• 15.833 nieuwsartikelen
  • 178.413 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.596 stemmen
Avatar
 
banner banner

2012 (2009)

Actie / Drama | 158 minuten
2,87 4.133 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 158 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Roland Emmerich

Met onder meer: John Cusack, Amanda Peet en Chiwetel Ejiofor

IMDb beoordeling: 5,9 (418.829)

Gesproken taal: Mandarijn, Engels, Frans, Hindi, Italiaans, Latijn, Portugees, Russisch, Spaans, Tibetaans en Duits

Releasedatum: 11 november 2009

Plot 2012

"We Were Warned."

In het jaar 2009 worden aanwijzingen gevonden uit het Maya-tijdperk die voorspellen dat 21 december 2012 het einde van de wereld is zoals we die kennen en dat de overgang plaatsvindt naar iets nieuws. Wanneer Jackson Curtis (John Cusack) en zijn twee kinderen een familietrip naar Yellowstone maken, stuiten ze heel toevallig op een enorme researchinstallatie in een uitgedroogde meerbodem en ontdekken zo het geheim van de dreigende apocalyps die de regering verborgen gehouden heeft. Jackson moet de zaken nu in eigen handen nemen en hij stort zich in een wanhopige poging om zijn gezin en zichzelf te redden terwijl hij getuige is van aardbevingen, vulkaanuitbarstingen, tsunami's en allerlei andere rampen die de aarde voor de mensheid in petto heeft.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Jackson Curtis

Kate Curtis

Adrian Helmsley

Laura Wilson

Carl Anheuser

Gordon Silberman

Charlie Frost

President Thomas Wilson

Noah Curtis

Lilly Curtis

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van 3raser

3raser

  • 45 berichten
  • 88 stemmen

Schitterende special effects.

Iedereen die een spannende film wil zien en niet te beroerd is om door het onrealistische verhaal heen te kijken moet deze film zien.

Uiteraard in de bioscoop, want op je home theater komt dit niet tot zijn recht.


avatar van Flipman

Flipman

  • 7113 berichten
  • 1145 stemmen

Bart Simpson schreef:

Het lijkt wel of jij een checklist meeneemt naar zo'n film met alle details/aandachtspunten waarop je moet letten en daarop een film beoordeelt. Zo kun je beter geen films meer kijken, is de lol er snel vanaf..

Sorry da'k je steeds citeer, 'k hoop niet dat dat vervelend wordt. Maar ik vind het wel interessant wat je hier zegt. Want doet niet iedereen dat eigenlijk? Ik bedoel, ik probeer een film altijd zo neutraal mogelijk te bekijken, maar op het genre afgaand zijn er wel bepaalde zaken die ik op een zekere manier in een film terug wil zien of juist niet. Ik wil het liefst dat een film me verrast, me aan het nadenken zet, me meesleept, me boeit, etc. Er zijn bepaalde manieren waarop je dat kunt bewerkstelligen, sommige manieren zijn hopelijk nieuw; dat betekent dat cinema me nog kan verrassen. Maar aan de hand van een 'checklist' die ik steevast in mijn hoofd heb, beoordeel ik films. En ik hoop dat er in een film zaken voorkomen waar ik op mijn checklist helemaal geen rekening heb gehouden, hoewel dat ook een nadeel kan zijn, natuurlijk . Het niveau van een film kan ook zo laag zijn dat ik met sommige zaken gewoon geen rekening hou in het kader van: 'ZO slecht zal 't toch niet zijn' ?

Affijn, aan de trailer te zien weet ik al zo goed als zeker dat ik een heleboel rooie kruisjes op mijn checklist kan afvinken.


Geen slechte film met een recent onderwerp. Richt zich goed op de paniekmaatschappij. special effects natuurlijk erg belangrijk in deze film, en ik moet zeggen dat is best goed gelukt..


avatar van Sjoerd111

Sjoerd111

  • 235 berichten
  • 281 stemmen

Bart Simpson schreef:

daarbij moet je voor je zelf spreken door er ''ik vind'' bij te vermelden.

