• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.701 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.489 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Butterfly Effect (2004)

Sciencefiction / Thriller | 113 minuten / 120 minuten (director's cut)
3,88 6.866 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 113 minuten / 120 minuten (director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Eric Bress en J. Mackye Gruber

Met onder meer: Ashton Kutcher, Amy Smart en Eric Stoltz

IMDb beoordeling: 7,6 (552.055)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 29 juli 2004

  • On Demand:

  • Prime Video Bekijk via Prime Video
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Butterfly Effect

"Change one thing. Change everything."

De twintigjarige student Evan Treborn beschikt over een unieke maar levensgevaarlijke gave. Hij is in staat terug te keren naar zijn verleden. Voor Evan, die geplaagd wordt door schuldgevoelens, lijkt het de ideale manier om de levens van zijn vrienden - en vooral dat van z'n ex-liefje Kayleigh - weer op de rails te krijgen. Maar Evan houdt geen rekening met het zogenaamde 'butterfly-effect', de ijzeren wet die bepaalt dat de allerkleinste wijziging in het verleden een enorme weerslag heeft op de toekomst. Al snel verliest hij de controle over zijn gave. De gevolgen zijn niet te overzien...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Evan Treborn

Kayleigh Miller

George Miller

Andrea Treborn

Lenny Kagan

Evan Treborn age 7

Evan Treborn age 13

Kayleigh age 13

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van chiquita

chiquita

  • 1109 berichten
  • 1683 stemmen

Ashton Kutcher doet het in zijn serieuze rol wel aardig. In zijn 'rich Evan' rol zag je toch wel eens zijn 'funny me' terug.


avatar van saske

saske

  • 271 berichten
  • 0 stemmen

daar heb ik ook van schrik van ashton kutcher in een serieuze rol ??? ik weet niet goed of dat samen gaat.


avatar van saske

saske

  • 271 berichten
  • 0 stemmen

deze film viel dus heel goed mee. er zaten wel een paar momenten in de film die me schokte.

het verhaal boeide mij van het begin tot het einde.

en zo slecht van ashton niet.


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Een niet al te serieuze science-fiction flick waarbij ik een paar keer in een ongelofelijke deuk lag, iets wat ik vooraf totaal niet had verwacht omdat ik een serieuze film dacht te gaan zien.

Vanaf het moment dat Ashton Kutcher begint met 'tijdreizen' en wakker wordt in bed naast Amy Smart krijgt de film een wat meer komische karakter en vanaf dan krijg je de ene na de andere flauwe grap voorgeschoteld.

Flauw maar wel grappig.

Het verhaal is best interessant maar de uitwerking is soms wat rommelig, het acteerwerk is van een redelijk laag niveau en heel wat dialogen zijn nep, hersenloos en nietszeggend.

Toch heb ik me wel degelijk weten te amuseren. Hoe? verstand op 0 en genieten van de originele grappen en de coole special effects.

[upon discovering his armlessness]
Evan (Kutcher): What the fuck?


2,5*


avatar van bioscoopzaal

bioscoopzaal

  • 2805 berichten
  • 4325 stemmen

Bijzonder geslaagde film met een messcherp verhaal, een paar goedgemikte shocks en een geweldige ontknoping. Zelfs de anders zo irritante Ashton Kutcher steeg boven zichzelf uit.

Het enige wat ik jammer vond is dat er aan het begin van de film behoorlijk slecht werd geacteerd en dat er één groot gat in het verhaal zit. Op een gegeven moment gaat Evan namelijk terug naar de dag waarop hij die gruwelijke tekening maakt, en om te bewijzen dat hij wel degelijk kan tijdreizen, doorboort hij zijn handen met pinnen die op het bureau van de juf staan. Het probleem met die scène is, dat de regels van het Butterfly Effect daar gewoon genegeerd worden. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat een jongetje als Evan, die op dezelfde dag én een vreselijke tekening maakt én zichzelf verminkt, niet in therapie moet. In elk geval zou die gebeurtenis veel meer impact op zijn leven moeten hebben dan alleen de littekens op zijn handen.

