• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.701 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.492 stemmen
Avatar
 
banner banner

Innocence (2004)

Animatie / Sciencefiction | 99 minuten
3,64 499 stemmen

Genre: Animatie / Sciencefiction

Speelduur: 99 minuten

Alternatieve titels: Ghost in the Shell 2: Innocence / Kôkaku Kidôtai 2: Inosensu / 攻殻機動隊 イノセンス

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Mamoru Oshii

Met onder meer: Atsuko Tanaka en Akio Otsuka

IMDb beoordeling: 7,4 (42.393)

Gesproken taal: Japans, Pools en Engels

Releasedatum: 5 december 2024

Plot Innocence

"When machines learn to feel, who decides what is human..."

Batou is een levende cyborg wiens lichaam volledig door mensen werd gemaakt. Het enige 'menselijke' aan hem is zijn brein, waarin de herinneringen sluimeren van een vorig leven. De wereld van Batou lijkt echter niet in het geringst op zijn droom: de grens tussen mens en machine is namelijk volledig vervaagd, en de mensen zijn vergeten hoe ze 'menselijk' moeten zijn. Ironisch genoeg is het de cyborg die dit maar al te goed beseft, en hij probeert iets van de menselijke essentie terug te winnen: de onschuld.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Batou (stemrol)

Togusa (stemrol)

Motoko Kusanagi (stemrol)

Section 9 Department Chief Aramaki (stemrol)

Ishikawa (stemrol)

Koga (stemrol)

Azuma (stemrol)

Mysterious Woman (stemrol)

Criminal (stemrol)

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2742 stemmen

Onderhond schreef:

Heb de International Version gekocht (= mooie cover + Engelse subs + geen geld voor Dreamworks) en moet zeggen dat de subs erg verzorgd waren. Aanradertje dus voor wie de film op DVD wenst.

Heb je een link naar de versie? Heb namelijk ook Internationale versie met engelse subs. maar twijfel aan de juistheid van die subs. Twee japanners die vijf zinnen p.p. wisselen en dat er één engelse zin onder in beeld blijft staan. Ook wisselende snelheid van subs is vervelend.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Deze heb ik. Van alle versies die ik al gezien heb blijft het diegene met de beste subs.


avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Onderhond schreef:

Deze heb ik. Van alle versies die ik al gezien heb blijft het diegene met de beste subs.

Wel balen dat de disc met DTS geluidstrack alleen Japanse subs heeft.


avatar van bennie jolink

bennie jolink

  • 391 berichten
  • 2408 stemmen

Queto Yurlunyur schreef:

De lange i-klank ('ie' in het Nederlands, maar die transliteraties zijn allen gebaseerd op het Engels) wordt in het Hepburn-systeem gepresenteerd als 'ii', en in Kunrei-shiki als 'î'.

Ik heb het nog ff nagezocht maar volgens mij (correct me if I'm wrong) is het in het geval van Miike toch zo dat het geen lange uitspraak van de î betreft, maar echt twee losse klanken.

miike's naam is in kanji als volgt opgebouwd: 三池崇史

MI - IKE - TAKA - SHI

Een lange uitgerekte klank zou nooit met twee kanji geschreven worden, dus spreek je het volgens mij uit als MI-IKE ....



avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Jammer dat het plot an sich me niet echt beroert, maar dit is echt weer een fantastische film van Oshii. Schitterende animatie, wederom een fabuleuze score van Kawai, heerlijke filosofische dialogen en op vele momenten is de film weer een geweldige esthetische ervaring voor me geweest. 4*


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Wat een prachtige film weer! Visueel een wonder, maar ook tekstueel zéér interessant. Hier kom ik gelijk bij een probleem, beiden waren zo mooi, dat ik soms echt niet wist waarop ik me moest concentreren. Al de citaten die me om het hoofd werden geslingerd, niet bij te houden. Prachtig esthetisch, dat wel, maar zou me er toch graag meer in willen verdiepen. Daar geeft deze film me zeker geen tijd voor, misschien na een paar herkijken..

Hoe de animatie hier wordt neergezet is prachtig, schitterende dromerige scènes waar 2d en 3d worden gemixt. De sfeer is gewoon te proeven, je voelt jezelf door de straten lopen. Deed me overigens soms wel aan Blade Runner denken, alleen hier mooier uitgewerkt Een visueel sprookje, met prachtige teksten! Ik heb het gevoel dat ik na mijn eerste kijkbeurt nog niet heel veel kan zeggen over de film, misschien alleen dat het als geheel erg mooi is


avatar van JoeHallenbeck

JoeHallenbeck

  • 3413 berichten
  • 0 stemmen

Inmiddels gekocht. Prachtige dvd idd.

En vooruit, een halve ster erbij.


avatar van Chr.s

Chr.s

  • 3671 berichten
  • 1703 stemmen

Inmiddels gekocht. Prachtige dvd idd.

En vooruit, een halve ster erbij.

Ik heb hem inmiddels ook, en het is indd een prachtige uitgave, mooier dan verwacht.

