• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.065 gebruikers
  • 9.375.090 stemmen
Avatar
 
banner banner

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)

Sciencefiction / Fantasy | 124 minuten / 129 minuten (special edition)
3,96 4.390 stemmen

Genre: Sciencefiction / Fantasy

Speelduur: 124 minuten / 129 minuten (special edition)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Irvin Kershner

Met onder meer: Mark Hamill, Carrie Fisher en Harrison Ford

IMDb beoordeling: 8,7 (1.487.641)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 december 1980

Plot Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

"The Star Wars saga continues."

Darth Vader zet zich in om de rebellie tegen Het Keizerrijk de kop in te drukken. De rebellen hebben een basis op de ijsplaneet Hoth. Wanneer keizerlijke troepen arriveren om de rebellen te vernietigen vluchten Han Solo en Princess Leia naar Cloud City, waar ze gevangen worden genomen door Vader. Luke Skywalker reist af naar de planeet Dagobah, waar hij door de Jedi-meester Yoda in de Force getraind wordt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Dat laatste gevecht met Vader in Cloud City is zo gaaf en dan ook nog het invriezen van Han Solo, Boba Fett die met de armen over elkaar die staat toe te kijken. Geweldige filmmomenten zijn dat inderdaad!


avatar van rondh

rondh

  • 598 berichten
  • 2309 stemmen

eRCee schreef:

Deze ook maar geprobeerd. De film heeft mijns inziens niet alleen een hogere amusementswaarde dan episode IV, het zit ook wat geheider in elkaar. Minder houterige dialogen, betere karakterontwikkeling. Vooral het eerste uur is behoorlijk sterk, tot en met de introductie van Yoda: toffe peer hij is! De strijd om het worstje met R2 vond ik erg grappig.

Helaas duurt de film wat te lang en begon het mij een beetje te vervelen. Vooral de onafgebroken stroom van irritante opmerkingen die door de robot (samen met die andere computer vormt hij het domme duo dat zo vaak in dit soort films optreedt) over ons wordt uitgestort is totaal onleuk. Ik ben het op dat punt helemaal eens met donnie darko.

Het einde is ook zwak, het is eigenlijk niet eens een einde. De film houdt gewoon op. Net als deze beoordeling: 3*.

Ik denk niet dat jij van dit soort films houd. Meningen verschillen natuurlijk. Ik vind dit (de hele serie trouwens) een topper.


avatar van eRCee

eRCee

  • 13441 berichten
  • 1978 stemmen

rondh schreef:

Ik denk niet dat jij van dit soort films houd. Meningen verschillen natuurlijk. Ik vind dit (de hele serie trouwens) een topper.

Het zijn niet mijn favorieten, maar 3* is toch helemaal niet gek hoor. Zoals ik zei: ik heb me goed geamuseerd en het eerste uur leek zelfs op een 3,5 af te stevenen. Misschien klinkt mijn recensie wat negatiever dan ik wil. In dat geval voor de duidelijkheid: leuke film!


avatar van Chattingforum

Chattingforum

  • 465 berichten
  • 12 stemmen

Mooie film


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

superfilm. in deze film gebeurt zoveel, Han Solo die bevroren wordt, wie dat Luke zijn echte vader is, We zien de sterkste jedi Yoda, we zien de meester van darth Vader

gewoon een dikke 5


avatar van JurassicPark

JurassicPark

  • 505 berichten
  • 632 stemmen

4,0. een leuke star wars film


avatar van Najim

Najim

  • 20 berichten
  • 30 stemmen

ik haat star wars...ik begrijp er altijd niks van ¿¿¿¿??


avatar van Knarf Kenobi

Knarf Kenobi

  • 389 berichten
  • 181 stemmen

Najim schreef:

ik haat star wars...ik begrijp er altijd niks van ¿¿¿¿??

Terwijl velen Star Wars vervloeken vanwege zijn soap-achtige kwaliteiten...


een bijna perfecte film met een donkere sfeer ondanks veel humor en uitstekend acteerwerk han solo, yoda, en darth vader als uitblinkers en niet te vergeten een zeer goed en overturend verhaal


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

Najim schreef:

ik haat star wars...ik begrijp er altijd niks van ¿¿¿¿??

