• 15.830 nieuwsartikelen
  • 178.412 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.534 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Purge (2013)

Sciencefiction / Thriller | 85 minuten
2,71 1.652 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 85 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James DeMonaco

Met onder meer: Lena Headey, Ethan Hawke en Max Burkholder

IMDb beoordeling: 5,8 (258.369)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 18 juli 2013

Plot The Purge

"One night a year, all crime is legal."

De Verenigde Staten worden geteisterd door misdaad en overvolle gevangenissen. Daarom besluit de overheid om een jaarlijkse ‘Purge’ van 12 uur in te stellen. Tussen 19.00 uur en 07.00 uur is elke misdaad, zelfs moord, legaal. De politie is niet te bereiken en ziekenhuizen sluiten hun deuren. Het is één keer per jaar dat de burgers hun gang kunnen gaan zonder gestraft te worden. Tijdens de nacht, geplaagd door geweld en veelvuldige misdaden, moet een familie beslissen wat ze doen wanneer een vreemdeling bij hen aanbelt voor hulp.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

James Sandin

Mary Sandin

Charlie Sandin

Zoey Sandin

Bloody Stranger

Polite Leader

Mrs. Grace Ferrin

Mr. Cali

Mr. Halverson

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Een film met een plot waar absoluut meer in gezeten had dan wat er met The Purge is uitgehaald. Het is allemaal net niet spannend, angstaanjagend, eng en gewelddadig genoeg om de aandacht continu vast te houden. Had er iets meer van verwacht maar alsnog zit The Purge nog wel op een voldoende.

3*

6/10 (IMDB)


avatar van Flat Eric

Flat Eric

  • 6443 berichten
  • 1026 stemmen

Het begin vond ik boeiend maar halverwege begon mijn aandacht bij dit kat en muisspel met voorspelbare elementen enigszins te verslappen.

Bij het zien van de maskers kreeg ik ook een beetje een 'remember remember the 5th of november' gevoel.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Het idee is uiterst origineel.

Het vervolg maakte dat meer waar.

Dit was het allemaal net niet.omdat je op meer hoopt.

2 ster.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Wat een slappe bedoeling zeg... Heb je zo'n tof uitgangspunt (ondanks dat het natuurlijk vergezocht is), en maak je er een of andere derde rangs home invasion filmpje van... We willen de stad in, en zien wat voor gruwelijkheden er allemaal plaatsvinden in doodnormale straten.. In plaats daarvan krijgen we een anderhalf uur lang durende film over wat studentjes (hoe triest kan het worden...) die één gezinnetje willen afslachten, maar eerst een uur de boot af houden voordat ze uberhaupt iets van actie ondernemen.

Ethan Hawke, Lena Headley en Edwin Hoge zijn redelijk goed in vorm. Dat is één van de weinige pluspunten van The Purge. Het script lijkt binnen een dag geschreven te zijn en iedere cliché komt dan ook weer aan bod. En af en toe maken die clichés plaats voor de meest belachelijke beslissingen ooit (het opsplitsen van het gezin zodat ze één voor één vermoord konden worden, maar bovenal het laten leven van de moordlustige buren: om de volgende dag gewoon weer gedag te zeggen bij het vuilnis buitenzetten zeker...)

Leuk uitgangspunt, maar volledig verkracht door een gebrek aan creativiteit en durf.


avatar van NYSe

NYSe

  • 1749 berichten
  • 1611 stemmen

Intrigerend concept dat al vrij snel doodslaat door een hoogstens ongeïnspireerde aanpak. Elektra valt uit en het overige uur moeten we kijken naar een familie die in het halfduister slappe aftreksels van Michael Myers van zich afslaat. Formulewerk.


avatar van Zeriel

Zeriel

  • 1395 berichten
  • 2640 stemmen

Oscar voor de meest plotgaten!

Idee vd Purge is wel aardig, wel heel armoedig uitgewerkt, vooral het script, en ook het vastzitten op één locatie. De acteurs zijn niet eens zo slecht, maar met zo'n waardeloos script valt er geen eer aan te behalen.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Degelijke thriller met een originele insteek. Is als een alternatief voor de huntinggame films. Voor ons Europeanen misschien wel de bevestiging van de Amerikaanse fetish rond wapens. De opzet is wel veelbelovend en de spanning wordt mooi opgebouwd. Het gezin is vrij clichématig en ook de andere personages vallen weinig op. Dat hoeft op zich niet, maar daardoor stijgt de film ook niet boven de middelmaat. Begrijpelijk dat het uitgevouwen is als franchise, hier is best wel een publiek voor.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5140 berichten
  • 2357 stemmen

The Purge was zo'n film waarbij ik puur op de plotomschrijving van de film ben afgegaan. Wat ik las over de inhoud sprak me aan en ik raakte nieuwsgierig naar wat de film te bieden zou hebben. Ik had geen trailers gezien of vooraf opgezocht hoe de film scoorde, dus ik ging er volledig blanco in.

