Carrie (1976)
Genre: Horror
Speelduur: 98 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Brian De Palma
Met onder meer: Sissy Spacek, Amy Irving en Piper Laurie
IMDb beoordeling:
7,4 (225.789)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag 11 februari in één bioscoop (Leiden)
Plot Carrie
"If you've got a taste for terror… take Carrie to the prom."
Mede door het religieuze fanatisme van haar moeder heeft Carrie White moeite om aansluiting te vinden bij haar leeftijdsgenoten op school. Wanneer ze tijdens het douchen na een gymles volledig overstuur raakt bij haar eerste ongesteldheid, is ze het mikpunt van spot. Klasgenote Sue Snell krijgt spijt na het pestincident in de meisjeskleedkamer en wil het goedmaken door haar vriendje Tommy Ross met Carrie naar het eindbal te laten gaan.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,4 / 225789)
- Trailer (YouTube)
- Carrie (BoekMeter)
- Carrie (MusicMeter)
- Kijk op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Carrie
Margaret White
Sue Snell
Tommy Ross
Billy Nolan
Chris Hargenson
Miss Collins
Norma
Mrs. Snell
Mr. Fromm
Reviews & comments
Michaelpitt
-
- 114 berichten
- 278 stemmen
Mwa. Niet zo.
Het einde was ook nogal lachwekkend.
Maar je kan ook niet een bloedstollende horror met bizar goede effecten verwachten van een film uit de jaren zeventig.
Simon Smith (crew films)
-
- 1374 berichten
- 4512 stemmen
Lachwekkend? Je bedoelt de hand?
Wat vind jij dan bijv. bloedstollende horror met bizar goede effecten?
knd_boy
-
- 50 berichten
- 71 stemmen
Vandaag na lange tijd terug gezien en jongen wat was ik mis in mijn vorige berichten. Deze film is erg goed en de sequel kan zeker niet tippen aan deze film (alhoewel de sequel ook niet slecht was).
Ok, deze film blijft zijn minpuntjes behouden, zoals de moeder die wel erg veel irritantie opwekt (zeker in het begin van de film). Maar dit minpuntje kan niet op tegen de mooie acteerprestaties, de effecten, het gevoel.........
Gewoon het leed wat Carrie meemaakt is gewoon te snijden, zo goed in beeld gebracht.
Zeker een klassieker dit.
5
Als je toch vind dat het een paar minpuntjes heeft waarom dan een 5* ?
X.MagnuM
-
- 80 berichten
- 79 stemmen
Ik vond het wel een goeie film.
Alleen na het boek gelezen te hebben vond ik hem wel beetje tegen vallen, maar dat is meestal zo.
fabbyke
-
- 395 berichten
- 1507 stemmen
Wat een film! Voor mij een van de beste horror klassiekers ooit gemaakt. De geweldige opbouw van de film zodat je op het einde helemaal op het puntje van je stoel zit. Sissy Spacek is perfect voor de rol en het is ook wel leuk om John Travolta in zijn jongere jaren aan het werk te zien.
De enige 2 kleine minpuntjes voor mij zijn dat de scene met de verfpot wel iets te lang wordt uitgerekt en ik had Carrie nog wel graag al die "high school sluts" zien afslachten.
4,5*
uberjason
-
- 261 berichten
- 144 stemmen
Maar als je dat allemaal had gezien, was de hele film uit z'n verband gerukt. Carrie is een suspense/thriller en niet zozeer een slasherfilm. Het gaat bij deze film om de opbouwende razernij van carrie, en als je dat mee krijgt, is een emmer bloed laten omvallen, juist de hoofdprijs in de film. Omdat er dan dus iets knapt in carrie.
Ik heb tranen weggepinkt bij deze film, omdat de acteerprestaties van iedereen uitmuntend waren, met name Piper Laurie, die als Carrie's moeder een oscarnominatie te pakken had.
En deze film was het begin van vele goede films, voor de acteurs.
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12843 stemmen
Aardige film.
Zweeft ergens tussen horror en drama in, wie een pure genrefilm verwacht komt dus van een redelijk koude kermis thuis.
Sfeertje is meer dan aardig neergezet, alleen duurt de opbouw mij iets te lang. Het hele stuk voor het schoolfeest had best wat ingekort kunnen worden, sowieso vind ik dat highschool gebeuren niet al te boeiend.
Het hele einde vond ik dan wel weer leuk, zeker ook omdat er leuke dingen met de camera gedaan werden. De split screens zijn erg effectief, maar ook de dans met de draaiende camera is gewoon cool.
Acteerwerk is verder nogal matig, eigenlijk doet enkel Spacek het wel goed. Soundtrack is verder ook wel fijn, vooral passend.
Best een leuk oudje van De Palma dat alleen iets te lang nodig heeft om te beginnen. Verder een naar sfeertje dat doorheen de hele film blijft hangen. Spanning en goor zijn er niet maar daar is de film ook duidelijk niet naar op zoek.
3*
A. Jacobsen
-
- 495 berichten
- 104 stemmen
Vreemd (maar cool) dat je dit meesterwerkje (mijn favoriete De Palma) weet te appreciëren.
Toen ik zag dat je een bericht bij deze film hebt geplaatst verwachtte ik me aan een 0,5*.
De kleuren zijn namelijk nogal dof en niet volledig op elkaar afgestemd (eigen aan de tijd) en de film is nauwelijks minimalistisch of arty te noemen is.
