• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.518 films
  • 12.241 series
  • 34.028 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.139 gebruikers
  • 9.379.675 stemmen
Avatar
 
banner banner

Garden State (2004)

Drama / Komedie | 102 minuten
3,62 1.923 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Zach Braff

Met onder meer: Zach Braff, Natalie Portman en Peter Sarsgaard

IMDb beoordeling: 7,4 (228.331)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 januari 2005

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Garden State

Andrew Large (Zach Braff) keert terug naar zijn familie om ze bij de begrafenis van zijn moeder bij te staan. Hij wordt weer opgenomen in de wereld die hij al lang achter had gelaten en hem depressief maakte. Na lange tijd antidepressiva te hebben genomen stopt hij hiermee. Dit omdat hij Samantha (Natalie Portman) ontmoet en zij een natuurlijker middel tegen zijn somberheid vormt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van TheRisingSun

TheRisingSun

  • 1140 berichten
  • 2261 stemmen

Warme mooie film!

Een film die ontroerd, maar ook soms zeker wel een glimlach teweeg brengt. Het verhaal is simpel, maar effectief, dat waarschijnlijk vooral met het script te maken heeft gehad. Want zo af en toe zaten er erg goede dialogen tussen.

Moet eerlijk bekennen dat ik nog niet van Braff gehoord had, maar zijn acteerwerk beviel me wel. Evenals Portman, maar die vind ik haast altijd wel kunnen bekoren.

Ook de muziekkeuze vond ik goed gekozen. Enkele nummers die zeer toepasselijk waren op dat moment van de film.

Ook is het voor mij (haast) altijd een pluspunt om te zien dat de film afloopt met een happy end. Vond dat in deze film toch zeker wel gepast. Erg fijn dus dat dit ook uiteindelijk gebeurd!

4 sterren


avatar van Hectometersnor

Hectometersnor

  • 299 berichten
  • 168 stemmen

Een leuke en aangrijpende film met vooral een goede Natalie Portman. De film blijft boeien omdat het een herkenbaar verhaal is dat vooral goed uitgevoerd word. Braff ken ik van Scrubs en speelde heel solide, hij leek soms wat onwennig maar dat kan zijn karakter zijn.

Muziek is erg goed


avatar van Herisson

Herisson

  • 3413 berichten
  • 607 stemmen

Nu nog even stemmen Hectometersnor


avatar van Hectometersnor

Hectometersnor

  • 299 berichten
  • 168 stemmen

Ja dankje, schoonheidsfoutje denk ik...


avatar van bazillion

bazillion

  • 253 berichten
  • 1209 stemmen

Ik vond dit echt een van de beste films die ik heb gezien.

Hij ontroerd, hij is herkenbaar, en alles klopt.

Ik heb gelachen, gehuild en versteld gestaan.

Alles is gewoon zo herkenbaar, en het voelt echt.

4.5* en stormt mijn top 10 binnen.


avatar van parvus_flamma

parvus_flamma

  • 96 berichten
  • 161 stemmen

Dit is zo'n gave film. Echt helemaal geweldig.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5799 stemmen

dit is leuk, hier word ik blij van.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Sterke film die de twee bovenstaande genres eer aan doet. Drama en komedie staat er aangegeven bij de film en ik heb weinig films gezien die deze twee genres zo goed wisten te combineren. Je word meegezogen in het verhaal en leeft je volledig in de personages in. Zowel Zach Braff, als Natalie Portman zijn ijzersterk en spelen erg goed samen. De dialogen tussen de hoofdrolspelers zijn interessant en erg goed. Ik vond de chemie tussen Braff en Portman en de scenes die zij produceren dan ook het sterkst aan deze film. Het kon me voor de rest niet altijd evenveel boeien en de film was ook redelijk voorspelbaar. Al past het eind toch wel goed bij de film vind ik. Garden State verdiend zeker een voldoende en wie weet wat een volgende keer kijken kan doen met de scrore. Ik houd het eerst op 3,5*.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7246 stemmen

Gister dan eindelijk gezien aan de ene kant geen goed idee omdat ik gister behoorlijk suf was omdat ik die dag daarvoor veels te weinig geslapen had en dat zorgde er af en toe voor dat ik er niet makkenlijk in kwam en heeft de film toch wel een beetje verpest.

Maar dat veranderd verder de kwaliteit van de film niet, verrasend frisse, lieve en vooral behoorlijk sympathiek filmpje, goede acteerprestaties van braff en portman, een paar mooie scenes en vooral een heerlijk combinatie tussen humor en emotie.

