• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.379.946 stemmen
Avatar
 
banner banner

Garden State (2004)

Drama / Komedie | 102 minuten
3,62 1.923 stemmen

Genre: Drama / Komedie

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Zach Braff

Met onder meer: Zach Braff, Natalie Portman en Peter Sarsgaard

IMDb beoordeling: 7,4 (228.331)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 januari 2005

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Garden State

Andrew Large (Zach Braff) keert terug naar zijn familie om ze bij de begrafenis van zijn moeder bij te staan. Hij wordt weer opgenomen in de wereld die hij al lang achter had gelaten en hem depressief maakte. Na lange tijd antidepressiva te hebben genomen stopt hij hiermee. Dit omdat hij Samantha (Natalie Portman) ontmoet en zij een natuurlijker middel tegen zijn somberheid vormt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Overdreven sentiment? Waar?


avatar van Denden 100 Piek

Denden 100 Piek

  • 397 berichten
  • 121 stemmen

Een film die absoluut ergens in mijn top 20 thuishoort. Ik heb genoten van Large's zelfontdekkingsreis, geholpen door een leuke, spontane (en ietwat gestoorde) meid en zijn jeugdvrienden. Dat gaat gepaart met goede acteerprestaties(zeker Portman's beste, na Léon), goede idalogen en een geweldig uitgewerkte karakterontwikkeling van het hoofdpersonage, die langzaam maar zeker eigenlijk voor het eerst echt tot leven komt. Ik heb repsect voor Zach Braff dat hij het voor elkaar heeft gekregen om zo'n script te schrijven, de film te regisseren en dan ook nog eens het hoofdpersonage speelt. Hij snapt zelf natuurlijk perfect hoe dat personage in elkaar steekt, en dat is te zien. Heel subtiel verandert het personage, komt weer tot leven en besluit tenslotte hoe hij verder moet gaan. Misschien wel zo subtiel dat sommige kijkers het verschil niet kunnen zien aan de Large aan het begin van de film en die aan het eind. Misschien dat ik wel onzin praat en het wel degelijk zo oppervlakkig is als sommige mensen beweren, maar ik denk van niet.

Verder vond ik de humor prachtig, met enkele helaas wat clichématige personages die eerder in een melige tienercomedy thuishoren, maar die mij nog wel konden bekoren omdat ze toch niet zo lang in de film zitten, en zeker voor een lach zorgen. Het gebruik van zulke personages stoorde mij dus absoluut niet. De soundtrack is al helemaal geweldig, ik bedank Braff voor de muziek van The Shins, nu ben ik ook een grote fan.

Topprestatie van Braff als scriptschrijver, regisseur en acteur. Het is voor mij elke keer weer genieten van de leuke personages, de dialogen, het verhaal en (ook niet onbelangrijk) de muziek. Ik geef 5 sterren.


gotti schreef:

Overdreven sentiment? Waar?

Waar? Meest treffende voorbeeld lijkt mij het einde (...en ze leefden nog lang en gelukkig...). Maar begrijp me niet verkeerd, ik vond het geen slechte film, zeker voor een regiedebuut. Ook ik heb zo af en toe met een glimlach zitten kijken. Alleen het ligt er af en toe wel heel nadrukkelijk bovenop. Jammer.


avatar van Inland Rabbit

Inland Rabbit

  • 3286 berichten
  • 2159 stemmen

Hele goeie film. Ik vind het alleen nogal pijnlijk. Ik moet dit soort fims niet te vaak zien, want ik word er nogal down van. T gaat er allemaal vanuit dat er een persoon is die wat met je leven doet, die wat met jou doet. (geliefde of vriend). Veel mensen waarvan ik vond dat ze zo'n functie hadden, die ken ik inmiddels al niet meer of heb ik verkeerd ingeschat en blijken eikels te zijn. De film zou dus mooi moeten zijn, maar zoiets voelt bij mij altijd nog best wel pijnlijk.

