Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 166 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / China
Geregisseerd door: Michael Bay
Met onder meer: Mark Wahlberg, Nicola Peltz Beckham en Stanley Tucci
IMDb beoordeling:
5,6 (347.364)
Gesproken taal: Engels en Mandarijn
Releasedatum: 10 juli 2014
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Transformers: Age of Extinction
"This is not war, it's extinction."
Terwijl de mensheid zich herstelt van de grote schade die aangericht werd in Transformers: Dark of the Moon, zijn de Autobots en Decepticons nagenoeg van de Aarde verdwenen. Maar een kleine en machtige groep zakenmannen en wetenschappers proberen de grenzen van de menselijke technologie verder te verleggen dan ooit te voren. Verder zelfs dan ze kunnen beheersen. Daarnaast dient zich een oeroude, krachtige vloek voor de Transformers aan op Aarde. Een episch avontuur en gevecht tussen goed en kwaad, vrijheid en slavernij, breekt los.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,6 / 347364)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Transformers: Age of Extinction (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Cade Yeager
Optimus Prime (stemrol)
Joshua Joyce
Harold Attinger
Tessa Yeager
Shane Dyson
Galvatron (stemrol)
Darcy Tirrel
Su Yueming
James Savoy
Video's en trailers
Reviews & comments
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Ben je uit de bioscoop zaal weggelopen?
Ik kan het niet met je eens zijn over de CGI.
Misschien heeft hij een Cam versie gekeken 
patrick95
-
- 9 berichten
- 4 stemmen
alweer een uur terug van deze film. man wat heb ik genoten. optimus prime die weer tot leven wordt gewekt. en dan die dinobots waren echt amazing! kon vaak ook wel lachen om die kale zakenman met die bom, haha leuke acteur. hoewel het verhaal niet echt interessant was, waren de actiescènes echt om van te genieten. dikke 4 van mij.
m1701
-
- 1849 berichten
- 2327 stemmen
Goeie film!
Vond alleen de gevechten wat kort... in het vorige deel zaten er een aantal grote gevechten.
in deze maar 1 x en alleen maar aan het eind.
Jammer. Acteerwerk van Wahlberg was goed.
3,5* mooie special effects!!
Cygor
-
- 206 berichten
- 307 stemmen
Door alle recensies denk je snel dat dit een slechte film is maar dat viel gelukkig mee.
Gewoon een lekkere popcornfilm.
Er zitten behoorlijk wat plotgaten in de film maar who cares??
Je gaat deze zien voor de vette actie en natuurlijk de dinobots!!!
Design van dinobots was erg leuk gedaan.
Echt geen slechte film!!
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Oké, laat ik gelijk maar met de deur in huis vallen: ik ben niet kritisch op het gebied van de Transformers films. En dus geef ik een hoger cijfer dan wat men gemiddeld geeft voor deze film. Natuurlijk zie ik ook wel dat het verhaal van los zand aan elkaar hangt (vooral omdat ik redelijk wat kennis heb van de Transformers verhaallijnen van vroeger) en geef ik ook toe dat de speelduur wat lang is (vooral als je naar een bioscoop gaat waar ze de film zonder pauze vertonen). Maar vermindert het echt mijn vermaak? Nee. En dus ben ik tevreden over deze nieuwe telg in de Transformers reeks.
Ik was met name benieuwd naar de Dinobots en hoe zij vormgegeven zouden worden. Ondanks het feit dat ze pas erg laat in de film aan bod komen, maken ze wel een geweldige entree en dat smaakt naar meer (wat waarschijnlijk wel gaat komen in een volgend deel). Verder is het vooral gewoon weer ouderwets onderuit zakken, popcorn op schoot en genieten van alle special effects. Opnieuw is de techniek weer verbeterd waardoor alle Transformers er weer fenomenaal uitzien. De actiescenes zijn eindeloos en simpelweg genieten. Uiteraard zit er ook weer de nodige humor in verwerkt (Bumblebee blijft briljant) en zodoende is Age of Extinction in mijn ogen zeker geslaagd.
