• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.041 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.676 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hellbound: Hellraiser II (1988)

Horror | 97 minuten / 99 minuten (ongecensureerd, VS)
3,22 728 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 97 minuten / 99 minuten (ongecensureerd, VS)

Alternatieve titel: Hellraiser II

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Tony Randel

Met onder meer: Ashley Laurence, Clare Higgins en Doug Bradley

IMDb beoordeling: 6,4 (60.315)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 april 1989

Plot Hellbound: Hellraiser II

"Time to play."

Kirsty Cotton komt, na haar overwinning op de demonen uit de hel, terecht in een psychisch instituut. Deze wordt geleid door doktor Philip Channard; hij is zelf erg geinteresseerd in The Lament Configuration. Met deze puzzelbox kan je de poorten naar de hel openen. Zijn hebzucht, en Kirsty haar zoektocht naar haar vader, brengt beide in de hel. En terwijl Channard te zien krijgt waar hij al jaren naar heeft gezocht, wordt Kirsty geconfronteerd met een groepje oude bekenden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Kirsty Cotton

Julia Cotton

Dr. Philip Channard / Channard Cenobite

Kyle MacRae

Frank Cotton

Female Cenobite

‘Butterball’ Cenobite

Chatterer Cenobite

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MosquitoSmasher

MosquitoSmasher

  • 743 berichten
  • 6 stemmen

Vermakelijk, maar dat stukje richting het einde....

Dat zij gewoon de huid draagt van Julia. Ten eerste waren ze qua afstand ver van de huid vandaan, dus ze heeft dat allemaal wel erg snel gedaan. En dat de "dokter" ook niets heeft opgemerkt. Erg apart stukje.


avatar van Basto

Basto

  • 11926 berichten
  • 7400 stemmen

Ik heb dit vervolg altijd beter gevonden dan het eerste deel, maar na een opwaardering van het origineel kwam deze positie onder druk te staan. Dus ook deze maar herzien in 4k!

En ik blijf erbij Hellbound is de betere film. Een surrealistische toch de hel in! De film is bij vlagen gruwelijk mooi en gruwelijk te gelijkertijd. De scene met de man met het scheermes blijf ik een van de ‘hoogtepunten’ uit het horrorgenre beschouwen. Naarder ken ik ze eigenlijk niet. Maar ook de special effects en het kleurgebruik zijn echt fantastisch in dit unieke horror meesterwerk.

Dikke 4,5


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3907 berichten
  • 2921 stemmen

Gisteravond op de late avond nog even Hellraiser 2 aangeslingerd en daarmee een film die op mijn interesse kon rekenen omdat de eerste mij goed bevallen was.

Handig is op zich de terugblik naar wat er zich allemaal afspeelde in het eerste deel en hoe dat afliep waarop de film zich vervolgd met het welgevallen van Kirsty die begrijpelijkerwijs in een inrichting terechtkomt. Maar helaas heeft ze de pech met een bijzondere directeur/dokter te maken te krijgen die een ongezonde interesse heeft voor 'the dark of mankind and beyond'. Zoals te verwachten wordt de gehele cast van de eerste film wel zo'n beetje opgetrommeld, inclusief Pinhead zelf waar we ook nog een kleine introductie rond Elliot Spencer krijgen en daarmee een geval dat niet veel verschilt van Uncle Frank.

De viezigheid en liters bloed zijn zoals te verwachten niet aan te slepen, bezit de film enkele malen een sterke sfeer, is de muziek van passende waarde en is het fijn dat Pinhead door heeft dat Tiffany erin geluisd wordt. Toch valt me op dat het tevens allemaal een n herhaling van zetten is, want waar in de eerste Frank tot leven komt en opgekalefaterd moet worden geldt dat nu voor Julia. Sterk is dan wel weer 'the beyond' die ze aan Dokter Channard laat zien, van geen waarde vind ik de zoenpartij en zogenaamde aantrekkingskracht tussen de twee terwijl zij nog een bloederige lapvlees is.

En zo is het een beetje schipperen met deze Hellraiser 2 waar het nieuwe een beetje af is, waar ik mee bedoel dat de eerste mij positief verrastte en de tweede in feite naar een herhaling neigt. De sfeer is er zeker, horror en andere sterke momenten ook, maar in feite zagen we dit allemaal al. Slecht is de film zeker niet en kan op een voldoende rekenen, toch stijgt wel de twijfel om door te gaan met de reeks.


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

Na de traumatische gebeurtenissen in Hellraiser is Kirsty [Ashley Laurence], de enige overlevende, opgenomen in een inrichting die onder leiding staat van Dr Channard [Kenneth Cranham], die een ongezonde obsessie blijkt te hebben met het occulte. Daarom is hij zo onverstandig om het matras waarop Julia [Clare Higgins] om het leven kwam te koesteren. Hij gebruikt het om Julia tot leven te wekken en zelf toegang te krijgen tot het ‘genoegen’ dat de hel hem heeft te bieden. Daarbij krijgt hij hulp van Tiffany [Imogen Boorman], een hoogbegaafde patiënt die hem helpt om de roemruchte puzzel op te lossen. Het eerste uur is uitstekend, met Channards transformatie tot een Cenobite als hoogtepunt. Maar dan verzandt het scenario in vaagheden en een warrige finale met gedateerde visuele effecten. Vervolg: Hellraiser III: Hell On Earth.


avatar van Han Solo 420

Han Solo 420

  • 250 berichten
  • 1696 stemmen

Horror Challenge (2024) registratie #28

Voor mij is de film een prima vervolg op het eerste deel. Ook in dit deel gaan de tuin der lusten en de hel hand in hand. Het sterkste aspect van de film vind ik de visualisatie van hel. De stukken die zich daar afspelen zitten vol spanning waar het bloed alle kanten op spettert. Tevens zijn er wat monsters die de toon zetten. Verder zitten er wat frames van poorten en trappen tussen die mij lichtelijk aan Esher doen denken.