Maar goed zoals ik al zei was ik er niet met de geheel honderd procent bij met mijn hoofd en dit was wel jammer omdat ik het op die manier niet helemaal heb kunnen volgen zat eigenlijk te denken aan drie en een halve sterren maar als ik er nu aan terugdenk is het wel een hafje meer waard er kwamen vrijwel alleen maar positieve dingen voorbij, het enigste minpuntje was echter dat ik niet compleet het verhaal in getrokken werd maar goed dat zal wel door de slaap geweest zijn.

4 sterren


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Eindelijk herzien. De film is perfect. Een geweldig scenario; op elke rol zit de juiste acteur en vooral die van Portman is geweldig. Een droomvrouw zoals stiekem iedere man haar zou wensen. Geweldige soundtrack ook overigens.

5*


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

gotti schreef:

en vooral die van Portman is geweldig. Een droomvrouw zoals stiekem iedere man haar zou wensen.

Alsjeblieft niet! Wat een verschrikkelijk irritant meisje speelt ze hier.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Zoals ze zelf al zegt tijdens de making off: "Wanneer een man een scenario over een man en een vrouw schrijft is de vrouw vaak een knappe vrouw, met lang haar die vaak haar kleren uitrekt."

Heb in tijden niet meer zo'n verrassend, grappig, bizar, maar bovenal enorm leuk personage gezien. Ze is geweldig en vreselijk tegelijk, net als de liefde. Heerlijk!


avatar van Apollinisch

Apollinisch

  • 21299 berichten
  • 0 stemmen

Volkomen eens met gotti. Het is alweer een poosje geleden dat ik deze film gezien heb, maar ik denk er nog dagelijks aan terug. Dat is omdat ik sindsdien geregeld 's nachts voor het slapen gaan nog even Caring is Creepy en New Slang van The Shins opzet. Twee nummers die uitermate geschikt zijn om een (zware) dag mee af te sluiten. Maar ik doe het bovenal om aan de aandoenlijkheid van Portman in deze film herinnerd te worden. Bovendien is ze niet alleen schattig, maar ook buitenaards mooi (al heb ik begrepen dat ik daar een beetje alleen in sta - in ieder geval als het om deze foto gaat).

Met uitzondering van het veel te slappe einde een geweldige film trouwens! Fijne fotografie, geslaagde humor en leuke personages. Wat wil een mens nog meer? Njah, een beter einde dus.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Apollinisch schreef:

Volkomen eens met gotti. Het is alweer een poosje geleden dat ik deze film gezien heb, maar ik denk er nog dagelijks aan terug. Dat is omdat ik sindsdien geregeld 's nachts voor het slapen gaan nog even Caring is Creepy en New Slang van The Shins opzet. Twee nummers die uitermate geschikt zijn om een (zware) dag mee af te sluiten. Maar ik doe het bovenal om aan de aandoenlijkheid van Portman in deze film herinnerd te worden. Bovendien is ze niet alleen schattig, maar ook buitenaards mooi (al heb ik begrepen dat ik daar een beetje alleen in sta - in ieder geval als het om deze foto gaat).

Nee hoor. Eén van de weinige vrouwen bij wie kort haar wél staat...


avatar van garlic senior

garlic senior

  • 4690 berichten
  • 0 stemmen

Mooie film, maar wel een beetje aan de saaie kant. Sommige personages vond ik niet heel erg interessant alhoewel de hoofdpersonages mij wel konden boeien, wat natuurlijk een stuk belangrijker is. De soundtrack van de film vind ik erg goed, maar komt helaas alleen op het eind van de film naar voren. Ik heb me uiteindelijk toch weten te vermaken, maar de film heeft helaas niet aan mijn verwachtingen voldaan. Had na het zien van de erg mooie trailer toch wel iets meer verwacht.

3,5*


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film kon mij helaas niet boeien. Veel te langdradig en op een gegeven moment te sentimenteel. Wel mooi acteren van Natalie Portman overigens en de soundtrack was best redelijk. Maar dat was dan ook alles. Deze film is dus echt niet aan mij besteed. Zal wel aan mijn leeftijd liggen, denk ik. Dit is toch echt wel een film voor het jonge filmpubliek.

2,0*


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Zou juist zeggen dat het voor de oudere doelgroep ook mooi kan zijn. Alle grootse thema's (terugkomst naar geboorte dorp, de dood, verloren vriendschappen en liefde) zitten erin; die hopelijk op oudere leeftijd nog meer impact zullen hebben. Ik smul van thema's (en films) als deze...


avatar van Fryce

Fryce

  • 1099 berichten
  • 2337 stemmen

Wat een heeeeerlijke film .... geeft een erg mooi beeld van medicatie en watvoor vervelend effect dat spul kan hebben, geweldige sfeer en ook een hele lekkere soundtrack Ik kan deze film erg vaak kijken en iedere keer weer vallen nieuwe dingen mij op ....heerlijk


avatar van (verwijderd)

(verwijderd)

  • 720 berichten
  • 0 stemmen

ik dacht dat ik het een goede film vond maar ik realiseer me nu voor het eerst dat die samantha gewoon een kuthoer is die de hoofdrolspeler knettergek maakt, i.p.v dat die jongen er rustig uitkomt dringt die samantha zich als een mongool aan hem op, uiteindelijk is dat alleen maar verknipt je kunt het wel heel romantisch neerzetten maar dat is het niet.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

juist ja


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Lol. Zo kan je het ook bekijken natuurlijk...


avatar van aire.

aire.

