• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.183 stemmen
Avatar
 
banner banner

Miller's Crossing (1990)

Misdaad / Drama | 115 minuten
3,65 1.602 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joel Coen

Met onder meer: Gabriel Byrne, John Turturro en Albert Finney

IMDb beoordeling: 7,7 (148.515)

Gesproken taal: Engels, Iers en Italiaans

Releasedatum: 8 februari 1991

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Miller's Crossing

"Up is down, black is white, and nothing is what it seems."

Leo is een gangster en politiek leider die samen met zijn vertrouweling en raadsman Tom Reagan de scepter zwaait over een in het oosten van Amerika gelegen stad. Hun controle wordt echter bedreigd door de Italiaanse gangster Johnny Casper en zijn meedogenloze handlanger Eddie Dane. Als Tom ruzie krijgt met Leo over een vrouw komt hij middenin de machtsstrijd terecht, met alle gevolgen van dien...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Liam 'Leo' O'Bannon

Johnny Caspar

Verna Bernbaum

Bernie Bernbaum

Eddie Dane

Mink Larouie

Mayor Dale Levander

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van maurice74

maurice74

  • 586 berichten
  • 436 stemmen

Nee, die versie bij Mediamarkt heet weliswaar Collector´s Edition, maar moet het doen zonder kartonnen hoesje. So be it.


avatar van xangadix

xangadix

  • 1618 berichten
  • 4501 stemmen

Oh dan is het enige verschil de ondertiteling. En NTSC/PAL natuurlijk...


avatar van Badalamenti

Badalamenti

  • 23135 berichten
  • 3566 stemmen

Er loopt momenteel een actie bij het tijdschrift "Knack". Knack kopen, bon eruit en voor 8.95 euro kan je de film kopen.

Info : www.knack.be


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Gisteren voor de vierde keer herzien en zoals gewoonlijk bij een Coen, merkte ik veel nieuwe dingen op. Johnny Caspar zegt bijvoorbeeld ergens aan het begin van de film: That's right, Leo. You're the big shot around here, and I'm just some schook who gets slapped around. Dit blijkt uiteindelijk nog waar te zijn ook, typisch Coen. Het acteerwerk is van een behoorlijk hoog niveau, het verhaal zit geniaal in elkaar en de muziek geeft het geheel de nodige final touch. Duidelijk een 5* film dit..


avatar van Badalamenti

Badalamenti

  • 23135 berichten
  • 3566 stemmen

Nog maar eens herzien (ben de tel kwijt geraakt).Blijft nog steeds even sterk na al die jaren !

Bij de extra's op de DVD is te zien dat Albert Finney één van de "dames" speelt die het damestoilet uitvluchten als Gabriel Byrne binnenkomt. Deze scene is als laatste opgenomen en blijkbaar was het zo gezellig op de set dat Finney nog een tijdje is blijven rondhangen......


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen


avatar van Ghola

Ghola

  • 427 berichten
  • 938 stemmen

Bij herziening vielen alle puzzelstukjes gelukkig helemaal op hun plaats. De eerste keer had ik de hoekjes en de randen wel gevonden, nu kon ik ook vrij gemakkelijk naar binnen werken, als je begrijpt wat ik bedoel. Het verhaal is schitterend: vooral een geweldige opeenvolging spelletjes met alle cliché's van het genre, maar daarnaast is Tom een interessant karakter die een knap spel speelt. Gelukkig, nee, uiteráárd zit de film ook nog eens vol met die typische Coen-personages. Alleen het uiterlijk houdt de film van een topscore af. Het ziet er vakkundig uit en de sfeer is goed getroffen, maar ik vond het bij lange na niet zo mooi als de beelden in enkele van hun latere films.

4*


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5828 stemmen

vind het juist een van hun mooiste films qua fotografie en zo...


avatar van seth gecko

seth gecko

  • 499 berichten
  • 785 stemmen

een klein meesterwerkje deze.

millers crossing mag gerust in het rijtje staan tussen de godfathertrilogie en the untouchables.

een goed verhaal gedreven door schitterende dialogen en sterk acteerwerk gelardeerd met enkele scenes die getuigen van pure genialiteit.

een must voor de filmliefhebber deze film

4.5


avatar van gemaster

gemaster

  • 1005 berichten
  • 2716 stemmen

Prachtige misdaadfilm. Zeer ingenieus script en ultracoole dialogen zorgen ervoor dat ik me 2 uur prima heb vermaakt.

4*


avatar van sju

sju

  • 537 berichten
  • 2445 stemmen

mooie film, goed verhaal dat in combinatie gaat met prachtig camera werk. dit is maffia van het zuiverste soort!****


avatar van Mr. Rogers

Mr. Rogers

  • 51 berichten
  • 618 stemmen

Mwoh, beetje tegenvaller dit. Vond het allemaal een beetje te geknutseld. Geen probleem op zich, maar dan moet de sfeer wel overkomen en dat was bij deze film toch niet altijd zo.

