• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.426 films
  • 12.237 series
  • 34.020 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.131 gebruikers
  • 9.379.088 stemmen
Avatar
 
banner banner

Sherlock Holmes (2009)

Mystery / Avontuur | 128 minuten
3,45 3.810 stemmen

Genre: Mystery / Avontuur

Speelduur: 128 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Guy Ritchie

Met onder meer: Robert Downey Jr., Jude Law en Rachel McAdams

IMDb beoordeling: 7,5 (702.533)

Gesproken taal: Engels en Frans

Releasedatum: 7 januari 2010

Plot Sherlock Holmes

"Nothing escapes him."

Privédetective Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) en zijn vriend, huisgenoot en loyale assistent Dr. John Watson (Jude Law) grijpen in bij een geheim ritueel waarbij ze de invloedrijke Lord Blackwood (Mark Strong) te pakken weten te krijgen. Blackwood verdwijnt achter de tralies en wordt veroordeeld tot de strop. Hij schijnt over duistere krachten te beschikken, kan dingen doen waar geen verklaring voor bestaat en beweert zelfs dat hij kan herrijzen uit de dood. Dit zorgt ervoor dat Holmes en Watson, bijgestaan door Irene Adler (Rachel McAdams), zich onvrijwillig met hun 'laatste' zaak bezig moeten gaan houden. Ze zullen hun krachten moeten bundelen om te overleven in dit mysterieuze plot wat bedreigend is voor heel Engeland.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Sherlock Holmes

Dr. John Watson

Lord Henry Blackwood

Inspector Lestrade

Mary Morstan

Constable Clark

Lord Coward

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van seantogood

seantogood

  • 146 berichten
  • 68 stemmen

Mooie film.

Je moet de film wel vanaf begin volgen wie je het snappen..,

Naarmate de film zich vordert wordt het ook spannender.

Het acteerwerk is heel sterk.

Hoe sommige dingen in sloom motion worden gedaan is echt mooi.

Cinematografie zit goed in elkaar.

Éen ding waar ik helemaal van warm ging. Is de muziek, wat is dat mooi gedaan door Hans Zimmer. Die deuntjes zijn fenomaal.

De puzzel stukken vallen op eind zo mooi in elkaar.

Echt een mooie film met een geweldige sound & music. Toch een 4.0


avatar van pooper

pooper

  • 296 berichten
  • 411 stemmen

ik snap somige dingen op moviemeter niet echt, bijna iedereen kijkt naar de regiseur, als de regiseur al is een goede film heeft gemaakt die in de top 250 staat of heel hoog is, verhogen jullie de punten altijd.

''oow sherlcok holmes, een 3,0 maar omdat die van guy ritchie is een 4,0''

zo gaat het vaak op moviemeter, moviemeter is een supergoed film forum/zoeker maar de stemmen moeten wel erlijk gaan. dat is op imdb wel weer eerlijk.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Ik zie niemand zoiets opmerken anders

En als er al een site is waar de kans groot is op fanboy stemgedrag dan is dat imdb wel.


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Vakkundig gemaakte film met een absolute topcast. Meer heb ik er niet op te zeggen op dit moment, maar op DVD zeker voor herhaling vatbaar.


avatar van huVILEub

huVILEub

  • 3081 berichten
  • 537 stemmen

Aardige actiefilm. Leuke acteurs, wat grapjes. Maar echt niets meer.


avatar van dragonmaster

dragonmaster

  • 335 berichten
  • 332 stemmen

visueel mooie film, maar een rommelig verhaal. ben benieuwd hoe het onvermijdelijke vervolg gaat worden.


avatar van RoBeNa

RoBeNa

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Hele leuke film.

Zeker de moeite waard.

goed gespeeld ook


avatar van Clochard deluxe

Clochard deluxe

  • 30 berichten
  • 41 stemmen

hoewel het misschien niet bijzonder vernieuwend is, is dit wel een film die van voor naar achter heerlijk wegkijkt. ik heb me prima vermaakt. mooie actie, mooi gemixt met wat humor hier en daar. een aanrader.


zekers de moeite waard om een avondje op de bank door te brengen met deze film

goed acteer werk en goed in elkaar gezet

kortom een goede film!!!!


avatar van Psolitsa

Psolitsa

  • 361 berichten
  • 140 stemmen

Hmm...en toen ging ik dus naar de bios om deze film te aanschouwen.. Ik had totaal geen verwachtingen dus ik heb hem 'puur' bekeken.

