• 15.813 nieuwsartikelen
  • 178.349 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.101 gebruikers
  • 9.377.570 stemmen
Avatar
 
banner banner

Paranormal Activity (2007)

Thriller / Horror | 86 minuten / 97 minuten (extended version)
3,10 3.071 stemmen

Genre: Thriller / Horror

Speelduur: 86 minuten / 97 minuten (extended version)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Oren Peli

Met onder meer: Micah Sloat, Katie Featherston en Amber Armstrong

IMDb beoordeling: 6,3 (270.443)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 26 november 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Paranormal Activity

"What happens when you sleep?"

Een jong duo lijkt alles uitstekend voor elkaar te hebben. Tot op de dag dat er plotseling allerlei bizarre dingen gebeuren in het huis van het tweetal. Ze besluiten om een videocamera aan te schaffen en vast te leggen wat zich er precies in hun huis afspeelt als ze liggen te slapen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Katie Featherston

Micah Sloat

Exorcism Nanny (onvermeld)

Dr. Johann Averies (onvermeld)

Lt. Randy Hudson (onvermeld)

Richard (onvermeld)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van svauke69

svauke69

  • 30 berichten
  • 936 stemmen

Ik snap niet goed wat iedereen zo eng vindt aan deze film.Enkel het einde vond ik nog een beetje de moeite waard.

Maar goed,misschien ligt dat aan de omgeving.In de bios zou deze film mij misschien meer de stuipen op het lijf kunnen jagen;maar thuis in de zetel is dat jammer genoeg totaal niet gelukt.Integendeel,bij sommige momenten heb ik zelfs nauwelijks mijn lach kunnen bedwingen.


avatar van alwin1984

alwin1984

  • 10 berichten
  • 33 stemmen

erg benieuwd naar deel 2.

wat een heerlijke creepy film. spanning volop, heerlijke griezelen en vooral die stilte's; wachten tot hét komen gaat.

5 sterren!


avatar van NiekBilly

NiekBilly

  • 1 berichten
  • 55 stemmen

de laatste paar minuten begon het pas een beetje spannend te worden.

en het is dat ik de film nu net bekeken heb terwijl ik in me bed lig in mijn donkere slaapkamer met oordopjes in, anders had ik er denk ik echt geen klap aan gevonden..

desalniettemin een 2,5.. omdat hij toch aardig weg kijkt (mits je in je eentje in het donker kijkt)


avatar van Bluebell

Bluebell

  • 116 berichten
  • 0 stemmen

Part 2 is cominggg!! kheb de trailer gezien op youtube. OMG very creepy. Blijkt dat het "verhaal" verder gaat met Katie, die dus ook weer van de partij is.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Veel meer dan wat geklop op de muren en een verdwaalde schaduw is het niet, maar verdomme, effectief is het wel. De achterflap van de dvd raadde me aan deze film absoluut niet in m'n eentje te kijken - wat ik uiteraard wel heb gedaan -, maar 'enger dan eng' zou ik 'm toch echt niet willen noemen. Spannend is het wel, vooral omdat je zelf nooit iets ziet en daardoor je fantasie heerlijk op de vrije loop kan worden gelaten; lang geleden dat een horrorfilm dat deed, naar mijn idee. Qua horror eindelijk weer eens een film die z'n werk een beetje fatsoenlijk doet, dus.
Wat me echter stoorde was wel dat de film er op elk gebied zo ontiegelijk lelijk uitziet: niet alleen qua camerawerk (die stijlkeuze kan ik nog wel bevatten en waar ik niet al te streng over zal oordelen), maar ook qua montage (stijlloos en amateuristisch; het leek wel zo'n heel sentimentele "documentaire" op HBO), en zelfs het huis waarin het zich afspeelt vond ik irritant lelijk. Het enige wat nog een beetje aan te zien was, was die hoofdrolspeelster, een schrale troost.
Beetje flauw einde ook. Het is spannend totdat die vrouw begint te gillen en haar vriend naar beneden rent, maar wat daarna gebeurt was eigenlijk vooral lachwekkend. Tuurlijk, mevrouw de demon, val de camera maar aan, dat doet het altijd goed. Beetje jammer.

3,0*


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Karl van H. schreef:

...en zelfs het huis waarin het zich afspeelt vond ik irritant lelijk.

IMDB:

The entire movie was filmed in Oren Peli's (producer) own home.

