• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.382 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.104 gebruikers
  • 9.377.938 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Dark Knight Rises (2012)

Actie / Misdaad | 164 minuten
3,76 4.148 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 164 minuten

Alternatieve titel: T.D.K.R.

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Christopher Nolan

Met onder meer: Christian Bale, Tom Hardy en Anne Hathaway

IMDb beoordeling: 8,4 (1.973.625)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 20 juli 2012

Plot The Dark Knight Rises

"A fire will rise."

Het is acht jaar geleden dat Batman (Christian Bale) in de duisternis is verdwenen en van een held in een banneling is veranderd. Hij heeft de schuld van de dood van Harvey Dent op zich genomen en voor het grotere goed alles opgeofferd. Deze leugen heeft een tijd standgehouden, want onder het gewicht van de Dent Act, een antimisdaadwet, zijn de criminele activiteiten in Gotham City verpletterd. Maar alles verandert met de komst van een sluwe inbreekster met een mysterieuze agenda. Veel gevaarlijker echter is de opkomst van Bane (Tom Hardy), een gemaskerde terrorist die meedogenloze plannen heeft voor Gotham en Bruce Wayne dwingt om uit zijn zelfopgelegde ballingschap terug te keren. Maar zelfs als hij zijn cape opnieuw aantrekt, zou Batman wel eens geen partij voor Bane kunnen zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Bruce Wayne / Batman

Alfred Pennyworth

James Gordon

Selina Kyle / Catwoman

Miranda Tate / Talia al Ghul

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Tijdens een persconferentie over The Book of Eli (de nieuwe film van Albert en Allen Hughes) op de Comic-Con in San Diego heeft een journalist aan Gary Oldman de vraag gesteld wanneer we de nieuwe Batman-film mogen verwachten. Terwijl iedereen een standaardantwoord verwachtte - in de zin van "We wachten nog op Christopher Nolan" - liet Oldman (rol van politiecommissaris James Gordon in Gotham City) zich ontvallen dat de sequel op The Dark Knight er zeker komt, en dat de opnames volgend jaar zullen starten.

Oldman: "De opnames van de volgende Batman-film zijn voor volgend jaar, dus ik denk dat we hem binnen twee jaar in de zalen mogen verwachten. Maar dat heb je niet van mij gehoord."

Volgens /Film zag het er niet naar uit dat Oldman een grapje maakte of aan het speculeren was. Maar dan stelt zich opnieuw de vraag of Nolan de film wel zal regisseren. Immers: als Warner Bros. de nieuwe Batman-film in de zomer van 2011 wil uitbrengen, dan zou Nolan verplicht zijn om met de eerste opnames te starten nog voor de post-productie van Inception is afgerond...

Ik vind dit een zeer boeiende ontwikkeling.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Geruchtenmolen komt weer aardig op gang en als Batman-fiel kwam ik aardige geruchten tegen. Kristen Bell, een favoriet van me, zal een kandidaat gaan worden voor de rol van Harley Quinn (puur dankzij Josh van deviantArt, die geweldig artwork van haar had gepresenteerd, hierdoor schijnt ze een grote kanshebber te worden voor de rol van Quinn). Harley Quinn, is op afstand mijn favoriete Batman villain en als zij die nog eens zou kunnen gaan vertolken zou geweldig zijn.

Ook schijnt het make up budget verdubbeld moeten gaan worden, en na hun geweldige werk bij Ledger zal Quinn echt mindblowing kunnen gaan worden. Ik krijg zo zelf hoop op die langverwachte persoonlijke ultieme Batman flick.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Ben benieuw hoe dat dan zal gaan uitpakken, aangezien de Joker niet terugkeert. Quinn is niet mijn favoriet, puur omdat dit geen comic, maar tekenfilm figuur is. Ook is zij geen villain die het verschil kan maken in haar eentje, en altijd aan de zijde hoort van Joker. Ik zou graag villains willen zien die echt hoog staan in de comic wereld, en dan ook met de achtergronden uit de boeken. Zo zou ik graag Catwomen zien, die voor haar 'transformatie' als prostituee werkt. We zullen afwachten.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Tuurlijk hoort ze altijd samen met The Joker terug te keren, en anders niet. Maar The Joker's return lijkt me nog niet uitgesloten.

Vind Harley anders zeker wel een comic figuur, dat ze geboren is in de cartoon wereld doet daar niets aan af. heeft zich in Batman comics al vaker voorgedaan. Haar backstory is heel boeiend en haar relatie met The Joker is echt zeer intrigerend. Ook teken ik voor Poison Ivy en Bane die hun opwachting mogen maken. Ook lijkt het me eens slim om Wayne's relatie met Talia Al Ghul mee te nemen.


avatar van gukker

gukker

  • 343 berichten
  • 819 stemmen

Als Heath Ledger terug zou komen (wat me technisch gezien eigenlijk onmogelijk lijkt) zou hij wel de eerste dode man zijn die in een nieuwe film te zien.

Depp als de Riddler heb ik altijd al zien zitten. Ik hoop echt dat de geruchten kloppen.

