Genre: Actie / Fantasy
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Alex Proyas
Met onder meer: Brandon Lee, Rochelle Davis en Ernie Hudson
IMDb beoordeling:
7,5 (229.043)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 3 november 1994
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Crow
"Believe in angels."
Op Halloween zullen Eric en Shelly gaan trouwen. Op de avond ervoor, Devil's Night, worden ze in hun huis door een bende aangevallen. Eric wordt neergeschoten en uit het raam gegooid; Shelly wordt verkracht en overlijdt later in het ziekenhuis. Een jaar later reïncarneert Eric met spirituele begeleiding van een kraai. Hij bezit nu speciale krachten. Het is de bedoeling dat hij fouten uit het verleden rechtzet: hij moet op zoek naar de leden van de bende, om ze een voor een te vermoorden, waarna hij eindelijk de eeuwige rust zal kunnen vinden...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,5 / 229043)
- Trailer (YouTube)
- The Crow (MusicMeter)
- The Crow (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
Eric
Sarah
Albrecht
Top Dollar
Myca
Shelly
Darla
T-Bird
Skank
Tin Tin
Reviews & comments
Q so lang
-
- 42 berichten
- 43 stemmen
super film lekker donker mooi gemaakt jammer dat hij er niet meer is ik geef hem 5 sterren
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Lange tijd niet gezien, dus gisteravond de net aangeschafte DVD de speler ingedrukt. En ik heb weer als vanouds heerlijk genoten van de prachtige beelden en settings, het schitterende plot en de heerlijke muziek. Vooral de beelden/ sfeer en de muziek vielen me dit keer ontzettend op. De film is, op de mooie flashbacks na, heerlijk duister en gecombineerd met de actie geeft dit de film een geweldige grimmige sfeer. Het ziet er echt prachtig uit allemaal, om je vingers bij af te likken. En ook de muziek van Graeme Revell is gewoonweg schitterend
. Prachtige thema's, die me nog steeds flink weten te raken.
Verder is The Crow voor mij nog steeds dat actie- meesterwerk met een geweldige Lee. Maar ik wil de bijrolacteurs absoluut niet wegvlakken, want ook die waren zonder twijfel ontzettend sterk. Met name David- Patrick Kelly (T-Bird), Jon Polito (Gideon), Ernie Hudson (Albrecht) en de altijd sterke Tony Todd (Grange) spelen erg goede rollen. Ik had de film momenteel op vier en een halve sterren staan, maar hij gaat zonder enige twijfel maar terug naar de volle vijf sterren waar hij in het begin op stond. Beste en meest sfeervolle actiefilm die ik ken. Sfeervol, stijlvol en uiterst ontroerend.
5 sterren
Eny
-
- 213 berichten
- 554 stemmen
Mooie, ontroerende, donkere misdaadfilm. Mooi verhaal, mooie sfeer, mooie vormgeving, mooie muziek, mooi einde... Zo kan ik wel even doorgaan. Het is ook bizar hoe de verhalen van de acteur, het personage en degene die het personage heeft bedacht in elkaar over lopen. Ik heb hem vaker dan tien keer gezien en zou hem zo weer kunnen bekijken.
5 * & Plaats 1. in mijn top 10
jaspertje3
-
- 578 berichten
- 1466 stemmen
Zeker weten ja. Krijg je vast geen spijt van
Haha ik kreeg er wel spijt van! Wat een rukfilm, kon me echt geen minuut boeien, bah
BlueSword
-
- 1725 berichten
- 0 stemmen
film eindelijk dan gezien en heeft mij zeker vermaakt, moet wel zeggen dat ik het een stuk beter had verwacht vooral bij de actie scenes...maar de sfeer in de film is echt geweldig mooi donker met een toffe brandon lee! en de muziek is echt prachtig past er goed bij en opzich wel mijn smaak.
