikmomenten, er zaten echt een paar goede kippenvelmomenten in, vond ik het hele Engelse sfeertje wat minder creepy en mysterieus dan bij Conjuring1 het geval was. De speelduur was daarbij iets te lang waardoor het na driekwart van de film ook iets te langdradig werd voor mijn gevoel. Dat is jammer.

Verder blijft het natuurlijk een interessant gegeven dat het gebaseerd is op de avonturen van de Warrens. Dan ga je toch weer googelen naar echt beeldmateriaal.

Ook eng: ongeveer een kwartier nadat ik de film had gekeken viel de lampenkap van de hanglamp boven de eetafel zonder enige aanleiding met een rotklap naar beneden op de eetafel.

Die was altijd al wat gammel, maar toch....


avatar van Corcicus

Corcicus

  • 2814 berichten
  • 3924 stemmen

Klassieke spookhuisfilm, die rustig op de platgereden baantjes blijft. Elk cliché passeert de revue terwijl plotse en onnodige decibelverhogingen voor een resem jump scares zorgen. Flauw. Afvoeren deze reeks.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24233 berichten
  • 13405 stemmen

Flat Eric schreef:

Ook eng: ongeveer een kwartier nadat ik de film had gekeken viel de lampenkap van de hanglamp boven de eetafel zonder enige aanleiding met een rotklap naar beneden op de eetafel.

Die was altijd al wat gammel, maar toch....

als dat hier was gebeurd, dan had de wederhelft de hele nacht met opengesperde ogen naast me gelegen, naar de slaapkamerdeur turend om ieder spoor van zieke nonnetjes gelijk op te vangen.


avatar van WB

WB

  • 1616 berichten
  • 2665 stemmen

De film deed wat 'ie moest doen: mezelf op het puntje van de bank laten zitten, gedurende twee uur. De sfeer was creepy, het schrikwerk is geweldig (mijn hart is getest) en het verhaal hoeft helemaal niet hoogstaand te zijn voor dit soort producties. Het geluid en de vloeiende camerabewegingen maken de film. Nog niet te spreken over de coole effecten.


avatar van scorsese

scorsese

  • 13171 berichten
  • 11081 stemmen

Goeie film waarin het koppel dat onderzoek doet naar paranormale activiteiten afreist naar een gezin in Engeland. Qua verhaal lijkt het aardig wat op de voorganger, maar het zit goed genoeg in elkaar. De scenes zijn allemaal uitstekend opgebouwd en hier en daar redelijk spannend. Wel wat aan de lange kant.


avatar van KrooSaH

KrooSaH

  • 21 berichten
  • 33 stemmen

Tenenkrommend slechte film. Ik snap de hoge cijfers van deze film totaal niet. Ik vond het eerder een comedy dan een horror, wat een lachwekkende scenes. Geen moment komt er spanning in de film, laat staan goede schrikmomenten.

Ik had hier meer van verwacht op basis van de hoge waarderingen.

Tegenvaller!


avatar van KrooSaH

KrooSaH

  • 21 berichten
  • 33 stemmen

josjansen schreef:

Wat een slechte film..meer een komedie dan een horror.

Ben ik toch niet de enige met deze mening haha, troep van de bovenste plank!


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

Corcicus schreef:

Elk cliché passeert de revue terwijl plotse en onnodige decibelverhogingen voor een resem jump scares zorgen. Flauw.

Je mening respecteer ik natuurlijk, ook al is het de mijne niet. Maar hoe kom je voor Lights Out dan wél op een voldoende uit? Als je daar het opgedraaide volume bij de schrikscènes omlaag draait blijft er écht niets meer over.


avatar van Bélon

Bélon

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

Ik vond deze stukken spannender dan Lights Out, jammer dat de film wat te lang duurt (voor een jump scare horror). Desalniettemin de moeite waard.


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7601 berichten
  • 7510 stemmen

Prima in elkaar gezette horror film die lekker wegkijkt.


avatar van witboek

witboek

  • 905 berichten
  • 1117 stemmen

Het verhaal vond ik maar niet veels, wel de periode., die kledij en huizen en auto's.


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Mja, dit vervolg is mooi vormgegeven, bevat alweer het interessante paranormale onderzoeksduo Warren (wat is die Lorraine een prachtige vrouw trouwens) en wordt in principe netjes van a tot z verteld en verfilmd. Maar ik mis iets: originaliteit. Het is allemaal zo herkenbaar, dat het op den duur een klucht begint te worden, terwijl je dit kwalitatief moeilijk een slechte film kunt noemen. Wel vind ik de speelduur aan de lange kant. Bepaalde scènes hadden gerust geschrapt mogen worden, want nu is het een behoorlijk lange zit met als gevolg een kleinere impact.

Maar serieus: deze formule heeft zijn beste tijd gehad. Verzin alsjeblieft iets anders, Wan, je hebt genoeg talent.


avatar van filmkul

filmkul

  • 2484 berichten
  • 2255 stemmen

Redelijke horror film. Helaas brengt hij niets nieuws ten opzichte van het vorige deel, maar dat neemt niet weg dat hij verveelt. Ook deze film zorgt voor de nodige spanning en schrikmomenten. Het verhaal is aardig en wordt goed uitgewerkt door Wan. De opbouw is goed en spanning loopt al snel op. De sfeer wordt net als in deel mooi neergezet. De acteurs zetten eveneens goed werk neer. Niks nieuws, maar prima verteerbaar horrorwerkje. 3.5


avatar van Alathir

Alathir

  • 2130 berichten
  • 1636 stemmen

Ik vond het begin en het einde echt heel sterk. Het camerawerk en de editing is soms echt subliem. Het middenstuk mocht zeker korter wat mij betreft. De poster leek in het donker een echte persoon, nooit eerder gezien, net als het schilderij waar hetzelfde principe wordt toegepast. Ik weet niet welke van de 2 momenten ik het beste vond, de poster vond ik origineel gedaan maar minder eng dan het schilderij dat uiteindelijk tot leven kwam. The Crooked Man leek me een beetje een ideetje 'gestolen' van The Babadook.