Kan iemand me trouwens al vertellen of Nolan weer gaat regisseren? Of is het daar nog te vroeg voor?



avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

mooi plaatje, maar ik denk dat Noland toch voor een andere naam kiest dan The Dark Knight Returns

Anders had hij TDK net zo goed Batman Continues kunnen noemen ofzo.


avatar van AchmedATM

AchmedATM

  • 1507 berichten
  • 0 stemmen

Crispin Glover zie ik wel als een Riddler of Robert Knepper. Maar Depp vindt ik echt niks voor die rol.


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

AchmedATM schreef:

Crispin Glover zie ik wel als een Riddler of Robert Knepper. Maar Depp vindt ik echt niks voor die rol.

Crispin Glover hebben we al met hoedje en stok gezien in charlie's angels.En Jim Carrey wordt het ook niet.Wie het wel wordt? Geen idee!


avatar van AchmedATM

AchmedATM

  • 1507 berichten
  • 0 stemmen

wimnoot schreef:

(quote)

Crispin Glover hebben we al met hoedje en stok gezien in charlie's angels.En Jim Carrey wordt het ook niet.Wie het wel wordt? Geen idee!

Crispin ook in Epic Movie als Willie Wonka (met stok en hoed), aan Carrey heb ik nooit gedacht want hij heeft zijn kans al gehad.

Robert Knepper, vindt ik nog steeds een redelijke deelnemer. Hij geeft wel een crazy riddler vibe.


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

waarom niet gewoon degene die Mr. Reese speelt? Ik denk dat als die een Riddler achtige pak aantrekt (niet hetgeen van Jim Carrey maar iets stoerder) dat die best een goede riddler kan neerzetten


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

hij heeft zn leven gered, zou dan wel erg ongeloofwaardig zijn vind je niet?


avatar van dennis1979

dennis1979

  • 468 berichten
  • 453 stemmen

Als we een geloofwaardige Riddler willen kom je toch echt uit bij iemand met de kwaliteiten van Johnny Depp (of jullie dat nu leuk vinden of niet).

Maar mochten jullie dat echt niet willen dan zou Michael Shannon een erg goed alternatief zijn. Shannon heeft zich in Revolutionary Road onsterfelijk gemaakt met zijn rol als psychiatrisch patiënt John Givings.


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

Ryan Gosling lijkt me vet voor de The Riddler...


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Ik vind Depp ook een goede optie, maar ik vraag me af of het niet te voor de handliggend is.


avatar van Conspiracy

Conspiracy

  • 99 berichten
  • 144 stemmen

Jack Nickelson zou misschien ook wel een goede joker zijn, lijkt me wel leuk om hem eens te zien in die rol.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2636 stemmen

Lol, ik weet niet of je het weet, maar Jack Nicholson heeft ooit een keer de Joker gespeeld .


avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

wyatt earp schreef:

Lol, ik weet niet of je het weet, maar Jack Nicholson heeft ooit een keer de Joker gespeeld .

inderdaad

En hij deed dat zeker niet slecht heb ik al gehoord.


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

Beter dan Ledger .


avatar van Conspiracy

Conspiracy

  • 99 berichten
  • 144 stemmen

wyatt earp schreef:

Lol, ik weet niet of je het weet, maar Jack Nicholson heeft ooit een keer de Joker gespeeld .

Er was me ooit eens zoiets opgevallen ja


avatar van Xx_se7en_xX

Xx_se7en_xX

  • 575 berichten
  • 495 stemmen

Pastichio Rocker schreef:

Volgens geruchten gaat Ben Affleck Catwoman spelen (...)

even een vraagje... hoe kan dat?


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Xx_se7en_xX schreef:

(quote)

even een vraagje... hoe kan dat?

Doordat je Pastichio Rockers humor niet begrijpt.


avatar van Arbiter

Arbiter

  • 295 berichten
  • 357 stemmen

Killer croc moet gewoon in volgende batman film hij is de sterkste en mn favoriete villain.


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

Killer croc is een matig, over de top personage die met geen enkele mogelijkheid in de verhaallijn van de tegenwoordige Batman films past. Ook is dit personage veruit een van de minste, meest ongeinspireerde bad guy uit de comic/ tekenfilm reeks.


avatar van Arbiter

Arbiter

  • 295 berichten
  • 357 stemmen

Hoezo omdat hij een fantasypersonage is?, ik vind hem gewoon top en dan in combinatie met een nieuwe joker en harley quinn


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ik hoop op Hush .


avatar van Arbiter

Arbiter

  • 295 berichten
  • 357 stemmen

wie is hush?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Klik.

Ken je de comic nog niet dan raadt ik die ten zeerste aan, één van mijn favoriete Batman comics (misschien wel mijn grootste favoriet). Ook een heel leger aan villains komt hierin voorbij zo ook jouw Killer Croc (ook een geweldige villain trouwens).


avatar van Conspiracy

Conspiracy

  • 99 berichten
  • 144 stemmen

Na de bio van beiden gelezen te hebben mogen ze van mij beiden er wil in voorkomen.

Ben benieuwd of er ook een Robin in voor zal komen.


avatar van Arbiter

Arbiter

  • 295 berichten
  • 357 stemmen

Iedereen wil penguin, catwoman, riddler enz. de bekende vijanden in een mogelijke nieuwe film maar ze kunnen beter onbekende vijanden doen want die zijn toch veel beter? croc, hush, firefly en in BB kwam ook een paar keer zsaz voor.