Een aardig stukje film met wat leuke momenten erin.

Het is niet mijn genre, dat is duidelijk, maar dat betekent niet dat ik dan maar 1 ster ga geven, zoals zovele andere doen.

Nee, ik kan zien dat het wel een leuke film is, het verhaal is ietwat vergezocht maar dat maakt in principe niet uit.

Leuk om naar te kijken maar het blijft me niet echt bij .. maar dat is dan weer het genreding


avatar van Nancy1980

Nancy1980

  • 302 berichten
  • 0 stemmen

Goede , leuke film.

Visueel erg mooi.

Heb ervan genoten.


avatar van Semsoethot

Semsoethot

  • 285 berichten
  • 298 stemmen

Ben een beetje dubbel over deze film. De acteurs doen het goed, het verhaal is redelijk fris, maar de rommeligheid straalt er regelmatig van af. De camaravoering is helaas nog wel eens van grote zwaaien en daar heb ik een hekel aan.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

De Amerikaan Robert Downey Jr. in de rol van Sherlock Holmes, Jude Law die als een van de knapste mannelijke acteurs wordt beschouwd die Watson mag spelen, een nieuwe dieptepunt qua casting in Hollywood. Een ander dieptepunt is dat Sherlock tot een komische actieheld is gemaakt.

Zie je Sherlock Holmes als losstaande film dan is hij op zich zo slecht nog niet. Visueel gezien zo af en toe nog vrij imponerend, met mooie camerawerk, mooie montage, mooie sets en kostuums en direct al mooie openingscredits. De CGI ziet er soms aardig uit, andere momenten weer vreselijk. Muzikaal is de film top. Zimmer heeft weer aardig werk afgeleverd met een leuk en herkenbaar geluid. De humor is ook wel leuk op momenten.

Hoewel er dus wel heel vrij is omgesprongen met Sherlock en zijn assistent zetten Downey Jr. en Law toch redelijk leuke personages neer. Holmes is vooral grappig, Watson wordt heel degelijk gespeeld. Lord Blackwood is al iets te overdreven, ook al moet je zo’n personage sowieso al wat aandikken. Bovendien ook niet bijster interessant, echt zo’n bad guy uit het niets. Er is meer nodig om je mee te slepen, en het verhaal van ruim 2 uur is dan ook veel te lang, en al heel snel gaat de film vervelen.

Al met al wel wat ik er van had verwacht. Sherlock Holmes wordt met name verkracht en er zit veel actie en humor in de film, maar de humor is soms nog wel geinig en visueel heeft de film wel wat te bieden, ook al is het ook weer niet zo geweldig als sommige mensen beweren. De soundtrack is nog redelijk opvallend en vrij goed, al werd ik ook weer niet van mijn stoel geblazen. Een beetje zoals je van Zimmer kunt verwachten dus. Zijn beste werk is gelijk echt de absolute top, zijn mindere werk is meestal in elk geval nog bovengemiddeld.

Het einde van de film kondigt overduidelijk een vervolg aan. 2.0* voor een film die te lang en saai is en het personage Sherlock Holmes bruut verkracht, maar toch ook nog wel enige lof verdient met wat sterke elementen. De eindcredits bijvoorbeeld.


avatar van demik

demik

  • 34 berichten
  • 205 stemmen

Als Sherlock Holmes nog zou leven, zou hij zeker onderzoeken welk persoon zijn charactar om zeep geholpen heeft.

Compleet geen chemie tussen Sherlock en Dr. Watson, raar verhaal en het visuele alsof ik naar CSI:London in the 1800's zit te kijken.

Het was een lange zit maar ik heb het twee uur volgehouden.

Nee voor mij slechts twee sterren voor de set en de moeite.


avatar van movie elly

movie elly

  • 3 berichten
  • 6 stemmen

Zeer vermakelijke film met goed acteerwerk, leuke humor en aan actie ook geen gebrek.

Ik hou van films waarbij je een beetje in het ongewisse word gelaten en waarbij op het einde alle puzzelstukjes in elkaar vallen. Dit is bij Sherlock Holmes goed gedaan voor mijn mening.

