• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.849 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Expendables 2 (2012)

Actie / Avontuur | 102 minuten
3,26 2.164 stemmen

Genre: Actie / Avontuur

Speelduur: 102 minuten

Alternatieve titel: EX2

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Simon West

Met onder meer: Sylvester Stallone, Jason Statham en Bruce Willis

IMDb beoordeling: 6,6 (333.087)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 16 augustus 2012

Plot The Expendables 2

"Back for War."

De louche CIA agent Church (Bruce Willis) stuurt de Expendables, een groep huurlingen, opnieuw op een gevaarlijke missie. De groep moet een vermist pakketje zien terug te krijgen bij het agentschap. Het pakketje is echter in Gazak, een door oorlog verscheurd Oost-Europees land. De missie loopt in het honderd wanneer blijkt dat een andere groep huurlingen, de Sangunaires, dezelfde opdracht probeert uit te voeren.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van IceTigerGhost

IceTigerGhost

  • 673 berichten
  • 2744 stemmen

Inderdaad, Jet Li werd gewoon niet naar zijn waarde uitgespeeld in de eerste film. Daarom dat zijn uitblijven niet gemist zal worden. Maar mocht hij terugkeren als vijand, dat zou pas interessant worden.


avatar van schram101

schram101

  • 16684 berichten
  • 2293 stemmen

Vreemd dat Li niet zo (lees: minder) gewaardeerd werd in het eerste deel. Ik vond zijn rol/personage zeker bij de beste van de film horen. Zie liever namen als Austin, Courture, Rourke of (van de nieuwe namen) Travolta verdwijnen dan Li.


avatar van IceTigerGhost

IceTigerGhost

  • 673 berichten
  • 2744 stemmen

Rourke zal verdwijnen in deel 2, en Couture mag hetzelfde doen. Travolta daarentegen zou erg cool zijn mocht ie erbij komen.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Rourke moet blijven!


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Wat doet zo een Travolta eigenlijk in dit soort film? En ook Terry Crews hoort helemaal niet thuis in het rijtje Stallone, Norris, Schwarzenegger, Van Damme en Lundgren.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Onderhond schreef:

Amerikaanse actie. Om dingen te laten ontploffen moet je als acteur niet erg veel in je mars hebben.

Donnie Yen is veeleer geschikt voor projecten waar z'n kunnen volledig uit de verf komt. Los daarvan heeft hij wmb al in prestigieuzere projecten meegespeeld dan dit opgepimpt nichefilmpje.

Even door Yens filmografie gescrolled en kan dat niet linken met je opmerking. Dit zal verreweg zijn meest prestigieuze project worden.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Nomak schreef:

Wat doet zo een Travolta eigenlijk in dit soort film? En ook Terry Crews hoort helemaal niet thuis in het rijtje Stallone, Norris, Schwarzenegger, Van Damme en Lundgren.

Travolta heeft nog in een paar aardige actiefilms gezeten. Verder vind ik de toevoegung van wat jonkies juist wel leuk. Geeft wat diepgang.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Met Travolta weet ik het nog niet zo goed eingelijk. Ik vind het er niet echt het type voor. Ik denk dat Gerard Butler wel een goeie zou zijn.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31154 berichten
  • 5451 stemmen

Een 'jonge' actieacteur als Daniel Craig, Gerard Butler, Denzel Washington, Benicio Del Toro, Christian Bale, Viggo Mortensen, Timothy Olyphant, Antonio Banderas, Vin Diesel of Hugh Jackman. Of een vrouwelijk lid met Milla Jovovich, Devon Aoki of Michel Rodriguez. En mag Wesley Snipes al terug het land uit? Ron Perlman is ook niet slecht. Of een gekke noot met Nicholas Cage of Robert Downey Jr.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

Dat veel mensen de eerste Expendables film gezien hebben zal best (zelfs ik heb de film gezien), afgaande op de score waren de algemene impressies alleen wat minder positief.