Voor een film met een goede verhaallijn of diepgaande plots zet ik wel een andere aan. Voor ultiem vermaak en hersenloos genieten van actie, actie en nog is actie is Transformers: Age of Extinction weer een uitstekende film van Michael Bay. Keep them coming!
4*
8/10 (IMDB)
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Michael Bay wordt regelmatig neergesabeld omdat hij zogezegd domme films zou maken. Maar zijn blockbusters hebben tenminste een grote dosis actie en hij is één van de weinig blockbusterregisseurs die perfect om kan gaan met CGI. Ik blijf met bewondering kijken naar de vele transformatie en actiescènes. Prachtig om te zien. Verder toch ook mijn complimenten dat ondanks de nieuwe (betere) menselijke figuren in deze film, de aandacht gelukkig vooral naar de transformers gaat. Niet dat zij meer diepgang krijgen, maar ze komen toch wat meer aan bod dat in de vorige films.
En toch is het misschien niet de beste Transformersfilm. Daarvoor mis ik enkele grootse epische dingen of net die kleine verrassingen. Al kon ik hier ook wel genieten en was de humor voldoende aanwezig om af en toe eens adem te nemen tussen de explosies door.
Eén ding is zeker, het niveau blijft hoog. Vooral omdat de kern van film nog steeds aanwezig is: Michael Bay in combinatie met de goed gemaakte Transformers (er wordt gelukkig niet geknipt in het budget zoals we dat gewoon zijn bij sequels) met vooral de basisfiguren Optimus Prime en Bumble Bee. Bay heeft trouwens ook een grote dosis zelfhumor en wil op de eerste plaats een leuke film maken zonder pretentie. Ik kijk alvast uit naar het vervolg!
robinb
-
- 396 berichten
- 271 stemmen
Deel 1 is nog steeds het beste, maar dit deel is stukken beter dan deel 2 en 3. Een hoop irritante zaken zoals de familie en de humor zijn voor het grootste gedeelte achterwege gelaten en wahlberg deed het eigenlijk ook beter dan zijn voorganger.
Wel brengt dit deel ook nieuwe irritaties met zich mee. Zaken als een robot die wtf roep, een robot met een sigaar en een baard, een japanse robot etc irriteerden mij mateloos en daardoor kwam het meer over als een freakshow.
Aan actie ontbreekt het zeker niet zoals wel te voorspellen was, maar net als bij de andere delen duren de actie scenes vaak zo lang en zijn ze zo groots opgezet dat ze totaal geen indruk meer maken en de film door de lange speelduur eigenlijk gewoon saai word.
De bimbo deed het echter onverwacht goed, stukken beter en veel minder plastic dan ik verwacht had.
Helaas zaten er weinig indrukwekkende robots tussen en de badguy vond ik helemaal een flop.
Een film die weinig indruk heeft gemaakt en die ik snel weer zal vergeten. Waar er in deel 1 nog wel een paar wow fragmenten tussen zaten daar zijn er in dit deel niet 1 van. Geen mooie muziekmomenten met kippenvel, geen indrukwekkende gevechten etc, eigenlijk niet veel nieuws dus en dat vond ik eigenlijk wel jammer.
Al met al best leuk voor een filmavondje met popcorn op de bank. 3 sterren.
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Wel brengt dit deel ook nieuwe irritaties met zich mee. Zaken als een robot die wtf roep, een robot met een sigaar en een baard, een japanse robot etc irriteerden mij mateloos en daardoor kwam het meer over als een freakshow.
Dat komt gewoon uit de originele jaren '80 Transformers reeks hoor. Niets vreemds dat Transformers sigaren hebben, baarden hebben en er samurai achtige Transformers zijn..
marvelfreak85
-
- 176 berichten
- 1046 stemmen
Eindelijk draaide ie in 2D meteen gister ook maar gegaan.
Eindelijk draait de Transformers film meer om de Transfomers dan om de mensen ook al had ik graag nog minder mensen gezien.
Mark Wahlberg doet het goed en Nicola Peltz doet het ook beter dan de gemiddelde eyecandy alleen dat vriendje van haar vond ik maar een overbodige karakter.