4.0*
djeffibrelich
-
- 50 berichten
- 0 stemmen
als je the cure op de soundtrack zet heb je niet veel meer nodig om mij blij te maken, maar deze film heeft meer te bieden dan een goede soundtrack.visueel is de film heel erg mooi, en de donkere sfeer is ook ace!
van dit soort films moet je geen diepgang verwachten, daar is het ook niet voor.dit is gewoon een heeel erg goede pretensie-loze stripverfilming.en voor mij de beste strip-verfilming ooit gemaakt.
batman kon er in de jaren 90 nog wat van leren.
Wassup !
-
- 580 berichten
- 365 stemmen
Superrr film
!!! Heel goed wraak-verhaal ook, superveel actie ook en de manieren waarop hij zijn slachtoffers vermoordt. Een MUST SEE!!! 3.5/5
.
Sentinel69
-
- 66 berichten
- 82 stemmen
Kan niet meer naar die film kijken ,ik heb er teveel moeite mee dat een stukje fictie in deze film harde waarheid werd voor Brandon Lee . Zo wrang.
Desondanks staat deze film zeker op nummer 1 in mijn top 10.Het is en blijft een meesterwerkje.
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
Ja het gedoe met Lee zal iedereen een dubbel gevoel geven. De film word er echter niet minder om en heeft juist daarom misschien nog wel een grotere mystieke lading meegekregen.
Gister dus eindelijk mijn S.E met nederlandse subs binnengekregen. Lang geleden dat ik deze film gezien had, dus kon ik nog niet beoordelen. Ik heb hem nu sinds gister 2x gezien dus heb ik weer een realistisch beeld.
In feite is het een actiefilm rond een liefdesverhaal. Ware het niet dat het dan wel erg plat gezegd is. Er wordt hier zoveel sfeer geschept, alles is zo koud en bevat juist daardoor zoveel emotie en toch ook warmte gek genoeg.. Ook de humor word niet vergeten, zwarte wel te verstaan. Eric strooit vaak met prachtige oneliners en in de kleinste details zit altijd een soort enge humor verstopt. De soundtrack is ook helemaal in orde en past perfect bij de film. Vooral The Cure vind ik er erg mooi in passen.
Geweldige film met een extra tragische ondertoon door de dood van Brandon. dikke 5* zoals ik vantevoren al verwachtte en ik ga weer schuiven in mijn top.
finalman
-
- 1767 berichten
- 1579 stemmen
stem verhoogd naar 4,5.
De gedachte dat Lee stierf tijdens de opnames tijdens de film en als je het verhaal volgt, is best heel bizar, want na deze film zou Lee trouwen met zijn verloofde. vandaar stond het op eindtekst 'For Brandon and Eliza' (Eliza was zijn verloofde)
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
Ook dat nog ja. Dat is helemaal vaag zeg inderdaad!! Misschien vliegt dr ergens een Lee kraaitje rond, wie weet.
Flipman
-
- 7113 berichten
- 1145 stemmen
Dat zou betekenen dat ie Michael Masse moet afmaken, want die heeft het fatale schot gelost
. Of juist degene die er verantwoordelijk voor was dat die kogel in de loop was blijven steken.
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Dit is heel lang mijn lievelingsfilm geweest.
Prachtige regie dat een dromerig en duister sfeertje weet te scheppen.
Er zijn ook een paar duistere/leuke typetjes, vooral die kerel met die lange haren die het met zijn zus doet is supercool.
Voor deze film wil ik het hippe woordje wel even gebruiken: VET !!!
Cijfer: 4,5
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
Ehm, dat is gezien je nr 1 en je avator wel duidelijk volgens mij.
Maar gelijk heb je.Soundtrack past perfect bij de film ook
Sentinel69
-
- 66 berichten
- 82 stemmen
Dat zou betekenen dat ie Michael Masse moet afmaken, want die heeft het fatale schot gelost
