• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.731 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.920 stemmen
Avatar
 
banner banner

C'era una Volta il West (1968)

Western | 165 minuten / 175 minuten (Italiaanse gerestaureerde versie) / 145 minuten (bioscoopversie, VS)
4,25 5.284 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 165 minuten / 175 minuten (Italiaanse gerestaureerde versie) / 145 minuten (bioscoopversie, VS)

Alternatieve titels: Once upon a Time in the West / Er Was Eens in het Verre Westen / Het Gebeurde in het Westen

Oorsprong: Italië / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sergio Leone

Met onder meer: Henry Fonda, Charles Bronson en Claudia Cardinale

IMDb beoordeling: 8,5 (381.455)

Gesproken taal: Italiaans, Engels en Spaans

Releasedatum: 3 november 2016

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot C'era una Volta il West

"There were three men in her life. One to take her… one to love her —and one to kill her."

Brett McBain is een welkomstfeest aan het organiseren voor Jill, de vrouw waarmee hij de vorige maand getrouwd is in New Orleans. Wanneer hij en zijn drie kinderen neergeschoten worden door 'desperados', erft Jill de grond van haar man. Er is echter een spoorwegbouwer die een spoorbaan aan het aanleggen is dwars door het land dat Jill geërfd heeft. Maar dan komt er uit een onverwachte hoek een redder in nood.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

raymon schreef:

na de eerste 5 min. ben ik naar Coming to amerika gaan kijken,

Haha... ik ook! maarehh als je de film niet hebt gezien mag je niet stemmen....


avatar van aegron

aegron

  • 4030 berichten
  • 1268 stemmen

mikey schreef:

(quote)

Haha... ik ook! maarehh als je de film niet hebt gezien mag je niet stemmen....

Je mag best stemmen hoor als je een film niet uitgekeken hebt. Jij vindt misschien van niet.

Maar verder ben ik het wel met de reacties hier eens hoor


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Maar niet als je maar 5 minuten hebt gezien.. Kom op zeg! En dan ook nog 3 sterren, omdat de regisseur nog een film heeft gemaakt. Neem ik hem sowieso al niet echt serieus, maar dit slaat echt alles..


avatar van Turkeyloverz

Turkeyloverz

  • 4239 berichten
  • 1459 stemmen

de eerste 5 minuten was het juist ongelooflijk saaai, dan had ik zeker 1* gegeven, de film ontwikkelt zich steeds en uiteindelijk wordt het ook een goede film.

Ik moet nog even wennen aan Westerns ,vandaar die 3,5*, ik ga hem zeker nog een keer kijken.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Moet je ook zeker doen. Deze film moet je vaker zien, voordat je inziet hoe geniaal die is! Het begin vind ik overigens één van de beste scenes ooit, maar daar moet je natuurlijk van houden.


avatar van Turkeyloverz

Turkeyloverz

  • 4239 berichten
  • 1459 stemmen

Voor je leeftijd heb je een indrukwekkend top10,ik moet nog heel veel westerns en maffia films zien, en trouwens gefeliciteerd.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Dank je.


avatar van D-ark

D-ark

  • 1755 berichten
  • 420 stemmen

Dat is waar die van mij is wat te nieuw


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Goodfella_90 schreef:

Moet je ook zeker doen. Deze film moet je vaker zien, voordat je inziet hoe geniaal die is!

Ben ik het niet helemaal mee eens. Ik vond hem al vanaf de eerste keer kijken een meesterwerk.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Tja, dat is natuurlijk ook heel goed mogelijk. Ik doel dan ook meer op het gros van de mensen. Bij mij ging hij bijvoorbeeld van een 4.5 naar mijn nummer 1 positie.


avatar van U-96

U-96

  • 11875 berichten
  • 2081 stemmen

aegron schreef:

Je mag best stemmen hoor als je een film niet uitgekeken hebt. Jij vindt misschien van niet.