Dan de Transformers die er nog nooit eerder zo bad ass hebben uitgezien de CGI is van een heel hoog niveau en de Transformers kregen ook eindelijk een persoonlijkheid dit word helaas nog niet perfect uitgevoerd maar wel beter dan in deel 2 en 3.
Ik was ook blij dat deze Transfomers film een iets meer donkere sfeer heeft als de vorige delen dit kwam het grootse deel door Lockdown die toch de show steelt en veel meer indruk maakt als Megatron,Sentinal prime en The fallen bij elkaar en de begin scene waar die Rachet afmaakt zorg er wel voor dat je de hele film niet zeker van bent of alle autobots het zullen overleven.
Alle actie scenes zagen er heel goed uit en de gevechten tussen de Transfomers waren een stuk duidelijker dan in de vorige delen.
Het enige wat mij irriteerde waren die grapjes van de menselijke karakters tussen de gevechten door veel voelde geforceerd aan.
En voor mij was Galvatron ook een teleurstelling ten eerste dat ie door mensen gemaakt word of ja door Megatron ik had toch liever gezien dat Unicron Megatron in Galvatron zou veranderen en het uiterlijk van Galvatron vond ik heel slecht uitzien en de manier van transformeren vond ik ook niks hebben.
Al met Al heb ik toch kunnen genieten van dit deel wat bijna zo goed is als het eerste deel vooral door de vette gevechten en sowieso geniet ik altijd als ik Bee en Optimus ass zie kicken.
Ik hoop dat Bay deze stijgende lijn kan doorzetten.
vluchtheuvel
-
- 29 berichten
- 42 stemmen
leuke film met special effects, film zit goed in elkaar, he er wel van genoten
robinb
-
- 396 berichten
- 271 stemmen
Dat komt gewoon uit de originele jaren '80 Transformers reeks hoor. Niets vreemds dat Transformers sigaren hebben, baarden hebben en er samurai achtige Transformers zijn..
ok dat wist ik niet. maar toch daardoor gaat de film net wat meer een kinderachtige richting op, terwijl ik denk dat als je een wat serieuzere richting op gaat en al die flauwe grappen en grollen achterwege laat je er veel meer een spannend actie spektakel van kan maken.
grid8400
-
- 669 berichten
- 603 stemmen
Heerlijke popcorn film, maar wel de slechtste uit de reeks helaas. Zeer rommelig, gaat echt alle kanten op, en teveel flauwe grappen door bots op de verkeerde momenten en dus totaal niet grappig.
Scenes met Lockdown vond ik erg sterk / mooi vormgegeven.
Onderuitzakken en over je heen laten komen en niet nadenken dan is het leuk vermaak. 3*
RipCurl
-
- 225 berichten
- 313 stemmen
Heerlijke popcorn film! Gelukkig dit keer zonder Shia LaBeouf. Markie Mark deed het in mijn ogen prima voor zo'n blockbuster. Goed, echt een bikkel sterk verhaal is het niet (maar zijn de Transformer verhalen dat ooit wel geweest?) en de film had van mij wel een half uurtje korter gekund, maar de SFX en actie maakte het voor mij allemaal goed. Ik hou hier van! Kom maar op met deel 5.
alexxx
-
- 48 berichten
- 258 stemmen
Twee woorden, negen letters... Qua actie geweldig, maar een uur minder was ook goed geweest.
de Vis
-
- 24 berichten
- 36 stemmen
Gisterenavond deze in IMAX gezien bij Pathé Tilburg.
Amusante film, die eigenlijk net 45 minuten te lang duurt. Actie is, zoals gewend van Michael Bay, over de top, maar ik hou er zo van.
Qua verhaal is hij beter dan 2 en 3, maar toch blijft deel 1 de beste. alhoewel in dit deel de vrouwelijk schone ook daadwerkelijk wat doen, i.p.v. Megan Fox alleen mooi wezen 
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Sweetie, hand me my alien gun!