Wat is daar nu aan te begrijpen, ik keek voor het eerst naar star wars filmen wanneer ik 7/5 jaar was. ik begreep alles, en de filmen zijn niet ingewikkeld.


avatar van Knarf Kenobi

Knarf Kenobi

  • 389 berichten
  • 181 stemmen

Kevin13 schreef:

(quote)

Wat is daar nu aan te begrijpen, ik keek voor het eerst naar star wars filmen wanneer ik 7/5 jaar was. ik begreep alles, en de filmen zijn niet ingewikkeld.

Moet je mij nagaan. Ik keek deze film toen ik nog in mijn eerste jaar van de peuterspeelzaal zat, en toen snapte ik er nog niet alles van, maar wist al wel wie goed en slecht was e.d. Een paar jaar daarna, in eind groep 3 werd ik echt fan van Star Wars en begon toen met verzamelen, naar mijn zakgeld toen Maar toen snapte ik alleen die confrontatie van Luke tegen zichzelf bij Yoda nog niet en dat soort dingen. Dus Najim: zit jij misschien nog op de peuterspeelzaal of op de kleuterschool? Dan is het namelijk verklaarbaar en niet erg. Maar als je al ouder bent...


avatar van basketballerke

basketballerke

  • 4727 berichten
  • 0 stemmen

Een beter begin dan het eerste deel, gelijk een goed tempo en veel actie. Het acteren verloopt weer erg goed. Dit deel is ook wat emotioneler dan de eerste. Het eindgevecht tussen Luke en Darth Vader vind ik zelf niet supergoed, maar wel leuk om te zien. Een klein nadeel zijn de Special effects, het is wel een oude film, maar in de eerste vind ik de effects wel er beter uitzien.

4,5 sterren


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

basketballerke schreef:

Een beter begin dan het eerste deel

4,5 sterren

ik vond het begin niet zo goed. Het begin is overbodig. en niet direct een goede inleiding voor de film. maar de film blijft toch goed


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14518 berichten
  • 4517 stemmen

Uitstekende film. Mooie momenten, haast episch door de verscheidene verhaallijnen, constant tempo als het éénmaal is begonnen, een grande finale, en natuurlijk Yoda, de eigenlijke ster van de film. 5*


avatar van megaman

megaman

  • 1484 berichten
  • 229 stemmen

idd, juist de inleiding in SW4 kwam naar mijn mening een stuk sneller op gang dan die in SW5. over het algeem vond ik SW5 erg goed, alleen mis ik een beetje het oude gevoel van SW4. ik bedoel dan de grote gevechten (in de ruimte) met meerdere jagers en cruisers. want alleen de Milenium Falcon nam het af en toe op tegen een cruiser....maar geen grootschalige space battles.

gelukkig kreeg je in SW6 een soort van herhaling van SW4, inclusief de nieuwe Death Star. deze vind ik dan ook de beste van de oude trilogie. daarna SW4 en helaas pas daarna SW5. maar geen nood, SW5 is nog altijd vele malen beter dan de 3 nieuwe SW delen I, II en III. deze kunnen gewoon qua sfeer en personages niet tippen aan de Classic Star Wars Trilogy.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Deze film is zeer zeker de allerbeste uit de eerste reeks van drie. De special effects zijn subliem te noemen, het verhaal vertelt zichzelf en er gebeuren zoveel belangrijke dingen in deze film. Topper! Ik kan niets anders er van maken. 4,5 *


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Verhaal loopt weer goed verder en ben weer benieuwd naar het vervolg.

Begin van deze film vond ik wat minder maar naar het einde toe was het weer veel beter, zelfs goed en dat maakte weer een goede film van.

3.5 sterren


avatar van Lola3

Lola3

  • 892 berichten
  • 1556 stemmen

Ik vond deze beter dan IV omdat hier toch meer actie in zit, en het vlotter is, al kan het soms nog altijd iets beter. Goede acteerprestaties en leuke effects (soms wel ietsje te doorzichtig, maar met de komende special-edition zal daar niks meer van te merken zijn zeker).

3,5


avatar van Puck.

Puck.

  • 14 berichten
  • 0 stemmen

Coole science-fiction film... Geen 1 minpuntje.


avatar van Lenny_FR

Lenny_FR

  • 35 berichten
  • 32 stemmen

De ultieme sci-fi/fantasy film. Baanbrekend in z'n tijd, maar nog steeds een genot om naar te kijken.


avatar van megamuffin

megamuffin

  • 21 berichten
  • 2 stemmen

ik vondt dat stuk leuk met die grote robots


avatar van Mr.Crow

Mr.Crow

  • 107 berichten
  • 95 stemmen

Dit is een van de beste, zoniet DE beste, films ooit gemaakt.