Maar voor de rest heb ik weinig aan te merken en heb ik echt genoten van de verrassende twists en de originele ideeën.

4 sterren.


avatar van mikachu

mikachu

  • 2 berichten
  • 5 stemmen

heb hem gisteravond gekeken en wat ik van de trailer al had gezien leek het me al een zeer goeie film en dat werd gister nog even bevestigd.

zeker een aanrader!


avatar van joosthammink

joosthammink

  • 2 berichten
  • 4 stemmen

Ik vond dit zeker een goede film!

3,5 * Echt een vermakelijke film en mocht van mij nog wel een uur duren!


avatar van whimp

whimp

  • 128 berichten
  • 317 stemmen

Wat een gezeik over acteerprestaties, vond het een goede film, keek lekker weg mag van mij 4 sterren hebben, en het script rammelt aan alle kanten?


avatar van bandietjeoo7

bandietjeoo7

  • 2 berichten
  • 2 stemmen

ik vond het ook een goede film.

goed verhaal en mooi gefilmd.

heb hem 4 sterren gegeven.


avatar van gondwana

gondwana

  • 1212 berichten
  • 1464 stemmen

beter dan verwacht, maar bijlange niet vernieuwend. Had ander einde beter gevonden...


avatar van Wicked

Wicked

  • 26 berichten
  • 92 stemmen

Bij wat bioscoopzaal zei dacht ik idd van "mjah heeft ie gelijk in" .

Verder vond ik t best een vermakelijke film. Soms wel iets té voordehandliggend. Ik had het einde niet verwacht want ik had niet zo'n verwachtbaar-einde verwacht .

Toch een erg leuke variant op tijdreizen, alleen beetje onrealistisch dat 'bijna' elke tijdparallel een 'slechte kant' heeft, dat maakt 't einde dan ook weer niet logisch. Mja, al met al leuke film. 4*


avatar van bisse

bisse

  • 646 berichten
  • 444 stemmen

deze film was helemaal goed en geweldige entertainment


avatar van De Knip

De Knip

  • 1885 berichten
  • 3681 stemmen

Verrassende film. Op de helft boet 'ie iets aan kracht in doordat er ietwat te veel tijdsprongen worden gemaakt , maar dat neemt niet weg dat ik de gehele film toch echt geboeid heb zitten kijken.
Aanradertje voor de bios deze zomer!

****


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Best een leuke film ja, deed mij inderdaad ook veel aan die Simpsons-aflevering denken. En het einde (onder de tonen van Oasis - Stop Crying your Heart out ) was goed gevonden.

Toch heb ik het idee dat er meer in had gezeten met een betere cast en vooral regisseur. Wat me overigens erg irriteerde: waarom doet hij van die ontzettend domme dingen als hij terug in de tijd reist? Bij die brievenbus staan? Dat stuk glas aan dat ventje geven? Had toch allemaal veel simpeler gekund?


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23450 berichten
  • 76945 stemmen

Ik had vooraf mijn bedenkingen om Ashton Kutcher in een karakter rol te mogen aanschouwen maar ik moet zeggen dat hij geslaagd is voor deze rol.

De film was gewoon Top en voor mijn persoonlijk een van de betere films uit 2004 het verhaal was zeer boeiend en de film heeft een hypnotiserende werking, de allerdaagse film kijker zal denk ik dit pareltje niet kunnen waarderen maar ik kan me natuurlijk vergissen. ik vond tot nu toe deze film de meest verrassende film van het jaar en ik bekroon dit juweel met een dikke negen dus 4.5*.


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3234 stemmen

Ik krijg steeds meer zin in deze film


avatar van Tolkienfan

Tolkienfan

  • 299 berichten
  • 372 stemmen

Ik heb deze film op dvd gezien en ik vond het een goede film..Bleef spannend..Prima


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3234 stemmen

Is hij in Amerika al op DVD uit dan?