Uitgerekend jij zou toch moeten weten dat scores op filmsites 2 keer niks zegt, zeker niet bij specifieke genrefilms als The Expendables. Zo'n films moeten je liggen en moet je vatten, vooral dat laatste ligt meer dan ooit nogal eens moeilijk voor het 'algemene' publiek. Enfin, als je bij de commentaren om de haverklap leest a la 'het is niet realistisch' etc weet je eigenlijk al genoeg waarom het gemiddelde aldaar eerder wat naar de matige kant neigt.

Ik ben met 20 vrienden gaan kijken naar de eerste testosterongevulde ode. Als je hun enthousiasme kon vertalen zat The Shawnshawk Redemption hier al mijlenver op de 2de plaats in de top. Ik ben de enige die op Moviemeter zit. Ik wil maar zeggen, moviemeter is de stem van de wereld niet, hoch -en allesbehalve- de stem van liefhebbers die kunnen plaatsen dat het niet om ingenieuze plots gaat in deze films. Expendables was een monsterhit, de tweede zal niet onderdoen. En dat heeft zijn redenen.

En trouwens, dat de 80's/90's klassiekers met Arnie en comsoorten tot op de dag van vandaag nog vaak gedraaid worden op TV zegt overigens genoeg over de waardering die daarover blijft onder de mensen en heeft dus niks te maken met goedkope niche.

Dit gezegdzijnde, ik vind Li ook geen gemis. Hoe sympathiek ik hem ook vind, een gladde aziaat past inderdaad in principe maar half en half in dit soort Amerikaanse lompe actie ensemble. Vervang hem door Arnie zou ik zeggen.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Precies. Ik ben dol op Li, maar zie hem echt liever in een behoorlijke HK film dan in een typisch westers actiespektakel waar alles de lucht ingaat en men elkaar op weinig gracieuze wijze de hersenen inslaat. Ik ben dol op beide genres overigens, maar vind Li met uitzondering van Unleashed, Kiss Of The Dragon en The One altijd vrij slecht zijn gang kunnen gaan in Amerikaanse films. De taal ligt hem niet, de regisseurs kunnen zijn stijl niet goed in beeld brengen, of het script ligt hem gewoon echt niet.

Ik zie Yen ook veel liever nog een aantal fantastische kung fu films als Ip Man uitbrengen dan overstappen naar het 'grote publiek', hij heeft het niet nodig. Die gast is gevierd genoeg in eigen land en in de martial arts liefhebbers kringen, om niet in de smaak te hoeven vallen bij een groter (grotendeels Amerikaans) publiek. Als we toch per se een Aziatische acteur moeten hebben, dan liever iemand als Cary Hiroyuki Tagawa, wiens kennis van het engels goed genoeg is en die ook bij oldschool liefhebbers nog wel herkend wordt van films als Showdown In Little Tokyo, Mortal Kombat, Bridge Of Dragons of Rising Sun.

Maar goed, voor mij het liefste van Damme erbij.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Onderhond schreef:

Toch zijn Chan's recente Chinese films ook niet echt populair op deze site. Ondanks dat er van de meeste (The Myth, Rob-B-Hood) wel lokale DVD releases zijn geweest. Komen ook niet boven de 250 stemmen uit, meestal is 100 stemmen al een hele prestatie. Over de rating zullen we het ook maar niet hebben

Die films halen natuurlijk ook nergens het niveau van een Young Master, Drunken Master, Police Story of Armour Of God. Lang geleden in dat opzicht dat Chan een film heeft gemaakt die echt de moeite waard was.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Lennert schreef:

De taal ligt hem niet

Vind zijn gebroken Engels nu net charmant. Net als Sly zijn gelispel of Arnie zijn Oostenrijks accent.

Als we toch per se een Aziatische acteur moeten hebben, dan liever iemand als Cary Hiroyuki Tagawa
Fantastisch idee! Al moet die dan wel naar het slechterikkenkamp. Typische bad guy uit die periode.