4* omdat ie toch zoveel gevoel opwekt.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

ShakmUWontBreakm schreef:
(quote)

Waar? Meest treffende voorbeeld lijkt mij het einde (...en ze leefden nog lang en gelukkig...)

Dat maak jij er uit op, maar wordt helemaal niet zo letterlijk duidelijk. Het enige wat we misschien mogen en kunnen concluderen is dat ze het samen gaan proberen.

Het is opzich een open einde, dat jij er dan een happy end in ziet geeft juist aan dat je zo'n einde blijkbaar passend zou vinden.


avatar van Wouters

Wouters

  • 2665 berichten
  • 1837 stemmen

overdreven sentiment ?? Welke film heb jij gekeken? Heel subtiel juist als je uberhaupt al over sentiment kan spreken. Meer levensfilosofie en twee mensen die mekaar geestelijk kunnen vinden en elkaar inspireren het beste uit zichzelf te halen.


avatar van illMattie

illMattie

  • 93 berichten
  • 0 stemmen

Een film die prettig wegkeek

4*


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Fikse tegenvaller. Ik heb er een flinke tijd naar uit gekeken om deze film te zien en dan is het jammer als je verwachtingen niet worden ingelost. De film is visueel vaak goed, vooral ook veel scenes in het eerste half uur waar Andrew van de ene ongemakkelijke situatie naar de andere gaat. Zach Braff speelt ook een prima rol, heel anders dan dat hij in Scrubs doet, maar het ging hem prima af.

Het grootste minpunt is Natalie Portman. Ik vond haar rol niet sympathiek, ik vond haar niet aantrekkelijk en ik vond haar niet grappig en dat is iets dat bij een film als deze al dodelijk is. Volgens mij heeft mevrouw Portman sinds Leon geen goede rol meer gespeeld.

En ja verder, het is een film waar je ingezogen moet worden en het is ongetwijfeld een prachtig meesterwerk als dat gebeurt, maar bij mij werkte het niet. Ik had te vaak het gevoel dat ik dingen al eerder en ook beter had gezien.

Alsnog blijft er een vermakelijke en mooie film over, dat net dat beetje mist om het echt bijzonder te maken. 3,5*


avatar van Mr. Eddy

Mr. Eddy

  • 219 berichten
  • 771 stemmen

Knisper schreef:

Fikse tegenvaller. Ik heb er een flinke tijd naar uit gekeken om deze film te zien en dan is het jammer als je verwachtingen niet worden ingelost. De film is visueel vaak goed, vooral ook veel scenes in het eerste half uur waar Andrew van de ene ongemakkelijke situatie naar de andere gaat. Zach Braff speelt ook een prima rol, heel anders dan dat hij in Scrubs doet, maar het ging hem prima af.

Het grootste minpunt is Natalie Portman. Ik vond haar rol niet sympathiek, ik vond haar niet aantrekkelijk en ik vond haar niet grappig en dat is iets dat bij een film als deze al dodelijk is. Volgens mij heeft mevrouw Portman sinds Leon geen goede rol meer gespeeld.

En ja verder, het is een film waar je ingezogen moet worden en het is ongetwijfeld een prachtig meesterwerk als dat gebeurt, maar bij mij werkte het niet. Ik had te vaak het gevoel dat ik dingen al eerder en ook beter had gezien.

...

Ik had exact dezelfde ervaring. Ik had hoge verwachtingen, mede dankzij de goede berichten op dit forum, maar ik heb geen enkel moment in de film gezeten. Hoewel Portman absoluut geen grootse rol speelde had ik juist minder feeling met Braff. Ik miste over de gehele film emotie, warmte en een sfeer. Het zal er zeker in hebben gezeten maar het had weinig effect op mij.

Dus wat Knisper in zijn 3e alinea zegt daar ben ik het absoluut mee eens. Ik houd het voorlopig op 3 sterretjes.


avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

mikey schreef:
Film a la 'Me and you en bladibladibla'. Regisseur/schrijver speelt zelf de hoofdrol en levert een waardeloze acteerprestatie. Nog erger dan Portman. Verder gebeurt er werkelijk helemaal niets, behalve enkele semi artistieke praatjes en intellectuele plaatjes (en andersom), 'zomaar uit het leven gegrepen' ( ).


