Genre: Avontuur / Actie
Speelduur: 112 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Alan Taylor
Met onder meer: Chris Hemsworth, Natalie Portman en Tom Hiddleston
IMDb beoordeling:
6,7 (770.976)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 31 oktober 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Thor: The Dark World
"Delve into the darkness"
Na de gebeurtenissen in The Avengers strijdt Thor om de orde te herstellen in de kosmos. Maar een oud ras van Duistere Elven onder leiding van de wraaklustige Malekith wil het universum in duisternis onderdompelen. Wanneer zelfs Odin en Asgard niet opgewassen zijn tegen deze vijand, zal Thor zijn meest gevaarlijke en persoonlijke strijd moeten aangaan, die hem opnieuw zal herenigen met Jane Foster en hem zal dwingen tot de ultieme opoffering voor de redding van onze wereld.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,7 / 770976)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Thor: The Dark World (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Thor Odinson
Jane Foster
Loki
Odin
Malekith
Sif
Fandral
Volstagg
Hogun
Heimdall
Video's en trailers
Reviews & comments
Mondragon
-
- 565 berichten
- 801 stemmen
Nog slechter en onsamenhangender als de eerste Thor. Deze films missen een ziel.
Ik heb hem nogmaals bekeken en ervoor eerst nog even deel 1 gezien, en nu begrijp ik het allemaal een stuk beter en krijgt hij van mij een wat hogere score.
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4069 stemmen
Een vermakelijke Marvel film weer. En dit vervolg is naar mijn mening een stukje beter dan de eerste Thor film. Prima special effects, en vermakelijke actie. 3,5 Ster.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Toch wel weer een van de betere marvel films moet ik zeggen
lekker duister en het ziet er allemaal weer gelikt uit.
Van mij mag er een deel drie komen....maar eest The avengers 2 en Captain america 2,
geen iron man meer voorlopig hoop ik 
Ja superfilm in zijn genre
crise
-
- 50 berichten
- 18 stemmen
Waardeloze crap, een reeks toevalligheden waar je niet goed van wordt. Nergens logica, men verzint er per minuut maar wat op los om effecten of een spectaculair ogend plot te bejagen. Eigenlijk is er nooit een onoverwinnelijk gevaar, want voor elke onmogelijk is er wel een idiote oplossing die even bedacht wordt. Zo is er nooit spanning.
filmkul
-
- 2484 berichten
- 2255 stemmen
Prima vervolg. De film kent een mooi plot dat goed wordt opgebouwd. De vaart zit er goed in en de spanning wordt knap opgebouwd en leidt tot een mooie climax. Er zitten ook een paar aardige verrassingen in. De actie is goed en de special effects zien er prima uit. Ook qua uiterlijk ziet de film er fraai uit.
Topper. 3.5/4.0
james_cameron
-
- 7012 berichten
- 9796 stemmen
Ik vond de eerste film nogal saai en kitscherig, maar dit is een hele verbetering. Het tempo is flink opgeschroefd, de aktie en special effects zijn vertienvoudigd, het script is beter (en leuker) en de regie van Alan Taylor veel dynamischer dan die van Kenneth Branagh. Kortom, op alle fronten een superieur vervolg.
rubenhendriksen
-
- 58 berichten
- 907 stemmen
leuke film, idd wel beetje onsamenhangend en jammer van die irritante grapjes en 'gezellige knokpartijtjes'
Clement
-
- 45 berichten
- 56 stemmen
Op zich een leuke film als je van dit genre houdt.
Soms vond ik het een beetje over de top maar goed dat is Marvel en daar kan alles bij.
Mooie special effecten.
De film verveeld zeker niet.
vessel
-
- 29 berichten
- 27 stemmen
Geweldig film met prachtige effecten. Verhaal wat minder maar wel erg leuke humor.
Vooral het tada na de tunnel onsnapping werkte op mijn lachspieren
Placide
-
- 32 berichten
- 0 stemmen
Een spektakelfilm boordevol met de meest prachtige effecten die je maar kan verwachten. Indrukwekkend dat zeker, maar wel allemaal veels teveel van het goede, waarbij het verhaal en ook de acteerprestaties enigszins op de achtergrond worden geplaatst.
jippie2010
-
- 2613 berichten
- 8112 stemmen
Ben geen diehard liefhebber van dit soort films,
maar ik moet eerlijk zeggen dat dit toch wel lekker vermaak is.