Het script riep bij mij meer een reactie op als "Goh, Geinig" dan "Wow, Geniaal!". Bij de extra's op de dvd verteld de acteur die Tom speelt dat dit een zeer gedetaileerd personage is, niet zo 1-D als in andere films, misschien zelfs wel het best uitgewerkte film personage ooit. Wel vaker wordt in dit soort interviews alles en iedereen die met de film te maken heeft de hemel ingeprezen, maar zelfs als ie de helft meent van wat hij zegt ben ik het nog niet met hem eens. De personages in latere Coen-brothers films vind ik veel leuker.

Er bleven gelukkig nog wel een hoop goede dingen over, zoals de mooie muziek en de film zag er weer zeer verzorgd uit. En...de negatieve dingen uit deze film (script, personages) steken natuurlijk nog wel mijlen boven de gemiddede Hollywood film uit, maar voor een Coens-brothers film toch wat tegenvallend.

3,5*


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12696 berichten
  • 5828 stemmen

Geknutseld?


avatar van Goodfella

Goodfella

  • 5091 berichten
  • 4875 stemmen

Gekunsteld?


avatar van Derek Vinyard

Derek Vinyard

  • 93 berichten
  • 182 stemmen

Die ene scene met Leo deed me aan Kill Bill denken


avatar van Poisonthewell

Poisonthewell

  • 4939 berichten
  • 13405 stemmen

Prachtige film. Ik heb er dan ook 19,99 voor neergeteld (zelden betaal ik zoveel voor een film...zeker als ik hem nog niet gezien heb), maar het bleek money well spent. 4,5*


avatar van Derek Vinyard

Derek Vinyard

  • 93 berichten
  • 182 stemmen

Eng, ik vorige week voor een tientje.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Waar gekocht?


avatar van V

V

  • 8369 berichten
  • 3365 stemmen

Bij de site die jij onlangs aanraadde, filmvalley geloof ik, zit ie bij de 3 voor 30 actie, dus ook maar een tientje. Weinig geld voor een goede film plus een prachtige uitgave.


avatar van WillieDynamite

WillieDynamite

  • 6 berichten
  • 161 stemmen

Een wat minder bekende film uit het oevre van de broers Coen, maar wat mij betreft een van de beste.

Wat ik vooral interessant vind aan deze film is hoe nauw de karakters op een beperkt aantal locaties worden gevolgd. Hoewel je een grof idee krijgt van de tijd waarin het speelt wordt je heel veel context ontnomen. Het is alsof je het plot onder een microscoop bekijkt, zonder allerlei randgebeuren.

Ummm, het is voor mij moeilijk om uit te leggen, zoals vast al is gebleken...


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

De film ziet er erg prachtig uit en is in feite een parodie op het misdaad / film-noir genre.

De art-direction en de cameravoering is perfect. Mooiste shot vind ik het moment waarop de politie met een hele rij auto's voor een criminele tent geparkeerd staat, en begint te vuren. De camera rijdt dan heel mooi langs de schietende agenten. Een fenomenaal shot. Ik vind het eeuwig zonde dat Barry Sonnenfeld na Misery gestopt is als cameraman. Wel grappig dat hij ooit begonnen is als cameraman bij pornofilms.

De manier waarop Byrne heen en weer pingelt tussen de twee bendes heeft wel iets weg van een soap.

Prachtig om te zien hoe hij steeds als een sluwe vos de gangsterbazen voor zich weet te winnen en hen tegen elkaar uit weet te spelen. Een geweldige rol van Gabriel Byrne!

Normaal gesproken heb ik een hekel aan pokerfaces, maar hier is het op zijn plaats en wordt het vergezeld door een coole ijzige stem.

De film kent uitzonderlijk goeie bijrollen. Op papier zijn het bijrollen, maar ze hebben de grandeur van een hoofdrol. Een fenomenale J.E. Freeman als The Dane. Wat een ubercool personage! Hij deed me trouwens denken aan Bogart.

John Turturro als de jood Bernie Bernbaum is ook zo'n geweldig personage. Ik vind het de beste rol van Turturro die ik tot nu toe zag (Barton Fink op de tweede plek). Zijn smeekbeden zijn hilarisch. Ik heb genoten van de gluiperigheid van zijn personage.

Opmerkelijk trouwens, dat in deze film slechts een vrouw een belangrijke rol heeft. Marcia Gay Harden ziet er als een echte film-noir dame uit.


avatar van Badalamenti

Badalamenti

  • 23135 berichten
  • 3566 stemmen


avatar van Flipman

Flipman

  • 7110 berichten
  • 1141 stemmen

Ik vind dit toch wel een zeer apatre Film. GangsterFilms zijn toch mooier dan ik eerst dacht, ik had eerst zo mijn bedenkingen bij 't genre.