Maar goed, voor mij het liefste van Damme erbij.

Is er zo goed als zeker al bij.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Ik vind een mix van de oude en nieuwe garde wel leuk, maar dan wel met acteurs die zich wel bewezen hebben in dit genre. Schwarzenegger, Stallone en Willis dus, maar een Statham, The Rock of Vin Diesel is ook prima.

Overigens hoor ik nooit iemand over Samuel L. Jackson. Die zou echt te cool voor deze film zijn, zou erg leuk zijn.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Mja, wat betreft van Damme is er inderdaad al een producer die het bevestigd heeft en JC loopt er zelf ook mee te koop in interviews nu, maar ik wil toch echt het nieuws uit Stallone's mond zelf horen.

Maar het verbaasd me dat niemand eerder Tagawa genoemd heeft, de gast hoort wat mij betreft prima thuis tussen andere coole badguys als Kurtwood Smith, Michael Ironside of Clancy Brown als we het over iconische slechteriken hebben. Hij is dan wel iets ouder, maar nog steeds in topconditie en hij is behoorlijk overtuigend in de actiescenes. Plus, hij heeft al twee keer tegen Dolph Lundgren gevochten, dat zorgt toch ook wel voor wat credits


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Bolo Yeung natuurlijk!


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Ik vind een mix van de oude en nieuwe garde wel leuk, maar dan wel met acteurs die zich wel bewezen hebben in dit genre. Schwarzenegger, Stallone en Willis dus, maar een Statham, The Rock of Vin Diesel is ook prima.

Overigens hoor ik nooit iemand over Samuel L. Jackson. Die zou echt te cool voor deze film zijn, zou erg leuk zijn.

Persoonlijk vind ik Jackson echt te vaak een typetje. Hij is gaaf, maar wat mij betreft geen echte actieheld, maar wel altijd zo'n stereotype scheldende black cop. Dan zou ik hem het liefste nu in een rol van stuntelende detective hebben zoals in The Long Kiss Goodnight, maar dat lijkt me vrij ongepast voor een Expendables film.

k zou dan, toch het liefste inderdaad iemand als Dwayne Johnson, Vin Diesel, Gerard Butler, Jason Momoa of Thomas Jane hebben. Allen acteurs met uitstraling, die dan misschien niet allemaal pure actiehelden zijn (in het geval van Johnson, Diesel en Momoa is dit wel het geval natuurlijk), maar genoeg charisma naar het scherm zouden brengen.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Lennert schreef:

Die films halen natuurlijk ook nergens het niveau van een Young Master, Drunken Master, Police Story of Armour Of God. Lang geleden in dat opzicht dat Chan een film heeft gemaakt die echt de moeite waard was.

Ben nooit groot fan geweest van Chan, ook niet van zijn ouder HK werk. Respect dat ie zijn stunts zelf doet enzo, en de martial arts zit vaak leuk gevonden ineen, maar de lading humor dat er altijd moet bijkomen is mij iets te overdadig en kinderachtig flauw dat het geheel voor mij wat verpest wordt. In police story wordt met taarten gegooid bijvoorbeeld.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Lennert schreef:

Plus, hij heeft al twee keer tegen Dolph Lundgren gevochten, dat zorgt toch ook wel voor wat credits

Klopt ja.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Lennert schreef:

(quote)

Persoonlijk vind ik Jackson echt te vaak een typetje. Hij is gaaf, maar wat mij betreft geen echte actieheld, maar wel altijd zo'n stereotype scheldende black cop. Dan zou ik hem het liefste nu in een rol van stuntelende detective hebben zoals in The Long Kiss Goodnight, maar dat lijkt me vrij ongepast voor een Expendables film.

k zou dan, toch het liefste inderdaad iemand als Dwayne Johnson, Vin Diesel, Gerard Butler, Jason Momoa of Thomas Jane hebben. Allen acteurs met uitstraling, die dan misschien niet allemaal pure actiehelden zijn (in het geval van Johnson, Diesel en Momoa is dit wel het geval natuurlijk), maar genoeg charisma naar het scherm zouden brengen.