Wel een aardige film, die helaas nergens zo spannend wordt, als de hoes doet beloven. Deze film kreeg ook goede kritieken van verschillende tijdschriften, dus ben ik 'm toch maar eens gaan kijken. Vanwege de te simpele titel zou ik 'm anders links hebben laten liggen.

Enfin, weer eens een film met zgn. amateurbeelden. Niks mis mee. Maar echt heel spannend of eng wil het maar niet worden. En dan komt het, zwaar over the top, einde. Voor mensen die niets gewend zijn, waarschijnlijk heel eng, maar ik vond het een beetje een afknapper. Het alternatieve einde is echter, zo mogelijk, nog triester.

De titel dekt de lading, niets meer, maar ook niets minder.


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Ja, ik las het net ook op IMDB, ik zou bijna medelijden krijgen met Peli

Heb de alternatieve eindes niet bekeken, maar te oordelen naar wat ik erover heb gelezen, moeten ze behoorlijk lachwekkend zijn geweest.


avatar van Wesley29m

Wesley29m

  • 39 berichten
  • 16 stemmen

Ben zeer benieuwd naar het vervolg. De trailer is veelbelovend.

Helemaal interessant dat er nu met meerdere night vision camera's gewerkt is, ipv één enkele in de slaapkamer.

Als ze dat goed benutten, kan het nog wel eens flink creepy gaan worden. We zullen het zien in oktober.

Deel 1 heeft me iig de stuipen op het lijf gejaagd. Lekker!

Ps. klopt het dat Paranormal 2 nog niet te vinden is op MM?


avatar van Joera

Joera

  • 67 berichten
  • 46 stemmen

Ik kijk ook zeker uit naar deel 2! . Hij staat idd nog niet op mm.


avatar van megaman

megaman

  • 1484 berichten
  • 229 stemmen

Er zijn weinig films waarbij de rillingen over mijn rug liepen maar deze behoort toch zeker tot die catagorie. The Blair Witch Project was de eerste in zijn soort die echt indruk op me maakte en vandaag de dag nog steeds creepy en mysterieus is. [Rec] werd mij aangeraden maar deze film vond ik niet echt bijzonder eng moet ik zeggen. Paranormal Activity daarentegen....en hoe! Deze film is naar mijn mening één van de beste horrorfilms van deze tijd.

Toch heb ik wat dingetjes gezien in de film waarvan ik dacht: 'dat had zeker anders gekund'. Ten eerste vond ik het einde wel een beetje cheesy en Ring/Grudge-achtig. Je weet wel, booskijkend meisje....bam! Einde film. Ze hadden de film moeten eindigen vlak nadat die gast tegen de camera werd geblazen. Geen bezeten meisje....gewoon bang tegen de camera en einde film. Misschien was het nog beter om te stoppen nadat het gegil en geschreeuw ophield. Any way, het is hoe dan ook een topffilm


avatar van Joera

Joera

  • 67 berichten
  • 46 stemmen

Er zijn ook 2 alternatieve eindes. Het zogenaamde hollywood einde is pas later gemaakt. Omdat de andere 2 eindes niet hollywood genoeg waren. Bij het ene einde komt de politie het huis in en vind haar vriend dus dood beneden en hun gaan naar de slaapkamer waar zij zich bevind en schieten haar zonder pardon dood. Ik vond dit echt een vreselijke afknapper! Sowieso snap ik niet waarom iemand direct dood word geschoten, dat is niet echt reeel lijkt me. Zeker niet in de staat waarin zij verkeerde. Alleen neerschieten had ook gekund, maargoed. En het andere alternatieve einde zat ze 2 dagen lang naast het bed heen en weer te wiegen, in een soort trance, om uiteindelijk te besluiten dat ze haar eigen keel doorsnijd, uiteraard recht voor de camera. Dat einde was ook wel bruut. Maar voor mij deed het hem juist helemaal dat die demoon in haar was gegaan en dat ze dus zo eng en dierlijk boven dr eigen vriend stond te snuffen om als laatste scare nog ff de camera aan te vallen. Ik schrok me rot in de bios. Dus het einde had zn effect wel voor mij