Meteen ook maar herzien. Ik kan er helaas geen halve ster meer bij doen, tijd voor een 5,5 optie in de database?

Blijft echt subliem deze film, ongekende klasse. Komt zonder twijfel weer in mijn top 10 te staan. Visueel nagenoeg perfect en ook de muziek is uitzonderlijk mooi en extreem sfeer verhogend.

Klasse.


avatar van The Eye

The Eye

  • 580 berichten
  • 4392 stemmen

Om te beginnen: wat een verbluffende graphics. Zeer prachtige en adembenemende shots gezien. Hier en daar met een hoog bling-bling gehalte. Het gebruik van meerdere animatiestijlen doorelkaar werkte ook goed, soms leek het live-action! Dit was dan ook het absolute pluspunt van deze film.

Wat mij absoluut niet beviel waren de vele geforceerde, drammerige filosofische citaten. Wat een drukdoenerij en gepoch met zinloos elitaire hoogdraverij. Het verhaal an sich kon me al weinig boeien en er wordt sowieso veel te veel in deze film geluld, maar die geforceerde blabla drukt de score enorm. Wat wilde Prof. Dr. Ir. Mr. Oshii hier eigenlijk mee bereiken? Dat hij wil laten zien dat hij boekjes gelezen heeft -yawn-emoticon-hier- Anyway ik kreeg hetzelfde nare gevoel als bij de mindere Bergman films, ook dat oeverloze geouwehoer, gadverdamme!

Wat eveneens irriterend is is dat meneer Oshii alle vorm van vrije associatie weghaalt door de gehele film in een kader te plaatsen. Ik ontwikkelde zo mijn eigen ideeën over geest en robot en toekomstblabla maar dat werd keer op keer teniet gedaan door de interpretatie die Oshii er zelf al aangeeft. Doordat je de beeldenpracht uiteindelijk ook wel gezien hebt, kan het zowaar nog een vermoeiende zit worden. Gelukkig maar dat er qua beeldenpracht genoeg te ontdekken viel.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Wat wilde Prof. Dr. Ir. Mr. Oshii hier eigenlijk mee bereiken?

Sfeer. En als je niet als een overgeobsedeerde Westerling elk woord loopt om te draaien slaagt hij daar nog wonderwel in ook.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Onderhond schreef:

Sfeer. En als je niet als een overgeobsedeerde Westerling elk woord loopt om te draaien slaagt hij daar nog wonderwel in ook.

Tja, hij stopt die woorden er niet voor niks in lijkt me? Ik had dat bij het eerste deel ook al een beetje.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

kos schreef:

Tja, hij stopt die woorden er niet voor niks in lijkt me? Ik had dat bij het eerste deel ook al een beetje.

Uhm ... sfeer. Tuurlijk zijn het verder quotes die aansluiten bij het thema van de film, maar da's maar de helft van het verhaal, terwijl teveel mensen er erg obsessief mee bezig zijn.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Dus de woorden en teksten zorgen (mede) voor de sfeer?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Jazeker. Net zoals voiceovers dat kunnen doen. Zulke quotes brengen nu eenmaal een rustig en dromerig sfeertje met zich mee, niet totaal ongepast dus in Oshii's films. Voor een gelijkaardig effect, kijk naar Godard's films, Oshii's inspiratie wat betreft het gebruik van quotes.

Wat dus verder niet wil zeggen dat de quotes betekenisloos zouden zijn. Alleen is de betekenis achter de quotes niet meteen primair en zo belangrijk dat het je aandacht dient af te leiden.

Ik heb Oshii's woorden hier trouwens als veel eerder geplaatst, maar hier zijn ze nog een keertje :

As to why I use quotes from many famous philosophers the answer to that is that I want to prove how unimportant the dialogs are to a movie. In GITS 2 you don’t really have to listen to any of the dialog, it’s just part of the many details in the movie and you don’t have to pay any attention to a lot of the dialog in order to understand and appreciate the movie.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Aha, oke. Dat is wel erg lastig filmkijken dan als je dat niet gewend bent idd.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Om even mezelf daarover te quoten :

Now, to get to the hard part of Innocence, the quotes. Not the speed at which they are fired or the depth of their meaning are difficult, trying to ignore them is the biggest difficulty. Taking into account Oshii's thoughts about quotes, using them mainly as aesthetic means to create atmosphere, I was pretty pissed off with myself. Because the urge to know what people are talking about, the fact that those subs at the bottom of the screen will explain certain things, even knowing that I won't understand them the first time around, the simple knowledge that you might miss information, is too big of a hurdle, even for someone who believes in the power of presentation over the power of information. I believe this is Oshii's biggest challenge for the audience in Innocence. Enjoy the quotes on an emotional level, letting them become a part of the scenery and let them sink in on a more subconscious level. Don't try to figure them out, don't get to the bottom, but enjoy them.

Eerlijk is eerlijk, ook mij heeft het enkele kijkbeurten geduurd.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Die quotes irriteren op een gegeven moment gewoon. Opzet mislukt. Gelukkig is de rest van de film dermate sterk dat het niet veel meer uitmaakt.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

BoordAppel schreef:

Die quotes irriteren op een gegeven moment gewoon. Opzet mislukt.