Jackson is juist een intelligente acteur, speelt juist bijna nooit het type scheldende black cop. Hij zoekt juist vaak de B titels uit omdat hij plezier heeft in afwisselde rollen.


avatar van djelle

djelle

  • 6070 berichten
  • 0 stemmen

Ajax&Litmanen1 schreef:

maar dan wel met acteurs die zich wel bewezen hebben in dit genre.

The Rock en Diesel (met zijn coole stem) zijn zeker welkom.

Maar sowieso mis ik nog een hoop namen uit de oudere garde die echt direct gerelateerd zijn aan het genre. Al vallen de meeste vooral in de b-markt. Ik denk aan Jeff Speakman, Olivier Gruner, Mark Dacascos, Jeff Wincott, David Bradley, Daniel Bernhardt, Wesley Snipes en good old Seagal en nog een hoop die ik momenteel vergeet wellicht.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Jackson is juist een intelligente acteur, speelt juist bijna nooit het type scheldende black cop. Hij zoekt juist vaak de B titels uit omdat hij plezier heeft in afwisselde rollen

Maar niet als actieheld. Ik probeer me hem voor te stellen in deel 1, maar zie het helemaal niet zitten. Ben het wel eens met djelle dat Jackson altijd de funny guy moet zijn. Heeft Stallone bv ook wel een handje van, maar bij hem neemt de actiefiguur de overhand.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Jackson is juist een intelligente acteur, speelt juist bijna nooit het type scheldende black cop. Hij zoekt juist vaak de B titels uit omdat hij plezier heeft in afwisselde rollen.

Afwisselende rollen? Hij speelt altijd zichzelf.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Jackson zou een speciaal personage moeten creëren om in Expendables mee te kunnen, maar de grap is dat ze vooral zichzelf zijn. Jackson is dat absoluut niet. Man moet het hebben van zijn acteerkunsten. Heeft ook vrijwel nooit het lompe killer type gespeeld, is veel meer een pacifistisch fylosoof.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

RuudC schreef:

(quote)

Afwisselende rollen? Hij speelt altijd zichzelf.

Zijn rollen in oa Cleaner, Die Hard 3, Snakes on a plane of 51th State verschillen toch enorm.


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

djelle schreef:

nog een hoop die ik momenteel vergeet wellicht.

Zoals Don 'The Dragon' Wilson en Lorenzo Lamas.

Gelukkig is Chuck Norris waarschijnlijk wel erbij.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Danny Trejo mag er van mij trouwens ook wel in met een bijrolletje.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Zijn rollen in oa Cleaner, Die Hard 3, Snakes on a plane of 51th State verschillen toch enorm.

Moet ik eerlijk zeggen dat ik drie van deze vier films niet gezien heb hoor. Maar als ik aan de andere kant Shaft, Star Wars en Pulp Fiction naast elkaar leg, heb ik steeds het idee naar hetzelfde karakter te kijken. Ik vind echt dat zijn manier van bewegen en praten altijd hetzelfde zijn. Niet dat ik het erg vind overigens, ik vind hem altijd wel wel gaaf. Alleen denk ik niet dat hij in The Expendables zou passen.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Kom op zeg. Pulp Fiction en Star wars zijn 100% verschillend. Zelden zo'n ongeinspireerde performance gezien als in Star Wars, terwijl hij in PF groots is. Shaft vondvik ook niet best, maar die ben ik vrijwel vergeten.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Hoogstens dat Shaft en PF wat op elkaar lijken bij Jackson, maar dat is meer een uitzondering. Ik vind Jackson enorm getalenteerd, juist door zijn diversiteit aan rollen die hij aanneemt.

Maar om weer over deze film te praten, hij zou er goed in passen. Bijvoorbeeld als vijand.