Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 83 minuten
Alternatieve titels: The Texas Chainsaw Massacre / Slachting met de Kettingzaag / De Kettingzaag
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tobe Hooper
Met onder meer: Marilyn Burns, Paul A. Partain en Gunnar Hansen
IMDb beoordeling:
7,4 (209.437)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Texas Chain Saw Massacre
"Who will survive and what will be left of them?"
18 augustus 1973. Als Sally Hardesty hoort dat het graf van haar grootvader door vandalen werd geschonden, trommelt ze haar vriend Jerry, haar gehandicapte broer Franklin en haar vrienden Pam en Kirk op om te onderzoeken wat er precies gebeurd is. Onderweg nemen ze een vreemde lifter mee, die zichzelf tot hun grote ontzetting in zijn hand snijdt. De tieners dumpen de man langs de kant van de weg en rijden snel verder. Helaas komen ze zonder benzine te zitten en moeten ze noodgedwongen aanbellen bij een luguber uitziend huis.
Externe links
Acteurs en actrices
Sally Hardesty
Jerry Huberman
Franklin Hardesty
Kirk Waisanen
Pam Willard
The Hitchhiker
The Cook
Leatherface
Grandpa
Window Washer
Reviews & comments
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Je kan achteraf niet ontkennen dat je in andere thrillers niet meer spanning hebtgevoeld.
Ik wel! Bovendien toen ik hem laatst keek met een paar vrienden en vriendinnen de helft weglopen omdat ze het niet meer trokken. Ik zou het ook eens aan hen kunnen vragen....
Als er een film is die ik niet zelf zou willen meemaken is het deze wel. (Enige fim die qua spanning in de buurt kwam is Haute Tension, maar dat is natuurlijk een kloon)
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Idd, misschien wel de meest spannende film die er is!
savi_7
-
- 807 berichten
- 3887 stemmen
de spanning valt ook wel mee pas als er 4 van de 5 vermoordt worden dan komt de spanning er een beetje aan. heb in mijn vorige bericht ook al gezegt dat ik hier meer van verwacht had, vindt de Remake van uit 2003 zeker niet onder doen aan deze film. mischien is dat wel mijn probleem dat ik eerst die van 1994 heb gezien die erg slecht is, heb toen die uit 2003 gezien die niet onder doet aan de film uit 74, en sinds een paar dagen terug die uit 1974. maar denk zelf dat het niet veel uitmaakt. zou alleen die vervolgen en de docu nog willen zien
john constantine
-
- 263 berichten
- 243 stemmen
Vond dit ook een erg goeie horrorfilm. Helaas wel een lowbudget film, maarja dat maak niet zoveel uit. Gewoon een goeie horrorklassieker. Alleen 1 min puntje, het einde wat was dat slecht zeg. Jammer, maar voor de rest gewoon uitstekend. Vond de remake trouwens ook heel erg goed !!!
ikvoereendjes
-
- 196 berichten
- 248 stemmen
ik vond het einde juist briljant, laat lekker veel te gissen en het einde is ook zo inneens, heerlijk.
en wat betreft de remake uit 2003, die vind ik dus echt wel een flink stuk minder, deze komt gewoon harder over!
OT_Stijn
-
- 129 berichten
- 522 stemmen
Ja, het eidne is inderdaad goed. Ik weet nog dat ik in de cinema zat, en plots was het gedaan, ik wilde het eerst niet geloven, maar toen ik al mensen zag weggaan, besefte ik pas dat het echt gedaan was.
Voor de rest heeft deze film toch wel aan de basis gelegen van de vele achterkomende slashermovies...
Klassiekertje dus 
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Is door Film Total uitgeroepen tot beste horror aller tijden. Klik hier maar eens!
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Is door Film Total uitgeroepen tot beste horror aller tijden. Klik hier maar eens!
Wat een lijst!!!
Geweldig! Dat noem ik eens smaak. Suspiria op 3, Cannibal Holocaust! Die titels kom je niet vaak tegen in toplijsten.
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Hopelijk zullen de mensen hier er daardoor ook eens aan denken voor ze hun stem uitbrengen, want 3.16 is gewoon een veel te laag gemiddelde. Zeker als je weet dat The Evil Dead dan weer meer dan 3.60 haalt!
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Ja jammer genoeg teveel stemmers die het origineel dan te saai, te traag, te goedkoop, te oud vinden. Ik denk dat er door de remake veel "moderne" bioscoopgangers maar even het origineel zijn gaan zien en het ze vies is tegengevallen. Zo jammer voor deze horrorklassieker die veel meer verdient.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11917 berichten
- 5321 stemmen