Wat een spannende thriller had kunnen worden, is uitgemond in een ietwat futloze film. Eigenlijk begint het nog allemaal best aardig. Er is zeker suspense voelbaar wanneer de kille melding op tv verschijnt, wanneer je een buurman zijn messen ziet slijpen en wanneer het huis gebarricadeerd wordt. Ondanks dat je op het begin al enkele vage beveiligingsbeelden te zien krijgt, ben je toch als kijker benieuwd wat er zich daar allemaal op straat gaat afspelen. Hoe jammer is het dan ook dat we daar gedurende de film helemaal niks van te zien krijgen?! Vanaf het moment dat de criminelen het huis binnendringen, verandert de film binnen no time in een 'spannende' versie van Home Alone.

Het acteerwerk is niet al te bijzonder, maar nu ook weer niet bedroevend slecht. Die kerel die aan de deur staat is zelfs bij vlagen enigszins bedreigend. De film heeft eerder te lijden onder het nogal matige script. De achtervolgingen in het huis missen een zekere spanning. Er wordt onnodig veel gebruik gemaakt van jump scares en het was voorspelbaar of een van de personages het wel of niet zou overleven. Zodra de leider van de groep wordt uitgeschakeld, gaat de film kopje onder met de komst van de boze buren en de daaropvolgende clichématige taferelen. Hierbij gaat elke vorm van geloofwaardigheid verloren.

Al met al is deze film niet eentje die me lang zal bijblijven. De aanloop naar de gebeurtenissen is goed, maar zowel het uiteindelijke verloop als, in nog grotere mate, de climax zijn teleurstellend. Het concept is leuk bedacht, maar de uitwerking laat helaas te wensen over. Vreemd genoeg ben ik wat dat betreft nog wel benieuwd naar wat hiermee gedaan wordt in de vervolgfilms.

2*


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Krachtige Horror/Thriller.

Geen idee waar Science Fiction vandaan komt, want dat is naar mijn mening niet aan de ode gekomen. The Purge jaagde mij de stuipen op het leven aangezien je er over nadenkt een realistische kijk wel mogelijk kan zijn. Natuurlijk klinkt wat ik zeg te gek voor woorden, maar toch...

We zien een familie die zich aan het voorbereiden is op de zuivering. Gaat allemaal een beetje langzaam maar als het er op aan komt begint het wel goed. Eenmaal begonnen is het erg vermakelijk. De angst, de spanning, je bent op sommige momenten blij dat een zuivering niet bestaat.

Acteerwerk niet op zijn sterkst, en soms ook toch wel een beetje saai. Tja, het idee is toch wel erg origineel en dat deed me blijven kijken. Helaas een beetje een jammer einde. Maar een prima film naar mijn mening.


avatar van Ste*

Ste*

  • 2072 berichten
  • 1387 stemmen

Leuk idee, zwak uitgevoerd.

Het is al jammer dat een redelijk interessant concept als dit uiteindelijk zo'n korte kleinschalige film oplevert. The Purge is (hoe onrealistisch het misschien ook is) best een oké thema om een wat meer grootschalige film van te maken. Wat gebeurt er in het land, wat zijn de consequenties, het grotere geheel, maar in plaats daarvan kiest de film ervoor om te focussen op slechts één huis en gezin. En dan ook nog op een vrij zwakke manier met echt te veel ongeloofwaardigheden bij elkaar.

Het begint al met dat dat ventje op eigen houtje besluit de man binnen te laten (en de code weet van het systeem).
Vervolgens blijkt het securitysysteem (dat die vader nota bene zelf verkoopt) een wassen neus te zijn, en hebben ze niet eens een of andere saferoom, maar besluiten maar gewoon (kansloos) open en bloot het gevecht aan te gaan.
De twijfels van Mary over het uitleveren van de zwerver zijn ook redelijk belachelijk. Als het in zo'n nacht draait om een ander of je gezin, dan kies je zonder aarzeling voor je gezin lijkt mij.
Ook dat 'stop, what has become of us' momentje is maar zwakjes. Ze leven in een tijd waarin the Purge een ding is (waar ze zelf ook achterstaan), dan zou je niet meer moeten schrikken van de moordenaar in jezelf.
En dan nog het 'twistje' (als het dat al was) van de buren op het eind komt totaal niet als een verrassing (en hun reden om te moorden is ook flinterdun op het lachwekkende af).


Nja goed, ik vond het op zich best spannend en redelijk eng, (die groep en de veiligheidscamera-beelden maakt het nog best wel creepy) maar dat is ook alleen maar omdat ik niets gewend ben. Voor de meer doorgewinterde kijker in het genre zal het helemaal een lachertje zijn.