Wel vind ik de locatie minder interessant dan in het eerste deel. De woning van het eerste deel in nu ingeruild voor een psychiatrische inrichting. Dit wist me toch een minder naargeestig gevoel te geven dan het vervallen huis van het eerste deel. De opzet van het verhaal is ook bijna het hetzelfde. De enkele powerpoint-achtige schermovergangen zijn ook niet zo fraai.

Toffe film. Ik ben benieuwd naar de volgende deel. Mooie voldoende 3*


avatar van Vicksel82

Vicksel82

  • 251 berichten
  • 239 stemmen

joolstein schreef:

Prachtig vervolg van het eerste deel. Waarbij het verhaal direct verder gaat, waar de eerste film ophield: Kirsty is in een psychiatrische inrichting terecht gekomen en niemand gelooft haar verhalen over Pinhead en de andere cenobytes. De foute dokter Channard brengt Kirsty’s stiefmoeder Julia weer tot leven en er wordt misbruik gemaakt van patiënte Tiffany, die een kei is in het oplossen van puzzels. Het enige minpuntje van deze film is als de dames dan uiteindelijk in de op Escher geïnspireerde hel belanden. Dit eindeloze gangenstelsel is nep en overtuigt nergens echt goed. Gelukkig wordt dit goed gemaakt met veel meer bloederige scènes en excessief geweld. Het knappe is dat deze qua niveau nauwelijks voor zijn voorganger onder doet. Tuurlijk, de verrassing is er wel een beetje van af en echt vernieuwende elementen worden niet meer toegevoegd. Maar Hellraiser II doet gewoon wat er van een sequel wordt gevraagd!

Vond die scénes in Hel met die gangen juist geweldig, ja het oogt inderdaad nu wat amateuristisch maar je moet deze film wel in zn tijdsgeest meenemen he, Hellraiser Hellbound is uit 1988


avatar van Speelfilmgek

Speelfilmgek

  • 58 berichten
  • 48 stemmen

Vandaag deel 2 gekeken van de Hellraiser-reeks. Al een heel stuk minder leuk, het verhaal is minder spannend, minder pakkend. Nog wel het kijken waard, maar met een enorme knipoog naar het origineel van 1987. Blijft jammer dat er zoveel delen van zijn gemaakt.


avatar van 80&90’s Nostalgia

80&90’s Nostalgia

  • 518 berichten
  • 570 stemmen

"Trick us again child, and your suffering will be legendary, even in Hell!"

Herzien op 4K van Arrow met Dolby Vision.

Na alle gebeurtenissen is Kirsty opgenomen in een psychiatrische kliniek, waar zij onder behandeling komt van Dokter Channard en zijn assistent Kyle. In het bijzijn van de politie en Channard doet zij een smeekbede het matras waar Julia op is gestorven te vernietigen, omdat zij anders zou kunnen terugkeren uit de hel. Niemand gelooft Kirsty’s verhaal, maar Dokter Channard, die geobsedeerd is door de occult, heeft wel degelijk interesse in de theorie en laat in het geheim het matras verslepen naar zijn woning. Daar voert hij een bizar experiment uit met één van zijn patiënten door zichzelf te bewerken met een scheermes op het matras, waardoor Julia ontsnapt uit de hel. Net als haar voorganger Frank heeft zij bloed en huid nodig om op volle sterkte te komen. Ze verleidt Dr Channard om haar te helpen. Die is welwillend, want hij heeft een hele kliniek vol patiënten die niemand zal missen. Assistent Kyle is ooggetuige van dit alles en doet zijn verhaal aan Kirsty. Ondertussen is Julia op volle sterkte en samen met Channard laten ze een jonge patiënt in catatonische staat genaamd Tiffany de poort naar hel openen. Kirsty, die meerdere malen smeekbeden ontving uit de hel, besluit samen met Kyle om Julia voorgoed te stoppen en hoopt daarbij haar vader te vinden.

Uitstekend vervolg waar Kirsty nu veel meer de hoofdrolspeelster is en de body horror nog een tandje goorder is. Daarbij valt de film op door de lugubere settings, met de afdeling maintenance in het Channard psychiatrisch ziekenhuis, de kill-room in het huis van Channard waar alle lijken aan kettingen hangen en natuurlijk het indrukwekkende labyrint in de hel (wat geïnspireerd was door het werk van de Nederlandse kunstenaar Maurits Cornelis Escher). Christopher Young keerde terug voor de geweldige muziek en ontving een Saturn Award.

Wat minpuntjes zijn het ietswat rommelige verhaal, wat kwam door de bemoeienis van de studio. Julia zou de hoofdfiguur worden, maar had geen interesse om terug te keren voor een vervolg. Daarbij was Pinhead zo populair geworden door de fans, dus werd er besloten met hem verder te gaan. Daarom zie je niet alleen Julia terugkeren op de pilaar aan het eind, maar ook Pinhead. Er was een hoop haat van de fans dat Dr Channard Pinhead en zijn crew zo gemakkelijk overtrof. Ook was er een alternatief script waar Kirsty’s vader Larry terugkeerde, maar Andrew Robinson weigerde de rol. Net als in het origineel wordt ook hier de finale tegen het kwaad iets te gemakzuchtig verslagen.

Desondanks doet deze voor mij niet onder voor zijn voorganger. Pinhead krijgt meer screentijd, plus we komen meer te weten over zijn achtergrondverhaal!