Genre: Historisch / Drama
Speelduur: 155 minuten / 171 minuten (extended edition)
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Malta / Marokko
Geregisseerd door: Ridley Scott
Met onder meer: Russell Crowe, Joaquin Phoenix en Connie Nielsen
IMDb beoordeling:
8,5 (1.827.205)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 18 mei 2000
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Gladiator
"What we do in life echoes in eternity."
De Romeinse generaal Maximus wordt ter dood veroordeeld door Commodus, de boosaardige troonopvolger van Marcus Aurelius. Maximus kan op het nippertje ontsnappen, maar zijn vrouw en zoon worden bruut vermoord. Als hij uitgeput hun zielloze lichamen heeft begraven, wordt hij gevonden door slavenhandelaren die hem doorverkopen aan de gladiatorenmeester Proximo. Proximo weet Maximus aan het vechten te krijgen in het Colosseum als gladiator, en al snel begint Maximus te beseffen dat dit wellicht de enige kans is om zich te wreken op de keizer.
Externe links
Acteurs en actrices
Maximus
Commodus
Lucilla
Proximo
Marcus Aurelius
Gracchus
Juba
Falco
Gaius
Quintus
Reviews & comments
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Ik vind anders dat AGE een paar goede argumenten noemt. Zelf vind ik Gladiator ook een overgewaardeerde flutfilm. Die fouten omtrent de keizers, en de stelling dat Rome als een Republiek was opgericht, verschrikkelijk!
83Utreg!
-
- 827 berichten
- 0 stemmen
net zoals er mensen zij die clockwork orange slecht vinden zijn er ook mensen die dat van deze film vinden. Beetje raar als je dat bij deze film wel kwalijk neemt.
Nu heb ik ook wel een beetje het gevoel dat age hem net wat extra minder vind omdat dat cool is maar dat is zen goedrecht.
Klopt, dat is zijn goed recht. Maar het is ook mijn goed recht om daar iets van te zeggen. Net zoals het het goed recht is van mensen om tegen mijn berichten bij ACO in te gaan.
Ik neem het hem niet kwalijk maar als je een film afzeikt om interessant te doen, is iets anders dan dat je het meent.
Dit is een film die je zoals ik al zei, moeilijk slecht kan vinden, of je moet inderdaad een exact historisch correcte docu willen zien, maar dan zijn in principe alle hollywood films slecht.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Ik vind anders dat AGE een paar goede argumenten noemt. Zelf vind ik Gladiator ook een overgewaardeerde flutfilm. Die fouten omtrent de keizers, en de stelling dat Rome als een Republiek was opgericht, verschrikkelijk!
Ik kijk Gladiator zelf eigenlijk niet om de historische juistheden. Dit is juist een verhaal dat om 1 persoon draait.
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Er hebben anders wel historici meegewerkt aan de film, waarvan een aantal uiteindelijk niet in de aftiteling wilden worden opgenomen. Dat zegt in feite gewoon genoeg.
joeriL
-
- 188 berichten
- 351 stemmen
Er hebben anders wel historici meegewerkt aan de film, waarvan een aantal uiteindelijk niet in de aftiteling wilden worden opgenomen. Dat zegt in feite gewoon genoeg.
Wat is dat nu voor onzin. Voor zover ik weet is dit geen historische documentaire maar een epische actiefilm. En een epische actiefilm beoordeel je naar niet naar zijn historische relevantie- je geeft LOTR toch ook geen 1,0 omdat hobbits nooit hebben bestaan? Deze film heeft louter de pretentie episch te zijn.. En dat is hij.
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
Och het ligt er gewoon aan of je dat persoonlijk belangrijk vind dat in een film als Gladiator het een en ander historisch klopt.
In LOTR ga je dat vanzelfsprekend al bij voorbaat niet doen.
Op n enkele collega na dan.
jipt
-
- 3461 berichten
- 3474 stemmen
Dus Inglorious Basterds hoort bij voorbaat ook afgeschreven te worden omdat het nooit is gebeurd? Wat een onzin
joeriL
-
- 188 berichten
- 351 stemmen
Och het ligt er gewoon aan of je dat persoonlijk belangrijk vind dat in een film als Gladiator het een en ander historisch klopt.
In LOTR ga je dat vanzelfsprekend al bij voorbaat niet doen.
Op n enkele collega na dan.
Ook de Gladiator pretendeert toch nergens historisch correct te zijn?
Pierre1965
-
- 372 berichten
- 1419 stemmen
Ja maar die (IB) is gewoon geniaal vanwege zijn alternatief einde op de werkelijkheid.
Maar je hebt wel een punt.
Ik zei ook het ligt er gewoon aan wat je persoonlijk belangrijk vind dat in een film historisch klopt.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Ha bah, jammer dat ze de gecensureerde versie op tv tonen 
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Alsof je Gladiator ook moet kijken met 5 reclameblokken ertussen 
Konstantin
-
- 26 berichten
- 99 stemmen