2*


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“Is he dead? “Now get the hell out of my house.”

Redelijke horrorfilm. Het concept van The Purge is interessant en de acteurs doen het goed, maar het gebrek aan spanning en de matige bad guys doen de film een beetje de das om. Een belachelijke twist op het laatst (moordzuchtige buren) helpt ook niet mee. Dat alles op één locatie is opgenomen zorgt wel voor spanning, en acteurs als Hawke, Headey, Wakefield en de jonge Burkholder weten wel raadt met dit materiaal.


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Lijkt wel of ik onder een steen heb geleefd, want er was onlangs een referentie in de nieuwsmedia voor nodig om mij The Purge te laten ontdekken. Erg gedurfd en origineel concept; een hoop moraalridders gegarandeerd. Fijne film, alhoewel hij het potentieel van het briljante concept dus niet helemaal benut door zich vooral tot een locatie te beperken. De kinderen van het stel waren trouwens onuitstaanbaar, verder aardig vermaak.

Behoorlijk beklemmend, zo`n simpel sfeershot van zo`n gemaskerd meisje met staartjes die vrolijk met haar wapens door een hal huppelt. Echt wow! 3,5*


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Redelijke thriller, met goede vertolkingen.

Het scenario rommelt hier en daar wat, vooral het einde was niet erg goed.

Maar het is eens een leuke thriller om niet te veel bij na te denken.

Heb me er wel mee vermaakt.

De film is me beter bevallen dan de eerste keer. Misschien ook omdat ik nu een uitstekende geluidskwaliteit heb en het geluid veel bijdraagt tot het meebeleven van het verhaal.

Vond hem alleszins boeiender en spannender.


avatar van Myers91

Myers91

  • 37 berichten
  • 26 stemmen

Laatste de boxset gekocht en maar eens gaan kijken zonder eerst naar de recensies te hebben gekeken

Vind The Purge 1 direct een vermakelijke en spannende film die ook na een kort traag begin meteen goed in de spanning zit

Het 2e deel 'Anarchy' is mijn favoriet! Vooral omdat zich het hier in deze film meer buiten dan zoals in deel 1 binnen afspeelt.. en je merkt dat het zelfs buiten nog misschien wel spannender is dan in je eigen huis!

3e deel 'Election Year' een lekker vervolg op deel 2 waar zoals het hoort voor een beveiliger Frank Grillo zijn taken behoorlijk serieus neemt maar zijn rol echt sterk speelt!

Dan het '4e' (ja tussen haakjes) deel 'The First Purge' het slechste van de reeks vond! mede omdat het eigenlijk ook deel 1 had kunnen zijn.. maar als dit zo geweest was ik denk dat menig mensen de rest van de films dan niet bekeken hadden

Verhaal kwam traag op gaan.. spanning bleef eigenlijk lang als niet de gehele film uit en het verhaal was na de 1e drie delen een beetje verwarrend. Jammer want na de 1e drie films had ik echt gehoopt op een volgende knaller.. jammer genoeg zonder Frank Grillo of Elizabeth Mitchell. Maar wel met een UITERST irritante (sjongejonge wat zou je hem graag een knal willen verkopen) Skelletor!

Al met al de 1e drie films echt top en zeker een aanrader! 4e film had eigenlijk de 1e moeten zijn (of helemaal niet gemaakt hoeven worden) best wel een flop!


avatar van filmfan0511

filmfan0511

  • 1094 berichten
  • 1124 stemmen

Nja, flinke misser. Het concept is om te beginnen natuurlijk al totaal ongeloofwaardig (maar daar probeer ik me dan niet aan te storen, om de film tenminste een kans te geven), maar de daadwerkelijke uitwerking is dan gewoon nog dommer en tenenkrommender. Dus ja, dan blijft er weinig over. Ik heb me echt enorm hard zitten storen aan de onlogische dingen (hoezo werkt dat beveiligingssysteem ècht voor geen meter? Hoezo ga je opeens je gezin riskeren voor een wildvreemde, terwijl je al jaren in een Purge maatschappij leeft? En die buren die op het einde even de psychopaat komen uithangen omdat ze jaloers zijn op de nieuwe uitbouw, ach kom op haha). En dan kan ik eigenlijk maar het liefst niet beginnen over de domme keuzes die de personages maken, met dat vervelende rotjong op kop. En élke misdaad is 12 uur lang toegelaten? Waarom hangt iedereen dan de psychopaat uit? Overval een bank en hou lekker het geld naderhand.