Deze Film is buitengewoon. Prachtig. Zit goed in elkaar en er zit 'n leuke rol in voor John Polito als Johnny Caspar.

Jon Polito ken ik als Gideon uit "The Crow" !

De opgewekte sympathie voor een gangster en het steeds maar niet weten waar de Film nou naar toe zal leiden (positief bedoeld: de Film is alles behalve voorspelbaar), maken mij trots dat ik dit kunstwerk in mijn collectie heb ! Bovendien vond ik de visuele stijl ook erg aangenaam.

Ik wilde de Film 'n vier geven, maar voorlopig hou ik 't toch maar op 'n vijf, omdat ik na 't kijken van de Film toch nog wel 'n tijdje stil was!


avatar van Luke

Luke

  • 50 berichten
  • 273 stemmen

Vorige week de Collectors Edition (zonder kartonnen hoesje) bij de FRS gekocht. € 9,99 en in de 3 voor € 25,- actie.


avatar van LZA

LZA

  • 474 berichten
  • 1557 stemmen

ik vandaag de CE (met kartonnen hoesje) bij de MM gekocht voor 9,99


avatar van james.dean

james.dean

  • 59 berichten
  • 0 stemmen

Het is geen topper maar ook geen flop gewoon leuk om een keertje gezien tehebben meer ook niet.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Weer een geweldige Coen. Een aardig kunstje genieus regiewerk, geweldige acteerprestaties (Jon Polito als hoogtepunt, wat acteerde hij magistraal) en een heel vermakelijk misdaad verhaal. 4*


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Als misdaadfilm past deze film zeker tussen het rijtje The Godfather en Goodfellas, maar als Coen-film vind ik dit een buitenbeentje. Blijkbaar als enige hier. De film mist de humor uit hun andere films. Natuurlijk zaten er weer die typische glimlachmomenten in, maar nergens wordt het zo leuk als The Big Lebowski en Fargo. Maar vooral de personages zijn minder. Gewoonlijk krijgen we bij de Coen-brothers de meest uiteenlopende en unieke personages voorgeschoteld, maar hier zijn het voornamelijk standaard ganstertypes. Alleen John Turturro schittert wederom in een eigenlijk veels te kleine rol. Over kleine rollen gesproken: Steve Buscemi komt tot mijn verassing ook even langslopen. Hij behoort zeker tot mijn favoriete acteurs (vooral dankzij de Coen-films) en ik was dus teleurgesteld dat zijn rol niet wat langer duurde.

Verder zit het verhaal goed en is het een viueel pareltje. Misschien wel de mooiste Coen-film. Misschien dat bij herziening ik de bovengenoemde missers wel vindt. Bij Fargo en The Big Lebowski bleek herziening echt nodig te zijn om het echt te waarderen. Wie weet stijgt deze dan net als die twee andere naar 5 sterren. Op dit moment zijn het echter nog 4 sterren.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

De laatste Coen film die ik nog moest zien en ook deze past helemaal perfect in het repertoire van de gebroeders thuis. Wat 'n heerlijke sfeervolle film was dit. Het begin van de film is ietwat moeilijk om in te komen, maar op een gegeven moment begint het allemaal bijzonder boeiend te worden. Het acteerwerk is echt grandioos, met ook leuke kleine rolletjes van onder andere Buscemi en Raimi. En dan is er ook nog de schitterende muziek, werkelijk een genot voor het oor.

Verder ziet de film er prachtig uit (met werkelijk schitterende beelden in het bos), bevat goed camerawerk en is van alle markten thuis; de film bevat spanning, actie, drama en (natuurlijk) ook nog een grote lading geweldige humor (die scène waarin Frankie die stoel tegen z'n muil krijgt was hilarisch). Wat dat betreft is Miller's Crossing een bevestiging van iets wat ik allang wist; de Coen broers zijn briljant.

4 hele dikke sterren voor Miller's Crossing.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5886 stemmen

Vandaag herzien; had ik veel eerder moeten doen. Werkelijk briljant (sinds vandaag de beste Coen film voor mij). Schitterend camerawerk van Sonnefeld (die scene's in het bos waren meesterlijk) een acteurs ensemble om je vingers bij af te likken (Turturro wordt met de film meesterlijker) en een beauty van een score.

Een gangsterfilm waarin alles in zit, of zoals Dir. of Photograhpy Barry Sonnefeld al zei:

It's a movie about men, and hats...

Coen brothers, ga alsjeblieft weer verder met films als deze te maken ipv niemendalletjes als Intolerable Cruelty & The Ladykillers. Dank u.