Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 164 minuten
Alternatieve titel: T.D.K.R.
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Christopher Nolan
Met onder meer: Christian Bale, Tom Hardy en Anne Hathaway
IMDb beoordeling:
8,4 (1.974.062)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 juli 2012
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Dark Knight Rises
"A fire will rise."
Het is acht jaar geleden dat Batman (Christian Bale) in de duisternis is verdwenen en van een held in een banneling is veranderd. Hij heeft de schuld van de dood van Harvey Dent op zich genomen en voor het grotere goed alles opgeofferd. Deze leugen heeft een tijd standgehouden, want onder het gewicht van de Dent Act, een antimisdaadwet, zijn de criminele activiteiten in Gotham City verpletterd. Maar alles verandert met de komst van een sluwe inbreekster met een mysterieuze agenda. Veel gevaarlijker echter is de opkomst van Bane (Tom Hardy), een gemaskerde terrorist die meedogenloze plannen heeft voor Gotham en Bruce Wayne dwingt om uit zijn zelfopgelegde ballingschap terug te keren. Maar zelfs als hij zijn cape opnieuw aantrekt, zou Batman wel eens geen partij voor Bane kunnen zijn.
Externe links
Acteurs en actrices
Bruce Wayne / Batman
Alfred Pennyworth
James Gordon
Selina Kyle / Catwoman
Bane
Miranda Tate / Talia al Ghul
John Blake
Lucius Fox
Peter Foley
Jen
Reviews & comments
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
ik denk dat er meer emotie in Nolan zijn film zit dan echt diepgang..wat voor mij prima werkt, uitstekend zelfs.
jokemeistah
-
- 121 berichten
- 741 stemmen
Vertel, waar zit die diepgang dan? Enige wat ik kon ontdekken was het populistische anti-de rijken plotje. Maar echt heel veel werd daar verder ook niet mee gedaan.
In bepaalde personages zit al genoeg diepgang in. Bijvoorbeeld Bruce/ Batman: er word zo goed uitgelegd hoe en waarom hij zo geworden is. Alleen daar zit al genoeg diepgang in.
Zo kan ik nog wel ff doorgaan, maar waarschijnlijk kijken wij er beiden op een ander manier naar.
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Dat heeft niet Nolan geschreven dat is al ver daarvoor. Dus om daar alle krediet aan Nolan voor te geven gaat ook wat ver.
Nolan weet in mijn visie niet precies in hoevere hij een personage moet schrijven. Hij kan een personages helemaal kapot schrijven (the prestige) of hij maakt er helemaal een slapeloos- automatisch- saai-personage ( Inception).
Bij hem worden personages nooit iets prikkelbaars of boeiend. De balans tussen kijkers visie of echt diepgang weet hij maar niet te vinden ( waar kubrick een meester in was) . Eigenlijk moet hij eens een cursus bij Lars Von Trier Personage development gaan volgen 
DJuuY
-
- 5 berichten
- 362 stemmen
Prima film, niet uitstekend zoals het tweede deel van Nolan's trilogie.
Nolan laat zijn waarde zien als plottwist-meester, maar van mijn part mocht die film een uur langer duren voor wat meer diepgang, aangezien dit het laatste deel is.
Marion Cottilard laat weer eens zien een fantastische femme-fatale te zijn. Totaal niet verwacht. Ook leuk dat er op het einde Batman's handlanger Robin geintroduceert wordt.
Ik vind het geen geweldige film, moet niet te overhyped worden. Toch een 3 aangezien ik het wel fijn vond dat het een extreem onmogelijke taak werd om Gotham te redden (but nothing is impossible) en aansluiting met het eerste deel van de trilogie bevindt.
congo
-
- 898 berichten
- 0 stemmen
Net als bij zijn voorganger is deze film met hypocrisie omgeven. Zo hoorde ik gisteren bij Een Vandaag een bange filmrecensent zeggen dat Batman niet inspireert tot geweld omdat Batman nooit iemand doodt. Wat een onzin. Alsof de fans voor deze moraal naar Batman komen. Ze komen juist voor de psychopaat zonder moraal en zijn eerder Jokerfans dan Batmanfans.
