Genre: Thriller / Horror
Speelduur: 86 minuten / 97 minuten (extended version)
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Oren Peli
Met onder meer: Micah Sloat, Katie Featherston en Amber Armstrong
IMDb beoordeling:
6,3 (270.443)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 november 2009
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Paranormal Activity
"What happens when you sleep?"
Een jong duo lijkt alles uitstekend voor elkaar te hebben. Tot op de dag dat er plotseling allerlei bizarre dingen gebeuren in het huis van het tweetal. Ze besluiten om een videocamera aan te schaffen en vast te leggen wat zich er precies in hun huis afspeelt als ze liggen te slapen.
Externe links
Acteurs en actrices
Katie Featherston
Micah Sloat
The Psychic
Amber
Diane
Exorcism Nanny (onvermeld)
Dr. Johann Averies (onvermeld)
Lt. Randy Hudson (onvermeld)
Richard (onvermeld)
Reviews & comments
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Katie had trouwens wel en flink bos hout voor de deur, maar dat is blijkbaar alleen mij weer opgevallen.
.
Ook een feit wat mij niet ontging (kan je ook niet ontgaan volgens mij, was wel erg obvious), alleen echt relevant was dat niet om te vernoemen in mijn mening. Toch fijn dat je deze open deur even intrapt kos
.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
maar dat is blijkbaar alleen mij weer opgevallen.
.
nee hoor, erg jammer dat het telkens verborgen blijft onder het shirt. Stukken suggestiever dan het hele demoongebeuren.
Thom1994
-
- 1312 berichten
- 672 stemmen
Stem verlaagd naar 3,5* omdat deze horror wel eng was, maar na nader inzien niet eng genoeg voor 4*.
the pope
-
- 5380 berichten
- 2398 stemmen
Erg vermakelijke film met een sterke opbouw.Paranormal activity komt voor mij heel realistische over en dat maakt deze film zo creepy.Heb hem gisteravond onder de juiste sfeervolle omstandigheden gekeken,gordijnen dicht,licht uit en het volume van mijn speakers vol open. 
RaouL#1
-
- 181 berichten
- 1727 stemmen
Damn die nachten waren wel spannend steeds. Zodra het donker was, mikah en katie lagen te slapen, en de tijd begon te lopen, kroop ik toch dieper in mijn stoel, afwachtend wat er nu weer ging gebeuren.
Vind het einde wel beetje nep moet ik zeggen, iets teveel weg van blair witch project.
En de tussenstukken ( overdag ) duurde soms erg lang!
Thom1994
-
- 1312 berichten
- 672 stemmen
Deze film wordt erg vaak vergeleken met The Blair Witch Project. Ook maar eens kijken dan.
XQlusive
-
- 24 berichten
- 100 stemmen
De spanning zit er in deze film wel in... Dit wordt versterkt door de home-made video en het vaste punt waar in de nachten voor het grootste deel vanuit wordt gefilmd: je zit tijdens de nachten echt te wachten wat er nu weer zal gaan gebeuren.
Dit werkt goed voor het grootste deel van de film, ik vond de film echter slap eindigen; de film eindigt na een lange aanloop, waar de spanning dus goed wordt opgebouwd, met een anti-climax...
Creepy zeker... vond de acteurs goed... maar toch enigszins teleurstellend... jammer; had gehoopt eindelijk eens echt lekker te griezelen.
Omdat de vergelijking vaak met The Blair Witch Project wordt gelegd: ik vond deze beter.
AmazingPP
-
- 2524 berichten
- 1859 stemmen
Het blijkt toch maar weer eens een keer dat het goed hypen van je film de mensen naar de bioscoop trekt. En dan hypen op het Internet, niet me 1 of andere grote campagne, maar gewoon in blogs en dat soort dingen. Dit heb ik zien gebeuren met The Blair Witch Project, maar toen ik uiteindelijk die film ging bekijken vond ik eigenlijk de hype interessanter dan de film zelf. Bij deze film had ik dat in het begin ook wel. We zitten naar amateuropname's te kijken van een slaapkamer en een woonkomer en dan hebben we het voor het grootste gedeelte wel gehad. Echter, naar het einde toe kreeg de film me meer in de greep en was ik toch benieuwd hoe deze zou eindigen. En het einde is verdomde goed! Ik heb horen fluisteren dat het einde uit de koker van Steven Spielberg komt, maar of dat waar is... ? Aardige, spannende, maar vooral gedurfde film, daarom: 3 *
Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
In mijn ogen ging Mica ( volgens mij heette de man zo) veel te ver met de demoon ( geen geest ). Hij zocht contact met hem, en kwam zo op plekken waar hij niet had moeten komen, bijvoorbeeld de verborgen zolder, waar hij de foto vond. Natuurlijk zag je in het filmpje dat Mica had laten zien aan Katie, dat de demoon die achter Katie aanzat, dezelfde was als de demoon van het meisje dat op het internetfilmpje te zien was. Zij was ( volgens mij ) doodgegaan, dus daaruit kan je ook opmaken dat de demoon geen goede bedoelingen had.
Dat zou heel goed kunnen! Dank je wel!
Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
Hm. Deze eerste officiële spookbeelden hebben de wereld doen schokken en de sceptische kijk op het paranormale voorgoed veranderd. Wetenschappers peinzen zich rot en blijven de beelden secuur bestuderen. Gelukkig hebben de politie en veiligheidsdiensten alle beelden vrijgegeven, en blijkt het een enorme bioscoophit te worden waarvan de opbrengsten deels naar de nabestaanden gaan. Ahum.
Haha, volgens jou berust het dus niet op de waarheid. In iedergeval bedankt!
Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
Er schijnen nieuwe beelden gevonden te zijn van soortgelijke voorvallen. Ditmaal in Engeland. Het is nog niet bekend of en zoja wanneer de beelden kunnen worden vrijgegeven. Volgens de laatste berichten die ik hoorde van een vriend in Londen schijnen de voorvallen in Paranormal Activity hierbij te verbleken.
Dit moet je me eens uitleggen...
Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
@ Greenlady:
Ik vraag me alleen af waarom die geest boos is geworden? En toen de foto van Katie verbrand werd (waar ze als klein meisje opstond) leek het allemaal erger te worden. Beschermde de foto haar dan?
Zoals bekend is de zogenaamde geest in de film geen geest maar een demoon,een demoon (wat ik zover heb begrepen uit verschillende boeken etc.) heeft geen lichaam in deze "dimensie" en zoekt juist slachtoffers uit in onze "dimensie" omdat het jaloers is op ons mensen,dat vrouwtje (de naam ben ik even vergeten) is gewoon een willekeurig slachtoffer geworden van de demoon,gewoon omdat de demoon daar zin in heeft.
Ja, ik haal demon en geest door elkaar. Ik blijf het alleen vreemd vinden dat hij haar vanaf haar 8e levensjaar redelijk met rust heeft gelaten en nu opeens 'boos' werd .... In iedergeval bedankt voor je hypothese.
RSmovie91
-
- 395 berichten
- 307 stemmen
Als ik het goed begrepen heb dan is Katie al langer achterna gezeten door die Demon. Maar hij wordt nu echt boos omdat ze alles op video zetten en Micah hem uitdaagt.
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Katie werd al haar hele leven gevolgd door de demoon. De voornaamste reden dat hij nu pas écht agressief wordt is omdat Micah begint uit te halen naar de demoon, niet alleen met de video maar met het uitdagen en zijn 'stoere' alpha male gedrag.
Huesca
-
- 27 berichten
- 96 stemmen
Wat een tegenvallende saaie film zeg.
Ik had een soort BWP verwacht maar deze film kan mijn verwachtingen geen moment waarmaken.
Wat ik zo goed vond in BWP namelijk de psychologie en de veranderende onderlinge relaties van de hoofdrol spelers , komt dat in deze film nauwelijks uit de verf ( mijn vriendin zou mij toch echt met ouija bord en al het huis uit geschopt hebben)
En die gozer bleef maar grapjes maken en bagatelliseren wat voor mij de spanning weg haalde .
Ik vond ook raar hoe die demonoloog de 2e keer reageerde een matige ongeloofwaardige reactie van zo`n zgn expert , geen uitleg niks weg ,was hij.
Juist in een suggestieve film waar weinig in gebeurt moet dat de kracht van de film zijn en de BWP slaagt daar naar mijn mening met vlag en wimpel in en deze film helemaal niet.
Jammer gemiste kans want ik sta echt open voor dit soort genres en ben er ook erg ontvankelijk voor en men wist mij niet te overtuigen.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Haha, volgens jou berust het dus niet op de waarheid. In iedergeval bedankt!
Graag gedaan