Ja jammer genoeg teveel stemmers die het origineel dan te saai, te traag, te goedkoop, te oud vinden. Ik denk dat er door de remake veel "moderne" bioscoopgangers maar even het origineel zijn gaan zien en het ze vies is tegengevallen. Zo jammer voor deze horrorklassieker die veel meer verdient.
Een schande inderdaad. Alhoewel ik ook geen grote fan ben van het orgineel, heb de nieuwe niet gezien, is deze film wel zeker een omwenteling geweest en verdient daarom respect. Ik vond de film trouwens niet saai ofzo, eigenlijk best wel spannend, maar die documentaireachtige stijl van draaien lag me niet zo.
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
maar die documentaireachtige stijl van draaien lag me niet zo.
Overdreven (zoals bij Festen) was dit zeker niet. Ik zou gewoon het woord low-budgetstijl gebruiken (iets meer dan 100.000 dollar werd in deze film gestoken). Maar dat past gewoon volledig bij deze film. Net zoals bij films als The Evil Dead zorgt dat voor een nog spannender resultaat. Ik hoor hier trouwens van veel mensen zeggen dat het een kunst is om met een zo laag mogelijk budget een meesterwerkje te maken. Wel, films als Reservoir Dogs, The Blair Witch Project, The Evil Dead en zoals deze zijn daar het ultieme voorbeeld van!
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Weer eens herzien, voor de 6e keer ofzo, en wat blijft dit een FE-NO-ME-NA-LE horrorfilm. Geen seconde teveel in deze film.
Het begint al gelijk bij de geweldige openingsscene met die flitsen en geluiden en komt tot een hoogtepunt in de scene waar de 1e twee slachtoffers van Leatherface naar binnen worden gesleurd. Deze scene is echt 1 vd beste scenes, of misschien wel DE beste die ik ken op horrorgebied.
Voeg hierbij een geweldig bizarre soundtrack, geen overdreven heldendaden van onze acteurs (ja toen bestond dat nog), een fantastische personage genaamd Leatherface dus, een perfecte speelduur, zeer veel creativiteit, aantal erg mooie scenes, originaliteit, een puik einde en nooit eerder vertoonde paranoia (Let ook op die ogen tegen het eind vd film). En dat allemaal met de minimale middelen die de makers hadden.
Hoeveel regisseurs hebben hun inspiratie wel niet van deze film gehaald. Ik noem een "Calvaire", ik noem een "Wrong Turn" en zo heb je er nog wel n paar.
Ik heb zo zin dit een 7e keer te bekijken.
Herziening beloont deze film met een aantal plaatsjes hoger in mijn top 10.
Vreemd dat Tobe Hooper nooit meer dit niveau heeft gehaald, en zelfs behoorlijke troep heeft voortgebracht.
Ik blijf het een schande vinden dat TCM zo'n belachelijk laag gemiddelde heeft hier. Sommige stemmers kunnen zich beter bezig blijven houden met bioscoophorror van nu.
Dikke 5*.
JoeCabot
-
- 2682 berichten
- 1785 stemmen
Raar dat je er dan vandaag pas op stemt...
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Raar dat je er dan vandaag pas op stemt...
Had mn stem verwijderd en weer opnieuw gestemd. Zo komt ie weer bovenaan mn stemlijst. Heb ik n beter overzicht wat ik de laatste tijd heb gezien.
Woutjinho
-
- 73 berichten
- 0 stemmen
Wat een lijst!!!
Geweldig! Dat noem ik eens smaak. Suspiria op 3, Cannibal Holocaust! Die titels kom je niet vaak tegen in toplijsten.
goede lijst ja, geen tiener horror met blairwitch project en the ring bovenaan (zijn geen horror lijst waard)
en wat ze zelf ook schrijven bij de lijst: raar dat Evil Dead en The Exorcist er niet bij staan, maarja
ik heb op 5 december trouwens The Texas Chainsaw Massacre gekregen special edition (met the shocking truth) en ik ga die vanavond ff kijken, maar ik verwacht wel 5 sterren. Remake gezien, verhalen over Ed Gein gelezen, allemaal geweldig
Woutjinho
-
- 73 berichten
- 0 stemmen
2e keer kijken was trouwens nog beter dan de 1e keer kijken
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
2e keer kijken was trouwens nog beter dan de 1e keer kijken
Goed dat je die moeite hebt genomen! Het loont.
666south park
-
- 98 berichten
- 0 stemmen
een egte klassieker is dit ik heb ook erg gelachen vond hem niet eng dat dit egt is gebeurd :O maar de film verdient een 4,5
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
een egte klassieker is dit ik heb ook erg gelachen vond hem niet eng dat dit egt is gebeurd :O maar de film verdient een 4,5
Dit is nooit echt gebeurd. De film is gebaseerd op het verhaal van seriemoordenaar Ed Gein. Meer niet.
hitchhiker
-
- 48 berichten
- 275 stemmen