Stalker, hou nou eens op met die onzinnige beschuldigingen van geweldsporno. Je hangt namelijk bij het topic van The Dark Knight ook al de moraalridder uit!
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Nee, het gaat mij erom dat je door dat soort essentiële elementen te veranderen geen aanspraak mag maken om de term Batman film.
Tja. Beste film met Batman er in dan...
Je klinkt als zo'n Harry Potter-fan.
Wouter
-
- 18720 berichten
- 3085 stemmen
Ik zie niet wat er essentieel aan is WIE zijn ouders vermoord heeft, essentieel is hooguit DAT zijn ouders vermoord zijn.
Sterker, binnen de context van de eerste Batmanfilm die Burton maakte was het een goed idee om het te veranderen.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Sterker, binnen de context van de eerste Batmanfilm die Burton maakte was het een goed idee om het te veranderen.
Omdat?
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
In bepaalde personages zit al genoeg diepgang in. Bijvoorbeeld Bruce/ Batman: er word zo goed uitgelegd hoe en waarom hij zo geworden is. Alleen daar zit al genoeg diepgang in.
Dat is gewoon het verhaal uitleggen aan de kijker. Geen diepgang te bespeuren hoor.
Fikret8
-
- 6170 berichten
- 4236 stemmen
Wat is de grens daarbij volgens jullie?
(wanneer er volgens jullie wel diepgang in het verhaal zit en wanneer niet)
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
In ieder geval een bepaalde emotie voelbaar maken. Hier dient het voor niets anders dan een aanzet tot de actie. Nolan had er inderdaad beter aan gedaan het emo-gedoe te korten en de actie te maximaliseren.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Laten we vooral hopen op een reboot die weer een beetje de kant van Burton en Schumacher opgaat 
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Laten we vooral hopen op een reboot die weer een beetje de kant van Burton en Schumacher opgaat
Nou, dat was lachen, gieren en brullen met Schumacher.... 
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Zet er nou maar een regie duo neer en laat 1 van die 2 Frank Miller zijn. Dan weet je in ieder geval dat het wel goed zit. Werkte voor Sin City ook heel erg goed.
jokemeistah
-
- 121 berichten
- 741 stemmen
Laten we vooral hopen op een reboot die weer een beetje de kant van Burton en Schumacher opgaat
Dat was toch niks vergeleken met Nolan's trilogie
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Zet er nou maar een regie duo neer en laat 1 van die 2 Frank Miller zijn. Dan weet je in ieder geval dat het wel goed zit. Werkte voor Sin City ook heel erg goed.
Sin City zit eerder in het hoekje van Nolan zijn Batmans dan die van Schumacher.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Het gaat mij er meer om dat Frank Miller de feel van de Sin City comics effectief naar beeld wist over te brengen zodat ie hetzelfde kan doen met zijn sublieme Batman comics. Robert Rodriguez mag niet mee. Lijkt me zo wel wenselijk een man met Batman knowhow bij het schrijven en creëren te betrekken.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Een teleurstelling. De verwachtingen waren gewoon te hoog. 'The Dark Knight Rises' is een prima actiefilm met een overweldigende IMAX ervaring, spetterende muziek en fantastische acteerprestaties. Maar het verhaal is een schaduw van zijn voorganger en sluit helaas te veel aan op 'Begins'. Begrijpelijk voor een trilogie maar wat een sof. Hier is duidelijk gekozen voor spektakel boven verhaal. Alle plotwendingen zijn al eens gedaan in het genre en geen van allen zijn logisch. Ik heb moeite mijn woorden over de film te uiten omdat ik ontzettend genoten heb maar het plot is pijnlijk simpel. Wel goed waren de scene tussen Alfred en Bruce, de fantastische Hathaway als Catwoman en het pijnlijk langdurige gevecht tussen Bane en Batman. Verder gebeurde er te veel, was er te weinig tijd om er inhoudelijk op in te gaan en bleven motivaties en redeneringen ver uit het zicht. Waarom wil Miranda haar vader's doel bewerkstelligen als ze hem haatte? Waarom haat Bane Batman zo erg als het altijd Miranda's plan was? Waarom heeft Miranda Bruce niet eerder vermoord als ze wist dat hij Batman was? Waarom werd Bruce's fysieke gesteldheid aangehaald als hij later zijn rug breekt en wordt neergestoken maar wel gewoon een vliegtuig kan besturen? Waarom laat Bruce Alfred na zijn "dood" in de waan dat Alfred de Wayne familie gefaald heeft? Waarom zegt Bruce dat er geen auto-piloot is als die er duidelijk wel is? Waarom verdiend Gotham het deze keer om gered te worden als de helft de anarchie prima lijkt te vinden en de andere helft angstig binnen blijft? Waarom laat Bane Gordon al die tijd leven? En zo kan ik nog wel even doorgaan.