Wat ik zo goed vond in BWP namelijk de psychologie en de veranderende onderlinge relaties van de hoofdrol spelers , komt dat in deze film nauwelijks uit de verf
..
Juist in een suggestieve film waar weinig in gebeurt moet dat de kracht van de film zijn en de BWP slaagt daar naar mijn mening met vlag en wimpel in en deze film helemaal niet.
Mee eens. En op het neersteken en de demoon zelf na is er eigenlijk weinig suggestiefs aan Paranormal Activity (wat ook niet de bedoeling is denk ik), want de gedragingen/gevolgen van de demoon zijn gewoon zichtbaar. BWP kun je zelfs zo opvatten dat er helemáál geen bovennatuurlijke kracht is..
Mai*
-
- 202 berichten
- 195 stemmen
Gave film!
Ik ben telkens geboeid gebleven en daar gaat het toch wel om!! Toch wat jammer van het einde, maar oke...
Zeker een aanrader!!
FilmJawel
-
- 21 berichten
- 76 stemmen
Wat heb ik in spanning gezeten bij deze pracht van een film! 5/5 Minder kan ik er niet van maken!
DenisevB
-
- 7 berichten
- 0 stemmen
Erg goede film! Heb echt constant in spanning gezeten bij deze film!
EliasZ
-
- 187 berichten
- 0 stemmen
echt zo een film waarbij je snachts niet meer naar beneden durft te lopen om wat eten te pakken xD
daarom 4*
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Katie werd al haar hele leven gevolgd door de demoon. De voornaamste reden dat hij nu pas écht agressief wordt is omdat Micah begint uit te halen naar de demoon, niet alleen met de video maar met het uitdagen en zijn 'stoere' alpha male gedrag.
Nee hoor. De enige reden waarom de demoon fysiek wordt omdat ie kloot met het Ouija bord en daardoor de demoon daar toegang toe geeft.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8161 stemmen
Het idee is goed, maar de uitwerking is dat helaas niet altijd. Mede hierdoor wordt de film ook nooit echt heel spannend, iets dat ik bij een film als The Blair Witch Project, waar deze film toch constant mee wordt vergeleken, juist wel had.
De opbouw is op zich wel goed. Iedere nacht legt de camera de gebeurtenissen vast en elke volgende nacht gebeurt er natuurlijk telkens net weer dat beetje meer. De personages zijn wel redelijk realistisch en de redenen die uiteindelijk aangevoerd worden om ondanks de vervelende gebeurtenissen toch in het huis te blijven ook wel. Vooral Micah is wel lachen met zijn constante opmerkingen dat het wel gaaf en cool is dat ze weer wat op de camera hebben vastgelegd, maar echt spannend wordt het voor mij dus nooit. De sterkste scène is nog wel dat Katie’s nachts ineens door “iets” uit haar bed wordt gesleurd aan haar voeten. Erg knap gemaakt en die scène had dan ook wel iets engs in zich.
Het einde is dan uiteindelijk wel een kleine teleurstelling. Ik had gehoopt op een of ander ongeluk, maar dat Katie haar man dan uiteindelijk vermoord is voor mij maar zwakjes. Had het dan door een of andere wazige schim laten doen, want dit einde werkte niet echt voor mij. In zijn geheel is het echter wel onderhoudend en de film verveelt op zich ook niet, omdat ik toch wel benieuwd was hoe het allemaal zou aflopen. Bijzonder of memorabel is het echter geenszins.
2,5*
Mark010
-
- 9 berichten
- 27 stemmen
Wel een aardige film, maar ik vat de hype eromheen niet zo goed. De Blair Witch Project was vele malen spannender. Het lijkt een beetje een, niet helemaal gelukte, herhaaloefening voor de Blair Witch Project. Desondanks zitten er toch wel huiveringwekkende momenten in. Maar het is het gewoon net niet.
dzeaz
-
- 48 berichten
- 48 stemmen
Ik sluit me bij m`n bovenbuurman aan. BWP was buiten, misschien dat dat al t verschil is. Maar ben toch wel n keer goed verschoten. Maar heb er misschien ook wel n beetje teveel van verwacht. Krijgt van mij 3*
Jake the muss
-
- 135 berichten
- 59 stemmen
Op de trailer zie ik een stukje van dat een deken of laken op de camera af vliegt.
Nu heb ik de film 2 keer gekeken, maar zie het daarin echt niet terug.
Is er een langere versie op de markt?
Of is het een "deleted" scene.
Verder een prima horror, waarbij je je idd blijft afvragen, wat komt er nu weer....
mmmaarten
-
- 28 berichten
- 163 stemmen
Een van de betere horrorfilms die ik de laatste jaren gezien heb.
ludokrijger
-
- 42 berichten
- 76 stemmen
Heerlijke film, budgetje van 10.000 dollar, en kijk dan naar 2012, wat een slecht verhaal dat is (behalve de special effects) Nee fantastische film. Niet over de top, houd je helemaal in de greep, vanaf de eerste nacht dat ze gaan filmen tot...
Pre- en sequels

Paranormal Activity: Next of Kin
2021
29 reacties

Paranormal Activity: The Ghost Dimension
2015
74 reacties

Paranormal Activity: The Marked Ones
2014
138 reacties

Paranormal Activity 4
2012
196 reacties

Paranormal Activity 3
2011
357 reacties

Paranormal Activity 2
2010
640 reacties

Paranômaru Akutibiti: Dai-2-Shô - Tokyo Night
2010
47 reacties
Gerelateerd nieuws

Kaskrakertjes: vijf relatief 'goedkope' films die ontzettend veel winst maakten

Ook horrorkaskraker 'Paranormal Activity' gaat Netflix verlaten: 'Uitermate creepy'

Ook horrorkaskraker 'Paranormal Activity' is deze maand nog te zien op Netflix: 'Uitermate creepy'

Wereldberoemde horrorfilm 'Paranormal Activity' vanavond op televisie
Bekijk ook

Saw
Thriller / Horror, 2004
3.065 reacties

Earthlings
Documentaire, 2005
102 reacties

The Exorcist
Horror, 1973
1.736 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties

The Others
Horror / Thriller, 2001
704 reacties

Orphan
Horror / Thriller, 2009
960 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









