• 154.299 films
  • 9.121 series
  • 27.236 seizoenen
  • 602.647 acteurs
  • 339.572 gebruikers
  • 8.712.090 stemmen
Avatar
 
banner banner

And Now for Something Completely Different (1971)

Komedie | 88 minuten
3,49 397 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 88 minuten

Alternatieve titel: Monty Python's And Now for Something Completely Different

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Ian MacNaughton

Met onder meer: John Cleese, Michael Palin en Eric Idle

IMDb beoordeling: 7,5 (30.735)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 30 augustus 1979

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Amazon Prime Niet beschikbaar op Amazon Prime
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane
  • Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl

    Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro! Jacks Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
  • Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Plot And Now for Something Completely Different

"If the Motion Picture Industry dies… Monty Python killed it!"

Regisseur Ian McNaughton liet de beste sketches uit de tv-serie Monty Python's Flying Circus voor bioscoopgebruik opnieuw opnemen in - wat John Cleese noemde - 'hun natuurlijke omgeving': in echte restaurants, winkels, kantoren en met meer figuranten.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Brother / Policeman / Defence attorney / British pedestrian / Mr. Harrison (Apricot) / The Colonel / 'Hell's Grannies' policeman / Jimmy Blankensop / Sir Edward Ross / Restaurant patron #1 / Letter Writer / Oliver St. John Mollusk / Mountie / Town Guild Lady

Announcer / Hungarian Citizen / self - Defence Teacher / Sir George Head / Policeman / Interviewer / Mr. Praline / Second General / Christopher Columbus / Mungo the Cook / Bank Robber / Accountant #2 (falling past the window) / Vocational Guidance Counselor / Vivian Smith Smythe Smith / Mountie / Town Guild Lady

Zichzelf-Defence Nun / Flasher / Uncle Sam / Caterpillar Man / Sign Holder / Conrad Poohs

Prosecutor / Marriage Counselor / Arthur Nudge / zichzelf-defence student #4 (interested in pointed sticks) / 'Hell's Grannies' analyst / Arthur Wilson / Arthur Wilson Two / Nightclub Emcee / Linkman / First General / Restaurant Manager / Lingerie Shop Owner / Accountant #1 (falling past the window) / Fairy Godmother / Rita Fairbanks / Simon Zinc Trumpet Harris / Mountie / Lady With Cookbook

Stage Manager / Tobacconist / 2nd Hungarian Man / Squire / zichzelf-defence student #3 / Tenant #1 / Flasher / Mouse Organist Ken Ewing / Fat Soldier / Waiter / Nude Organist / Brian / Nigel Incubator Jones

Gumby / Man with tape recorder / Phrasebook Author / Arthur Pewtey / Second self - defence student / Second Tenant / Lost His Wallet / Shrill Petrol Announcer / Milkman / Ernest Scribbler / Pet shop employee / Lumberjack / Headwaiter Gilberto / Herbert Anchovy / Blackmail Presenter / Gervais Brookhamster / Town Guild Lady

Dierdre Pewtey / Storyteller / Milkman Collector / Restaurant Patron #2 / Elsbeth

Distraught Mother

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Right! Stop that! It's silly. Very silly indeed!

Tegenwoordig is Monty Python weer al wat de klok slaagt aangezien het vijftal terug is beginnen optreden voor een beperkt aantal shows. Ik heb praktisch alles van hen gezien, maar had And Now for Something Completely Different altijd wat links laten liggen. Ik ben een groot Python fan, maar dit kwam op mij altijd over als een soort van goedkoop cashen op het succes van de reeks. De film werd echter geschoten tussen de eerste twee seizoenen en diende blijkbaar vooral als poging om het Amerikaanse publiek bekend te maken met de Britse humor.