Zonder het vorige deel gezien te hebben was deze film prima te bekijken.
De SFX waren grotendeels dik in orde, en het einde was toch nog enigszins verrassend te noemen.
Niks mis mee *3,5
Bélon
-
- 1795 berichten
- 0 stemmen
Standaard Hollywood big budget fantasy film, niet echt slecht, maar blijft niet hangen...move along
Behalve dat Kat Dennings als Darcy Lewis echt opvallend irritant was. Er schijnt een Raspberry Award te bestaan voor de slechtste vrouwelijke bijrol, dus wil ik haar bij dezen nomineren.
2,5* - 0,5* voor de bijrol = 2,0*
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Het eerste deel vond ik eigenlijk weinig voorstellen, maar dit tweede vond ik verrassend goed. Het verhaal stelt misschien wederom niet zo veel voor, maar dit keer was wel tenminste de uitvoering dik in orde en wist de film me ook van de eerste tot de laatste minuut te boeien. Ook zit er in deze film tenminste heel veel actie en is de vaart hoog.
Zelfs de humor is in deze film geslaagd zoals de scene waarbij Thor zijn hamer aan de kapstok hangt
en de reactie van Stellan Skarsgård (als Erik Selvig) omtrent het nieuws van Loki. Ook de cast kon me bekoren en dan met name Tom Hiddleston die weer schitterde als Loki, zoals hij dat ook al deed in de film "The Avengers (2012)". De rol van Kat Dennings (vreselijke stem) als Darcy Lewis was overigens inderdaad vreselijk en ze zag er ook niet uit. Maar gelukkig stelt haar rol niet zoveel voor en komt ze eigenlijk ook alleen in het begin en het einde van de film voor.
Het eerste deel kreeg van mij een onvoldoende, maar met deze film heb ik me gewoon prima vermaakt en daarom krijgt hij ook gewoon een ruime voldoende.
olbo
-
- 304 berichten
- 2156 stemmen
Beter dan deel 1, maar het blijft niet mijn favoriete superheld met zijn hamertje.
mock turtle
-
- 594 berichten
- 610 stemmen
film is misschien niet echt slecht, maar de beelden en het wazige verhaal konden me niet bepaald bekoren. deel drie hoeft niet voor mij
stinissen (crew films & series)
-
- 23462 berichten
- 76956 stemmen
Waardeloze crap, een reeks toevalligheden waar je niet goed van wordt. Nergens logica, men verzint er per minuut maar wat op los om effecten of een spectaculair ogend plot te bejagen. Eigenlijk is er nooit een onoverwinnelijk gevaar, want voor elke onmogelijk is er wel een idiote oplossing die even bedacht wordt. Zo is er nooit spanning.
Uitstekend samengevat.
hader
-
- 88 berichten
- 58 stemmen
Heerlijke film uit de Marvel cyclus. Blijft lachen dat alle films verwijzingen bevatten naar de andere films. Zo blijft de samenhang binnen het Marvel Universe behouden. Persoonlijk zou ik een deel 3 verwelkomen. (Ben een die-hard Marvel/DC comics fan)
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2701 stemmen
Goede film. Goed vervolg. Verhaal is goed.
Thor vind ik een van de minste marvel figuren.
De film is zeker de moeite om te zien.
Er zaten paar grappige stukken in.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Game of Thor
Goed vervolg. Qua vormgeving weet je wel dat het goed zit, Alan Taylor heeft erg veel geleerd bij Game of Thrones en dat zie je allemaal wel duidelijk terug in de film. Film is in haar design veel consequenter, zeer solide effects, visueel ook best fijn. Al blijft Thor: The Dark World de one-man show van Hiddleston. Niemand had het gek gevonden als de film Loki: The Dark World had geheten. Levi in een film als dit zien werkte voor mij niet al te best, de talenten van Dennings niet gebruiken en natuurlijk weer de plichtige cameo van Stan Lee.
Thor doet eigenlijk niets echt goed, maar is solide op zo veel vlakken. Ook qua plot weet Taylor de vaart er bijzonder goed in te houden, de nodige marvel cliché's zitten erin maar willen toch nooit echt storend te worden. Vond Malekith er qua design wel aardig uit zien, al ben ik niet zo bekend met zijn strip tegenhanger. Ook actiescenes zijn oerdegelijk maar meer dan dat wil het niet worden.
Zeer degelijke Marvelverfilming. Het is geen First Class, Punisher: War Zone, Ang Lee's Hulk of Amazing Spider-man maar toch wel erg degelijk i.t.t veel Marvel tegenhangers.
Cleanshot
-
- 657 berichten
- 1330 stemmen