Maar dat staat natuurlijk niet echt overtuigend in een discussie. Ooit iemand in een politiek debat 'ik vind' horen zeggen?


avatar van Noodless

Noodless

  • 10044 berichten
  • 6180 stemmen

Film is en blijft kunst die voor iedereen anders kan smaken. Ik kan Bart Simpson hierin wel volgen, maar ook Flipman heeft zo zijn visie die ik ook wel kan begrijpen. De indruk is wel dat blockbusters, SF, horrorfilms of thrillers sneller worden afgemaakt dan pakweg een drama, een speelfilm omdat hier zogezegd altijd een verhaal in zit en de acteurs meer kansen krijgen op het karakter van hun personage meer diepgang te geven, wat natuurlijk toch moeilijker is in een blockbuster en etc. Plus het feit welk genre dat je ook graag ziet, speelt een belangrijke rol. Laat een film op je af komen en geniet ervan met of zonder checklist.


avatar van SilentF0rce

SilentF0rce

  • 54 berichten
  • 151 stemmen

Damn wat zijn de beelden mooi in deze film. Ook het acteer werk vond ik best goed, maar o,o,o wat was het verhaal verschrikkelijk.
Natuurlijk had ik geen goed verhaal verwacht, maar een beetje geloofwaardigheid en originaliteit had er van mij wel in gemogen.
Ik bedoel kom op. Een mega Ark (!) die niet kan starten als de klep niet helemaal dicht is..? En dan kan die klep ook nog eens vast lopen door een slangetje? Die wordt los gehaald door iemand die bijna een kwartier lang, trekkend onderwater kan blijven? Beetje jammer hoor


avatar van ayko7

ayko7

  • 97 berichten
  • 166 stemmen

spannend en leuke film..


avatar van spy30

spy30

  • 35 berichten
  • 0 stemmen

begijp niet de negatieve berichten over deze film ik heb echt genoten in de bioscoop echt een aanrader


avatar van Charmbracelet

Charmbracelet

  • 49 berichten
  • 130 stemmen

Verhaal soso maar de special effects maken n hoop goed. Echt een biosfilm, spannend van begin tot eind!


avatar van jakke36

jakke36

  • 32 berichten
  • 62 stemmen

alles wat ik ervan verwacht had nimeer of niet minder, voor special effects zijn geweldig!


avatar van Rascal

Rascal

  • 537 berichten
  • 792 stemmen

Mooie fx, maar Amerikaans oversentimenteel gebracht..

Wat zorgde dat ik meerdere malen moest


avatar van Saintssss

Saintssss

  • 7 berichten
  • 33 stemmen

Gister gezien in de bioscoop.

Geweldige special effects vandaar toch 3,5 ster ... Verhaal viel
me enigzins tegen en was veel meer van te maken. Vooral het einde waar na 27 dagen de zon alweer uit komt en vond ik enigszins overdreven.

Echte Bioscoop film die zeker de moeite waard is om te kijken.... veel actie maar weinig realistisch.


avatar van subwoofer henk

subwoofer henk

  • 248 berichten
  • 387 stemmen

Ging wel keek wel lekker weg maar is niet speciaal


avatar van brabusRUS

brabusRUS

  • 1628 berichten
  • 2810 stemmen

Made in USA

Zoals iedereen al zegt, hele mooie special effects. Het verhaal is soms wel erg overdreven, maar bij zo'n film kan het best. Ik heb mij de volle 158 min kunnen vermaken. Alleen vond ik de 'Russen' een beetje dom overkomen. Konden ze geen echte Russen regelen !? Gelukkig hebben ze toch iemand met een slavisch achtergrond kunnen regelen.

Bentley, start engine


avatar van Pres. Camacho

Pres. Camacho

  • 40 berichten
  • 265 stemmen

Vol met 'op het nippertjemomenten', dit kan leuk zijn maar dit viel toch veel te veel op! Het ergste van allemaal: wanneer hij op zijn 'zelfmoordmissie' moet gaan om de poort terug in gang te krijgen... Ra ra ra wie komt er terug boven water nadat de poort NET op tijd gesloten werd?
Maar de special effects zijn echt goed..!


avatar van MGpower

MGpower

  • 103 berichten
  • 44 stemmen

Van mij had hij nog wel wat uurtjes langer mogen duren! Het is al een flinke film van anderhalf uur (min aftiteling) maar had toch het gevoel dat er zoveel meer van het verhaal gemaakt had kunnen worden! De film had zeker 2 uur langer kunnen zijn!

De spanning zat er zeker goed in!


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

MGpower schreef:

Het is al een flinke film van anderhalf uur (min aftiteling)

MGpower schreef:

De film had zeker 2 uur langer kunnen zijn!

De spanning zat er zeker goed in!