Kan me hier deels in vinden. Zach is eigenlijk gewoon zichzelf, maar dat komt gewoon te weinig interessant over. Portman acteert wel goed, en haar personage en vreemde familie leveren voor mij de boeiendste stukjes op.
Wat de film opbreekt is het gebrek aan binding voor de kijker. Wij horen alleen maar wat Zach in het verleden heeft meegemaakt, we zien niks.Op zich een originele aanpak, maar voor mij werkt t toch niet goed. Het raakt me niet, en Zach komt te gewoontjes over, uit zich erg matig. De vader-zoon-relatie wordt erg magertjes belicht, en als je bedenkt dat hij zijn vroegere vrienden jarenlang niet gezien heeft komen de activiteitjes voor de uitwerkingvan 'een filmthema' ook nutteloos over.

Al met al vond ik het te onsamenhangend en te weinig boeiend

2 sterren


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

jordybeukeboom schreef:

Zach uit zich erg matig.

Joh, dat is nou net de hele crux van zijn personage.


avatar van jordybeukeboom

jordybeukeboom

  • 6797 berichten
  • 2423 stemmen

Dat kan, maar ik vind het eerder een tegenwerkende kracht dan een toegevoegde waarde. De film wordt er te droog, emotieloos van (in mijn optiek)


avatar van Wouters

Wouters

  • 2665 berichten
  • 1837 stemmen

zoals al vaker gebleken is dit echt een hate it or love it film.


avatar van sn@ke

sn@ke

  • 2077 berichten
  • 888 stemmen

Mooie gevoelige film met dito acteerprestaties. ****


avatar van Gizzmann

Gizzmann

  • 5617 berichten
  • 2866 stemmen

GEWELDIGE film. Geweldig script, geweldige sfeer, geweldige romance, geweldige muziek, geweldig feel-good, best grappig en een lichte herkenbaarheid.

5* Een van de enigste films waarvan ik eerst nog de gehele film met audiocommentaar wou bekijken voor ik hem weer naar de videotheek terugbracht


avatar van soom

soom

  • 24920 berichten
  • 2752 stemmen

2e Kijkbeurt bevalt meestal altijd wel beter dan de eerste keer. Toen ik de eerste keer keek, had ik al minstens 2 andere films erop zitten. Garden State was toen het toetje zeg maar .. Zach Braff is als hoofdpersonage echt geweldig, en ook Natalie Portman is gewoon zo'n meisje dat hier in deze film perfect past. De romance uit Garden State is er zo'n eentje waarvan we allemaal stiekem, onbewust of bewust, genieten, en hopen dat het ook ons zal overkomen. En ons ervoor schamen om hardop toe te geven dat we een traan hebben gelaten bij Garden State. Want dat is niet stoer. Half puntje erbij. Garden State grenst toch wel aan fijn ontroerend, en gewoonweg zo lief. Vanaf het moment dat Sam in beeld komt smelt je toch eenvoudig weg??


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

soom schreef:

Vanaf het moment dat Sam in beeld komt smelt je toch eenvoudig weg??

Nee.

Ik vind haar erg irritant en onsympathiek.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Zelfs van een onsympathieke Portman smelt ik nog weg.

(en iedereen die dit niet doet zou zich even na moeten laten kijken...)


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1279 stemmen

Ach, Natalie Portman kan voor geen meter acteren. Dit is natuurlijk niet de plek om daar uitgebreid op in te gaan, maar het is allemaal enorm houterig en ongeloofwaardig. Sinds Leon heeft ze eigenlijk geen goede indruk meer op mij gemaakt.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5893 stemmen

Beautiful Girls, Everyone Says I Love You, Closer & Paris Je T'aime, om er maar een paar te noemen.

En weer on topic...


avatar van Wouters

Wouters

  • 2665 berichten
  • 1837 stemmen

Portman kan wel degelijk goed acteren(V for Vendetta oa.)!! Maar goed, on-topic


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Eens in de zoveel tijd krijg je een film te zien waar echt alles aan klopt en daar is deze 1 van.

