• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.522 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.800 acteurs
  • 199.141 gebruikers
  • 9.380.004 stemmen
Avatar
 
banner banner

Home Alone (1990)

Familie / Komedie | 103 minuten
3,35 3.840 stemmen

Genre: Familie / Komedie

Speelduur: 103 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Chris Columbus

Met onder meer: Macaulay Culkin, Joe Pesci en Daniel Stern

IMDb beoordeling: 7,8 (736.579)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 21 december 1990

Plot Home Alone

"A family comedy without the family."

De achtjarige Kevin McAllister wordt per ongeluk alleen thuis achtergelaten wanneer zijn familie op vakantie gaat naar Frankrijk. Wanneer Kevin zich realiseert dat hij alleen thuis is, leert hij al snel voor zichzelf te zorgen. Uiteindelijk moet hij het huis beschermen tegen Harry en Marv, twee inbrekers die van plan zijn in het huis van Kevins familie in te breken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Kevin McCallister

Harry Lyme

Marv Murchins

Kate McCallister

Peter McCallister

Buzz McCallister

Gus Polinski

Jeff McCallister

Megan McCallister

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van 606

606

  • 23879 berichten
  • 12278 stemmen

Die zwart / wit die Kevin kijkt, is dat een echte bestaande film ? en welke is dat dan.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3099 stemmen

In de film staat er ergens, Angels With Dirty Souls. Ik ga ervan uit dat dat een knipoog is naar Angels With Dirty Faces, met James Cagney.


avatar van 606

606

  • 23879 berichten
  • 12278 stemmen

Sergio Leone schreef:

In de film staat er ergens, Angels With Dirty Souls. Ik ga ervan uit dat dat een knipoog is naar Angels With Dirty Faces, met James Cagney.

Oke bedankt.

btw je hebt helemaal gelijk.

check

The movie that Kevin watches on video tape is not a real film, but footage especially created. It was called "Angels With Filthy Souls." Along with other similar era references in the movie, this is a play upon the movie Angels with Dirty Faces starring James Cagney.

Home Alone (1990) - Trivia - IMDb


avatar van cm_punk

cm_punk

  • 369 berichten
  • 1009 stemmen

606 schreef:

(quote)

Oke bedankt.

Na mijn weten is dat stukje speciaal opgenomen voor de film zelf.

Trivia van IMDB.com heeft vaak leuke weetjes.

Wie heeft trouwens ook de Blu Ray? Hier staan scene's bij die nooit op VHS en/of DVD te zien waren. Net als TV trouwens.


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

Ik heb de Blu-Ray niet, maar ik ken wel een deleted scène waarin Harry en Marv 'Santa Claus is Coming to Town' zingen, maar dan met een aangepaste tekst, hilarisch!



avatar van Sutherland

Sutherland

  • 676 berichten
  • 1075 stemmen

Blijft leuk, deze kerst ook weer vaste prik. Vind het nog steeds origineel(gezien in de tijd van nu).

Deel 2 vind ik dan toch net iets leuker!


avatar van Jozz

Jozz

  • 205 berichten
  • 204 stemmen

Vermakelijk hoor... Na al die jaren eindelijk eens helemaal bekeken . Een grappige komedie, die het vooral goed doet omdat ie leuk is voor het hele gezin.

3*


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Een klassieker natuurlijk. Bijna iedereen van mijn leeftijd kent deze film van voor naar achteren. Macaulay Culkin was een held en nu ik het zo zie, nog heel behoorlijk als kindsterretje. De grappen werken minder goed dan vroeger, maar toch zie ik niet in waarom Home Alone niet hetzelfde effect op de huidige generatie kinderen zou hebben. Het is leuk en vooral aandoenlijk. Ik denk dat veel kinderen wel eens fantaseren om eens zonder ouders te leven. De hele film is een lange aanloop naar het fantastische einde waarin Kevin het opneemt tegen de inbrekers. Een allerminst vervelende aanloop. Tussendoor doen zich voldoende grappige situaties voor. De boobytraps zijn nog altijd geweldig. Het hoogtepunt is natuurlijk het misbruiken van de teksten van de maffiafilm. Vroeger vond ik de film geniaal, nu kan ik nog behoorlijk genieten van dit stukje jeugdsentiment.


avatar van RudeDog

RudeDog

  • 25 berichten
  • 19 stemmen

Inderdaad een klassieker ik heb deze film al tig keer gezien mijn ouders bestelden deze toen der tijd bij de Eci toen er nog geen dvd bestond en wat heb ik genoten van deze film nu een aantal jaren allebei de films als dvd in bezit,geweldige kerstsfeer de boeven zijn perfect gecast

het verhaal is goed uit gewerkt de muziek van John Williams is prachtig Somewhere in my Memory blijft een ontzettend mooi nummer!