En toch ontsnapt het gevoel me nog altijd niet dat dit wel een erg makkelijke poging was. Het enige verschil met de Flying Circus reeks is dat de sketches nu in hun 'echte' omgeving worden opgenomen. Je had dus evengoed de serie kunnen uitzenden.. Soit, de Dead Parrot sketch bijvoorbeeld is dan effectief ook opgenomen in een dierenwinkel. And Now for Something Completely Different is dus een soort van best-off en er zit toch echt wel geniaal spul tussen. De Dead Parrot is niet minder dan fantastisch en ook Self Defense Against Fresh Fruit, hoewel het hier om een verkorte versie gaat, kan me nog altijd doen schaterlachen. Het probleem zit hem echter in het feit dat dit gewoon beter werkt in kortere afleveringen. Nu krijgt de film een fragmentarische tint, iets dat hun latere films niet zouden hebben, en verliest het geheel wat zijn vaart. Ik had ook geen idee hoe lang de film duurde en betrapte me erop dat ik me op den duur begon af te vragen of er nu nog iets ging komen of dat het gedaan was.

Wat valt er op zich nog over de Python's te vertellen? Zelfs na maar één seizoen bleken ze al fantastisch op elkaar ingespeeld te zijn en het plezier spat er hier dan ook vanaf. De reviews van hun eerste nieuwe show in de O2 Arena zijn nogal lauw te noemen, maar hier waren ze echt al op hun toppunt. Blijft toch enorm zonde dat Chapman zo snel is overleden, was toch wel mijn favoriet en heeft hier ook weer heerlijke stukken. De 5 anderen zijn van hetzelfde niveau natuurlijk, al blijf ik Gilliam's animaties het minste aspect aan Python vinden. Tof ook om Carol Cleveland en Connie Booth nog in kleine bijrollen te zien, die behoren toch ook wel tot de Python familie.

Leuk vermaak natuurlijk, maar kan toch niet tippen aan de serie of pakweg The Holy Grail. Je lijkt ook een paar sketches te missen (de Spanish Inquisition onder andere), maar die waren nog niet geschreven en dan wordt het moeilijk om ze er in te steken. Fragmentarisch, maar wel hilarische fragmenten.

3,5*


avatar van knusse stoel

knusse stoel

  • 2992 berichten
  • 3365 stemmen

3,5* Mijn mening? Prachtige sketches en heerlijke humor, nu vind ik de heren apart (solo) toch beter dan bij elkaar maar dat is weer een ander verhaal. Nu en dan wel wat flauw maar in zijn geheel een leuke anderhalf uur vermaak!

Beloond met 3,5*.


avatar van chiel1971

chiel1971

  • 620 berichten
  • 2009 stemmen

Duidelijk niet aan mij besteed... af en toe een glimlachje. Maar meer maakte het bij mij niet los.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 29735 berichten
  • 5052 stemmen

Ik hou wel van Monty Python. Toch van veel van hun werk, maar zeker niet alles. Deze eerste film van het collectief is een verzameling filmpjes uit hun eerste twee seizoenen. Niet bepaald origineel te noemen en ik zie dan ook de meerwaarde niet van een langspeelfilm. Altijd het geval als de stap van scherm naar doek wordt gemaakt. Later zal het hen wel lukken met oa Holy Grail en Life of Brian.

Wat deze film betreft heb ik hier en daar wel gelachen. Het is niet altijd sterk, misschien ook te wijten dat het niet hun sterkste episodes zijn. En ook is het niet meer dan tv-werk dat na een tijd misschien wel te lang duurt. Alsof The Muppets 10 afleveringen aan elkaar zouden plakken en het film zouden noemen. Prachtige show, maar toch ook niet de noemer film waard.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 57461 berichten
  • 3740 stemmen

Vermakelijke sketches, sowieso is dit vermakelijker dan The Meaning of Life die een hoop ongrappige sketches had. Monty Python is leuk, maar er zitten ook vaak genoeg een stel ongrappige delen in. Mijn favoriet John Cleese heeft in ieder geval weer een aantal leuke rollen. Meer dan genoeg voor een avondje vermaak. Het had alleen korter gemogen. Een minuut of 60, 70 is eigenlijk meer dan genoeg voor zoveel absurde humor achter elkaar.

