• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.124 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.189 acteurs
  • 199.039 gebruikers
  • 9.373.532 stemmen
Avatar
 
banner banner

Carrie (1976)

Horror | 98 minuten
3,52 1.761 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 98 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Brian De Palma

Met onder meer: Sissy Spacek, Amy Irving en Piper Laurie

IMDb beoordeling: 7,4 (225.789)

Gesproken taal: Engels

Plot Carrie

"If you've got a taste for terror… take Carrie to the prom."

Mede door het religieuze fanatisme van haar moeder heeft Carrie White moeite om aansluiting te vinden bij haar leeftijdsgenoten op school. Wanneer ze tijdens het douchen na een gymles volledig overstuur raakt bij haar eerste ongesteldheid, is ze het mikpunt van spot. Klasgenote Sue Snell krijgt spijt na het pestincident in de meisjeskleedkamer en wil het goedmaken door haar vriendje Tommy Ross met Carrie naar het eindbal te laten gaan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Michaelpitt

Michaelpitt

  • 114 berichten
  • 278 stemmen

Mwa. Niet zo.

Het einde was ook nogal lachwekkend.

Maar je kan ook niet een bloedstollende horror met bizar goede effecten verwachten van een film uit de jaren zeventig.


avatar van Simon Smith

Simon Smith (crew films)

  • 1374 berichten
  • 4512 stemmen

Lachwekkend? Je bedoelt de hand?

Wat vind jij dan bijv. bloedstollende horror met bizar goede effecten?


avatar van knd_boy

knd_boy

  • 50 berichten
  • 71 stemmen

Friday the 13 th schreef:

Vandaag na lange tijd terug gezien en jongen wat was ik mis in mijn vorige berichten. Deze film is erg goed en de sequel kan zeker niet tippen aan deze film (alhoewel de sequel ook niet slecht was).

Ok, deze film blijft zijn minpuntjes behouden, zoals de moeder die wel erg veel irritantie opwekt (zeker in het begin van de film). Maar dit minpuntje kan niet op tegen de mooie acteerprestaties, de effecten, het gevoel.........

Gewoon het leed wat Carrie meemaakt is gewoon te snijden, zo goed in beeld gebracht.

Zeker een klassieker dit.

5

Als je toch vind dat het een paar minpuntjes heeft waarom dan een 5* ?


avatar van X.MagnuM

X.MagnuM

  • 80 berichten
  • 79 stemmen

Ik vond het wel een goeie film.

Alleen na het boek gelezen te hebben vond ik hem wel beetje tegen vallen, maar dat is meestal zo.


avatar van fabbyke

fabbyke

  • 395 berichten
  • 1507 stemmen

Wat een film! Voor mij een van de beste horror klassiekers ooit gemaakt. De geweldige opbouw van de film zodat je op het einde helemaal op het puntje van je stoel zit. Sissy Spacek is perfect voor de rol en het is ook wel leuk om John Travolta in zijn jongere jaren aan het werk te zien.

De enige 2 kleine minpuntjes voor mij zijn dat de scene met de verfpot wel iets te lang wordt uitgerekt en ik had Carrie nog wel graag al die "high school sluts" zien afslachten.

4,5*


avatar van uberjason

uberjason

  • 261 berichten
  • 144 stemmen

Maar als je dat allemaal had gezien, was de hele film uit z'n verband gerukt. Carrie is een suspense/thriller en niet zozeer een slasherfilm. Het gaat bij deze film om de opbouwende razernij van carrie, en als je dat mee krijgt, is een emmer bloed laten omvallen, juist de hoofdprijs in de film. Omdat er dan dus iets knapt in carrie.

Ik heb tranen weggepinkt bij deze film, omdat de acteerprestaties van iedereen uitmuntend waren, met name Piper Laurie, die als Carrie's moeder een oscarnominatie te pakken had.

En deze film was het begin van vele goede films, voor de acteurs.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12843 stemmen

Aardige film.

Zweeft ergens tussen horror en drama in, wie een pure genrefilm verwacht komt dus van een redelijk koude kermis thuis.

Sfeertje is meer dan aardig neergezet, alleen duurt de opbouw mij iets te lang. Het hele stuk voor het schoolfeest had best wat ingekort kunnen worden, sowieso vind ik dat highschool gebeuren niet al te boeiend.

Het hele einde vond ik dan wel weer leuk, zeker ook omdat er leuke dingen met de camera gedaan werden. De split screens zijn erg effectief, maar ook de dans met de draaiende camera is gewoon cool.

Acteerwerk is verder nogal matig, eigenlijk doet enkel Spacek het wel goed. Soundtrack is verder ook wel fijn, vooral passend.

Best een leuk oudje van De Palma dat alleen iets te lang nodig heeft om te beginnen. Verder een naar sfeertje dat doorheen de hele film blijft hangen. Spanning en goor zijn er niet maar daar is de film ook duidelijk niet naar op zoek.

3*


avatar van A. Jacobsen

A. Jacobsen

  • 495 berichten
  • 104 stemmen

Vreemd (maar cool) dat je dit meesterwerkje (mijn favoriete De Palma) weet te appreciëren.