In ieder geval; met zowel concept als de domme uitwerking had ik helemaal niets. Gelukkig zijn zowel Ethan Hawke als Lena Headey prima acteurs die hun best doen, is de gemaskerde bende best nog wel creepy en is de home invasion vrij tof in beeld gebracht. 2*.


avatar van Phantasy

Phantasy

  • 61 berichten
  • 51 stemmen

Interessante film met daarbij een intrigerend, origineel concept. De film begon met een goede opbouw qua spanning en context informatie. Persoonlijk vond ik dit niet echt horror, maar meer juist een grimmige thriller film. Desondanks keek hij lekker weg en bleef de spanning gedurende de film er goed in. Echter, sommige keuzes van de hoofdpersonages vond ik wel opmerkelijk en niet realistisch. Zo leken beide echtgenoten niet echt altijd automatische en vanuit natuur om hun kinderen te geven en/of te zorgen. De verhaallijn was op zich niet verkeerd, maar kon al aan het begin snel doorgezien worden. De keuze voor een minimale portie aan (rustige) muziek was een erg goede keuze. Hierdoor bleef de spanning goed behouden. Tevens een ander pluspunt was de prima tijdsduur van de film: 85 minuten, niet meer of minder.

4/5


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

De ‘New Founding Fathers’ van de VS zijn erin geslaagd om zowel de misdaadcijfers op het laagste niveau ooit te krijgen door het instellen van ‘The Purge’: een jaarlijkse periode van 24 uur waarin iedereen zich ongestraft kan overgeven aan misdaad en geweld. Zoals zovelen heeft de welgestelde familie Sandin het huis omgebouwd tot een onneembare, zwaarbeveiligde vesting en een symbool opgehangen dat toont dat ze achter ‘The Purge’ staan. Kort nadat tienerdochter Zoey [Adelaide Kane] die nacht een om hulp smekende vreemdeling [Tony Oller] zonder toestemming van haar ouders binnen heeft gelaten, eist een groep yuppen dat de man wordt uitgeleverd, of anders … Niet onaardige variant op de stalkerthriller biedt volop mogelijkheden voor maatschappelijke satire, maar DeMonaco laat die kansen schieten. Tot op het einde, waarin hij opeens prekerig wordt. Bij vlagen toch zeer spannend en Wakefield is erg goed als de sinistere leider van de ‘purgers’. Kreeg 4 inferieure vervolgen, te beginnen met The Purge: Anarchy.


avatar van JollyMira

JollyMira

  • 216 berichten
  • 560 stemmen

Wat ik me nou afvraag,zou dit in Amerika echt kunnen gebeuren.Wat een gestoorde film.Wel heel goed hoor.Ik heb met spanning gekeken.Komen de buren de volgende dag tegen en doen ze dan alsof er niks gebeurd is?Haha.ga snel het tweede deel opzetten.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3096 stemmen

Amusant.

Leuke combinatie van horror, thriller en satire. Vlot geregisseerd, dat zeker. Er wordt niet veel tijd verloren om over te gaan tot de orde van de dag: de zuivering. Het is m.i. niets hoogstaand maar als mix van verschillende genres verveelt het geenszins. Het low-budget-gehalte helpt vermoedelijk bij het creëren van een eigen sfeertje. Eens de moordpartij écht begint laat de film wel wat steken vallen. De actiescènes zijn nogal matig geschoten en het helpt de spanning niet vooruit dat zowat elke spannende scène eindigt met een deus ex machina. Dat kan je in dit genre toch echt geen 3, 4 keer na elkaar doen. De hele serie zal ik dus niet kijken, vermoed ik, maar als tussendoortje kan deze alleszins wel smaken.

3


avatar van Nixon17

Nixon17

  • 229 berichten
  • 584 stemmen

Hoofdpersonen maken continu vreemde beslissingen. Daarom 2,,5 ipv 3.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Hier en daar kon de uitwerking inderdaad beter. Je kan echt vele kanten uit met deze film. Huishoudelijk geweld bijvoorbeeld om welke reden dan ook. Maar ik vond het concept wel wat, erg intrigerend en misschien cliché om te denken, maar only in America met al die vuurwapens die daar circuleren. Hoe één dag total loss gaan je frustraties van een jaar te niet doen of je zuivert, vond ik nogal krom. Leuk vond ik het wel.

Beetje typisch voor dergelijke films dat er onlogische beslissingen worden genomen. Ik had trouwens mijn huis nog een stuk beter beveiligd, wetende dat het er elk jaar terugkomt. Blijkbaar zijn er wel enkele vervolgen op dit? Misschien ook eens meepikken al vrees ik dat het waarschijnlijk alleen maar bergaf zal gaan.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2956 berichten
  • 2079 stemmen

Een film met een geschift gegeven en waarin de ethiek ver te zoeken is.

De cast speelt goed maar vooral Ethan Hawke en Lena Heady spelen heel goed, wat ook geld voor Edwin Hodge die speelde verassend goed.

Een film met een creepy gegeven, en een spannende film.


Ik vond deze film best vermakelijk. Echter vond ik wel het gegeven raar. Wel moet gezegd worden dat er op sommige momenten geweldig wordt geacteerd.