Met moeite een 3*, het was gewoon niet zo episch met die scienfiction bad guys. Had gewoon een film gemaakt waarin in de verhaallijn aspecten van de aarde werden verweven met de wereld van Asgard. WHo needs another bad guy dan..
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2102 stemmen
Dit tweede deel van Thor haakt aan bij de eerste film waarin Thor het opnam tegen zijn broer Loki. Daarnaast zitten er natuurlijk veel verwijzingen in naar de gebeurtenissen in The Avengers, waar Thor ook deel van uitmaakte. Waar gaan we qua verhaal naartoe met Thor II? Is de wereld rond Thor interessant genoeg om een nieuwe film mee te vullen?
Er wordt een duister Elvenras van stal gehaald die de boel op stelten komen zetten. Hoewel hun ruimteschepen aardig stoer lijken, zijn de Dark Elves op zichzelf niet zo indrukwekkend. Doomsday-device van dienst is de Aether, een zwevende waterbubbel die, ondanks dat het eruit ziet als de inhoud van een fles 7-up leeggegoten in ruimtestation ISS, kennelijk de Aarde en allerlei andere dimensies ("The Nine Realms") kan vernietigen. Maar dat alleen tijdens een soort eclips-situatie waarbij alle dimensies op een rijtje staan. Okee...
Het is die vaagheid die het verhaal meteen al geen pole-position geeft. De Elven willen de boel slopen, kennelijk uit wraak omdat ze eerder ook al zijn verslagen door de Assguards, maar ook toen wilden ze de boel stukmaken. Waarom, is de grote vraag. Enigszins gered wordt het verhaal door de aanwezigheid van Loki, die ik in tegenstelling tot Thor 1 en The Avengers, dit keer wèl een leuk personage vond. Hoewel het een duister figuur is, krijgt hij dit keer wat sympathieke trekjes en een handvol grapjes toebedeeld en dat werkt goed. Met name de cameo van Captain America was erg grappig.
De complexe relatie tussen Loki, Thor, Odin en moeder Frigga is een boeiend gegeven, hoewel je weet dat striphelden, ook al worden ze in kleur gedrukt, altijd zwartwit zullen blijven denken en handelen. Of is dat dit keer anders?
Hoewel het uitgangspunt met die stomme Elven niet bijster interessant is, is de film zeker leuk om te volgen omdat het nergens inzakt. Actie op de juiste momenten en een adempauze op de juiste momenten. Wat die rustige stukken betreft: het blijft achterlijk dat Jane Foster (Natalie Portman) pas na twee jaar een keer probeert te daten met een andere kerel, terwijl ze met Thor volgens mij nog niet eens gezoend had in deel 1. Deze ietwat kinderlijke, platonische relatie tussen Jane en Thor is natuurlijk volstrekt belachelijk, maar strips blinken nou eenmaal niet uit in het voorstellen van geloofwaardige relaties, wel in het BAMMM SOCK BAFF OFFF BAMMM. En dat is ook wat je krijgt in deze film.
Asgard ziet er stukken mooier uit dan in deel 1. Wel sta ik steeds versteld van hun wapens. Ze lijken zich vooral te verdedigen met zwaarden en schilden, maar op de daken staan laser-schietende turrets om inkomende schepen te bestoken. Je kunt me niet wijsmaken dat ze die lasers niet in een wat handzamer formaat kunnen maken om hun zwaarden mee te vervangen. Lijkt me veel efficiënter. Maar goed, voor logica kijk je ook niet naar een film over een kasteel met een regenboogbrug waar de hele tijd een neger met oranje ogen in de verte staat te staren.
Richting het einde is het makkelijk om de draad even kwijt te raken als voorwerpen en personages letterlijk van de ene dimensie naar de andere vliegen. Daar ben ik dan ook niet zo kapot van. Verder: de Marvel films zijn niet vies van wat slapstick - en ik ook niet - maar omdat ook de grote finale vol zit met onzin, zoals Thor die met de metro gaat, wil het niet echt spannend worden. Beter hadden ze dat wat meer aan het begin gedaan en naar het einde toe wat serieuzer.
Het einde van de film - en dan heb ik het over het "normale" einde, de mid-credits scene en de post-credits scene - laat je achter met een heleboel vraagtekens. Maar ik hoop dat ze qua verhaallijn wel een nieuwe kant op gaan want ik heb dit wel een beetje gezien nu.
3,5 sterren
TMP
-
- 1892 berichten
- 1719 stemmen