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2365 stemmen

Van de week voor de tigste keer gezien. Al was de laatste keer erg lang geleden - de eerste keer was in de bioscoop. Als klein ventje vond ik Home Alone geweldig, en stiekem nog leuker dan een andere favoriet in die tijd, Terminator 2.

De introductie in de knusse megavilla is alleraardigst en chaotisch tot en met, al wonen of logeren er talloze suffe, grijzige figuren. Ik had vroeger al een hekel aan die moeder - het is er niet veel beter op geworden. Pa en Ma McAllister komen regelrecht uit een saaie doos gewaggeld. Enkel de rollen van Macaulay Culkin, Joe Pesci en Daniel Stern zijn de moeite waard.

Hoe ongeloofwaardig ook, uit het basisverhaal, home alone, is genoeg te tappen. De sfeer in de scènes in en rondom het huis van de McAllisters is prima en, op de juiste manier, luchtig. Jammer genoeg moeten er nog stukken in gepropt worden om het hele basisgegeven - een klein jochie is alleen thuisgelaten, terwijl alles en iedereen op weg naar Parijs is - plausibel te krijgen. En die scènes komen ronduit tekort. Maar goed, de focus ligt duidelijk op de avonturen van Kevin en de op de loer liggende schurken. Ondanks de kinderlijke trekken, is er vertier voor de hele familie.

De vallen van Kevin hadden best wat inventiever gemogen (hij is immers bijzonder slim en zeer technisch, zo blijkt in eerdere scènes), maar misschien is het juist de simpele wijze die zorgt voor het nodige resultaat.

3* + 0,5* voor de jeugdmagie = 3,5*


avatar van Ajacied16

Ajacied16

  • 202 berichten
  • 361 stemmen

Een absolute klassieker. Deze film moet je minstens twee keer gezien hebben, maar eigenlijk gewoon ieder jaar zo rond de Kerst. En dat kan. Het is namelijk een echte tijdloze film, die ook tijdens de derde keer nog niet verveelt. Het idee is namelijk erg leuk, al is het natuurlijk wel erg onrealistisch. Het zorgt in ieder geval voor een erg leuk en vermakelijke film. Dat komt vooral door de drie hoofdpersonages; Kevin, Harry en Marv.

Harry en Marv zijn een heerlijk dom boevenduo, terwijl Kevin een pienter jongetje is. Dat zorgt voor goed bedachte vallen en grappige scènes. Wat mij betreft is deze film echt een 4.5* waard. Ieder jaar is het namelijk weer een genot om te kijken. Iets wat je niet kan zeggen over de 'vervolgen'


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Mnee.

Vroeger wel eens gezien de laatste jaren vooral wat afzonderlijke scenes. Veel herinnerde ik me niet meer van deze film, dat bleek ook wel bij het terugkijken. Dit was voor mij toch altijd die film waar het huis verdedigd werd tegen een tweetal schurken. Dat deel van de film blijkt een goeie 20 a 25 minuten in te nemen, de rest is redelijk melig kerstgedoe.

Als 90s kind kijk ik toch met redelijke afschuw terug op de burgelijkheid van de personages in deze film. Blij dat we daar ook alweer een goeie 10 jaar van verlosd zijn. Verder is het eerste uur niet echt te pruimen, vervelende personages met Culkin voorop. Onleuk bekkengetrek. OOk Pesci was vreselijk, maar die kan ik eigenlijk nooit pruimen.

Het duurt érg lang alvorens er wat schot in de zaak komt. De traps op het einde zijn gelukkig wel vermakelijk, vandaar dat de score iets gemilderd is, maar verre van genoeg om er een leuke film van te maken. Vond er verder niet veel aan.

1.5*


avatar van K.A.N. de Laar

K.A.N. de Laar

  • 98 berichten
  • 392 stemmen

Omdat deze film (ieder jaar) leuk blijft!


avatar van AOVV

AOVV

  • 350 berichten
  • 2315 stemmen

Ik vind dit stiekem wel een leuke film. Niet echt een goeie, maar wel een leuke. De personages zijn niet je dat, maar ik zie er wel de humor van in, en zo één keer per jaar (rond de kerstperiode wordt deze film hier in België wel eens uitgezonden door één van de commerciële zenders) kan ik er best van genieten.