De kernbom, de terugkeer van Catwoman, de "twist" aan het einde, de droomterugkeer van Raz Al-Guhl, de driemaal scheepsrecht in de "helput"... het was allemaal niet erg sterk. Het was makkelijk vermaak om het publiek tevreden te houden. Maar het was niet 'The Dark Knight'. De villain buiten beschouwing gelaten (natuurlijk kon Hardy met een masker niet op tegen Ledger. Bane had vrijwel door elke spiermassa gespeeld kunnen worden), miste 'Rises' alle themathiek, intelligente vertelstructuur en onvoorspelbare plots. Voor mij was 'The Dark Knight' alles wat een actiefilm nog nooit geweest was, maar bij 'Rises' herhaald Nolan zichzelf uit een gevoel voor nostalgie maar vergeet daardoor logische ontwikkelingen.
Het is duidelijk dat smaak voor film veranderd is en ik heb het idee dat 'Rises' mij enkele jaren eerder meer had geboeid. Maar nu was het te veel van alles wat ik al een keer gezien had en was het plot te makkelijk om te verrassen. Toch was het een geweldige filmervaring, waren Robin en Catwoman perfect gehonoreerd en ben ik blij dat ik hem gezien heb. Maar na vier jaar puur enthousiasme en hoge verwachtingen heb ik het idee dat Nolan het nooit zo goed had kunnen doen als ik hoopte dat hij het zou doen.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
In bepaalde personages zit al genoeg diepgang in. Bijvoorbeeld Bruce/ Batman: er word zo goed uitgelegd hoe en waarom hij zo geworden is. Alleen daar zit al genoeg diepgang in.
Zo kan ik nog wel ff doorgaan, maar waarschijnlijk kijken wij er beiden op een ander manier naar.
Wat is de grens daarbij volgens jullie?
(wanneer er volgens jullie wel diepgang in het verhaal zit en wanneer niet)
Diepgang betekent voor mij dat het reflecteert, becommentarieert, psychologische inzichten biedt cq inzicht geeft op ons echte leven, de samenleving en andere daadwerkelijk belangrijke zaken.
Een backstory op hoe twee personen met elkaar verweven zijn is geen diepgang. Dat is slechts plot/story line. Daar stopt Nolan ontegenzeggelijk een hoop van in zijn films. Te veel wat mij betreft, aangezien het weinig boeiend of verhelderend is.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Zet er nou maar een regie duo neer en laat 1 van die 2 Frank Miller zijn. Dan weet je in ieder geval dat het wel goed zit. Werkte voor Sin City ook heel erg goed.
Een legere huls zou ik niet snel kunnen noemen..... Sin City was een ramp.
hydex
-
- 51 berichten
- 127 stemmen
Vanavond daar the Dark knight rises geweest. De film is echt spectaculair mooie effects. Bane speelt een prachtige rol ondanks zijn masker is hij een imposant karakter, waarbij zijn english accent een unheimisch gevoel geeft. Als kijker zat ik heerlijk in de film en kreeg ik gevoelens van onmacht, overweldiging, hoe komt dit ooit nog goed tot en met gevoelens van ik wil meevechten in de film. Tdkr is moeilijk te vergelijken met zijn voorganger. De sfeer was anders. Meer relaxter. Special effects waren prachtig evenals de muziek. En ik ben persoonlijk erg blij met de keuze dat er niet gekozen is voor 3D maar voor imax
soom
-
- 24920 berichten
- 2752 stemmen
Ik had vooraf zo'n beetje nog een kwartier van Spiderman meegepikt (Andrew blijft echt na 2x 136+ca 15 minuten helemaal geweldig), en stond voordat ik Spiderman voor een kwartiertje zag Joris&Boris te bekijken, omdat de deur van een van de Catherijne zalen niet dicht was, maar eigenlijk was The Dark Knight wel mijn hoogste prioriteit. (of had die mijn hoogste prioriteit?) Had of was? Hmm.