De eerste Transformers film heb ik niet kunnen meepikken in de cinema, maar met het derde deel was ik toch overtuigd dat dit soort films het beste in dat soort omstandigheden kan gezien worden. Het was echter een drukke periode waardoor het er nog niet van was gekomen om de film te bekijken, maar als je vrienden hebt die je als verjaardagsgeschenk op een film trakteren, dan moet je beter maar iets deftigs uitkiezen. En hopelijk was dit 4e deel een goede keuze.
En laat ik maar ineens met de deur in huis vallen: dit was overduidelijk de goede keuze. Michael Bay begint hier met een nieuwe lei waardoor hij even de tijd nodig heeft om zijn personages wat op poten te zetten. Deze keer dus geen Sam Witwicky meer, maar een nieuw gezin. Dit komt er in de vorm van de familie Yeager en het is geen slechte zet van de regisseur om eens wat nieuw menselijk bloed in de film te pompen. Denk echter vooral niet dat hij nodeloos tijd verliest met de nodige plotlijnen, want Bay kickt vrij snel in met zijn gekende actie. Die was in het verleden soms nogal onoverzichtelijk, zeker het eerste deel heeft daar naar mijn herinnering wel wat last van, maar daar is nu niets meer van waar. Het enige waar je over zou kunnen klagen is dat Bay nooit echt weet te stoppen. Hij gooit er telkens maar een nieuw segment achter en zo lijkt het alsof de film 7 eindes heeft. Een minpunt, dat wel, maar niet storend genoeg om de film in zijn geheel onderuit te halen.
Op gebied van CGI ziet dit er dus indrukwekkend uit. Zoals we gewend zijn van Bay schuwt hij de explosies niet en het is mooi om te zien dat hij op zich nog genoeg verscheidenheid in de film weet te steken. Komt voornamelijk ook wel doordat hij genoeg unieke robots ter beschikking heeft die elk hun eigen stijl hebben. De Dinobots zijn cool, ik had op voorhand gehoord dat ze maar 2 minuten in de film zaten dus het was een aangename verrassing dat dat niet zo is, en Lockdown en consorten doen gewoon wat ze moeten doen. Minder slechte humor ook (gelukkig geen rappende Autobots meer) dus dat is ook mooi meegenomen. Qua cast ook solide te noemen. Nicola Peltz is geen Fox, maar doet het nog oké. Wahlberg blijkt zich hier erg thuis te voelen en de interactie met Jack Reynor zorgt voor een aantal leuke scènes. Voor de rest nog een groot aantal bekende koppen (o.a. Kelsey Grammer, Stanley Tucci, Frank Welker en John Goodman) die altijd wel leuk zijn om te zien/horen.
Het gebeurt niet vaak dat een reeks bij zijn vierde deel het niveau hoog blijft houden. Het is iets dat vooral de verdienste is van Michael Bay lijkt me, maar de stijl en sfeer blijft sowieso overeind staan. Nieuwe robotten, nieuwe mensen en een nieuwe start. Laat die volgende 2 delen maar komen.
4*
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4617 stemmen
Groot, groter, grootst is het adagium van Michael Bay, maar bij deze reeds vierde Transformers film brachten ook de critici hun commentaar in de overtreffende trap . Waar men Bay al eerder bestempelde als de antichrist van het zilveren scherm en de verpersoonlijking van alles slecht aan de Amerikaanse blockbustercultuur, wordt er nu pas echt met scherp geschoten. Recensenten spreken hun grootste afkeer uit en noemen het een nieuw dieptepunt, misschien wel een keerpunt in de filmcultuur zoals we die tot heden kenden. “Is dit het einde van de cinema?” luidt de titel van een niet nader genoemd Amerikaans filmblad alarmerend. Het grappige is dat Bay zijn kritikasters voor lijkt te zijn: in Transformers 4, toepasselijk getiteld The Age of Extinction, is niet enkel de ondergang van de mensheid te voorhanden, maar lijkt ook film in zijn geheel ten dode opgeschreven.
Het begint allemaal, of all places, in een filmzaal. Ooit een plaats van magie waar gelach en gehuil meermaals weerklonk, nu een vervallen schroothoop. Niet toevallig ontdekt het hoofdpersonage, de would-be uitvinder Cad Yeager (Mark Wahlberg), een vervallen Transformer in het puin. Meteen neemt de film een merkwaardig standpunt in: dit is de grote boosdoener. De Transformer is niet enkel verantwoordelijk voor het failliet van dit nobel establishement, maar voor het failliet van een godganse cultuur.