avatar van megaman

megaman

  • 1484 berichten
  • 229 stemmen

Joera schreef:
Er zijn ook 2 alternatieve eindes. Het zogenaamde hollywood einde is pas later gemaakt. Omdat de andere 2 eindes niet hollywood genoeg waren. Bij het ene einde komt de politie het huis in en vind haar vriend dus dood beneden en hun gaan naar de slaapkamer waar zij zich bevind en schieten haar zonder pardon dood. Ik vond dit echt een vreselijke afknapper! Sowieso snap ik niet waarom iemand direct dood word geschoten, dat is niet echt reeel lijkt me. Zeker niet in de staat waarin zij verkeerde. Alleen neerschieten had ook gekund, maargoed. En het andere alternatieve einde zat ze 2 dagen lang naast het bed heen en weer te wiegen, in een soort trance, om uiteindelijk te besluiten dat ze haar eigen keel doorsnijd, uiteraard recht voor de camera. Dat einde was ook wel bruut. Maar voor mij deed het hem juist helemaal dat die demoon in haar was gegaan en dat ze dus zo eng en dierlijk boven dr eigen vriend stond te snuffen om als laatste scare nog ff de camera aan te vallen. Ik schrok me rot in de bios. Dus het einde had zn effect wel voor mij


Het einde was zeker creepy. Alleen hadden ze voor mij nog minder moeten laten zien dan nu het geval is. Want ik heb alle Ring(u) en (Ju-on:) Grudge films gezien en dan komt het een ietsiepietsie cheesy over om in een zeer beklemmende en realistisch aanvoelende film als deze een booskijkend meisje in de camera laten kijken met vervolgens een grote hap naar de kijkers Misschien was het beter geweest als ze haar onnatuurlijk hadden laten lopen zoals men deed bij Sadako/Samara en Kayako in de Ring/Grudge films. Schokkerig, versneld en met weirde geluiden. Of gewoon een schaduw met vlak daarna een harde klap tegen de camera. Maar nogmaals, een mens moet toch wat te zeiken hebben he Ik heb de andere eindes nog nooit gezien maar die scene waar ze dus in haar keel snijdt had ook niet gehoeven. Ik vind dat je zoiets niet te lang in beeld moet brengen. Geen boze blik richting de camera, geen doorgesneden keel....daar word ik niet meer bang van Ik vind het juist enger om iets te zien waar ik niks van kan maken.


avatar van erik neuteboom

erik neuteboom

  • 358 berichten
  • 223 stemmen

Typisch zo'n genre film, houd je er niet van dan verandert eng snel in lachwekkend. De spanningsopbouw is prima, langzaam zien we die 'entiteit' steeds meer invloed krijgen op de hoofdpersone, er zitten een paar aardige visuele vondsten in wat dat betreft. Haar vriend is zo'n figuur van "eerst zien en dan geloven", welnu, omdat hij alles op video opneemt wordt hij op zijn wenken bedient! Hoewel ik het niet zo'n enge film vond als wordt beloofd door de film maatschappij werd ik positief verrast door het feit dat ik het toch wel spannend vond. En de ontknoping past helemaal bij de sfeer die wordt opgebouwd. Overigens hoeft dat 'alternative end' van mij niet, iets te gruwelijk en te sensationeel mbt het verhaal. Ik houd het op 3,5 ster.


avatar van Roonn

Roonn

  • 52 berichten
  • 31 stemmen

Dit is dus de enige film die ik 1 keer kijk, en dan nooit meer.

Ik vond 'm zo eng!


avatar van Joera

Joera

  • 67 berichten
  • 46 stemmen

Wat ik trouwens wel een beetje jammer vond en in eerste instantie verwachtte, was een eng stuk toen die jongen naar de zolder toe ging. Om daar vervolgens alleen een fotootje aan te treffen. Met die scene hadden ze veel meer kunnen doen...


avatar van Bacoboy

Bacoboy

  • 30 berichten
  • 58 stemmen

Deel 2 komt eraan 21 oktober


avatar van GuyB

GuyB

  • 1299 berichten
  • 0 stemmen

Another house that's haunted, this time the movie's being hyped.

Tja, het is wel sterk dat ze alles uit de kast halen met hun budget, en het real life gehalte is weer wat anders.

Paranormal Activity bevat zeker genoeg om véél mensen klamme handjes en knikkende knieën te bezorgen, vooral het einde is erg goed. Maar héél wat is verspild aan een doodsaai gezin, in een doodsaai huis met doodsaaie onderonsjes.

Vanaf het spoken begint, begint ook de show!

PS: met mijn citaat van een tijd geleden bedoelde ik gewoon een dollarbriefje, was omdat iemand zei dat er misschien een deel 2 komt.

