• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.762 films
  • 12.257 series
  • 34.050 seizoenen
  • 648.696 acteurs
  • 199.210 gebruikers
  • 9.384.662 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Butterfly Effect (2004)

Sciencefiction / Thriller | 113 minuten / 120 minuten (director's cut)
3,88 6.867 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 113 minuten / 120 minuten (director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Eric Bress en J. Mackye Gruber

Met onder meer: Ashton Kutcher, Amy Smart en Eric Stoltz

IMDb beoordeling: 7,6 (552.565)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 juli 2004

  • On Demand:

  • Prime Video Bekijk via Prime Video
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Butterfly Effect

"Change one thing. Change everything."

De twintigjarige student Evan Treborn beschikt over een unieke maar levensgevaarlijke gave. Hij is in staat terug te keren naar zijn verleden. Voor Evan, die geplaagd wordt door schuldgevoelens, lijkt het de ideale manier om de levens van zijn vrienden - en vooral dat van z'n ex-liefje Kayleigh - weer op de rails te krijgen. Maar Evan houdt geen rekening met het zogenaamde 'butterfly-effect', de ijzeren wet die bepaalt dat de allerkleinste wijziging in het verleden een enorme weerslag heeft op de toekomst. Al snel verliest hij de controle over zijn gave. De gevolgen zijn niet te overzien...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Evan Treborn

Kayleigh Miller

George Miller

Andrea Treborn

Lenny Kagan

Evan Treborn age 7

Evan Treborn age 13

Kayleigh age 13

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Keezz

Keezz

  • 389 berichten
  • 257 stemmen

jdezeeuw schreef:

Ik ken de laagste waarde toe om het in mijn ogen veel te hoge gemiddelde om laag te halen.

goed zo!........


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Niets "goed zo", corrigerend stemmen is absoluut niet de bedoeling op deze site.


avatar van Keezz

Keezz

  • 389 berichten
  • 257 stemmen

Toch maar tijd voor een ironie-smiley...


avatar van marvin1988

marvin1988

  • 4 berichten
  • 4 stemmen

Ik vond het een hele mooie film.

Ik en de andere die zaten te kijken waren helemaal in trance, dat hadden we nog nooit bij een film. Mensen moeten niet zeiken want de acteer talenten waren toppie. En ook al lijkt het op tijdreizen in de film, het heeft volges mij te maken met een gave die Evan's vader ook had, en de film wil wat duidelijk maken.

"Je moet je leven laten lopen zoals het loopt, je moet niets veranderen want dat lukt bijna niet."

En ja de film is makkelijk te begrijpen en ja zo niet dan ehb je niet veel hersens. Maja k kijk ook wat vaker psychologische films. Want dat is deze film.

Deze film krijgt van mij een 10+ zeker te weten. Top film.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

marvin1988 schreef:

En ja de film is makkelijk te begrijpen en ja zo niet dan ehb je niet veel hersens. Maja k kijk ook wat vaker psychologische films.

Het zijn juist allemaal 15-jarige knulletjes die deze film goed vinden, de "doorgewinterde" filmkijkers kraken deze film op deze site juist af. Ik denk dus dat je het fout hebt...


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Keezz schreef:

Toch maar tijd voor een ironie-smiley...

Oh sorry...


avatar van Banjo

Banjo

  • 2042 berichten
  • 4302 stemmen

een knap gemaakte film,die ik nog een keer ga kijken dat is echt wel een must denk ik, om echt alles te snappen.

3 1/2 ster misschien nog een halvje er bij


avatar van aurora

aurora

  • 72 berichten
  • 66 stemmen

hoi..ahum ahum..dit is mijn eerste berichtje, dus niet meteen mij neersabelen a.u.b.

Vanwege the butterfly effect ben ik juist lid geworden van MovieMeter...hoe dat zo?

Na het zien van deze film was ik heel benieuwd wat anderen over the butterfly effect te melden hadden en ik ben heel verbaasd dat er zo veel grote meningsverschillen zijn. Ik vond het juist een erg goede film, spannend en goed geacteerd. Het is een film waar ik nog een aantal dagen over nadacht en die ik graag nog een tweede keer zou willen zien.