3*


avatar van tim2405

tim2405

  • 3 berichten
  • 131 stemmen

De kerstfilm bij uitstek


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

tim2405 schreef:

De kerstfilm bij uitstek

Mooi moment om zo'n reactie te plaatsen, eind juli met 25+ graden. Ben het er wel mee eens, voor mij persoonlijk ook een kerstklassieker.


avatar van Eraser2

Eraser2

  • 387 berichten
  • 922 stemmen

Vaste prik met kerst. Dat was het al toen ik 10 jaren jong was en nu mijn broertje ongeveer dezelfde leeftijd heeft bereikt is dit nog steeds het geval.

Terecht overigens want alles in deze film ademt de kerstsfeer uit. Van de prachtige en herkenbare muziek van John Williams tot aan de in tot de puntjes aangeklede decors.

Culkin is erg charismatisch als Kevin en doet het fantastisch. Pesci en Stern zijn hilarisch als boeven.

Nee deze gaat mij niet vervelen.


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

Heb deze leuke familie-kerstfilm al een tiental keer gezien sinds de release en blijf bij mijn eerste herinneringen van toen in de bioscoop. Ik vond hem toen grappig, vooral Stern vond ik de max. De kleine rol van John Candy mocht voor mijn part geschrapt worden, ik vond die man, moge hij rusten in vrede, nooit grappig. Deel 2 heb ik nooit gezien, moet hem toch eens aanschaffen


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Eraser2 schreef:

Vaste prik met kerst. Van de prachtige en herkenbare muziek van John Williams

Juist! Prachtige kerstsfeer dankzij zijn muziek.


avatar van DBTim

DBTim

  • 854 berichten
  • 1151 stemmen

Die soundtrack van beide films (deel 3 en 4 bestaan in mijn ogen niet ) zijn echt fantastisch en staat hier altijd met kerstmis op


avatar van JohnWilliams

JohnWilliams

  • 7504 berichten
  • 1006 stemmen

Deel 3 en 4 hebben dan ook helemaal niet zulke memorabele muziek als deze 2. Ook de laatste 2 films (mag je dat films noemen?) zijn bagger

Dus helemaal met je eens!


avatar van The Beast

The Beast

  • 182 berichten
  • 142 stemmen

Leukste film van de Home Alone reeks, had bij 1 deel moeten blijven vind ik

Redelijk origineel verhaal, leuk om een keer te zien maar niet te vaak! en pas maar op want kerst komt er weer aan :S!


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

Dit blijft gewoon een leuke kerst film,zowel deel 1 als deel 2 zijn en blijven ontzettend grappig.

Joe Pesci,Daniel Stern en Macaulay Culkin zijn echt hilarisch goed in deze film.

Elk jaar rond de kerst komen ze de kast uit,deel 1 en 2 blijven leuke films om rond de kerstdagen te bezichtigen.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Eens met mijn bovenbuurman!!


avatar van Mac Hammer Fan

Mac Hammer Fan

  • 6029 berichten
  • 7450 stemmen

Sympathieke film, ideaal voor met Kerstmis.


avatar van Hdde

Hdde

  • 75 berichten
  • 1422 stemmen

Gelukkig worden de eerste twee Home Alone delen dit jaar ook weer uitgezonden. Was enigszins al bang dat dit niet het geval zou zijn. Blijven toch films die een unieke sfeer weten te creëren in de decembermaand.


avatar van madmax2011

madmax2011

  • 162 berichten
  • 188 stemmen

blijf goed dit eerste deel


avatar van elayz

elayz

  • 324 berichten
  • 1095 stemmen

Leuk hoor, uiteraard weer op 1e kerstdag gekeken!


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

606 schreef:

(quote)

Oke bedankt.

btw je hebt helemaal gelijk.

check

The movie that Kevin watches on video tape is not a real film, but footage especially created. It was called "Angels With Filthy Souls." Along with other similar era references in the movie, this is a play upon the movie Angels with Dirty Faces starring James Cagney.

Home Alone (1990) - Trivia - IMDb

Grappige extra trivia: In Home Alone 2 kijkt Kevin weer een film, deze keer genaamd Angels With Even Filthier Souls