En Michael Bay beseft maar al te goed dat hij de schuldige is in deze affaire. Een centraal plotelement handelt over een wetenschapper / CEO die met zijn miljardenbedrijf geïnteresseerd is in de Transformer technologie op de markt te brengen. Alle overduidelijke verwijzingen naar Steve Jobs en Apple ten spijt (er is een treffende scène waar de CEO lafhartig wegvlucht van een Chinese fabriek die op ontploffen staat, nooit gedacht dat Bay ooit zo sociaal geëngageerd uit de hoek zou komen), is dit personage duidelijk een soort kloon van Bay zelf. Een Godardiaans trucje om zijn eigen persona als regisseur in het verhaal te verwerken. En hij is duidelijk niet mals voor zichzelf: de amorele CEO heeft de Transformers uitgebuit zonder aan de gevolgen te denken en nu is het einde der tijden (en het einde der cinema) nabij. “Jij controleert het prototype niet, het prototype controleert JOU” verwijt Wahlberg de CEO. Dit illustreert de ambigue relatie tussen Bay en zijn Transformers. Langs de ene kant lijkt hij zich te schamen voor zijn op hol geslagen creatie, maar langs de andere kant kan hij het niet laten om nog ‘ns ongeneerd op het gaspedaal te drukken (dit onding duurt notabene een kleine drie uur).
Laten we ook niet vergeten dat Bay verplicht was om dit vervolg te maken, omdat hij zo zijn droomproject Pain & Gain kon financiëren. Maar uit de ietwat bedrukte sfeer van de film kan je wel afleiden dat er werkelijk niemand nog zin had in een nieuw vervolg. Niet alleen is de hele cast gewijzigd, maar bovendien lijkt nog minder dan ooit tevoren de nadruk op mensen, laat staan menselijke emoties, te liggen. Al lopen de Autobots, normaal de vrolijkheid zelve, er ook maar somber bij. Waar Optimus Prime in de eerste films nog een baken van Zen wijsheid en een toonbeeld van vergevingsgezindheid was, lijkt hij nu compleet verbitterd door het zoveelste menselijk falen. Zijn eerste woorden in de film zijn markant. “I’ll kill you!” schreeuwt hij al waggelend tegen Wahlberg die hem activeert, net als een onbehouwen dronkenlap die ongewenst uit zijn roes gehaald wordt. Dan wordt 22 Jump Street zo geprezen om zijn meta-grapjes over de sequelcultuur, terwijl Transformers dit veel subtieler en grimmiger doet.
In een interessant shot aansluitend bij deze gedachtengang zien we de Autobots groeperen bij Monument Valley, ooit het decor voor menig western van John Ford: voor veel Amerikanen nog steeds de essentie van klassieke cinema. Daarna zien we de Dinobots (schitterende toevoeging trouwens) die over de Chinese Muur komen gefladderd. Ooit stonden deze legendarische landschappen symbool voor twee grote naties, vandaag zijn ze gedegradeerd tot de achtergrond voor een stel achterlijke, door raciale stereotypen geïnspireerde robots. Het ultieme teken van het verval van cultuur. Bovendien is Bay’s kijk op Americana raarder dan ooit. De film begint als een soort Days of Heaven op steroïden met eindeloos veel shots van de Texaanse vlakte. Simpele countryboy Mark Wahlberg ontpopt zich tot een moderne John Wayne die zijn 17-jarige dochter liefst met een kuisheidsgordel zou zien en pas respect krijgt voor zijn toekomstige schoonzoon wanneer deze hem de loef afsteekt in stoere praat en vervelend haantjesgedrag. Bay’s uitbeelding van machismo kende al een nare kentering in Bad Boys II (nog steeds één van de ergerlijkste films aller tijden), waar Bay leek te suggeren dat het ideaal van de eervolle held voorbijgestreefd is en we vanaf nu moeten juichen voor een stel agressieve ploerten. In Transformers 4 lijkt die notie alweer verlaten. Het personage van Wahlberg is zo leeg en zo karikaturaal, dat je hem met de beste wil van de wereld niet au sérieux zou kunnen nemen en het haast een middelvinger naar het begrip protagonist lijkt. Het einde van de cinema gaat blijkbaar gepaard met het einde van de traditionele actieheld. En we denken terug aan het vervaagde gelaat van John Wayne op een afgebleekte poster van El Dorado in de verlaten filmzaal.