Toen ik zag dat je een bericht bij deze film hebt geplaatst verwachtte ik me aan een 0,5*.

De kleuren zijn namelijk nogal dof en niet volledig op elkaar afgestemd (eigen aan de tijd) en de film is nauwelijks minimalistisch of arty te noemen is.

Bij deze weet je ook welk stereotiep beeld ik van je heb.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12843 stemmen

Raar beeld moet dat zijn

Kleurgebruik vond ik tijdens het schoolbal anders best mooi, het "wazige" zonnige kon ik dan weer wat minder appreciëren. Nogal lelijk effect vind ik vaak.


avatar van latrat

latrat

  • 264 berichten
  • 580 stemmen

een blijver, alleen die lelijke split-screens man! Die splits screens! Waar halen ze het!


avatar van Simon Smith

Simon Smith (crew films)

  • 1374 berichten
  • 4512 stemmen

vond je het gebruik van split-screen in deze film lelijk of vind je het nooit mooi?


avatar van Chloe Moretz

Chloe Moretz

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

Deze film vond ik een beetje matig: Er zitten veel sex scenes in, hij is ook heel langdradig, was niet eng. Maar het stukje met die emmer varkensbloed maakte de film best spannend. Het einde was wat onverwachts. Een aardige film maar geen topper!!!

3 sterren


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11904 berichten
  • 5310 stemmen

Wat is er toch mis met een heel klein beetje seks, voor zover dat er überhaupt al inzat?


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Seks is de natuur.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

BlueJudaskiss schreef:

Wat is er toch mis met een heel klein beetje seks, voor zover dat er überhaupt al inzat?

Ik heb zelfs geen enkele seksscene gezien, weet dus ook niet waar CM het vandaan haalt...


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Geen seks, wel naakt: die douchescène. Typische De Palma stempel in die scène trouwens.


avatar van Chloe Moretz

Chloe Moretz

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

Er zaten heel veel sex scenes in (Heel erg veel)Maar ik vond het geen slechte film!


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11904 berichten
  • 5310 stemmen

Maar volgens mij was toch echt alleen die douchescene het enige beetje 'seks' dat er in zat...weet je zeker dat je niet in de war bent met het vervolg of de remake?


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Ik kan me ook geen seksscènes herinneren. Maar wellicht had ik m'n handen toen voor m'n ogen...


avatar van Chloe Moretz

Chloe Moretz

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

Zit er wel in!!!!!


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11904 berichten
  • 5310 stemmen

Maar waar dan? Wees eens duidelijk!


avatar van Chloe Moretz

Chloe Moretz

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

Toen John travolta ofzo in de auto zat met een meisje, toen zaten ze te zoenen en zo! weet je het weer?


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11904 berichten
  • 5310 stemmen

Te lang geleden, maar ik geloof je graag. Maar ach...heb nooit zo'n problemen met een klein beetje seks. En ik neem aan dat die scene met P.J. Soles was...erg mooie dame.


avatar van Chloe Moretz

Chloe Moretz

  • 411 berichten
  • 0 stemmen

Kijk daarom vind ik The Eye nou zo'n geweldige film!!The Eye laat zien dat een goede horror/thriller eng kan zijn ZONDER sex!!!!!!!


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Damn, ik kan me deze film amper herrineren.

Dat word herzien


avatar van MNV2

MNV2

  • 6932 berichten
  • 1899 stemmen

'Carrie' is één van de vele originele jaren '70 horrorklassiekers en dat is terug te vinden in de beangstigende sfeer van de settings en de personages. Ook vind ik dat er een paar geniale schrikmomenten inzit, zoals die hand op het einde, een filmscène die nog lang in mijn geheugen gegrift staat.


avatar van charmed one

charmed one

  • 680 berichten
  • 535 stemmen

vette goeie film


avatar van misterwhite

misterwhite

  • 4726 berichten
  • 656 stemmen

Erg goede film, ik had een dvdbox gekocht van stephen king. (Misery, firestarter en natuurlijk carrie) En ik vond deze film geweldig intressant en vreemd.

Het begint vrij dramatisch met de pesterijen en daarna wordt de film aangrijpend met de gestoorde moeder. De spanning komt er helaas wat laat bij kijken maar dat gedeelte maakt de film wel erg goed. John Travolta in zijn jonge jaren is ook wel grappig om eens te zien, zijn acteerkunsten liggen nog redelijk laag. Carrie wordt daarentegen sterk gespeeld.

Een aanrader voor fans van misterieuze films


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Het verhaal ziet er erg boeiend uit.


avatar van killerfreak

killerfreak

  • 846 berichten
  • 1066 stemmen

stem met halfje verhoogd naar 3.5*

Film blijft imo een beetje traag tot aan het bal, maar dat laat de kijker toe een beeld te scheppen over de verschillende personages. Toch was het, net als m'n eerste kijkbeurt enkele jaren geleden, wachten op de echte ontploffing in het verhaal. En gelukkig ontgoochelt die, opnieuw, niet. Geweldig gewoon dat laatste stuk.