Het is alweer een paar dagen geleden dat ik deze film heb gezien, maar als ik me goed herinner was er weinig muziek, buiten dan de Elvis cover. Was op zich wel fijn, maar of het echt bijdroeg aan de film ik denk het niet. Er waren natuurlijk elementen die al eerder werden gebruikt in horrorfilms, van een kinderlijke lach, een brandweerauto die uit zichzelf beweegt, stoelen die verschuiven, schommelstoelen die krakend heen en weer wiegen tot en met een tv waarop enkel ruis te zien is.

Ik vond hem beter dan The Conjuring omdat in de sequel ik echt 2 keer ferm ben verschoten. Bij The Conjuring zelf was de kastscene al gespoiled voor ik de film keek door vrienden. Ook Annabelle op de achtergrond op het einde was een leuke afsluiter.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Ik vroeg me af hoe Wan het voor mekaar zou krijgen om verrassend uit de hoek te komen met zijn sequel voor The Conjuring (4*). Immers, op het vlak van spookfilms is zo goed als alles al uit de kast gehaald en een overkill aan clichés loert om de hoek. En toch doet hij het maar weer. OK, je weet waaraan je je kan verwachten en eerlijk gezegd, de scares zie je toch wel afkomen.

Maar de enge sfeer is uitermate sterk. Eén van de beste scènes was wanneer Ed Warren een gesprek met de geest van Bill aangaat, terwijl Janet met water in haar mond in de zetel moet zitten. De plaats waar Janet zit is helemaal flou, en je ziet de vorm veranderen in die van een oude man en dan terug naar dat van het meisje. Erg eng en geniaal om dit te doen. Ook de familie Hodgson wordt goed uitgewerkt waardoor ook zij de film opwaarderen. Wan durft het zelfs nog aan om tussen de horror door nog enkele lichtere momenten te plaatsen (gitaarliedje, enkele lossere dialogen) zonder dat het ongepast aanvoelt. Het einde was dan wel weer erg makkelijk

Conjuring 2 houdt de spanning hoog en gunt de kijker weinig rust. de 2 uur voelden zeker niet te lang aan. Zeer sterk vervolg.


avatar van Jeilloc

Jeilloc

  • 101 berichten
  • 337 stemmen

Ik had hoge verwachtingen, die niet echt zijn uitgekomen. Ik vond hem soms zelfs iet wat saai. Het hele verhaal rond om Bill vond ik weer wel prima met bijvoorbeeld de rollen die uit de tas van Ed vielen. Valak vond ik niet zo heel bijzonder, en daar had ik ook meer van verwacht. Lang niet zo schokkend als iedereen zegt. Ik vond Annabelle bijvoorbeeld veel 'enger' dan deze Demonische non die het moest hebben van d'r fucked up uiterlijk. Annabelle echt vanwege haar hele creepy sfeer en d'r gezicht waarvan ik nog steeds in m'n broek van schijt.


Het einde vond ik ook tegenvallen. De score van 86 procent op Rotten Tomatoes vind ik zwaar overdreven.

Leuk detail: Als Lorraine opgesloten zit in de kamer met het schilderij van Valak, zie je op het schildersdoek de boom met het huis op de achtergrond van het eerste deel.

Al bij al wel een redelijke/goede horror film die helaas niet in de buurt komt van z'n eerste deel.

3/5


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2327 stemmen

Ik vond dit deel een stuk beter dan deel 1.

Zeker moeite waard om te kijken!


avatar van Barry83

Barry83

  • 714 berichten
  • 698 stemmen

Een van de beste films die ik dit jaar heb gezien. Voor de liefhebber is dit van begin tot einde genieten!


avatar van joolstein

joolstein

  • 10841 berichten
  • 8941 stemmen

Had heel erg mijn twijfels over de film. Dit kwam vooral door het grote reclame-offensief. De hele achtergrond van IDMB stond bijvoorbeeld in het teken van reclame voor de film. Vaak een teken dat het niet al te best is. Maar na het kijken van de film kan ik alleen maar positief zijn! Oké misschien niets nieuws onder de zon maar de uitwerking is wederom fantastisch. Ik kijk veel Horror en het valt gewoon op dat de kwaliteit van deze film toch hoger lig dan bij sommige andere films. Wel is het minder dan de eerste. Voor een gedeelte kan dit liggen aan gewenning maar niet alleen. De 'The Crooked Man' vond ik een beetje uit de toonvallen. Ook de scene met de kamer met de draaiende kruizen was één van de mindere. Daarnaast was het uiteindelijke treffen met de demon en hoe makkelijk deze was te overwinnen niet heel sterk. Gelukkig waren er ook genoeg scene's die wel overtuigde. Daarom kan ik niet anders concluderen dat het een prima film is. De film doet wat hij moet doen namelijk op een zeer hoog niveau vermaken. waarschijnlijk niet de origineelste, ook geen artistiek meesterwerk maar zeker een zeer geslaagde en vermakelijke Horrorfilm.