Nou daar kun je iig al 1 uur bij tellen want hij duurt 2.5 uur


avatar van MGpower

MGpower

  • 103 berichten
  • 44 stemmen

Tonypulp schreef:

(quote)

(quote)

Nou daar kun je iig al 1 uur bij tellen want hij duurt 2.5 uur

Ah, dom van mij je hebt helemaal gelijk. Dat bedoelde ik ook

Dankje voor het verbeteren.


avatar van foray

foray

  • 57 berichten
  • 97 stemmen

Ik had al slechte verwachtingen van het verhaal, maar dit was toch wel een dieptepunt. Het ene cliche na het andere en steeds lukte alles weer net wel. Voor het verhaal 0 sterren voor de graphics 6, wat eigenlijk niet kan. Daarom kom ik op 3 sterren uit. Waarom hebben dit soort films altijd een slecht verhaal, zo zonde. Met een goed script, wat niet zo moeilijk hoeft te zijn, kun je een legendarische film neerzetten. Helaas een gemiste kans.


avatar van MGpower

MGpower

  • 103 berichten
  • 44 stemmen

foray schreef:

Met een goed script, wat niet zo moeilijk hoeft te zijn.

Lijkt op dat we hier een potentiële hollywood scriptschrijver hebben


avatar van foray

foray

  • 57 berichten
  • 97 stemmen

MGpower schreef:

(quote)

Lijkt op dat we hier een potentiële hollywood scriptschrijver hebben

Inderdaad, als dit een goed script is dan verwacht ik toch dat minimal 80% van de leden van Moviemeter in korte tijd wat beters kan schrijven. Wat is daar zo gek aan?


avatar van voskat

voskat

  • 1026 berichten
  • 1088 stemmen

Pres. Camacho schreef:
Vol met 'op het nippertjemomenten', dit kan leuk zijn maar dit viel toch veel te veel op! Het ergste van allemaal: wanneer hij op zijn 'zelfmoordmissie' moet gaan om de poort terug in gang te krijgen... Ra ra ra wie komt er terug boven water nadat de poort NET op tijd gesloten werd?


Haha, op dat moment zat ik ook even met m'n hand voor m'n ogen (en niet omdat ik van de spanning niet durfde te kijken).


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Noodless schreef:

De indruk is wel dat blockbusters, SF, horrorfilms of thrillers sneller worden afgemaakt dan pakweg een drama, een speelfilm omdat hier zogezegd altijd een verhaal in zit en de acteurs meer kansen krijgen op het karakter van hun personage meer diepgang te geven, wat natuurlijk toch moeilijker is in een blockbuster en etc.

Ik hou wel van de culinaire vergelijking. Het is een beetje zoals McDonalds vergelijken met een toprestaurant.


avatar van domkey

domkey

  • 780 berichten
  • 0 stemmen

Bij McDonalds weet je wat je krijgt, in een toprestaurant. is het vaak gissen! Dat bedoel je toch?


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Neen, ik heb het over de kwaliteit. McDonalds is op zich wel lekker en vult de honger maar daar stopt het ook. 2012 kun je ook zo bekijken : veel special effects, naar puur entertainment toe bevredigend en verder inhoudelijk heel pover.


avatar van domkey

domkey

  • 780 berichten
  • 0 stemmen

Dat wist men toch op voorhand,...niet?


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Ja, ik wist het op voorhand en daar hoor je mij ook niet over klagen. Van de mooie beeldjes stond ik ook paf. Wat nog niet betekent dat ik het in zijn geheel geslaagd vond. Vind het dus heel normaal dat 2012 mee afgerekend wordt op zijn gebreken en niet enkel op zijn kwaliteiten.


avatar van Marla Singer

Marla Singer

  • 24 berichten
  • 38 stemmen

Wat een hysterische, rommelige, slecht geacteerde baggerfilmfilm! Nee, zelfs het bijrolletje van Woody Harrelson kon het niet meer goedmaken voor mij... Ben van irritatie tijdens de film dan ook maar gewoon lekker in slaap gevallen. De 200 miljoen dollar die deze film gekost heeft, hadden ze beter kunnen besteden aan hongerige kindertjes in de Derde wereld... eyes:


avatar van paramount

paramount

  • 112 berichten
  • 1387 stemmen

Wat een ongelooflijk slecht verhaal! Klinkt als het Ark van Noah. LOL!

zero points voor het verhaal.

3* voor de special effects.


avatar van Valii

Valii

  • 206 berichten
  • 303 stemmen

Geidialiseerd einde van de wereld. Dat zat me het meeste tegen.

Dat het overdreven zou zijn, had ik al wel verwacht, ik kon er eigenlijk alleen maar om lachen. Wat me weer meer plezier in de film gaf.

Eigenlijk een kleine onvoldoende, maar de special effects in de bios trekken de film naar een krappe voldoende.

3*