Het script en de dialogen zijn briljant, grappig, gevoelig en origineel.

Sterker, deze film heeft 1 van de beste scripts die ik ooit heb gezien.

De humor in deze film is lekker droog, van een goed niveau en fijntjes en het drama is precies goed, nergens overdreven om tranen te trekken.

De acteerprestaties zijn ook meer dan goed.

De film wordt hier en daar ondersteund (op de juiste momenten en op de juiste wijze) door prachtige soundtracks.

Damn, dit is echt 1 van de beste films die ik ooit heb gezien en ik ga hem meteen in mijn top 10 zetten, helaas moet een andere goede film daarvoor het veld ruimen.

Deze film zal ik binnenkort zeker nog een keer kijken...


avatar van LittleBox

LittleBox

  • 156 berichten
  • 469 stemmen

Afgezien van de voortreffelijke soundtrack vond ik de film een tegenvaller van formaat en ronduit saai en oppervlakkig. Ik verwachtte een soort Sideways te zien te krijgen maar dat bleek geenszins het geval.


avatar van El Chico

El Chico

  • 31 berichten
  • 147 stemmen

3 sterren, niet echt mijn smaak was een beetje saai en droog, en de mannelijke stem die er steeds door praat viel ook niet echt in de smaak.


avatar van VansCCR

VansCCR

  • 16 berichten
  • 55 stemmen

Goede film!

Vooral de muziek vind ik de film erg ondersteunen. Lekkere reclame voor The Shins ook. Zach Braff was weer fantastisch, net als in The Last Kiss.


Begin was leuk, maar later werd het echt zoetsappige meuk.


avatar van Herisson

Herisson

  • 3413 berichten
  • 607 stemmen

Zeer goede film met geweldige soundtrack. Begint wat vreemd, maar later in de film weet je dat dat nodig was. Je wordt snel meegesleept in dit verhaal.


avatar van Antina

Antina

  • 113 berichten
  • 1079 stemmen

Geweldige film! Mooie soundtrack, geweldige humor en een goed verhaal. Deze film verdiend een plekje in mijn top 10!


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Aardige film.

Mijn verwachtingen lagen misschien net iets te hoog/verkeerd. Ik had namelijk wat meer een komedie verwacht, terwijl de film toch op de eerste plaats echt een drama is. Ik vond dat het verhaal wat weinig om het lijf had, helaas, ook al zou dat ook kunnen komen doordat ik gisteravond een unicum had ingeroosterd voor mezelf door 2 films op 1 avond te kijken, eerst Pirates of the Caribbean 3 en daarna deze. En Pirates 3 is nogal overvol, en staat daarmee un petit peux in contrast met deze. Deze film was wat subtieler. Het hoofdpersonage stond me aanvankelijk niet zo aan, maar naarmate de film vorderde smolt dat gevoel wel een beetje weg. Same story voor Samantha.

Uiteindelijk is het verhaal wel mooi, misschien wat voorspelbaar. Gelukkig had de film wat leuke vondsten en geslaagde grappen, vooral dat shot dat hij daar bij de dokter lag en die vrienden van hem zijn hele lichaam hadden ondergetekend . Knap is het wel dat de film een goede balans hield tussen drama en komedie. De soundtrack was wel aardig, beetje een overkill aan semi-emotionele gitaarmuziek als je het mij vraagt. Opzich heb ik daar niks tegen, wel tegen overkills als bij deze. Helpt overigens wel mee aan de fijne sfeer van de film.

Al met al 3*. Misschien gaat het nog wat omhoog na een herziening.


avatar van Stepjuh

Stepjuh

  • 9 berichten
  • 474 stemmen

Mooie film! Geweldige soundtrack, past precies bj de film, leuke humor (oa scène over hamsters Peanut Butter en Jelly vond ik erg grappig). In ieder geval nu 5*, misschien nog een plaatsje in mijn top10!