Een briljant anti-statement of de ongebreidelde verbeelding van een licht aangeschoten filmliefhebber? Joost mag het weten. In ieder geval is het de moeite om deze prent, ondanks zijn afstompende actiescènes en infantiele humor, met een beetje ruimdenkendheid te benaderen. Een heel klein beetje dan, want stiekem is Transformers 4 natuurlijk best een kutfilm.
jpd90
-
- 2 berichten
- 5 stemmen
Gister deze film in 3D gekeken. 3D effect voegde niet heel veel toe aan de film. Op het einde duurde de film net iets te lang. 4*
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Inderdaad wel mooie tekst yeyo!
Het blijft natuurlijk een moeilijk discussie of Transformers-franchise nu rommel is of niet. Ik lees kritieken dat er te veel actie en te overdreven explosies zijn. Maar dan denk ik toch: dat is wel wat ik zoek in een blockbuster. Geen uur blabla om dan met een oneliner enkele kogels af te vuren. Voor mij is ook dit deel puur entertainment. Beetje zoals de Expendables-franchise. Voor de de meerwaardezoeker een verzameling oudjes die zichzelf graag zien, voor mij een mooie ode aan de actiefilm. Soms mag het wel eens ietsje meer zijn. 
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
bubblegum word het ook wel genoemd,,even lekker maar daarna is de smaak weg.
of popcorn film(helemaal niks mis mee,als ik naar de bios ga wil ik het liefst over de top actie)
maar ben ik nu de enige die zodra de twee soorten transformers in een mega robot veranderen,ik het verschil niet meer zie tussen de autobots en de decepticons??? vooral als ze gaan vechten?
wie is wie?
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
bubblegum word het ook wel genoemd,,even lekker maar daarna is de smaak weg.
of popcorn film(helemaal niks mis mee,als ik naar de bios ga wil ik het liefst over de top actie)
maar ben ik nu de enige die zodra de twee soorten transformers in een mega robot veranderen,ik het verschil niet meer zie tussen de autobots en de decepticons??? vooral als ze gaan vechten?
wie is wie?
De robots met de felle/sprekende kleuren zijn de Autobots.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Ze hebben ook verschillende kleuren van ogen. 
gatygun
-
- 324 berichten
- 221 stemmen
Ben je uit de bioscoop zaal weggelopen?
Ik kan het niet met je eens zijn over de CGI.
Pauze kan je eruit.
Special effects waren gewoon weg niet goed te noemen, het kwam niet overtuigend over. De eerdere delen hadden hier ook al problemen mee. Tevens was de cast van de eerdere delen behoorlijk vervelend te noemen.
Ik hoopte met een betere acteur in deze reboot een beter resultaat te krijgen maar echter bleef dit uit. Ik had weinig zin om mijzelf door het tweede deel heen te zetten.
Ook helpt het niet dat het ook echt de "dudebro" groepering probeert aan te spreken. De extreem overdreven stukjes die ertussen vallen en reclame zoals de phil begonnen mij toch een beetje vervelend te worden er nog is boven op.
Jammer.
Noodless
-
- 10047 berichten
- 6182 stemmen
Yep, dit is puur fun en op gebied van actiescènes gewoon overweldigend. Ik snap ook niet het commentaar van de special effects. Die waren volgens mij toch wel verbluffend. En vooral ook duidelijk en overzichtelijk , wat soms al wel eens mankeerde bij de vorige delen. Tja, zie ook graag films met inhoud...maar zo'n bombastische blockbuster met heel wat knappe overweldigende actiescènes laat ik niet voorbij gaan. Cinema heeft heel wat aspecten om te genieten, het hangt er gewoon van af of je er open voor staat voor de verschillende aspecten of dat je focus vooral één bepaald aspect is. En meestal is dat het verhaal.....wat ik ook begrijp...maar cinema is wel ruimer dacht ik. Maar misschien zie ik het verkeerd.