GuyB schreef:

Het is 5x18cm, staat één of andere belangrijke papegaai op en ruikt heel lekker, 99% van de bevolking zijn net als aasgieren bij het horen ervan. Binnen 5 jaar mag je je aan PA7 verwachten.


avatar van boozebelly

boozebelly

  • 1428 berichten
  • 1908 stemmen

Bacoboy schreef:

Deel 2 komt eraan 21 oktober

Verpest de sfeer ff......


avatar van jorrie055

jorrie055

  • 34 berichten
  • 25 stemmen

dit is echt zins tijden dat ik bang ben geworden voor een film.

hij was echt eng.

zkr een 5* waard goeie film


avatar van marteah

marteah

  • 1 berichten
  • 35 stemmen

Deze film heeft echt indruk op mij gemaakt. Tijdens het kijken kreeg ik een beklemmend gevoel wetend dat er in de nacht weer iets ging gebeuren.

Echt een aanrader, wel rond middernacht in het donker kijken!


avatar van m-watcher

m-watcher

  • 8 berichten
  • 4 stemmen

hele goeie film zijn het nou echte beelden of gemaakte?


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

gemaakte.


avatar van Manon571

Manon571

  • 3 berichten
  • 24 stemmen

Ik was zo dom om te geloven dat deze film echt gebeurd was, (net zoals ik dat eerst bij the blairwitch project dacht) dus ik vond het echt een enge film. Totdat ik het einde zag. Moest ik van te voren geweten hebben dat deze film nep was, zou ik echt in slaap gevallen zijn.


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2933 stemmen

en gelijk een 0,5. Dapper


avatar van Karl van H.

Karl van H.

  • 2812 berichten
  • 2256 stemmen

Heerlijk onzinnige redenering


avatar van m-watcher

m-watcher

  • 8 berichten
  • 4 stemmen

Manon571 schreef:

Ik was zo dom om te geloven dat deze film echt gebeurd was, (net zoals ik dat eerst bij the blairwitch project dacht) dus ik vond het echt een enge film. Totdat ik het einde zag. Moest ik van te voren geweten hebben dat deze film nep was, zou ik echt in slaap gevallen zijn.

deze film is toch ook echt gebeurd maar het zijn niet de echte beelde


avatar van DonOswaldo

DonOswaldo

  • 6430 berichten
  • 1931 stemmen

m-watcher schreef:

deze film is toch ook echt gebeurd maar het zijn niet de echte beelde

Nee.. er viel een keer plotseling iets van een plank in het huis van de regisseur dus besloot ie deze film te maken.


avatar van TimZor

TimZor

  • 528 berichten
  • 407 stemmen

Ik vondt hem echt zo saai en voorspelbaar door het klokje dat snel lipe en dan weer langzaam wist je elke keer al oke er gaat weer wat gebeuren dus zowiezo al totaal geen onverwacht eng moment ofzo was eigenlijk gewoon tijdverspilling terwijl het naar mijn idee wel goed had gekund want Blair witch vondt ik bij de eerste keer kijken wel eng en beklemmend.


avatar van moviemafketel

moviemafketel

  • 19752 berichten
  • 2118 stemmen

Alle raad ter harte genomen. In het donker alleen kijken.
Zo gezegd zo gedaan, maar het mocht helaas niet baten.
Het is mijn ding gewoon niet dat goedkope winstbejag-gedoe.Het filmpje wat ze nota bene zelf op hun computer bekeken was nog enger dan de hele film bij elkaar. Dat ze op een nacht opeens uit dr bed en dan door de gang gesleept wordt vond ik wel gaaf en gaf ook wel even kippenvel.

Einde zoals je een beetje kan zien aankomen. Ik had gewoon graag wat meer achtergrond-informatie willen weten over de demon, waarom zij, wat had die foto te betekenen etc.

En dan het feit dat ze alleen maar praten over het feit dat ze een exorcist gaan bellen en dan nog 20 dagen wachten. 1 keer die klopperij op mijn deur 's nachts en ze zien mij voorlopig niet meer in die kamer hoor, laat staan nog 20. Dan ga ik niet wachten op wat voor hulp dan ook.


Ik dacht wel dat deze film ongeveer zo traag zou zijn en dat de spanning misschien in de laatste 10 minuten tot een climax zou komen, maar het viel toch weer tegen.


avatar van Mr. Teeuwen

Mr. Teeuwen

  • 56 berichten
  • 71 stemmen

Nou, vanavond eindelijk bekeken... En heb me uitstekend vermaakt! Prima film... overtuigend geacteerd ook. En verder gewoon een coole film...

4*