Genre: Drama / Komedie
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Zach Braff
Met onder meer: Zach Braff, Natalie Portman en Peter Sarsgaard
IMDb beoordeling:
7,4 (228.317)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 13 januari 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Garden State
Andrew Large (Zach Braff) keert terug naar zijn familie om ze bij de begrafenis van zijn moeder bij te staan. Hij wordt weer opgenomen in de wereld die hij al lang achter had gelaten en hem depressief maakte. Na lange tijd antidepressiva te hebben genomen stopt hij hiermee. Dit omdat hij Samantha (Natalie Portman) ontmoet en zij een natuurlijker middel tegen zijn somberheid vormt.
Externe links
Acteurs en actrices
Andrew Largeman
Sam
Gideon Largeman
Mark
Carol
Jesse
Aunt Sylvia Largeman
Diego
Dave
Dr. Cohen
Video's en trailers
Reviews & comments
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Schattig eigenzinnig regiedebuut met een komische Zack Braff en een ultraschattige Natalie Portman. Toch vond ik het allemaal net iets te gemaakt en kwam ik er zodoende nooit helemaal in te zitten.
DeCol
-
- 7009 berichten
- 3024 stemmen
Een film waarvan ik niet wist wat ik ervan moest verwachten. Het genre drama/komedie klopt helemaal. Het leven van Andrew is een beetje een zooitje en bij terugkeer ontmoet hij Samantha. Hier stort hij zijn hart bij en kom je te weten wat hij heeft meegemaakt. Vrij dramatisch. Hiertussen zijn er leuke stukken waarvan je zeker een glimlach op je gezicht krijgt. Ik heb ook geen moment gehad dat ik het beu was(ook al was het al na 0.00). Ik werd helemaal in de film meegesleept en het gaf me een warm gevoel. Een ware feel good movie. Braff en Portman zaten goed in hun rol. Het einde was te verwachten maar dat moest ook vind ik. Dat hoorde erbij.
Hierboven staat trouwens dat de dvd 112 min duurt. Op mijn dvd hoes staat 98 min. Ik heb het niet echt gecontroleerd maar ik had wel het idee dat 98 meer in de buurt kwam. Dat mensen niet nog 10 min film verwachten 
mickmick
-
- 14 berichten
- 136 stemmen
Film vanavond gekeken en ik hoop dat ik hem weer snel vergeet!
Het verhaal is saai en lijkt op geen enkel moment los te komen, ja 10 minuten voor het einde! Maar ja dan valt er niks meer te redden.
Ook vond ik er geen geslaagde grappen in de film zitten, allemaal een beetje flauw.
Een teleurstelling dus als je het mij vraagt. Ik had er namelijk meer van verwacht!
2*
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Pas de deleted scenes zitten bekijken. Zitten nog enkele pareltjes tussen zeg. Vooral een extended cut van de badscène/dialoog tussen Andrew en Samantha is echt geniaal. Wel terecht eruit gehaald (vanwege niet subtiel genoeg) maar niettemin zeer het bekijken waard.
En een scène tussen Andrew en z'n pa waarin Ian Holm los gaat, ook super.
glasunit
-
- 8 berichten
- 29 stemmen
Garden State is een favoriet en ik kan eigenlijk niet goed uitleggen waarom. De film roept vanaf het begin een sfeertje op dat je daarna niet meer loslaat. Ook filmisch wat mij betreft een juweeltje.
B_B
-
- 1969 berichten
- 776 stemmen
Prachtige film en een perfecte combinatie van de twee bovenstaande genres.
Opzet van het verhaal lijkt op het eerste gezicht niet verschrikkelijk boeiend of origineel maar blijkt dat juist wel te zijn. Vooral door de personages die meer zijn dan een typetje en de karakterontwikkeling. Braff zet een erg sterke prestatie neer. Hij lijkt de opzet van het geleidelijk veranderen van een personage perfect te begrijpen, iets waar veel acteurs nogal wat moeite mee hebben. Grappig ook dat je af en toe nog wel iets terug lijkt te zien van zijn personage uit de serie Scrubs. Portman zette vooral een erg sympathieke rol neer, iets wat mij wel aansprak. Verder erg veel leuke bijrollen. Enige minpuntje aan het verhaal is dat de vader-zoon relatie wel wat uitgebreider had gemogen. Gelukkig wordt dit weer een beetje goedgemaakt op de DVD-extra's waar Ian Holm weer eens kan laten zien hoe goed hij is.
Vond de humor ook erg leuk in de film, veel visuele en droge grappen, gelukkig wordt het nooit te overdreven of banaal. Met de sfeer zit het meer dan goed. Vooral ingetogen camerawerk, met een aantal mooie shots en het geheel kwam hip en fris over.