Dit is de enige echt Horror klassieker, als je hem gezien hebt denk dan maar een stomweg, wat is er met die jongelui gebeurt? En dan die onovertroffen vleeshaak scene. Deze film hoort in het stem rijtje thuis. Een dikke 5.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Ja, die vleeshaakscène was echt de max. Hoewel totaal niet bloederig vond ik dit één van de gruwelijkste scènes ooit in een horrorfilm vertoond. De pijn die op het gezicht van dat meisje af te lezen is, is zo intens dat je er zelf rillingen van krijgt.
Verder een heel ongewone film met een uiterst luguber sfeertje en een schitterend einde. Een klassieker!
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Vond het toch niet zo super allemaal.
Vooral het waardeloze acteerwerk en de vreselijk belabberde visuele kant halen veel sfeer uit deze film. Bijna nergens was er enige betrokkenheid met wat er gebeurde.
Uitzondering hierop de scenes waar de soundtrack totaal los gaat. Meteen ook het enige echt boeiende aan de film vond ik. Jammer dat enige link tussen het visuele en de soundtrack zoek was, en dat veel loos acteerwerk ook hier af deden aan de beleving. Verder was ook de opbouw belabberd (na de eerste minuut weet je ongeveer al wat je mag verwachten
).
Wat deze film red is de soundtrack, en de wat leukere dinerscene. Al vond ik die nu ook niet geweldig. Screamqueens zouden ze sowieso moeten afschaffen. 2.5*, en da's nog redelijk ruim.
PS: en deze zal zeker nieuwere films geïnspireerd hebben. Al heb je ook inspiratie in de vorm van "leuk idee, maar ik kan dit gewoon veel beter". Ik denk maar aan een Calvaire of Haute Tension, films die wel een sterke opbouw kennen, en het concept van de film ook op visueel vlak weten door te trekken.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Verder was ook de opbouw belabberd (na de eerste minuut weet je ongeveer al wat je mag verwachten
).
Hmm, ben ik het niet mee eens. Wat gebeurt er in de eerste minuut dat de rest van de film verraadt dan?
Verder ga ik akkoord dat het acteerwerk niet hoogstaand is, maar ik moet bekennen dat dat mij weinig interesseert in films als deze. Voor mij liggen de prioriteiten hier op andere vlakken, suspense bijvoorbeeld.
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
In de eerste minuut komt er een ellenlange tekst voorbijgescrolled die zegt waar de film over gaat
.
Suspens is trouwens moeilijk te bereiken als je acteurs erbij lopen als op een schooltoneel
. Ik hecht normaal ook niet veel belang aan acteurs, maar een beetje kunnen acteren is toch wel een minimum.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
In de eerste minuut komt er een ellenlange tekst voorbijgescrolled die zegt waar de film over gaat
.
Vreemd, dat kan ik me echt niet herinneren, en ik heb die film toch al een aantal keren gezien. Maar als je zegt da het zo is geloof ik je, wel spijtig dan...
Onderhond
-
- 87598 berichten
- 12853 stemmen
Ik heb het net nog even nagekeken. Er zit zelfs een passieloze voice-over bij, die alles nog een keertje voorleest. Voor de blinden.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Ga ik ook ff doen, kijken of het niet aan m'n versie ligt. Anders ben ik werkelijk seniel aan het worden
.
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Ok, heb het net gecheckt. Maar euh, er wordt toch niets in gezegd dat niet op het hoesje staat? Voor mij geen spoiler dus... Integendeel, ik schrok me behoorlijk rot toen ik Leatherface voor het eerst uit die kamer zag stormen.
Pre- en sequels

Texas Chainsaw Massacre
2022
178 reacties

Leatherface
2017
119 reacties

Texas Chainsaw 3D
2013
316 reacties

The Return of the Texas Chainsaw Massacre
1995
101 reacties

Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III
1990
70 reacties

The Texas Chainsaw Massacre 2
1986
215 reacties
Gerelateerd nieuws

Het is maar een film? Deze echte moordenaars vormden inspiratie voor beroemde horrortitels

John Laroquette kreeg betaald in wiet voor zijn rol als verteller in 'The Texas Chainsaw Massacre'

Netflix onthult lugubere eerste trailer voor 'Texas Chainsaw Massacre'
Bekijk ook

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties

The Thing
Horror / Sciencefiction, 1982
1.465 reacties

Le Notti Bianche
Drama, 1957
53 reacties

Woodstock
Muziek / Documentaire, 1970
173 reacties

The Snowman
Animatie / Avontuur, 1982
40 reacties

Threads
Drama, 1984
58 reacties
Gerelateerde tags
sadisticgas stationtexasvanmidnight movieleatherfacelifterslaughterhousechainsawkannibaalfamiliepolaroidcultfilmgrave robbercannibalismbrutal violencevacation gone wrongone day
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