8/10
horizons
-
- 5688 berichten
- 2406 stemmen
Pauze kan je eruit.
Special effects waren gewoon weg niet goed te noemen, het kwam niet overtuigend over. De eerdere delen hadden hier ook al problemen mee. Tevens was de cast van de eerdere delen behoorlijk vervelend te noemen.
Ik hoopte met een betere acteur in deze reboot een beter resultaat te krijgen maar echter bleef dit uit. Ik had weinig zin om mijzelf door het tweede deel heen te zetten.
Ook helpt het niet dat het ook echt de "dudebro" groepering probeert aan te spreken. De extreem overdreven stukjes die ertussen vallen en reclame zoals de phil begonnen mij toch een beetje vervelend te worden er nog is boven op.
Jammer.
Serieus weggegaan tijdens de pauze? Ok, jammer van het geld.
En de special effects zijn gewoon top hoor. Snap niet dat je die slecht vindt. Alle delen lang al.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Ik blijf altijd met bewondering naar de effecten kijken in de Transformers-franchise. Iets waar andere blockbusters best nog iets van mogen leren.
Balotelli
-
- 177 berichten
- 144 stemmen
Michael Bay is een verrijking voor onze cultuur en van toegevoegde waarde voor de filmgeschiedenis.
Dankzij Bay hebben we het volgende geleerd:
- auto's ontploffen als je het portier iets te hard dichtgooit
- auto's ontploffen als ze tegen een paaltje aanrijden
- als je door de ruit van een shoarmatent vliegt, ontploft het hele pand
- als je kogels afvuurt op een gebouw, ontploft het hele pand
- en daarna ontploft je geweer
- tijdens achtervolgingen ontploft iedere auto die je kan zien met de achteruitkijkspiegel
- en de auto's die niet mogen ontploffen ontploffen toch
- een houten schuur ontploft als je er met een auto ertegenaan rijd
- auto's ontploffen als je de radio uitzet
- en daarna weer aanzet, maar deze ontploffing zal je niet meer meemaken
- een complete stenen villa ontploft als er op geschoten wordt met M16's
- een gigantische ruimteschip ontploft bovenaan de skyline van een stad
- de skyline ontploft ook mede hierdoor
- als je te hard tegen een frisdrankautomaat trapt ontploft ie
- een konijn ontploft als je die in een magnetron zet
- granaten ontploffen pas veel later nadat de pin eruit getrokken wordt
- boten ontploffen als ze vanuit de lucht in het water vallen
Uiteindelijk ontplofte ook de zaal nadat we 3 uur aan een soort van ontploffingsorgie werden getrakteerd. Ik verwachte een daverend applaus - net als na de meeste films - dat moest dienen als ontploffingsorgasme maar gek genoeg bleef het publiek oorverdovend stil.
Men was dus helemaal murw gebeukt door al die ontploffingen dat er geen puf meer was.
Pre- en sequels

Bumblebee
2018
174 reacties

Transformers: The Last Knight
2017
221 reacties

Transformers: Dark of the Moon
2011
1.269 reacties

Transformers: Revenge of the Fallen
2009
2.301 reacties

Transformers
2007
1.947 reacties
Bekijk ook

Lone Survivor
Actie / Oorlog, 2013
402 reacties

Serbuan Maut 2: Berandal
Actie / Thriller, 2014
280 reacties

1
Documentaire / Sport, 2013
13 reacties

Edge of Tomorrow
Sciencefiction / Actie, 2014
404 reacties

X-Men: Days of Future Past
Actie / Sciencefiction, 2014
508 reacties

Kingsman: The Secret Service
Actie / Komedie, 2014
326 reacties
Gerelateerde tags
videoclipvervolgbuitenaards wezenbased on toytransformersgiant robotrobotimaxtransforming robot變形金剛4:殲滅世紀
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