Hoevaak ik deze al heb gezien... Niet meer bij te houden.

Natuurlijk zijn alle Star Wars films prachtig naar mijn mening, maar deze is toch wel het beste uit de 2 trilogieën.


avatar van gillette

gillette

  • 314 berichten
  • 575 stemmen

ik heb ze al allemaal gezien.

kvind ze allemaal super goed.

revenge of the sith vond ik super cool in de cinema.

4*


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

een vriend van mij heeft gezegd dat in deze film 214 fouten zat. daar geloof nu niks van. 't Is nog maar de 2de film. als er in een film zoveel fouten zouden zitten is Episode 1,2,3.


avatar van lowhusky

lowhusky

  • 8230 berichten
  • 0 stemmen

zeker van www.moviemistakes.com

er zijn films met veel meer fouten, hoor dus het zegt niet veel.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Één van de beste films ooit gemaakt.

Waar "A New Hope" stoffig, wazig en ver weg is is "The Empire Strikes Back" verfrissend, duidelijk en krachtig.

De film ziet er schitterend uit, mooie heldere beelden (oke ik weet dat Lucas er in '97 mee bezig is geweest) en schitterende plaatjes. Het camerawerk is niet bijzonder maar in ieder geval beter dan in het houterige vorige deel. Ook het geluid is stukken beter, waar A New Hope ergens willekeurig in de camera de microfoon plaatste weet The Empire Strikes Back mooi helder geluid op te nemen.

Het acteerwerk is ongeloofelijk verbeterd, Han Solo is eindelijk de brutaale persoon die hem het karakter geeft wat hij in de vorige film miste. En Harrison Ford weet zich ook veel beter in zijn karakter in te leven. Ook Luke begint eindelijk eens vormen van echt leven te tonen terwijl Leia maar weinig is verandert. Godzijdank zat George Lucas hier niet op de regiestoel, alles gaat nu veel vloeiender, mooier en spannender.

Het verhaal is duidelijk extremer en leuker dan zijn voorganger. Star Wars The Empire Strikes Back brengt je naar totaal andere planeten waardoor je kennis maakt met nog meer magie en fantasie. Deze film zit vol met geweldige klassieke momenten die je meeslepen en die je niet snel zult vergeten Het sneeuwgevecht tegen de AT-ST's, de vries-scene van van Solo, het verraad van Lando, De landing op de astroide, de training bij Yoda, het Skywalker gevecht in Cload City allemaal prachtige momenten die deze film uniek en opvallend maken.

Het is één groot schitterend epos.
4,5 *


avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15578 berichten
  • 2843 stemmen

Absoluut niet mijn ding Star Wars. Ik vond het vroeger altijd zo saai.

Ik kan gewoon niet de schoonheid inzien van al die nep geschapen planeten. Het voelt allemaal zo nep aan dat ik nul komma nul aan empathie voel voor de hoofdpersonen. Waardoor niks ook maar enigzins spannend is, waardoor het automatisch een lange zit wordt, omdat ik niet kon genieten van het camerawerk. Slechts enkele leuke dialogen brengen een beetje redding. 2*


avatar van thunderball

thunderball

  • 5880 berichten
  • 1414 stemmen

darth skywalker schreef:

een bijna perfecte film met een donkere sfeer ondanks veel humor en uitstekend acteerwerk han solo, yoda, en darth vader als uitblinkers en niet te vergeten een zeer goed en overturend verhaal

JA, he? Vooral Yoda! Wat kan die pop goed acteren, zeg!


avatar van ManOnTheEdge

ManOnTheEdge

  • 8 berichten
  • 18 stemmen

De beste film van de hele Star Wars reeks...

Alleen het einde van deze film verdient al 5 sterren!!!


avatar van Jantje666

Jantje666

  • 140 berichten
  • 0 stemmen

thunderball schreef:

(quote)

JA, he? Vooral Yoda! Wat kan die pop goed acteren, zeg!

het is trouwens triets afgelopen met die pop.

na het succes van star wars raakte hij aan de drugs en in de vergetelheid.

Het schijnt dat hij later ergens in een achteraf kamertje eenzaam en alleen is overleden aan rubbervergiftiging.

Gerelateerde tags

rebelandroidasteroidruimtevaartuigspace battlesnowstormruimtekolonieswamplightsaber jedigoed tegen kwaadopstandthe force ruimte-operastormtrooperwookiejedi masterjedi trainingdroidartic