Stemmen moeten toch op waarheid berust zijn? Zorgen 5 minuten daarvoor? Een half uur? Nee, alleen de hele film.


avatar van SmuttWars

SmuttWars

  • 592 berichten
  • 1060 stemmen

Ik heb de film toch niet opgenomen. ik ag de film op dvd kopen, ik weet dat de film toch te wreed is om niet mooi te vinden. Ik blijf bij ****, maar ik moet `em nog een keer zien.


avatar van Crazy~Dutchman

Crazy~Dutchman

  • 223 berichten
  • 253 stemmen

In tegenstelling tot andere films die nog weleens omschreven worden als een "rollercoaster ride " is dit meer een "rollator ride ".

Gaaaaaaaaaaaaaaap, wat duurt elke scene toch uitgemolken lang.

Misschien dat dat door velen als geniaal wordt beschouwd, maar aan mij is het niet besteed.

Ik heb hem daarom ook niet uitgekeken, geen stem dus.


avatar van aegron

aegron

  • 4030 berichten
  • 1268 stemmen

U-96 schreef:

(quote)

Stemmen moeten toch op waarheid berust zijn? Zorgen 5 minuten daarvoor? Een half uur? Nee, alleen de hele film.

Dat staat nergens. Ik vind het op zich ook wel logisch, maar tegelijkertijd vind ik ook dat je moet kunnen stemmen als je een film hebt uitgezet omdat hij te saai/irritant of wat dan ook is. Dan heb je toch ook een oordeel over de film?

En ja, 5 minuten is wel erg belachelijk kort. En de reden om dan toch 3 * te geven is helemaal hilarisch.


avatar van Turkeyloverz

Turkeyloverz

  • 4239 berichten
  • 1459 stemmen

Hoe kan je een beoordeling geven over iets wat je niet hebt gezien??

ALs je stemt, doe je dat op de hele film, niet op een gedeelte ofzo.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12854 stemmen

Tja, 't is wel zo dat er een hele goeie reden is dat je het niet gezien hebt ... wat je wel gezien hebt was namelijk zo slecht dat je uit verveling de film gewoon hebt uitgezet. Op dat moment faalt de film totaal, en kan daar een passende score voor gegeven worden.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Met die redenatie kan je van elke film de eerste 5 minuten kijken en een cijfer geven.

5 minuten gezien > geniaal > film geslaagd > 5*


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

Tja, 't is wel zo dat er een hele goeie reden is dat je het niet gezien hebt ... wat je wel gezien hebt was namelijk zo slecht dat je uit verveling de film gewoon hebt uitgezet.

Of het komt omdat je zo stom bent de film op Veronica te gaan bekijken, waarbij 40% van het beeld er (volledig willekeurig) is afgeknipt, waardoor je uberhaupt de kans niet hebt gehad de film op waarde te schatten. Daarbij zijn er zat films die ik op basis van de eerste paar minuten veel lager zou waarderen dan als ik 'm uit zou hebben gekeken (Dolls, Dogville to name a few)..... Dus niet stemmen lijkt mij toch wel zinvol in zo'n geval...


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12854 stemmen

BoordAppel schreef:

Met die redenatie kan je van elke film de eerste 5 minuten kijken en een cijfer geven.

5 minuten gezien > geniaal > film geslaagd > 5*

Als je star aan enkele zeer logische zaken voorbij gaat wel ja.

Bedoeling van een film is namelijk om de kijker geboeid te houden. Ken weinig mensen die na 5 minuten roepen "geniaal" en de film dan maar afzetten. Anderzijds genoeg mensen die na 5 minuten zullen zeggen "wat een zooi is dit".

Of 5 minuten dan genoeg zijn, daar kan je aan twijfelen. Persoonlijk vind ik 45 minuten vaak wel volstaan. Als het een echte rotfilm is moet ik de rest dan ook niet meer zien, heeft de film gewoon gefaald, en kan die rekenen op een 0.5* van mij.

Of het komt omdat je zo stom bent de film op Veronica te gaan bekijken, waarbij 40% van het beeld er (volledig willekeurig) is afgeknipt, waardoor je uberhaupt de kans niet hebt gehad de film op waarde te schatten.