Zeker een aanrader


avatar van Hayabusa

Hayabusa

  • 453 berichten
  • 115 stemmen

demik schreef:

Als Sherlock Holmes nog zou leven, zou hij zeker onderzoeken welk persoon zijn charactar om zeep geholpen heeft.

Compleet geen chemie tussen Sherlock en Dr. Watson, raar verhaal en het visuele alsof ik naar CSI:London in the 1800's zit te kijken.

Het was een lange zit maar ik heb het twee uur volgehouden.

Nee voor mij slechts twee sterren voor de set en de moeite.

Sherlock Holmes is een fictief personage, heeft nooit echt bestaan.


avatar van Mindreavert

Mindreavert

  • 15 berichten
  • 260 stemmen

Gastel schreef:

Fietsband slaat de spijker op z'n kop, ik was gister exact dezelfde mening toegedaan in de bioscoop.

Ik hoop het niet, want dat zou zomaar een lekke band kunnen betekenen!

Enorm goede film trouwens, ik heb heel erg genoten!


avatar van foray

foray

  • 57 berichten
  • 97 stemmen

Leuk verhaal dat ik niet had verwacht. Mooie sfeer in het oude London. Er zaten wel wat foutjes in zoals toen ze de eerste keer over de Thames gingen en uit de boot stapten in het water en een seconde later toch geen natte broek hadden. Achteraf zag ik pas dat het een Guy Ritchie film was, dus daarom geen 4 sterren, maar gewoon voor de goede sfeer, verhaal en acteren van Robert Downing en die lange Fransman.


avatar van L0sT_R3B3L

L0sT_R3B3L

  • 224 berichten
  • 0 stemmen

Guy Ritchie presenteerd Sherlock potter

Ballenfilm zwarte magie haha.Dat hij maar meer films maakt

zoals lock stock en snatch,want dit was echt kut.


avatar van lagaiske

lagaiske

  • 677 berichten
  • 2177 stemmen

Mooie film!

De film is zeer vermakelijk.

Robert Downey Jr speelt zijn rol weer voortreffelijk.

Aan humor en actie in deze film geen gebrek.

Op naar deel 2.


avatar van Paco Delavega

Paco Delavega

  • 70 berichten
  • 604 stemmen

L0sT_R3B3L schreef:
Guy Ritchie presenteerd Sherlock potter
Ballenfilm zwarte magie haha.Dat hij maar meer films maakt
zoals lock stock en snatch,want dit was echt kut.


Heb je de film wel eens gezien?
Dan had je geweten dat er geen sprake was van echte zwarte magie!


avatar van The Savage

The Savage

  • 7 berichten
  • 16 stemmen

Meesterlijke film. Beetje jammer van het negatieve commentaar. Mensen die er niks van snappen denk ik maar. Deze film verdient beter. Geweldig acteerwerk en zeker wel chemie tussen de twee vrienden.

Beelden zijn ook mooi, muziek is mooi, verhaal is super.


avatar van panjoe

panjoe

  • 240 berichten
  • 749 stemmen

Mijn belangrijkste punt van kritiek is dat met het personage van Sherlock Holmes gewoon veel en veel meer had gekund.


avatar van Paco Delavega

Paco Delavega

  • 70 berichten
  • 604 stemmen

panjoe schreef:
Mijn belangrijkste punt van kritiek is dat met het personage van Sherlock Holmes gewoon veel en veel meer had gekund.

Wellicht dat dat in het vervolg gaat komen, dat overduidelijk eraan moet komen met dit einde!;)


avatar van WoTeX

WoTeX

  • 8 berichten
  • 24 stemmen

L0sT_R3B3L schreef:
Guy Ritchie presenteerd Sherlock potter
Ballenfilm zwarte magie haha.Dat hij maar meer films maakt
zoals lock stock en snatch,want dit was echt kut.


Toen ik dit las, ging er één woord door mijn hoofd: SUKKEL!! Ik val niet snel mensen aan, maar jij kraakt nou een film af op iets wat er níks mee te maken heeft. Als je op had gelet bij het kijken van de film, had je geweten dat er totaal geen sprake is van zwarte magie maar alleen van omkopen van mensen en wat andere trucjes. Hierdoor moest het lijken op zwarte magie. Ik kan je uiteraard niet verplichten om de film goed te vinden, maar een halve ster geven voor deze film terwijl je géén idee hebt hoe de film in elkaar zit... vind ik een béétje jammer.