  • 376 berichten
  • 111 stemmen

Tsja, eens even denken.. leuk opzich. Ja toch wel een geinig filmpje. Maar veel meer ook niet. Het is vooral teleurstelling dat het meest overheerst. Gemiste kans, want meestal kan ik dit soort kleine (schattige) indie filmpjes erg waarderen.

Nu was het toch allemaal een stuk minder. Een beetje been there, done that. Had vooral het gevoel het allemaal al eens gezien te hebben, maar dan beter uitgewerkt. Waar een American Splendor of een Punch-Drunk Love veel frisser ogen, voelt het hier allemaal wat gewoontjes aan. Ik zou het zelfs wat conventioneel durven te noemen.

Hoop awkward situaties, wat droogkloot humor, snappy dialogen en een stel verwijzingen naar de pop cultuur (filmclassics met de niro, the shins, dat gamecube grapje? etc.) Kan allemaal erg leuk zijn, hier echter niet. Tenminste, een stuk minder. Het kwam allemaal wat 'verplicht' over. Muziek moest ook weer zo 'hip' zijn weet je wel. Visueel wel wat aardig dingetjes. Toch ook weer wat gewoontjes. Daarbij komt dat de lokaties / setting niet bijster interessant waren. De film mist toch vooral een eigen smoel.

Het einde deed me ook niet zo veel. Vond het zelfs vervelend. Had er misschien ook mee te maken ik de romance wel heel simpel vond uitgewerkt. Doe dat dan niet en leg de nadruk wat meer op dat vader / moeder gebeuren. Mag best wat meer naar drama neigen hoor. De humor werkte wel (diploma aan plafond grap was geniaal) maar maakt deze prent ook weer wat gewoontjes. Wel een pluspunt voor de hoofdpersoon. Vond hem wel leuk als ongeïnteresseerde droogkloot.

Het is dat dit soort filmpjes het bijna nooit slecht kunnen doen bij mij, maar ik ben zeker een beetje teleurgesteld. Niet zo scherp als ik verwachte. Ik hou 't voorlopig op een 3*.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8285 stemmen

Op zich niet onaardig en de film heeft zijn leuke momenten, maar na een uur werd ik die stomzinnige kop van Zach Braff wel zat. Hij schijnt trouwens in elk shot van de film te zien te zijn?

Portman is een lekker ding, maar in deze film vind ik haar niet overtuigen, eigenlijk zelfs irritant!

Een film die ik morgen alweer vergeten zal zijn.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Hij schijnt trouwens in elk shot van de film te zien te zijn?

Dat heb je wel eens met hoofdpersonen.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8285 stemmen

BoordAppel schreef:

Dat heb je wel eens met hoofdpersonen.

Ja , hèhè! Maar het is wel bijzonder als de hoofdpersoon iedere seconde van de gehele film in beeld te zien is!


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Dat is overigens elke scene en niet elk shot.


avatar van Hankieh

Hankieh

  • 670 berichten
  • 0 stemmen

Inderdaad, elke scene niet elk shot. Dat zou wel helemaal te gek worden

Erg leuk filmpje dit. Dat Zach dit als eerste film zo even heeft gemaakt en geschreven vind ik erg knap!


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8285 stemmen

Knisper schreef:

Dat is overigens elke scene en niet elk shot.

O! Foutje! (en bedankt!) Dat krijg ervan als je iets van horen zeggen zomaar neerpent!

Maar het is nog steeds wel bijzonder, nietwaar?


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Zal toch wel vaker voorkomen, lijkt me.


avatar van pumba

pumba

  • 25 berichten
  • 798 stemmen

gotti schreef:

Zou juist zeggen dat het voor de oudere doelgroep ook mooi kan zijn. Alle grootse thema's (terugkomst naar geboorte dorp, de dood, verloren vriendschappen en liefde) zitten erin; die hopelijk op oudere leeftijd nog meer impact zullen hebben. Ik smul van thema's (en films) als deze...

ik ben pas 23 maar de film heeft zeker grote impact op me gemaakt!

heb wel t 1 en ander meegemaakt en zat echt helemaal in de film en veel gevoelens die in de film zaten komen mij erg bekend voor.

dit is zeker een film die ik meerdere malen ga kijken!