Meen dat jij toch ook wel eens wat geschreven hebt over slechte transfers en de invloed op jouw score, niet ? En zo kan je iedereen die dubs ziet ook weigeren te laten stemmen. Ieder moet maar voor zichzelf uitmaken wanneer hij naar eigen eer kan beslissen denkt genoeg te weten om een film te beoordelen.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Onderhond schreef:

(quote)

Meen dat jij toch ook wel eens wat geschreven hebt over slechte transfers en de invloed op jouw score, niet ? En zo kan je iedereen die dubs ziet ook weigeren te laten stemmen.

Als iemand die dub na 5 minuten uitzet wel, ja. Daarnaast zal ik iedereen aanraden die ooit een film op slechte wijze (Pan & scan, slechte transfer of matige dub) gezien heeft, de film een tweede kans te geven en 'm ook eens op een goede manier (zoals de filmmaker voor ogen had) te zien. In ieder geval bij films, waarbij de cinematografie een van de sterkste punten is.

Of je stemt of niet moet je uiteindelijk natuurlijk zelf weten, maar voor mij telt zo'n oordeel niet.


avatar van aegron

aegron

  • 4030 berichten
  • 1268 stemmen

Reinbo schreef:

Of je stemt of niet moet je uiteindelijk natuurlijk zelf weten, maar voor mij telt zo'n oordeel niet.

Dit is waar het mij om ging. Er werd gezegd dat je niet mocht stemmen en daar was ik het niet mee eens. Het is aan een ieder om te bepalen hoe en wanneer hij of zij stemt.

Je wordt hooguit niet meer serieus genomen als je na 5 minuten al stemt.


avatar van kos

kos

  • 46700 berichten
  • 8856 stemmen

Ontopic nu svp.


avatar van Rancid

Rancid

  • 600 berichten
  • 868 stemmen

Ik heb deze film nu 3 keer (dat ik me bewust kan herinneren) proberen te kijken en nog steeds ben ik er niet doorheen gekomen. Wat een saaie, langzame, slome klotezooi zeg. Vooral de humor van bijv The Good, the Bad and the Ugly mis ik hier erg. Ik ga m maar niet beoordelen, omdat ik dan toch weer te horen krijg dat je daar eerst een film voor moet uitzien (en ik ben het over het algemeen eens met die stelling), maar ik vind m nog steeds niks.


avatar van Rancid

Rancid

  • 600 berichten
  • 868 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

SLAAPVERWEKKEND!?!

Inderdaad ja.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Rancid schreef:

Ik heb deze film nu 3 keer (dat ik me bewust kan herinneren) proberen te kijken en nog steeds ben ik er niet doorheen gekomen.

Heb je 'm al eens in het originele beeldformaat gezien? Daarmee bedoel ik 1:2,35 widescreen (met dikke zwarte balken boven en onder), dat helpt namelijk nogal aangezien de film het voor een groot deel van zijn prachtige fotografie moet hebben...... (het verhaal is ook erg sterk, maar ontvoud zich idd erg langzaam.)


avatar van diesell

diesell

  • 21 berichten
  • 25 stemmen

erg leuke film 4,5


avatar van feanaro surion

feanaro surion

  • 5765 berichten
  • 1770 stemmen

Reinbo schreef:

het verhaal is ook erg sterk, maar ontvoud zich idd erg langzaam.)

Waardoor je nog meer kunt genieten van al het andere dat deze film te bieden heeft!


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Hoewel uit 1968 en behoorlijk gedateerd nog steeds een van de betere westernfilms.

Er zijn maar weinig films die dit typische sfeertje kunnen evenaren.

Het is allemaal niet razendsnel maar de kracht van"Once upon a Time"....zijn de sterke dialogen en die eerder genoemde typische western sfeer.

En natuurlijk de rollen vertolkt door wijlen Bronson en Fonda.

4,5*


avatar van hinie

hinie

  • 1336 berichten
  • 0 stemmen

Wat een mooie film!

De muziek maakt de film ook voor een groot deel voor wat hij is.

Zeker 5 sterren waard!


avatar van italian

italian

  • 1391 berichten
  • 262 stemmen

is de originele taal italiaans of engels?