3*


avatar van Robi

Robi

  • 2325 berichten
  • 2435 stemmen

Deze film al een aantal keren gezien, maar toch kon hij me nu niet meer zo bekoren. De film bestaat uit allemaal sketches die ook al eerder in de serie waren vertoond, maar dan opnieuw opgenomen. En eigenlijk vind ik de originele sketches leuker en beter. Bovendien is een half uurtje van een serie ook een betere tijd om deze grappen en grollen achter elkaar te zien dan deze lange anderhalf uur. Al blijven het natuurlijk legendarische sketches, gespeeld door een legendarisch team. En die zorgen er ook nu na twee dagen geleden dat ik de film gezien heb, nog steeds voor dat ik af en toe een grijns op m'n gezicht heb als ik aan sommige scenes terug denk.


avatar van W.V.

W.V.

  • 845 berichten
  • 476 stemmen

Heerlijke compilatie van MP sketches, geweldig kijkvoer, maak niet de fout door te denken dat dit typisch engelse humor is, want dat is niet zo, het is something completely different.

Komt voor mij heden ten dage ook een stuk nostalgie bij, vind het geweldig om de mannen te zien in hun begindagen. Toen de vpro de serie in de zeventiger jaren begon uit te zenden werd er door de goegemeente schande van gesproken, voor ons als tieners was dat natuurlijk een teken om juist wel te kijken.

Sommige scenes behoren inmiddels tot cultuurgoed, Silly walks steekt er naar mijn mening bovenuit en alleen John Cleese kon met zijn lange slungelige lijf deze sketch onsterfelijk maken.

Naar mijn mening moet iedere filmliefhebber een monthy Python film hebben gezien.


avatar van scorsese

scorsese

  • 11059 berichten
  • 9790 stemmen

Goeie film die bestaat uit een compilatie van de beste sketches van Monty Python's Flying Circus, maar dan in een nieuw jasje gestoken. Eerlijk gezegd ontgaat me de meerwaarde hiervan een beetje, maar lachen blijft het wel. Vaak droog, soms flauw, maar altijd wel grappige en originele sketches die elkaar vlot afwisselen en waarbij de overgangen ook vaak goed verzonnen zijn. Met gemak 3.5 sterren.


avatar van 93.9

93.9

  • 3116 berichten
  • 4177 stemmen

Sjoerd schreef:

Ja, en the ministry of silly walks

Sorry maar heb ik niet gezien in deze film


avatar van Flavio

Flavio

  • 4135 berichten
  • 4351 stemmen

De heren van Monty Python hebben een aantal van hun beste sketches opnieuw opgenomen en deze compilatiefilm uitgebracht, ruim voor hun bekende films Holy Grail en Life of Brian. En het werkt eigenlijk best goed, in elk geval niet minder dan eerdergenoemde films, die bij herziening toch wel aan grappigheid hadden ingeboet (of, wie weet, is mijn gevoel voor humor met de jaren gewoon minder geworden).

Python is op zijn best in korte sketches, en komen dus tot hun recht in ANFSCD, en het ontbreken van een rode draad was prima. Anderhalf uur kijken naar een aantal van Python's meest legendarische werk is wel wat veel en niet alle delen zijn even sterk, maar als ik uit mijn hoofd de geslaagde stukjes op noem zijn dat er toch heel wat: Nudge Nudge (Eric Idle op zijn best), Upper-Class Twit of the Year, Dead Parrot, Marriage Counsellor, Funniest Joke, Self Defence, Lumberjack Song, Dirty Fork...en dan vergeet ik er nog wel een paar. Zoals wel vaker met Python is Terry Gilliam's animatie niet aan mij besteed, al hoort hij onlosmakelijk bij het gezelschap- al was het maar om de begin-credits. Maar zijn stukjes vind ik zelden grappig.

Binnenkort zal The Meaning of Life er ook aan moeten geloven, in mijn herinnering een film met hoge pieken en diepe dalen- maar goed, dat is beter dan een laf heuvellandschapje.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 11837 berichten
  • 7222 stemmen

Een compilatie van Monty Python sketchjes is natuurlijk altijd leuk om naar te kijken, maar ik heb de meesten al eerder gezien, zodat het verrassingseffect een stuk minder is. Ondanks dat heb ik er toch wel weer plezier aan beleefd.