Bij deze weet je ook welk stereotiep beeld ik van je heb. 
Onderhond
-
- 87594 berichten
- 12843 stemmen
Raar beeld moet dat zijn 
Kleurgebruik vond ik tijdens het schoolbal anders best mooi, het "wazige" zonnige kon ik dan weer wat minder appreciëren. Nogal lelijk effect vind ik vaak.
latrat
-
- 264 berichten
- 580 stemmen
een blijver, alleen die lelijke split-screens man! Die splits screens! Waar halen ze het!
Simon Smith (crew films)
-
- 1374 berichten
- 4512 stemmen
vond je het gebruik van split-screen in deze film lelijk of vind je het nooit mooi?
Chloe Moretz
-
- 411 berichten
- 0 stemmen
Deze film vond ik een beetje matig: Er zitten veel sex scenes in, hij is ook heel langdradig, was niet eng. Maar het stukje met die emmer varkensbloed maakte de film best spannend. Het einde was wat onverwachts. Een aardige film maar geen topper!!!
3 sterren
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11904 berichten
- 5310 stemmen
Wat is er toch mis met een heel klein beetje seks, voor zover dat er überhaupt al inzat?
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Wat is er toch mis met een heel klein beetje seks, voor zover dat er überhaupt al inzat?
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Geen seks, wel naakt: die douchescène. Typische De Palma stempel in die scène trouwens.
Chloe Moretz
-
- 411 berichten
- 0 stemmen
Er zaten heel veel sex scenes in (Heel erg veel)Maar ik vond het geen slechte film!
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11904 berichten
- 5310 stemmen
Maar volgens mij was toch echt alleen die douchescene het enige beetje 'seks' dat er in zat...weet je zeker dat je niet in de war bent met het vervolg of de remake?
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Ik kan me ook geen seksscènes herinneren. Maar wellicht had ik m'n handen toen voor m'n ogen...
Chloe Moretz
-
- 411 berichten
- 0 stemmen
Toen John travolta ofzo in de auto zat met een meisje, toen zaten ze te zoenen en zo! weet je het weer?
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11904 berichten
- 5310 stemmen
Te lang geleden, maar ik geloof je graag. Maar ach...heb nooit zo'n problemen met een klein beetje seks. En ik neem aan dat die scene met P.J. Soles was...erg mooie dame. 
Chloe Moretz
-
- 411 berichten
- 0 stemmen
Kijk daarom vind ik The Eye nou zo'n geweldige film!!The Eye laat zien dat een goede horror/thriller eng kan zijn ZONDER sex!!!!!!!
jumpstylemovie
-
- 6225 berichten
- 1221 stemmen
Damn, ik kan me deze film amper herrineren.
Dat word herzien 
MNV2
-
- 6932 berichten
- 1899 stemmen
'Carrie' is één van de vele originele jaren '70 horrorklassiekers en dat is terug te vinden in de beangstigende sfeer van de settings en de personages. Ook vind ik dat er een paar geniale schrikmomenten inzit, zoals die hand op het einde, een filmscène die nog lang in mijn geheugen gegrift staat.
misterwhite
-
- 4726 berichten
- 656 stemmen
Erg goede film, ik had een dvdbox gekocht van stephen king. (Misery, firestarter en natuurlijk carrie) En ik vond deze film geweldig intressant en vreemd.
Het begint vrij dramatisch met de pesterijen en daarna wordt de film aangrijpend met de gestoorde moeder. De spanning komt er helaas wat laat bij kijken maar dat gedeelte maakt de film wel erg goed. John Travolta in zijn jonge jaren is ook wel grappig om eens te zien, zijn acteerkunsten liggen nog redelijk laag. Carrie wordt daarentegen sterk gespeeld.
Een aanrader voor fans van misterieuze films 
killerfreak
-
- 846 berichten
- 1066 stemmen
stem met halfje verhoogd naar 3.5*
Film blijft imo een beetje traag tot aan het bal, maar dat laat de kijker toe een beeld te scheppen over de verschillende personages. Toch was het, net als m'n eerste kijkbeurt enkele jaren geleden, wachten op de echte ontploffing in het verhaal. En gelukkig ontgoochelt die, opnieuw, niet. Geweldig gewoon dat laatste stuk.
Gerelateerd nieuws

Deze klassieke horrorfilms zijn nu weer te bekijken op Videoland

Een greep uit de favoriete films ooit van regisseur Quentin Tarantino
Bekijk ook

Roger Waters the Wall
Documentaire / Muziek, 2014
27 reacties

Psycho
Horror / Thriller, 1960
893 reacties

Kozure Ôkami: Sanzu no Kawa no Ubaguruma
Actie / Avontuur, 1972
19 reacties

Harlan County, U.S.A.
Documentaire, 1976
11 reacties

What Ever Happened to Baby Jane?
Horror / Thriller, 1962
102 reacties

Boogie Nights
Drama, 1997
525 reacties
Gerelateerde tags
kindermishandelinggebaseerd op boekbegraafplaatsisolatiestagebijbeltelekinesismiddelbare schoolwraakonbeantwoorde liefdepromleraartienermeisjeschoolreligiecrueltyragehumiliationcrucifixprayingoutsidertauntinghostileabusive motherfirestorm religious horrormoeder dochter relatiesupernatural horrorschool bullying suspensefulhorrifiedteen scream
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