Ik heb de film vanmiddag gezien en ik vond de film vermakelijk. Ik denk dat "vermakelijk" de beste omschrijving is voor deze film. Het camerawerk is, zoals we van Guy Ritchie gewend zijn, dik in orde en de sfeer tussen Sherlock Holmes en Watson is leuk. Het acteerwerk was ook goed. En ik heb echt moeten lachen om een aantal droge opmerkingen en gebeurtenissen in de film.

Ik vond het verhaal leuk, maar het werd een beetje voorspelbaar. Ik vond het wel leuk om, op het eind van de film, te zien hoe alles nou in elkaar zit en wat er allemaal precies gebeurd was.

Het is een leuke film, die echt het kijken wel waard is, maar ik vond het niet een top-100 film ofzo. 3,5 ster voor de acteerprestaties, camerawerk en uitvoering.


avatar van skipy05

skipy05

  • 1676 berichten
  • 2700 stemmen

Heel goede film. Zeer goed verhaal. Leuk om te zien. Af en toe goede grappige stukken in. Robert Downey Jr vind ik een heel goede acteur en hij is de juiste persoon voor Sherlock Holmes te spelen. hij speelde weer heel goed. Jude Law spelde ook een goede rol. Rachel McAdams vind ik zoals altijd zeer leuk en goed spelen. Ook hier weer heel mooie muziek van Hans Zimmer.


avatar van pim-klaver

pim-klaver

  • 68 berichten
  • 889 stemmen

wat een zit voor zon film

teveel onnodige stukjes

inderdaad net of ik ncis zit te kijken

saai kwam in me op tijdens de film

set was goed , robert was goed het was ook wel onderhoudende film maar veel te lang en saaaai


avatar van Arnhemmer

Arnhemmer

  • 629 berichten
  • 345 stemmen

The Savage schreef:

Meesterlijke film. Beetje jammer van het negatieve commentaar. Mensen die er niks van snappen denk ik maar. Deze film verdient beter. Geweldig acteerwerk en zeker wel chemie tussen de twee vrienden.

Beelden zijn ook mooi, muziek is mooi, verhaal is super.

Jammer dat er negatieve, bevooroordeelde kritiek geleverd wordt op iemand die deze film laag beoordeeld. De relatie tussen Holmes en Watson in deze film, komt inderdaad totaal niet overeen met de relatie zoals Sir Conan Doyle deze in zijn talloze boeken beschrijft. Ook verschillen de hoofdpersonen totaal van hoe ze zouden moeten zijn. Dokter Watson is bijv. een arts van middelbare leeftijd die als arts gediend heeft tijdens de Krimoorlog. (dus zo`n slordige 30 jaar eerder voordat dit verhaal zich afspeelt. ) Watson zou dus ongeveer eind 50, begin 60 moeten zijn. (wat weer zou overeenkomen met de Watson uit de boeken van Conan Doyle) Sherlock Holmes wordt hier afgeschilderd als een jonge prijsvechter. In Doyle`s boeken is Holmes een zeer gereserveerd persoon, die zeker niet gecharmeerd is van een ordinaire vechtpartij. Jammer dat de personages in deze film zo uit hun originele verband gerukt zijn. Visueel ziet `t er echter allemaal wel mooi uit. Helaas had ik van deze prent iets meer verwacht, en daardoor kom ik (maar net) aan 2,5*. Maar ja; ik zal er wel niets van snappen.


avatar van Timecop

Timecop

  • 501 berichten
  • 1459 stemmen

Alhoewel het nog weinig overeenkomsten heeft met de 'echte' sherlock holmes, naar mijn idee, toch een erg vermakelijk filmpje met goede S.E. Wat een contrast met de vorige die ik zag toen ik nog tiener was: the hound of the baskervilles


avatar van toontjelager

toontjelager

  • 55 berichten
  • 5489 stemmen

best genietbare film , zat goed in mekaar , niet veel op aan te merken , toch wel een verademing na het ietwat teleurstellende rock'nrolla ,