Tja, da's voor iedereen persoonlijk natuurlijk. Mij irriteren ze helemaal niet. Al vermoed ik dat het best helpt dat alles in het Japans gesproken is, en dat ik nog nooit de versie met de extra quoteinformatie (in de subs) gezien heb. Lijkt me dat dat enkel meer afleidt van de film.


avatar van aegron

aegron

  • 4030 berichten
  • 1268 stemmen

Zo moeilijk waren die citaten nou ook weer niet toch? Ik vond het juist wel wat hebben dat alle personages allerhande citaten uit hun mouw wisten te schudden.


avatar van The Eye

The Eye

  • 580 berichten
  • 4392 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

Sfeer. En als je niet als een overgeobsedeerde Westerling elk woord loopt om te draaien slaagt hij daar nog wonderwel in ook.

Lekker makkelijk om maar direct in de aanval te gaan. Ik ben wel benieuwd waar je overgeobsedeerde Westerling uit concludeerd?

Had de film maar sfeer, dan was het wellicht een stuk prettiger geweest om naar deze film te kijken. Ik moest geregeld terugdenken aan wat een jazz-muzikant laatst zei over Japanse effect-apparatuur. "Ze zijn meesters in imiteren, maar vergeten de ziel er in te stoppen". Ergens anders las ik dat Oshii beïnvloed zou zijn door de ware meester Tarkovsky. Precies, hij is perfect in imiteren, maar mist elke vorm van bezieling. (en ik wacht met een grijns op een reactie op deze )!


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Jammer dat Tarkovsky sinds een tijdje ook weer afgedaan heeft bij Oshii. Verder is het een gewoon een oud cliché, even intelligent als elke Nederlander een gierige loudmouth te noemen. "De buts met de buil" gaat het gezegde in België.

Anyway, het was alles behalve een directe aanval, gezien ik ermee ook kritiek geef op mezelf, maar om dat te zien moet je wel wat afstand kunnen nemen natuurlijk.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Dat van die 'overgeobsedeerde Westerling' lijkt me trouwens sterk. Ook in Oosterse films heeft tekst normaal gesproken een inhoudelijke functie, dus voor Oosterse kijkers zal het net zo moeilijk zijn, of mis ik nu een bepaalde logica?


avatar van The Eye

The Eye

  • 580 berichten
  • 4392 stemmen

Onderhond schreef:

Anyway, het was alles behalve een directe aanval, gezien ik ermee ook kritiek geef op mezelf, maar om dat te zien moet je wel wat afstand kunnen nemen natuurlijk.

eromheen draaien ligt je dus kennelijk wel, want sinds wanneer is iedere Westerling overgeobsedeerd?


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

kos schreef:

Ook in Oosterse films heeft tekst normaal gesproken een inhoudelijke functie, dus voor Oosterse kijkers zal het net zo moeilijk zijn, of mis ik nu een bepaalde logica?

Ik zeg niet dat de tekst geen inhoudelijk functie heeft, alleen de manier waarop er op tekst gefocused wordt is totaal anders. Niet voor niks bevatten Aziatische films vaak weinig dialoog. Kijk ook maar eens hoe een Japanner z'n mangas "leest".

Beeldende communicatie is vaak veel belangrijker dan verbale communicatie. Toch een groot verschil met het (clichébeeld) van de Westerse kijker.


avatar van Padd0

Padd0

  • 804 berichten
  • 3074 stemmen

Onderhond schreef:

Kijk ook maar eens hoe een Japanner z'n mangas "leest".

Je bedoelt 200 blz in 15 min (of minder) doorraggen .


avatar van The Eye

The Eye

  • 580 berichten
  • 4392 stemmen

Beeldende communicatie is vaak veel belangrijker dan verbale communicatie.

Dan was dit geen Japanse film!

En toch nog steeds geen bevredigend antwoord op "overgeobsedeerde Westerling" Het enige waar je me lijkt op te doelen is het dwangmatige van Amerikaanse films waarin altijd alles zo uitgelegd wordt dat zelfs de grootste seniel het nog snapt.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Verre van zelfs. Het gaat mij over de reflex om meteen naar de betekenis van en achter woorden te duiken ipv gewoon te genieten van het esthetische.

Verder steek ik er liever niet te veel tijd in, aangezien je conclusies eerder op onwil duiden.


avatar van The Eye

The Eye

  • 580 berichten
  • 4392 stemmen

Lijkt mij ook beter, want je interpreteerd toch alles op zo'n manier dat je er weer mee wegkomt, serieus ingaan op kritiek is er helaas niet bij. Wanneer men niet aan jouw idee van esthetiek voldoet wordt die persoon maar afgedaan als een overgeobsedeerde westerling. Fijn discussiëren!


avatar van Mug

Mug

  • 13981 berichten
  • 5969 stemmen

Kunnen de heren niet 1 keer in hun leven NIET het laatste woord willen hebben. Terug naar de film!