Mensen dit film heet GLADIATOR , der is maar 1 gladiator gevecht op papier beschreven dus moet je de film de ruimte geven , kijk als het nou empire commodus of iets dergelijks heette dan kan je lekker zeiken over historische incorecte fragmenten , maar het titel zegt het al actie in romeinse tijd klaar punt . en alsnog blijft het 1 van de beste Romeins historische film. en de historici die meewerkten aan de film vertelden denk ik alleen over de outfits en gebouwen van die tijd meer moet je ook niet verwachten eenmaal het hele script allang bedacht was
voor mij nog steeds een van de beste films die ik heb gezien 5*
Paull
-
- 33 berichten
- 1854 stemmen
Ik lees dat er plannen waren voor een deel 2? Is dit nog in een proces of (hopelijk) van het idee afgestaan ?
Konstantin
-
- 26 berichten
- 99 stemmen
deel 2 komt er niet, ze konden geen realistisch idee vinden voor het terughalen van maximus, de script waren meer onzin. ze hadden zelfs het idee om maximus te reïncarneren door de romeinse goden maar dit idee werd door hollywood als onzin gezien
joeriL
-
- 188 berichten
- 351 stemmen
Eigenlijk is Joaquin Phoenix de ster van de film; hij had de oscar verdient.
anne65998
-
- 27 berichten
- 97 stemmen
ben blij dat ik in de 21ste eeuw leef wat waren ze vroeger toch grof zeg
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Eigenlijk is Joaquin Phoenix de ster van de film; hij had de oscar verdient.
Hij is de ster van de film inderdaad 
Russel Crowe mompelt het een beetje aan elkaar, met zijn simpel rolletje
HansHa
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Simpel rolletje noemt hij dat
De rol van Russell Crowe was beslist niet simpel. Hij is een veelzijdig acteur, die veel verschillende personages op een sublieme wijze "neer kan zetten". Zijn meest sterke hoofdrol speelt hij in de film: "A beautiful mind".
Malli
-
- 500 berichten
- 148 stemmen
Ik moest even een traantje (van het bulderlachen) wegpinken bij bovenstaande opmerking over het "simpele rolletje" van Crowe. Een rol waarin zowat het hele scala aan emoties en geestesgesteldheden (woede, intens verdriet, haat, wrok, vreugde, ...) uitgebreid aan bod komt simpel noemen... Hoe "simpel" kan je zijn? 
Kijk, ik kan best aannemen dat Crowe niet iemands favoriete acteur is, maar hem afschilderen als een halftalent is simpelweg intellectueel oneerlijk.
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Simpel rolletje noemt hij dat
Ik vind hem zeker niet een mentaal uitputtende rol spelen.Kijk dit is geen speciale rol die niet uniek word ingevuld door Russel.
Deze rol valt niets bij de rol van Joaquin Phoenix die ik zeer sterk en los vind acteren.
Russel Crowe is geen slechte acteur zie zoals HansHa schreef "A beautiful mind". Waar ik hem wel weer ijzersterk vind spelen.
. Een rol waarin zowat het hele scala aan emoties en geestesgesteldheden (woede, intens verdriet, haat, wrok, vreugde, ...) uitgebreid aan bod komt simpel noemen... Hoe "simpel" kan je zijn? 
Kijk, ik kan best aannemen dat Crowe niet iemands favoriete acteur is, maar hem afschilderen als een halftalent is simpelweg intellectueel oneerlijk.
Deze emoties vind ik meer bij Joaquin Phoenix tonen, hij is zeer intens in zijn rol 
Ik heb hem ook nooit geschreven dat het een '' half talent '' is
jeetje....
Malli
-
- 500 berichten
- 148 stemmen
Ik heb hem ook nooit geschreven dat het een '' half talent '' is
jeetje....
Ik liet me even gaan, mijn excuses 
3bdelilah
-
- 103 berichten
- 742 stemmen
Een prachtige film waar ik erg van genoten heb. Joaquin Phoenix was magisch en Russell Crowe speelde zijn rol mijns inziens ook erg goed. "What we do in life, echoes in eternity", vind ik bijvoorbeeld een erg mooie quote. Daarnaast vond ik de soundtrack ook erg bij de film passen. Voor mij is Gladiator de beste film over de klassieke oudheid. Dat de film wat historische fouten bevat, kan mij eerlijk gezegd niet tot erg weinig interesseren.
5*
realiteitspaard
-
- 158 berichten
- 204 stemmen
Boeie dat er wat historische fouten in zitten, de film zit perfect in elkaar, zowel qua soundtracks,verhaal als einde. Gewoon een topfilm die ik tig keer heb gezien, 5 sterren, verdiend!
AC1
-
- 5775 berichten
- 909 stemmen
Is de film zelf een vorm van brood en spelen? De massa behagen op een gemakkelijke manier? Zit Ridley Scott stiekem in z'n vuistje te lachen?
Pre- en sequels

Gladiator II
2024
290 reacties
Gerelateerd nieuws

Russell Crowe kritisch op 'Gladiator II': 'Geen begrip voor het origineel'

Historische actiefilm 'Gladiator' van Ridley Scott is vanavond te zien op televisie

Klassieker 'The Green Mile' van Frank Darabont is binnenkort te zien op Netflix

Originele 'Gladiator' van Ridley Scott binnenkort weer te zien op Netflix
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

Se7en
Misdaad / Thriller, 1995
2.822 reacties
Gerelateerde tags
rome italiëouder-kindrelatiegladiatorarenasenaatromeinse rijkkeizerslavernijoude romeepischwraakslagveldslavenveilinghistorical fictionoude wereldgeweldgevechtstrijdwagenfilosoof fictieve geschiedenisbarbaarse horde2e eeuwopvolgercommodusmarcus aureliusmaximus filmnewfilmarchserenedefiant
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