Hoe dan ook, wat het ook is, was of had, het was zo druk, en dat terwijl het vakantie was, ik was nogal verbaasd eigenlijk, dat het zo vol zat met mensen.
Toen het voorfilmpje (leuk natuurfilmpje met een grappige twist) en de trailers geweest waren, kon eindelijk de film beginnen, wat luidkeels aangemoedigd werd door bezoekers in mijn rij waar ik toen zat. Die kwamen overduidelijk voor deze film, natuurlijk.
The Dark Knight Rises.
Tja, ik heb nogal gemengde gevoelens, eerlijk. Het helpt ook niet echt dat Christian Bale niet mijn favoriete Batman is, hoe goed hij ook is als acteur.
Mijn favo Batman top 3? George Clooney, Michael Keaton en Val Kilmer. Ja, in die volgorde. Nee, Christian Bale hoort dus zoals ik al aangaf, niet tot mijn favorieten. Hij is echt wel een goede acteur, daar is geen twijfel over mogelijk, maar waarom moet hij in hemelsnaam zogenaamd sexy hees praten? Het lijkt echt op bepaalde momenten alsof hij een hete aardappel met moeite kan doorslikken, alsof die is blijven steken in zijn strot. Of het nu komt, omdat ik voor de film over het stemgeluid las, kan ik niet met zekerheid zeggen, maar als je er echt heel secuur en nauwkeurig op gaat letten, dan lijkt het dus echt alsof hij met een hete aardappel in zijn mond praat.
Anne Hathaway is geweldig natuurlijk (ik kijk met veel belangstelling uit naar Les Miserables, al een voorproefje gehad met een of andere parodie tijdens de Oscars), net als Marion Cotillard. Die twist had ik echt niet zien aankomen, en ik juichte in stilte ook die ontwikkelingen omtrent haar personage toe. Juist degene van wie je het niet verwacht de dader laten zijn, dat vond ik echt heel goed van Nolan.
Tom Hardy was zo schattepatatterig in This Means War. Chris en hij leken daar erg veel plezier te hebben in al hun jongensachtigheid: Het was een beetje een schok om de spierbundels te zien die hij speciaal voor deze rol had gekweekt. Ik zag veel meer de leuke jongen voor me uit die romcom, maar hij heeft niet voor niets zoveel spiermassa gekweekt, vermoed ik. This Means War en The Dark Knight Rises zijn ook niet te vergelijken, natuurlijk.. En toch was het pas nadat de pauze afgelopen was, dat ik eindelijk een beetje mee kon gaan met wie Bane was, toen pas kwam de inwerking. Laat, maar ik zag echt tot de pauze alleen maar die charmante dude uit This Means War voor me.
Aardig sluitstuk. Zeker weten. Actie is zogezegd niet en nooit mijn ding, maar toch aardige poging om te amuseren van Nolan.
Geef mij maar liever Batman van 1989. Tenminste voor wat betreft sfeer en aankleding. Ik ben niet helemaal kapot hiervan, hoe aardig alles ook in elkaar geknutseld is. Toch een ruime voldoende: 3,5*. Het beklijft niet helemaal, maar is toch amusant genoeg.
DiskjockeyEast
-
- 426 berichten
- 362 stemmen
Wel een goede film, ik ben zojuist terug uit de bios.... MAARRR.... ik stoorde me echt aan de gaten in het script.. Waar deel 2 er met kop en schouders bovenuitstak, blijkt deze film het niet zo nauw te nemen met logica in het plot, want hoe kan Bruce Wayne weten wanneer de bom afgaat... en hoe is hij het eiland opgekomen....etc... te veel allemaal. De actie is niet de sterkste kant van Nolan. Wel zijn de characters weer goed uitgediept.. Wel amusant, maar haalt het in de verste vertie niet met zijn voorganger...