Een slap en onsamenhangend plot, een weinig tot de verbeelding sprekende bad-guy en rommelige actiescènes. Deze tweede Thor-film is niet al te best. Het acteerwerk was nog wel redelijk in orde, maar dat mag ook wel van zo'n cast verwacht worden. De meeste personages zijn echter niet al te interessant of worden niet voldoende uitgediept. De leukste scènes waren met Loki, dus wellicht geen slecht idee om hem in het volgende deel wat meer speeltijd te gunnen. Zeer matige film.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik ben geen echte liefhebber van de Thor films. Enkele dagen terug heb ik het vorige deel nog eens opnieuw bekeken en dat was best geinig, maar absoluut niks bijzonders. Daarvoor is Thor en de wereld van Thor voor mij niet interessant genoeg. Thor 2 is wat grootser aangepakt heb ik het idee. Veel special effects, veel actie en een best stoere Thor. Het kijkt absoluut lekker weg, maar het duurt me wederom te lang omdat ik niet echt gegrepen wordt door de personages. De actie zag er wel weer geweldig uit, al is het ook weer niet al te bijzonder. Wat mij betreft komt er geen 3e Thor, maar geven ze hem weer een mooie rol in The Avengers 2.
3*
dolphinazee
-
- 51 berichten
- 103 stemmen
Thor:als ik dave ziet acteren echt dat is toch een knappe man om te zien, echt een lekker ding:-D vindt deel 2 veel beter dan deel 1.
doctari
-
- 200 berichten
- 682 stemmen
Zeer matige film, ik begrijp eigenlijk niet dat dit boven een 7 scoort op IMDB.
De eerste Thor vond ik al een van de mindere Marvel films, maar die film had ten minste nog een boel droge humor en een zekere knullige charme. Deze film probeert statig, groots en episch te zijn maar slaagt daar wat mij betreft niet in.
Toegegeven, het ziet er allemaal schitterend uit, maar wat een zielloze en onovertuigende bende is het zeg. De film weet vooral maar niet de juiste toon te vinden. Er zit wel wat (flauwe) humor in maar over het algemeen is het toch grote flauwekul die veel te serieus gebracht wordt. Er wordt behoorlijk wat afgekeken van Lord of the Rings en Star Wars, maar waar die films wel groots en meeslepend werden, is het hier toch vooral verveling die overheerst.
De finale weet de boel nog wel een beetje te redden, maar het is "too little too late" voor een film die twee uur uitzinnige actie en humor had moeten bieden maar verzand in saaie, veel te plechtige scenes, platte karakters, en een dertien in een dozijn verhaal
_Casper_
-
- 1244 berichten
- 1692 stemmen
Mooi gemaakte actie film, mooi en snel uitziende acties... Maar helaas erg matig en vrij standaard verhaal.. en daardoor weet de film niet helemaal te pakken en blijft de spanning weg....
Ook mist de film wat aan leuke humor,
Vind thor, helaas net als deel 1 1 van de mindere marvel films...
Vermakelijk genoeg voor een avondje op de bank maar meer niet
3*
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Mediocre superhelden film die in IMAX misschien een halfje meer had gescoord. 3*
Barry83
-
- 714 berichten
- 698 stemmen
Belachelijk computerfilmpje. Verhaal is uitermate zwak met Thor de alleskunner. Zo is er toch geen drol aan? 
Waku
-
- 5458 berichten
- 6492 stemmen
Bombastische explosieve en actierijke sf/fantasy film die ondanks de vele actie scenes nergens boeiend wordt.
Ik heb me echt afgevraagd na bijna 2 uur naar wat ik eigenlijk heb gekeken.
Onziinnig spektakel over een man met een hamer.
1.5*
serv-on
-
- 2 berichten
- 15 stemmen
Aardig filmpje. Mooie special effects maar niet echt bijzonder. Als je van alle marvel films houd is deze ook leuk om te zien.
Pre- en sequels

Thor: Love and Thunder
2022
178 reacties

Thor: Ragnarok
2017
226 reacties

Thor
2011
532 reacties
Bekijk ook

I Swear
Drama, 2025
9 reacties

Rush: Beyond the Lighted Stage
Documentaire / Muziek, 2010
21 reacties

Avengers: Infinity War
Actie / Fantasy, 2018
477 reacties

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
Sciencefiction / Actie, 2015
1.322 reacties

Jane Eyre
Romantiek / Drama, 1943
16 reacties

The Hobbit: The Desolation of Smaug
Fantasy / Avontuur, 2013
897 reacties
Gerelateerde tags
superheldgebaseerd op striphostile takeover norse mythologypost-credits sceneduringcreditsstingermarvel cinematic universe (mcu)mythological place
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