De soundtrack is wel een waar je echt van moet houden. Ook moet de soundtrack het niet van variatie hebben, The Shins, Coldplay, Nick Drake, Colin Hay, Iron and Wine, op de achtergrond willen deze nummers nog wel eens op elkaar gaan lijken. Toch liggen de nummers allemaal prima in het gehoor en houdt het de sfeer lekker luchtig.
5 ster.
Judithboes
-
- 38 berichten
- 115 stemmen
leuke film, ik moest zeker in het begin erg lachen om hoe Zach Braff zijn depressiviteit speelde
en die vriend van hem, speelt die niet de "bad guy" in flightplan?
Roel B
-
- 89 berichten
- 1321 stemmen
Een heerlijke sfeer in deze film. En ik ben het helemaal eens met de boodschap: 'This is it', meer is er niet. Stop met het nastreven van idealen en geniet nu, want het wordt niet mooier als je je dromen hebt verwezenlijkt. Wees blij als je iets moois overkomt (liefde) en ga dat niet verpesten door allerlei bijzaken (carriere?) waarvan de meeste mensen tegenwoordig hoofdzaken maken. Daarom was ik ook blij met het eind, het feit dat hij zich bedenkt maakte de film voor mij compleet. Anders was het toch een beetje een domper geweest.
Goldenskull
-
- 24398 berichten
- 3094 stemmen
Voor dit soort komedies ben ik altijd wel te pooien.
Droogkomische momenten en knulligheden. Die Sam is trouwens soms érg irritant, ik weet dat het zo bedoeld is en af en toe is dat wel grappig, maar soms nogal vervelend. Dat werd later wel steeds minder gelukkig.
Het gebroken familie verhaal is niet al te boeiend, maar wel uit te zitten. Erg relaxte muziek trouwens, normaal niet het spul wat ik beluister, maar wel fijn en sfeer bevorderend. Aardig filmpje ondanks het wat gesuikerde einde.
3.5*
Reinoir
-
- 682 berichten
- 449 stemmen
precies 1000 stemmen al, vorige keer dat ik keek was het een stuk minder, ik moet hem ook echt herzien, ben de film helemaal vergeten
gotti
-
- 14075 berichten
- 5891 stemmen
Foei en snel doen. GS is grandioos.Ben benieuwd waar Braff nu mee komt, aangezien ie weer werkloos is...
omnitoaster
-
- 110 berichten
- 0 stemmen
binnenkort zal ik deze film eens moeten gaan herzien.
was me de 1e keer van wat ik me ervan herinner vrij goed bevallen. (aangezien hij bij mij nu op 3,5* staat)
eltorro
-
- 898 berichten
- 3058 stemmen
Moet deze film nodig is zien, als die zach braff het net zo goed doet als in scrubs, moet deze film wel goed zijn.
Denden 100 Piek
-
- 397 berichten
- 121 stemmen
Moet deze film nodig is zien, als die zach braff het net zo goed doet als in scrubs, moet deze film wel goed zijn.
tjoppie
-
- 59 berichten
- 69 stemmen
Wel een mooie lachwekkende romantische drama, en portman is een lust om naar te kijken.
Jasper72
-
- 110 berichten
- 0 stemmen
Zach Braff vind ik een goede acteur en heel fijn om naar te kijken omdat je heel goed zijn gemoedstoestand aan hem kan aflezen. Mooie expressie heeft hij. In The Last Kiss vond ik hem ook goed.
Verder heeft de film zijn hele goede momenten. Wel weer jammer van het einde. Hier komt de film teveel tegemoet aan wat Hollywood wil. Voor een indiefilm uit den boze!!!
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3126 stemmen
Een hele fijne film die een heerlijke warme sfeer uitstraalt. En stralen doet de film zeker, nergens wordt het te zwaar en nergens wordt er te absurd in de humor gedaan. Een goed debuut van Braff die een aantal briljante momenten en dialogen op ons afvuurd.
De film heeft even wat tijd nodig om op gang te komen. Het komt dan ook pas echt los als hij Sam ontmoet en als zij hem de hoofdtelefoon opzet . Vanaf hier wordt het alleen maar beter en beter en blijft het een ontzettend goed niveau vasthouden. De humor is erg droog en is op precies de juiste momenten aanwezig, net als de rustige momenten waarin er een aantal diepe gesprekken worden gevoerd. Fantastische dialogen krijgen we binnen deze momenten te horen. Braff bewijst hierin dat hij een erg vaardig schrijver is. Ook zijn regie is erg goed, Garden State kent een perfecte balans tussen het serieuze en minder serieuze. Elke scène is wel iets briljants in te vinden. Kippevel moment is toch wel de scène diem ook op de poster is te zien hier, erg mooi moment. De film dekt je toe als een warme deken om je niet snel los te laten en elk moment is iets speciaals. Heerlijke muziek is er gebruikt trouwens, vooral New Slang van The Shins is briljant.