. Of juist degene die er verantwoordelijk voor was dat die kogel in de loop was blijven steken.
Michael Masse heeft hier zo'n deuk door opgelopen dat hij zelf helemaal even de acteerwereld uitging.In 2005 zei hij ook interview dat hij dit gebeuren zijn hele leven zal blijven achtervolgen en dat hij het een zware last vond om daarmee verder te moeten leven.Hij had niet voor niets een shock toendertijd.
adr
-
- 23 berichten
- 20 stemmen
Toen ik deze film voor het eerst zag is als een dag van gisteren
de film bleef goed hangen,dat doen maar weinig films.
deze film is en blijft super ondanks dat ik hem grijs heb gekeken.
5sterren!!
Fairiewitch
-
- 11 berichten
- 171 stemmen
Kunnen we geen uitzondering maken en er een sterretje extra bijplaatsen? 
Moviestar1979
-
- 1671 berichten
- 975 stemmen
Een geweldige speelfilm die een grote impact op mij heeft inzake Brandon Lee.
Ook de soundtrack blijft fantastisch.
Het blijven grote vraagtekens m.b.t. het schietincident dat werd afgedaan als een ongeluk.
Als je het mij vraagt, is er opzet in het spel geweest !!
4,5 *
vinhunter
-
- 31 berichten
- 63 stemmen
hoe komt het dat deze film zon ONWAARDIGE rating heeft
!!!
mooi, sfeervol meesterwerkje 4.5
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Heerlijke film, dit blaast zieligheid als Blade kompleet weg! Brandon RIP.
606
-
- 23879 berichten
- 12278 stemmen
Kunnen we geen uitzondering maken en er een sterretje extra bijplaatsen? 
kon dat maar ja 
finalman
-
- 1767 berichten
- 1579 stemmen
hoe komt het dat deze film zon ONWAARDIGE rating heeft
!!!
mooi, sfeervol meesterwerkje 4.5
snap het ook niet... die film verdient betere ratings.
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
Wow! Meestal word ik niet zo heel snel gepakt door muziek. Of op zich wel want Mad World uit Donnie Darko kan ik heel lekker vals mee zingen, vind dat een prachtige, mooie ontroerende song en ook prachtig gebruikt. En ja, daar kom ik, voor de 100 miljoenste keer, weer: ABBA-muziek doet me altijd wel iets als ik dat hoor. Maar voor de rest ben ik een totale nitwit op muziek-gebied, ik hoor muziek, welke er gebruikt word in de films, het doet me iets op het moment dat ik het hoor, maar ik vergeet het makkelijk weer. De muziek uit deze film vind ik echt ontroerend mooi en ik ga deze film vast veel meer kijken!
Deze film is ook prachtig in elkaar gezet. Alex Proyas
! Wat een GEWELDIGE sfeer, echt een bizar ongewoon goede film! The Crow doet me denken aan the Joker uit Batman! Hele rare vergelijking wellicht, maar als je er even over nadenkt, zijn die 2 rollen toch wel gelijk
!
Pre- en sequels

The Crow: Wicked Prayer
2005
46 reacties

The Crow: Salvation
2000
30 reacties

The Crow: City of Angels
1996
38 reacties
Gerelateerd nieuws

Netflix verwijdert snel de duistere fantasyfilm 'The Crow' uit het aanbod

'The Crow' komt binnenkort naar Netflix: 'Overtuigende wraakfilm met een originele insteek'

'Enorm duister en grimmig sfeertje': 'The Crow' is de ideale film voor vanavond

Vijf vroeg overleden acteurs en hun bekendste film
Bekijk ook

Tupac: Resurrection
Documentaire, 2003
57 reacties

The Warriors
Actie / Misdaad, 1979
455 reacties

Mr. Brooks
Drama / Thriller, 2007
533 reacties

The Wanderers
Drama, 1979
117 reacties

Lola Rennt
Actie / Thriller, 1998
430 reacties

Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
Drama / Horror, 1994
315 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