Maar dan moet ik er wel bij zeggen dat ik wel van science fiction/fantasy houd.


avatar van GerwinF

GerwinF

  • 1643 berichten
  • 0 stemmen

We sabelen echt niet iemand neer, zeker niet na het eerste berichtje.....toch?

Ik zag net de trailer van The Jacket, zat wel een beetje in dezelfde lijn als deze film kreeg ik de indruk. Lijkt me net als deze film erg tof. (en nu mogen jullie MIJ neersabelen).

Welkom in ieder geval!


avatar van mvdw89

mvdw89

  • 496 berichten
  • 205 stemmen

Moet deze film zien, iedereen vergelijkt hem met donnie darko en dat is natuurlijk een meesterwerk.


avatar van DRJeFF

DRJeFF

  • 604 berichten
  • 0 stemmen

Gisteren gekeken,nu nog vol van.

Erg goed verhaal en ook heel belangrijk;goed gespeeld door de kindacteurs.

Een film die je echt van het begin tot einde beetpakt en niet meer loslaat.

Was even bang dat op t moment dat ie zn liefje terughad en het leventje perfect leek te zijn ,de film zo`n gladde draai kreeg met n afschuwelijk happy slijmerig end.Maar nee,de film draait weer 180 graden,en zo gaat dat steeds door.Wel 3 keer gedacht dat het einde van de film in zicht was.

Kortom een meesterwerkje in zn soort..

5 sterretjes--vooral omdat ik weinig van deze film wist,en eigenlijk films met teeny-stars zoals Ashton Kutje normaliter lekker laat liggen.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Nr. 64 in de alternatieve top 100??? Alsjeblieft zeg....Dit is een matige film die intelligent probeert te zijn maar waar t absoluut niet lukt.....beetje kinderachtige films, waar de acteurs goed bij passen.


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3873 stemmen

mvdw89 schreef:

Moet deze film zien, iedereen vergelijkt hem met donnie darko en dat is natuurlijk een meesterwerk.

Is toch echt stukken minder


avatar van Spun

Spun

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb de film gisteren gezien, en moet zeggen dat ik het verhaal wel erg goed in elkaar vond steken. Ik vond alleen het acteerwerk niet bepaald briljant. Met name de kindacteurs vond ik stuitend slecht spelen. Hierdoor had ik wel wat moeite met in de film te komen.

Het film begon echter steeds meer te boeien en werd steeds beter totaan het einde. Het einde zelf was ronduit bedroevend. Deze film had zeker een slechter einde verdient, bijvoorbeeld dat hij door de gevolgen van de ontploffing niet meer had kunnen tijdreizen, doordat hij niet meer had geschreven sinds die tijd, of dat hij als gevolg van de laatste tijdreis een fatale hersenbloeding had opgelopen, of dat hij de laatste tijdreis met behulp van de film niet meer had kunnen maken doordat de achtervolgers binnenkwamen en de projector omstoten waarna hij gedrogeerd werd gehouden en niet meer tot tijdreizen in staat zou zijn.

Allesbehalve dit zoetsappige einde. Het ontbrak er nog maar aan dat hij alsnog met Kaleigh zou trouwen en lang en gelukkig zou leven.

Toch een hele goede film die echter vele malen beter had kunnen zijn met het juiste eind.


echt een super goede films. waar je nog dagen over na kunt denken. Echt een mooi niet alledaags verhaal. boeit idd van begin tot eind. AANRADER!!!


avatar van yvonne

yvonne

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Dit is echt een geweldige film, met een mooie verhaal dat je wel echt moet blijven volgen. Zulke films worden er helaas te weinig gemaakt!!!!


avatar van Spun

Spun

  • 2 berichten
  • 0 stemmen

Ben ik dan de enige die vindt dat de film anders had moeten aflopen....??


avatar van Agony

Agony

  • 1985 berichten
  • 1256 stemmen

Spun schreef:

Ben ik dan de enige die vindt dat de film anders had moeten aflopen....??

ja , ik vond het zo eingelijk wel perfect.....


avatar van aurora

aurora

  • 72 berichten
  • 66 stemmen

Spun schreef:

Ben ik dan de enige die vindt dat de film anders had moeten aflopen....??


ben het wel een beetje met je eens, vond het wel flauw dat ze elkaar dan weer jaren later bijna tegen het lijf lopen. Had van mij niet meer gehoeven.


avatar van WB

WB

  • 1617 berichten
  • 2668 stemmen

Wat een geweldige film zeg! Ashton Kutcher speelt zeer goed, het verhaal is geweldig en uniek (zo ver ik weet), erg spannend, en zeer mooie effecten (het verdwijnen en aanmaken van de herinneringen)! Deze komt ook zeker in mijn collectie...
5 Sterren!


avatar van DRJeFF

DRJeFF

  • 604 berichten
  • 0 stemmen

aurora schreef:
(quote)


ben het wel een beetje met je eens, vond het wel flauw dat ze elkaar dan weer jaren later bijna tegen het lijf lopen. Had van mij niet meer gehoeven.

tja,maar dat zat er wel in natuurlijk...maar over t algemeen vond ik het qua einde wel ok hoor.Hoeft niet elke keer als n drama af te lopen om ee ngoede film te zijn


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Spun schreef:

Ben ik dan de enige die vindt dat de film anders had moeten aflopen....??

Tip: De directors cut heeft een geheel ander alternatief einde.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

berichten over top-notering verwijderd


avatar van aurora

aurora

  • 72 berichten
  • 66 stemmen

DRJeFF schreef:

(quote)
tja,maar dat zat er wel in natuurlijk...maar over t algemeen vond ik het qua einde wel ok hoor.Hoeft niet elke keer als n drama af te lopen om ee ngoede film te zijn

Inderdaad, ik ben blij dat het geen dramatisch einde was maar ik hoefde niet meer te zien wat al duidelijk was aan het einde.


avatar van hans050

hans050

  • 15 berichten
  • 0 stemmen

De vergelijking die hier wel gemaakt wordt met Donnie Darko vind ik absoluut onbegrijpelijk.

Het thema van DD is een geheel andere (welk thema? ..dan heb je de film nooit goed bekeken....).

Het gegeven van tBE is op zich boeiend, maar niet echt ten volle uitgewerkt en benut.

Maar DD roept een sfeer op en stelt vragen aan de kijker......bij tBE is halverwege de film het trucje duidelijk en krijgt Kutcher alle kans, zonder risico's, het verloop van de geschiedenis te beinvloeden.

tBE kon mij dus nauwelijks boeien.


avatar van donkie

donkie

  • 21 berichten
  • 16 stemmen

zeer goede film! als je je hoofd er goed bijhoud is het goed te snappen! maar echt de moeite waard!


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

timbo_ schreef:

(quote)

Is toch echt stukken minder

absoluut


avatar van Elsenburg

Elsenburg

  • 113 berichten
  • 67 stemmen

Erg goede film, Kutcher viel me mee. Ik was aangenaam verrast en ga hem zeker nog een keer kijken, 4*


avatar van diddledidoo

diddledidoo

  • 239 berichten
  • 0 stemmen

Sommige films vragen erom om gekopieerd te worden. Wat is dat toch, met die moviereleases? Niet dat de makers daar iets aan kunnen doen overigens, maar het is wel iets dat ik me vaak afvraag. De ene film ligt razendsnel in de winkels en deze is al geruime tijd uit op huurdvd. Wanneer ik een verkoper vroeg wanneer hij zou uitkomen op koopdvd, dan kon niemand me daar een zinnig antwoord op geven, sterker nog; ze konden hem niet eens in de computer vinden. Inmiddels is hij dan te koop zie ik.


avatar van Vinco

Vinco

  • 365 berichten
  • 996 stemmen

Wat een ongelooflijke goeie film!

Perfect verhaal,lekker spannend!!