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Nou, dat was lachen, gieren en brullen met Schumacher....
Heb meer genoten van Batman Forever dan van de Nolan-Batmans. Daar valt visueel nog wat te beleven.
stalker
-
- 303 berichten
- 322 stemmen
De fans hebben een bepaalde obsessie, maar jij ook zeg. Wat wil je dan? De hele filmindustrie lamleggen? Alsof psychopaten enkel in deze reeks voorkomen. Er zijn honderdduizenden films met psycopaten. Als het zo ernstig was als jij stelt, dan waren er al veel meer moorden gepleegd. En in dit topic hoef je niet aan te komen met Jokerfans, want de Joker speelt geen rol in The Dark Knight Rises.
Natuurlijk zijn er veel meer films met psychopaten. Toch is The Joker exemplarisch. Ik heb zelden zo vaak euforische reacties gehoord over een psychopaat in een film dan over The Joker. Wel voornamelijk van jongens van 15 tot 25 jaar, maar toch. Met zijn boosaardigheid heeft hij de harten van een groot publiek gestolen. Als een recensent dan met de moraal van Batman komt die nooit iemand doodt maar alleen boeven vangt, dan vind ik dat vreselijk schijnheilig. Alsof het publiek daarvoor komt... Dat komt voor de psychopaat, ook als die niet door Heath Ledger gespeeld wordt, voor de cynische "humor" en voor de geweldadige actiesscenes. Maar echt niet voor een moraalridder.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Heb meer genoten van Batman Forever dan van de Nolan-Batmans. Daar valt visueel nog wat te beleven.
En er zit humor in, want dat is iets waar Nolan echt helemaal niets mee heeft. Het is een wonder dat Ledger er wat zwartgallige grappen in heeft aan te brengen. Heb sterk het idee dat Nolan dat gewoon gemist heeft.
jokemeistah
-
- 121 berichten
- 741 stemmen
En er zit humor in, want dat is iets waar Nolan echt helemaal niets mee heeft. Het is een wonder dat Ledger er wat zwartgallige grappen in heeft aan te brengen. Heb sterk het idee dat Nolan dat gewoon gemist heeft.
Ik snap je punt, maar je vergeet even dat er geen humor past in dit verhaal.
The Dark Knight had daarentegen wel komische momenten (met name The Joker)
Humor past niet in elke film, waaronder The Dark Knight Rises
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
De films hadden wel wat luchtiger gemogen. Het gewichtige karakter zet een aantal zaken pijnlijk te kijk.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik snap je punt, maar je vergeet even dat er geen humor past in dit verhaal.
The Dark Knight had daarentegen wel komische momenten (met name The Joker)
Humor past niet in elke film, waaronder The Dark Knight Rises
Compleet oneens, zonder zelfreflecterende humor is elke film een pedant stukje eigen dunk.
Pre- en sequels

The Dark Knight
2008
7.907 reacties

Batman Begins
2005
1.812 reacties
Gerelateerd nieuws

Christopher Nolans 'The Dark Knight'-trilogie komt terug bij Netflix: 'Een stuk grootser dan bijna elke andere superheldenfilm'

'The Dark Knight Rises' komt morgenavond (27 januari) op televisie: 'Het had geen betere afsluiting kunnen hebben'

Glen Powell dankt carrière aan piepklein rolletje in Christopher Nolan film: 'Dankbaar dat hij me een kans gaf'

Christopher Nolan reageert op vermeend stoelenverbod op set
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.907 reacties

Fight Club
Komedie / Thriller, 1999
4.201 reacties

The Matrix
Sciencefiction / Actie, 1999
2.349 reacties
Gerelateerde tags
dc comicscrime fighterterroristgeheime identiteitburglargijzelaarstrijdhostage dramatime bombburgerwachtcover-upsuperheldgebaseerd op stripvillainesstragic heromobile terrorismedestructionstadvechtencriminal underworldcatwoman cat burglarimaxfloodcuriousdc extended universe (dceu)batmobile
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