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Sjonge, wat wordt deze film hoog gewaardeerd. Had ik nooit gedacht. Misschien toch eens kijken dan.


avatar van saske

saske

  • 271 berichten
  • 0 stemmen

zeker doen phoenix


avatar van Bloompje

Bloompje

  • 609 berichten
  • 387 stemmen

Is Ashton Kutcher dan zo goed in deze film? Het verhaal lijkt me alleszins interessant.


avatar van saske

saske

  • 271 berichten
  • 0 stemmen

ja dat viel me goed mee hoor


avatar van Bloompje

Bloompje

  • 609 berichten
  • 387 stemmen

Ik wou het nog maar eens vragen. Tis nu wachten op de release...In Belgie was de film al uit dacht ik. Twordt weer tijd om nog eens naar huis te gaan...


avatar van saske

saske

  • 271 berichten
  • 0 stemmen

ja idd die is hier al een tijdje uit, in nederland is hij wel laat feitelijk.


avatar van Bloompje

Bloompje

  • 609 berichten
  • 387 stemmen

saske schreef:

ja idd die is hier al een tijdje uit, in nederland is hij wel laat feitelijk.

dju, hopelijk gaat de film dan nog draaien. Er staan nog zoveel filmpjes op mijn kijklijst. Iedere keer als ik terug naar Gent ga, moet ik zeker een film gezien hebben die nog niet in NL draait.


avatar van saske

saske

  • 271 berichten
  • 0 stemmen

ja normaal wordt die nog getoond hoor.


avatar van Bloompje

Bloompje

  • 609 berichten
  • 387 stemmen

saske schreef:

ja normaal wordt die nog getoond hoor.

Ik ga pas naar huis op 4 juni (ben niet iemand die elk weekend naar huis gaat). En met sommige films weet je maar nooit.


avatar van salvatore

salvatore

  • 1937 berichten
  • 3238 stemmen

Wat een fantastische film, kan het niet goed uitleggen wat ik van deze film vind maar hij heb me gewoon diep geraakt. Acteerwerk was sterk en verhaal was goed, ik kon me er helemaal in inleven. Voor nu geef ik hem gewoon de 5*en die geef ik niet snel bij een film. Plekje in mijn top 10 heeft hij ook zeker verdient. ps. ik vond het zeer jammer dat hij niet op het einde naar haar toe liep, een happy end was leuk geweest, maar aan de andere hand ook weer niet.


avatar van geerthoeben

geerthoeben

  • 25 berichten
  • 113 stemmen

Wat een gezever over "een verstand op 0 film met flauwe grappen" .. welke film hebben jullie gezien? The Butterfly Effect is prima film met uitermate goede acteerprestaties van -ja oke- acteurs waarvan je het vooraf misschien niet verwacht (lees Ashton Kutcher). De zaal heeft misschien 1 of 2 keer zacht gelachen omdat deze film iedereen in spanning hield van begin tot eind.

Het verhaal is prima opgebouwd, het script rammelt echt niet aan alle kanten. Wat hier gezegd werd over dat iedere toekomstverandering van Evan negatief was waardoor het einde onrealistisch overkwam?? .. nee hoor. Evan komt er naar het einde toe geleidelijkaan achter dat de ENIGE manier om alles weer positief af te laten lopen is dat hij NOOIT bij Kayleigh is gebleven door haar op het eerste feestje toen hij een jaar of 6 was te zeggen "Fl*kker op, ik wil je nooit meer zien .. " Hoezeer hij ook van haar houdt, hij en zij passen niet in 1 leven. Dat is ook de reden dat hij door loopt aan het einde van de film. Dus ook al loopt alles goed af, Evan zal nooit bij de liefde van zijn leven zijn ..

Daarom zeg ik: prima verhaal met veel spanning, goed acteerwerk, zeker een aanrader.

4,5 *


avatar van salvatore

salvatore

  • 1937 berichten
  • 3238 stemmen

en je heb helemaal gelijk!!