Portman is erg op dreef, ze doet het gewoon heel leuk. Ook Braff is goed bezig en doet toch heel wat anders dan dat hij in Scrubs deed. Sarsgaard ben ik niet meteen een fan van, maar hier kon ik erg van hem genieten. Hij brengt zijn rol erg ingetogen en dat past perfect bij zijn karakter. Wat ik wel met hem heb is dat het lijkt alsof hij aan chronische moeheid lijkt te lijden. Het einde vindt ik toch net iets te snel gaan en hierbij werdt ik wel helemaal uit de sfeer onttrokken. Erg jammer... Dit moment zorgt net voor die halve ster minder, al denk ik dat bij herziening mijn waardeering voor deze film nog wel kan stijgen. Voorlopig dus:
4*
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
Ik weet niet waarom, maar ik vind Garden State echt een fantastische film! Die ontzettend droge relaxede sfeer die de hele film aanwezig is spreekt me ontzettend aan, waar de muziekkeuze ook een belangrijke factor in is. En man, wat is Nathalie Portman toch leuk.
Heb de film al best vaak gezien, maar ik blijf het steeds beter vinden, echt een van de fijnste films die ik ooit gezien heb.
5*
Niveath
-
- 363 berichten
- 596 stemmen
Toch wel een tegenvallertje voor mij. Had een soort Lost in Translation sfeertje verwacht maar vond het vooral vaak niet boeiend en te traag (terwijl trage films normaal wel aan mij besteed zijn).
Filmisch wel goed en interessant.
2.5*
gadi
-
- 5 berichten
- 748 stemmen
Erg vermakelijke film, de easy-going sfeer, de muziek, de droge grappen op het juiste moment en Portman is ook niet erg om naar te kijken. Op een of andere manier raakt de film mij en zorgt er voor dat ik de dingen in het leven ga relativeren.
Zach is overigens druk doende met het schijven van het script voor de film 'Swingles' waarbij hij tevens in gaat spelen, samen met Cameron Diaz, en de regie op zich neemt. Ben benieuwd of dat het niveau van Garden State haalt.
4.5*
Vinokourov
-
- 3143 berichten
- 2909 stemmen
Heel aangename film met Natalie Portman en Zach Braff die beiden schitteren! Bevat een paar heel mooie scenes en ook nog prettige muziek.
Roel B
-
- 89 berichten
- 1321 stemmen
This is It...
This is Life...
This is Everything there is...
So what do we do?
What do we do?
Schitterend.
Definitief heeft deze fantastische film zich gevestigd als onbetwiste nummer 1 in mijn top 10!
hheleen
-
- 20 berichten
- 361 stemmen
Erg goede film. Mooi settings, super relaxe muziek en de boodschap/verhaal is erg sterk. De humor is ook onwijs droog. Acteurs spelen goed. Top.
Jammer is wel dat het einde van de film afgeraffeld overkomt. Heel plotseling wordt er een eind aan gemaakt. Van mij had de film nog wel langer mogen duren. Ook mocht de boodschap wel iets minder nadrukkelijk uitgelegd worden in de dialogen, nu valt er nog weinig zelf aan te interpreteren.
Toch zéker 4 dikke sterren waard.
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Werd hier niet warm of koud van. Het tempo liep lekker door en er zitten voldoende situaties in om niet te vervelen maar ik voelde weinig voor de perikelen van het hoofdpersonage. Eventuele komedie moet ik ook hebben gemist.
Reinoir
-
- 682 berichten
- 449 stemmen
Ik houd van John Dorian, uhh Zach Braff.
deft0nes
-
- 1071 berichten
- 1456 stemmen
Wauw. Vooral de tweede helft van de film blew me away. Damn. Ik verhoog mijn stem...
Het laatste nieuws

Eerste teaser en releasedatum onthuld van de goed beoordeelde horrorserie 'FROM'

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie

Nederlandse komedieserie 'Moedermaffia' scoort op Videoland
Bekijk ook

Walk the Line
Muziek / Biografie, 2005
731 reacties

Mary and Max
Animatie / Drama, 2009
395 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties

Crash
Drama / Misdaad, 2004
1.287 reacties

21 Grams
Drama / Thriller, 2003
762 reacties

Lost in Translation
Drama, 2003
1.944 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









